دانلود فیلم هتل بزرگ بداپست

معرفی فیلم هتل بزرگ بوداپست The Grand Budapest Hotel

هتل بزرگ بوداپست (به انگلیسی : Grand Budapest Hotel ) یک فیلم کمدی-درام محصول سال ۲۰۱۴ به نویسندگی و کارگردانی وس اندرسون است.

رالف فاینس رهبری گروه بازیگران هفده بازیگری را در نقش موسیو گوستاو اچ، نگهبان معروف یک استراحتگاه کوهستانی قرن بیستمی در کشور خیالی زوبروکا در اروپای شرقی بر عهده دارد.

زمانی که گوستاو برای قتل یک موهول ثروتمند ( تیلدا سوینتون ) قاب می‌شود، او و زیرو ( تونی رولوری ) که اخیراً با او دوست شده است، در میان پس‌زمینه‌ی یک رژیم فاشیستی متجاوز ، به جستجوی ثروت و یکنقاشی گرانبها از رنسانس می‌پردازند.

استودیو بابلزبرگ ، فاکس سرچلایت پیکچرز و اسکات رودین و استیون رالز از ایندیا پینت براش، فیلم را کمپانی آمریکایی تجربی اندرسون تولید کرد . فاکس سرچ لایت بر توزیع تجاری نظارت داشت و بودجه هتل بزرگ بوداپست از طریق قلم موی هندی و تخفیف های مالیاتی توسط دولت آلمان تامین می شد.

وس اندرسون و هوگو گینس ، همکار قدیمی اش ، هتل بزرگ بوداپست را به عنوان داستانی تکه تکه و بر اساس شخصیتی الهام گرفته از یک دوست مشترک تصور کردند. آنها ابتدا در طوفان فکری خود مشکل داشتند، اما تجربه تور اروپا و تحقیق در مورد ادبیات رمان نویس اتریشی، استفان تسوایگ، دیدگاه آنها را برای فیلم شکل داد.

هتل گرند بوداپست از فیلم‌های هالیوود اواسط قرن اروپا و مجموعه‌های چاپی فتوکروم کتابخانه کنگره از استراحتگاه‌های کوهستانی به‌طور بصری طراحی شده است. فیلمبرداری در شرق آلمان از ژانویه تا مارس 2013 انجام شد.

الکساندر دسپلات آهنگساز فرانسوی آهنگ سمفونیک و فولک روسی را ساخت.امتیاز الهام گرفته شده، که کار اولیه او با اندرسون را گسترش داد. این فیلم به بررسی مضامین فاشیسم، نوستالژی، دوستی و وفاداری می‌پردازد و مطالعات بیشتر بر عملکرد رنگ به‌عنوان یک ابزار مهم داستان‌گویی تأکید می‌کند.

The Grand Budapest Hotel در رقابت در شصت و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم برلین در 6 فوریه 2014 به نمایش درآمد. اکران سینماهای فرانسه در 26 فوریه قبل از عرضه جهانی فیلم و پس از آن در آلمان، آمریکای شمالی و بریتانیا در تاریخ 6 مارس اکران شد – 7.

هتل گرند بوداپست به دلیل مهارت، بازیگری، کارگردانی، موسیقی و کمدی مورد تحسین گسترده منتقدان قرار گرفت. انتقادهای گاه و بیگاه بر رویکرد فیلم به موضوع، داستان گویی پراکنده و شخصیت پردازی متمرکز بود.

این فیلم 172.9 میلیون دلار از باکس آفیس در سراسر جهان به دست آورد که پردرآمدترین فیلم اندرسون تا به امروز است. این فیلم در هشتاد و هفتمین دوره جوایز اسکار 9 نامزدی دریافت کرد که برنده چهار جایزه و درآمدزایی شدچندین تمجید دیگر عمدتاً برای دستاوردهای فنی و نویسندگی آن.

فیلم هتل بزرگ بوداپستن The Grand Budapest Hotel

در قبرستانی در کشور سابق زوبروکا، [یک] دختر جوان به زیارت زیارتگاه یک نویسنده مشهور، که صرفاً به عنوان “نویسنده” شناخته می شود، می رود و در حال خواندن ارزشمندترین کتاب او: هتل بزرگ بوداپست است. این کتاب که در سال 1985 نوشته شده است، تعطیلات او در سال 1968 را در هتلی که زمانی بزرگ و در آن زمان بی‌نقص بود، بازگو می‌کند. او در آنجا با صاحب آن، صفر مصطفی، ملاقات می کند که در شام، داستان ژنده هایش را به ثروت می گوید.

در سال 1932، زیرو پسر لابی تازه استخدام شده در هتل معتبر گراند بوداپست است. موسیو گوستاو اچ، دربان سخت‌گیر هتل، مشتریان قدیمی و ثروتمند، از جمله مادام دی. را 84 ساله ، که نزدیک به دو دهه با او رابطه نامشروع داشته، اغوا می‌کند. او یک ماه پس از آخرین بازدیدش از هتل به طور مرموزی می میرد.

گوستاو و زیرو از املاک شلوس لوتز مادام بازدید می کنند، جایی که با اقوام بازمانده برای خواندن وصیت نامه او توسط معاون وکیلش ویلموس کواچ مواجه می شوند.

کواچ دستور نامه ای را به وصیت نامه اخیر خود اعلام می کند که پسری با اپل را به ارث می برد، یک رنسانس گرانبها.نقاشی، به گوستاو. پسر مادام، دیمیتری، خشمگین شده و خواستار دستگیری گوستاو می شود. گوستاو و زیرو می روند و با نقاشی برای نگهداری فرار می کنند.

گوستاو بعداً توسط بازرس هنکلز به ظن قتل مادام دستگیر می شود. او در طول زندان با یک گروه دوست می شود و مردها نقشه فرارشان را می کشند: گوستاو ابزارهای حفاری را در داخل شیرینی هایی که آگاتا، شاگرد نانوا در نامزد مندل و زیرو درست کرده است، قرار می دهد. گوستاو و دیگران راه خود را بیرون می کشند و پراکنده می شوند. وقتی زیرو و گوستاو دوباره به هم می‌رسند، آن‌ها تصمیم می‌گیرند بی‌گناهی گوستاو را با کمک یک برادر دربان ثابت کنند: انجمن کلیدهای متقاطع.

آنها متوجه می شوند که مادام دی وصیت نامه دوم گم شده ای داشت که فقط در صورت قتل او عملی می شود. قاتل اجیر شده دیمیتری، جی جی جوپلینگ، محل اختفای آنها را دنبال می کند و کواچ، ساقی مادام دی.سرژ ایکس و خواهر سرژ ایکس در تعقیب او برای کشتن گوستاو.

پس از تعقیب و گریز، زیرو ژوپلینگ را از صخره هل می دهد تا گوستاو را نجات دهد و دو مرد به فرار خود از نیروهای انبوه زوبروکان به رهبری هنکلز ادامه می دهند.

گوستاو، زیرو و آگاتا به بوداپست بزرگ بازمی‌گردند تا آن را به یک مقر نظامی تبدیل کنند. آگاتا مخفیانه وارد می شود تا پسری را با اپل برای فروش بازیابی کند، اما با نقاشی دیمیتری دیده می شود. گوستاو و زیرو عجله می کنند تا آگاتا را از دست دیمیتری نجات دهند.

او به آنها شلیک می کند و با نیروهای زوبروکان درگیری آغاز می کند که هنکلس آن را متوقف می کند. تلاش آگاتا برای فرار باعث می شود که او و زیرو از بالکن آویزان شوند و با خیال راحت به داخل یک ون شیرینی بیفتند.

وصیت نامه دوم مادام که گوستاو را ذی نفع ثروتش می کند، به پشت پسری با اپل چسبیده است . او به عنوان مالک هتل بزرگ بوداپست جانشین او شد و به یکی از ثروتمندترین زوبروکان تبدیل شد.

او قبل از اینکه با سربازان متخاصمی روبرو شود که اسناد پناهندگی زیرو را از بین می برند، با قطار با زیرو و آگاتا که اکنون ازدواج کرده اند، سفر می کند. گوستاو تلاش می کند تا سربازان را دفع کند اما به ضرب گلوله کشته می شود.

صفر ثروت خود را به ارث می برد و بوداپست بزرگ را به یاد آگاتا، که به همراه پسر نوزادشان بر اثر آنفولانزا درگذشت، نگهداری می کند.

فیلم هتل بزرگ بوداپستن The Grand Budapest Hotel

 • رالف فاینس در نقش موسیو گوستاو اچ، نگهبان مشهور هتل بزرگ بوداپست
 • تونی رولوری در نقش زیرو مصطفی، ناقوس تازه استخدام شده توسط گوستاو
 • اف موری آبراهام در نقش صفر سالخورده
 • آدرین برودی در نقش دیمیتری، پسر مادام دی
 • ویلم دفو در نقش جی جی جوپلینگ، یک قاتل بی رحم که برای دیمیتری کار می کند
 • Saoirse Ronan در نقش آگاتا، یک نانوای شاگرد و دوست دختر زیرو
 • تیلدا سوینتون در نقش مادام دی، موذی ثروتمند و مالک مخفی هتل
 • ادوارد نورتون در نقش آلبرت هنکلز، بازپرس پلیس قتل مادام
 • متیو آمالریک در نقش سرژ ایکس، پیشخدمت شیطونی که برای مادام کار می کند
 • جف گلدبلوم به عنوان معاون ویلموس کواچ، وکیل مدافع منافع گراند بوداپست
 • هاروی کایتل در نقش لودویگ، رهبر یک باند زندان در ایست بازرسی نوزده
 • تام ویلکینسون در نقش نویسنده، نویسنده هتل بزرگ بوداپست
 • جود لا به عنوان نویسنده جوان در سال 1968
 • بیل موری در نقش ام ایوان، دوست گوستاو و یکی از چندین دربان وابسته به انجمن کلیدهای متقاطع
 • جیسون شوارتزمن در نقش ام. ژان، نگهبان بزرگ بوداپست در سال 1968
 • لئا سیدوکس در نقش کلوتیلد، خدمتکار در شلوس لوتز
 • اوون ویلسون در نقش ام. چاک، نگهبان انجمن کلیدهای متقاطع
 • از دیگر بازیگران این فیلم می‌توان به لری پاین در نقش آقای موشر، میلتون ولش در نقش فرانتس مولر، گیزلدا ولودی در نقش خواهر سرژ، ولفرام نیلاکنی در نقش هر بکر، فلوریان لوکاس در نقش پینکی، کارل مارکوویکس در نقش ولف، ولکر میکالوفسکی در نقش گونتر، نیل هاف در نقش ستوان، باب اشاره کرد. بالابان در نقش ام. مارتین، فیشر استیونز در نقش ام رابین، والاس ولودارسکی در نقش ام. جورجز، واریس آهلووالیا در نقش ام. دینو، جلا نیمن در نقش دختر جوان و لوکاس هجز به عنوان مامور پمپاژ.
Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.