دانلود فیلم راننده .

معرفی فیلم درایو (راننده)

فیلم درایو (به انگلیسی: Drive ) یک فیلم اکشن درام آمریکایی محصول سال ۲۰۱۱به کارگردانی نیکلاس ویندینگ رفن است. این فیلمنامه توسط حسین امینی بر اساس رمانی به همین نام اثر جیمز سالیس دراست.

فیلم drive رایان گاسلینگ در نقش یک راننده بدلکاری ناشناس هالیوودی بازی می کند که به عنوان یک راننده فراری مهتاب میگیرد. او به سرعت به همسایه‌اش، آیرن ( کری مولیگان ) و پسر کوچکش، بنیسیو علاقه پیدا می‌کند. وقتی شوهر بدهکارش، استاندارد ( اسکار آیزاک )، از زندان آزاد می‌شود، این دو مرد در یک سرقت میلیون دلاری شرکت می‌کنند که جان همه افراد درگیر را به خطر می‌اندازد. در این فیلم برایان کرانستون ، کریستینا هندریکس ، ران پرلمن و آلبرت بروکس همبازی شده اند.

تولیدکنندگان مارک پلات و آدام سیگل پس از خواندن نقدی از ناشران ویکلی ، رمان منبع را انتخاب کردند . اقتباس از کتاب برای امینی چالش برانگیز بود، زیرا روایتی غیرخطی داشت.

گاسلینگ، یکی از بهترین انتخاب‌های پلات برای بازیگری، در نهایت برای بازیگری قرارداد امضا کرد، زیرا می‌خواست در یک پروژه اکشن بازی کند. گاسلینگ نقش مهمی در تولید فیلم ایفا کرد که شامل استخدام رفن به عنوان کارگردان و بث میکل به عنوان طراح تولید بود.

نیوتن توماس سیگل بر عکاسی اصلی نظارت داشت که در 25 سپتامبر 2010 شروع شد و در مکان های مختلف لس آنجلس گرفته شد.و در 12 نوامبر به پایان رسید.

قبل از اکران در سپتامبر 2011، درایو در تعدادی از جشنواره های فیلم از جمله جشنواره فیلم کن 2011 به نمایش درآمده بود ، جایی که مورد تشویق ایستاده قرار گرفت . رفن برنده جایزه بهترین کارگردانی جشنواره شد.

فیلم به دلیل کارگردانی، فیلمبرداری، اجراها (به ویژه گاسلینگ و بروکس)، جلوه های بصری، سکانس های اکشن و موسیقی آن مورد تحسین قرار گرفت. با این حال، برخی از منتقدان از خشونت گرافیکی آن وحشت زده شدند و دریافتند که به طور بالقوه برای موفقیت فیلم در گیشه مضر است.

با این وجود، فیلم همچنان یک موفقیت تجاری بود و 81 میلیون دلار در مقابل بودجه تولید 15 میلیون دلاری فروخت. بسیاری از منتقدان Drive را به عنوان یکی از بهترین فیلم های سال 2011 معرفی کردند، از جمله فیلمهیئت ملی بازبینی از افتخارات آن می توان به نامزدی بهترین تدوین صدا در هشتاد و چهارمین دوره جوایز اسکار اشاره کرد . از آن زمان به عنوان یک فیلم کالت محبوبیت پیدا کرد

داستان فیلم راننده Drive 2011

راننده ناشناس به عنوان یک مکانیک، یک بدلکار، یک راننده بدلکاری، و یک راننده ماشین فراری مجرم در لس آنجلس ، کالیفرنیا کار می کند. شغل‌های او همگی توسط مالک مغازه‌های خودرو، شانون مدیریت می‌شود، که اوباش یهودی، برنی رز و شریک نیمه ایتالیایی‌اش، نینو «ایزی» پائولوزی را متقاعد می‌کند تا ماشینی برای مسابقه راننده بخرند.

راننده با همسایه جدیدش، آیرین، آشنا می شود و به او و پسر جوانش، بنیسیو نزدیک می شود. زمانی که شوهر ایرنه، استاندارد گابریل، پس از آزادی از زندان می آید، رابطه آنها قطع می شود.

استاندارد از زمان زندانی بودنش پول حفاظت بدهکار است و توسط گانگستر آلبانیایی کریس کوک مورد حمله قرار می گیرد که از استاندارد می خواهد که یک مغازه گروفروشی را سرقت کند.40000 دلار برای پرداخت بدهی.

کوک بنیسیو را مجبور می کند تا یک گلوله را به عنوان نمادی نگه دارد که او و مادرش در خطر هستند. راننده با یادگیری این موضوع، پیشنهاد می کند که به عنوان راننده فرار برای سرقت از مغازه گروفروشی عمل کند.

در حالی که راننده به همراه بلانچ، همدست کوک، بیرون از گروفروشی منتظر هستند، صاحب فروشگاه استاندارد را می کشد. سپس راننده و بلانچ توسط یک ماشین دیگر تعقیب می شوند. راننده با بلانچ در متل مخفی می شود و در آنجا متوجه می شود که صاحب گروفروشی ادعا می کند که استاندارد تنها عامل این جنایت بوده و هیچ پولی دزدیده نشده است.

او وقتی بلانچ را در مورد غافل شدن از ماشین دوم به دروغ می گوید، تهدید می کند. او اعتراف می کند که کیف حاوی 1 میلیون دلار است و او و کوک قصد داشتند با استفاده از ماشینی که آنها را تعقیب کرده بود، پول را برای خودشان سرقت کنند. در حالی که بلانچ در دستشویی است، توسط یکی از سرسپردگان کوک با تفنگ ساچمه ای کشته می شود. راننده قبل از اینکه فرد مسلح دیگری را با تفنگ ساچمه ای به قتل برساند، به طرز مرگباری به مرد مسلح ضربه می زند.

در مغازه خودرو، شانون پیشنهاد می کند که پول را پنهان کند، اما راننده نپذیرفت. او کوک را به یک کلوپ استریپ ردیابی می کند، او را تهدید به کشتن می کند و به زور گلوله ای را که قبلا به بنیسیو داده بود به او می دهد.

کوک فاش می کند که نینو پشت این سرقت بوده است. راننده با او تماس می گیرد و نینو پیشنهاد پول او را رد می کند و در عوض یک قاتل را می فرستدبه ساختمان آپارتمان درایور و ایرنه.

راننده به ایرن عصبانی در مورد دخالت او در مرگ شوهرش می گوید. هنگامی که جفت وارد آسانسور می شوند، راننده متوجه قاتل می شود، ایرنه را می بوسد و سپس به طرز وحشیانه ای قاتل را زیر پا می زند و ایرن را وحشتناک می کند.

راننده با دانستن اینکه ممکن است فردی محل نگهداری راننده را فاش کرده باشد تا نینو آدرس او را بداند، راننده با شانون روبرو می شود که فاش می کند که او نیز ناخواسته به آیرین اشاره کرده است. راننده به شانون می گوید که فرار کند.

نینو در پیتزافروشی خود به برنی فاش می کند که یک اوباش سطح پایین فیلادلفیا از ” اوباش ساحل شرقی ” ایتالیا ، پول را در مغازه گروفروشی پنهان کرده و قصد دارد از این پول برای راه اندازی یک عملیات جدید استفاده کند.

از آنجایی که هر کسی که به سرقت مرتبط باشد می تواند مافیای ایتالیایی ساحل شرقی را به سمت آنها هدایت کند، آنها باید همه کسانی را که درگیر این سرقت هستند بکشند. او برنی را متقاعد می کند که نقشه اش را دنبال کند. برنی کوک را می کشد، زیرا او تنها شاهد توافق آنها است. پس از اینکه شانون از افشای محل اختفای راننده در مغازه خودرو امتناع کرد، برنی ساعد او را با تیغ مستقیم برید و او را کشت.

راننده که از پیدا کردن جسد شانون در مغازه خودرو خشمگین شده است، خود را با ماسک بدلکاری لاستیکی مبدل می کند، نینو را از پیتزا فروشی تا بزرگراه ساحلی اقیانوس آرام دنبال می کند.

و ماشینش را به ساحل می اندازد. راننده نینو را به سمت اقیانوس تعقیب می کند و او را غرق می کند. او با ایرن تماس می گیرد و به او می گوید که دیگر برنمی گردد و همچنین به او می گوید که او و بنیسیو بهترین بخش زندگی او بودند.

راننده با برنی ملاقات می کند که قول می دهد ایرن در ازای پول در امان باشد. با دادن پول به او، برنی قبل از اینکه راننده چاقوی خود را بیرون بیاورد و برنی را با چاقو بکشد به شکم او ضربه می زند.

راننده موفق به فرار می شود، در حالی که جسد برنی در پارکینگ کنار پول نقد است. آیرین در آپارتمان راننده را می زند و وقتی کسی جواب نمی دهد از آنجا دور می شود. راننده گرچه مجروح است، تا شب رانندگی می کند.

بازیگران فیلم راننده Drive 2011

 • رایان گاسلینگ در نقش راننده
 • کری مولیگان در نقش ایرنه گابریل
 • برایان کرانستون در نقش شانون
 • آلبرت بروکس در نقش برنی رز
 • اسکار آیزاک در نقش استاندارد گابریل
 • کریستینا هندریکس در نقش بلانچ
 • ران پرلمن در نقش نینو «ایزی» پائولوزی
 • کادن لئوس در نقش بنیسیو گابریل
 • جیمز بیبری در نقش کریس کوک
 • جف ولف در نقش قاتل در لباس قهوهای مایل به زرد
 • راس تامبلین در نقش دکتر
 • اندی سن دیماس در نقش رقصنده
Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.