دانلود فیلم مردان ایکس 2014

معرفی فیلم مردان ایکس روزهای گذشته آینده 2014 (XMen Days of Future Past)

فیلم مردان ایکس روزهای گذشته آینده (به انگلیسی : X-Men: Days of Future Past ) یک فیلم ابرقهرمانی آمریکاییکارگردانی و تهیه‌کنندگی برایان سینگر و نویسندگی سایمون کینبرگ بر اساس داستانی از کینبرگ، جین گلدمن و متیو وان است. این فیلم بر اساس شخصیت‌های داستانی مردان ایکس است که در مارول کامیکس ، پنجمین قسمت اصلی سری فیلم‌های مردان ایکس ، دنباله‌ای بر مردان ایکس: آخرین ایستادگی (2006) و مردان ایکس:

کلاس اول (2011)، ادامه فیلم The Wolverine (2013)، و به طور کلی قسمت هفتم. این گروه بازیگرانی از جملههیو جکمن، جیمز مک آووی ، مایکل فاسبندر ، جنیفر لارنس ، هالی بری ، آنا پاکوین ، الیوت پیج ، پیتر دینکلیج ، ایان مک‌کلن و پاتریک استوارت.

فیلم ایکس من 6، با الهام از خط داستانی عجیب مردان ایکس در سال 1981 ” روزهای گذشته آینده ” ساخته کریس کلرمونت و جان برن ، بر دو دوره زمانی تمرکز دارد، با سفر لوگان به گذشته در سال 1973 برای تغییر تاریخ و جلوگیری از رویدادی که منجر به غیرقابل توصیف می شود. نابودی هم برای انسان ها و هم برای جهش یافته ها.

وان فیلم X-Men: First Class را کارگردانی کرده بود و قرار بود در Days of Future Past قبل از رفتن به Kingsman: The Secret Service و نسخه 2015 Fantastic Four بازگردد . بنابراین سینگر، که دو فیلم اول مردان ایکس را کارگردانی کرده بود ، به عنوان کارگردان بازگشت و بیشتر خدمه را از آن تولیدات همراه کرد. با بودجه 205 میلیون دلاری ، عکاسی اصلی در مونترال ، کبک در آوریل 2013 آغاز شد و در آگوست همان سال به پایان رسید، با فیلمبرداری و برداشت های اضافی در نوامبر 2013 و فوریه 2014. دوازده شرکت جلوه های بصری را انجام دادند .

X-Men: Days of Future Past در 10 می 2014 در شهر نیویورک به نمایش درآمد و در 23 مه توسط کمپانی فاکس قرن بیستم اکران شد . این فیلم نقدهای مثبتی را دریافت کرد و با توجه به داستان، جلوه های بصری، صحنه های اکشن، موسیقی متن، بازیگری، کارگردانی و عناصر موضوعی، نظرات مثبتی را به خود جلب کرد.

فیلم ایکس من 2014 روز های گذشته آینده در طول اکران سینمایی خود بیش از 746 میلیون دلار در سراسر جهان به دست آورد که آن را به ششمین فیلم پرفروش سال 2014 و همچنین سومین فیلم پرفروش در سری پس از Deadpool و Deadpool 2 تبدیل کرد. این فیلم نامزد جایزه اسکار بهترین جلوه های بصری شد و اولین فیلم مردان ایکس بود که نامزد اسکار شد. دنباله ای با عنوانX-Men: Apocalypse ، در 27 مه 2016 منتشر شد.

فیلم مردان ایکس روزهای گذشته آینده 2014
فیلم مردان ایکس روزهای گذشته آینده 2014
معرفی فیلم ایکس من XMen Days of Future Past 2014
معرفی فیلم ایکس من XMen Days of Future Past 2014

داستان فیلم 2014 X-Men: Days of Future Past

در آینده ای دیستوپیایی، سنتینل ها برای شناسایی و شکار جهش یافته ها و هر انسانی که به آنها کمک می کند برنامه ریزی شده اند. در مسکو ، آنها به گروه کوچکی از بازماندگان مردان ایکس متشکل از کیتی پراید ، کلوسوس ، بلینک ، وارپات ، اسقف ، مرد یخی و سان اسپات حمله می‌کنند که خود را قربانی می‌کنند تا به کیتی لحظاتی بدهند تا هوشیاری بیشاپ را چند روز به عقب برگرداند تا به آنها هشدار دهد. دیگران برای تضمین بقای خود.

گروه به یک معبد دور افتاده چینی عقب نشینی می کنند و در آنجا با استورم ، ولورین ، پروفسور چارلز خاویر و مگنیتو ملاقات می کنند. خاویر تاریخچه سنتینل‌ها را توضیح می‌دهد که توسط بولیوار تراسک ، دانشمند نظامی طراحی شده بود که ریون دارخولمه در سال 1973 او را ترور کرد. در پاسخ، نیروهای دولتی ریون را دستگیر کردند و با استفاده از DNA او روی او آزمایش کردند.برای پیشبرد برنامه Sentinel، به Sentinel ها اجازه می دهد تا با تقریباً هر قدرت جهش یافته سازگار شوند. خاویر قصد دارد به گذشته برگردد و از ترور تراسک جلوگیری کند به امید تغییر در آینده، اما از آنجایی که خاویر در دهه‌های گذشته زنده نمی‌ماند، ولورین داوطلب می‌شود زیرا قدرت احیاکننده‌اش به او اجازه می‌دهد از این روند جان سالم به در ببرد.

ولورین که در سال 1973 در بدن جوان‌تر خود بیدار شد، به عمارت ایکس می‌رود و از هنک مک‌کوی می‌آموزد که مدرسه سال‌هاست که به دلیل فراخوانی بسیاری از دانش‌آموزان و کارکنان به جنگ ویتنام بسته شده است و لنشر (مگنیتو) به دروغ به دلیل دستگیری دروغین ترور همکار جهش یافته جان اف کندی . خاویر جوان و شکسته به اعتیاد به الکل روی آورده و مکرراً از سرم تخصصی استفاده می کند که به او اجازه راه رفتن می دهد اما توانایی های تله پاتیک او را سرکوب می کند. خاویر با امید به اتحاد مجدد با Mystique موافقت می کند که به ولورین کمک کند. این سه نفر به پنتاگون نفوذ می کنند و لنشر را با کمک پیتر ماکسیموف که تازه استخدام شده است، از زندان بیرون می کنند .

ریون متوجه می‌شود که تراسک روی جهش‌یافته‌ها آزمایش کرده است و برای انتقام، نقشه ترور او را در توافقنامه صلح پاریس می‌کشد ، اما خاویر، مک‌کوی و لوگان تلاش او را خنثی می‌کنند. لنشر تلاش می کند تا ریون را بکشد، با این باور که این می تواند از تسلط سنتینل جلوگیری کند. مک کوی نگران با او مبارزه می‌کند و به ریون اجازه می‌دهد فرار کند، اما این سه را به‌عنوان جهش‌یافته آشکار می‌کند. تراسک از این استفاده می کند و با موفقیت رئیس جمهور ریچارد نیکسون را متقاعد می کند تا برنامه سنتینل را آغاز کند.

لنشر کلاه خود را از بازداشت نظامی پس می گیرد و از آن برای جلوگیری از قدرت های روانی خاویر استفاده می کند و مخفیانه کنترل نمونه های سنتینل تراسک را با تزریق فلز در آنها به دست می گیرد. با بازگشت به عمارت ایکس، خاویر سرم را رها می کند، قدرت جهش یافته خود را باز می یابد و با خود آینده خود ارتباط برقرار می کند، کسی که به او الهام می دهد تا از رابطه بین جهش یافته ها و انسان ها محافظت کند. پس از اینکه خاویر از رایانه ردیابی جهش یافته خود Cerebro برای یافتن Mystique استفاده می کند، او، McCoy و Logan به واشنگتن دی سی می روند تا برنامه ادامه دار Raven برای ترور Trask را متوقف کنند.

در مراسمی که نیکسون از Sentinel ها رونمایی می کند، این سه به دنبال کلاغ مبدل می گردند. مگنیتو ظاهر می شود و نگهبانان را کنترل می کند و کاخ سفید را در ساختار بیرونی استادیوم یادبود رابرت اف کندی سد می کند . در طول نبرد، مگنیتو لوگان را با میلگرد به چوب می بندد و او را به رودخانه پوتوماک می اندازد . نیکسون، تراسک و یک کلاغ مبدل به پناهگاه کاخ سفید عقب نشینی می کنند ، اما مگنیتو میله های فولادی تقویت کننده را از ساختمان بیرون می کشد تا نیکسون را بکشد.

در آینده، مردان ایکس آخرین موضع خود را با حمله نگهبان‌ها به آن‌ها انجام می‌دهند. بسیاری از جهش‌یافته‌ها در حالی که تلاش می‌کنند زمان بیشتری بخرند، از بین می‌روند و مگنیتو به شدت مجروح می‌شود. در سال 1973، ریون که آشکارا خود را به عنوان یک جهش یافته نشان می دهد، مگنیتو را تحت سلطه خود در می آورد و نیکسون و کابینه اش را نجات می دهد. او می‌رود تا تراسک را بکشد اما خاویر ریون را متقاعد می‌کند تا او را نجات دهد. از آنجایی که یک جهش یافته به طور علنی دیده شد که رئیس جمهور را نجات می دهد، برنامه سنتینل از کار افتاده است و تاریخ را تغییر می دهد و نگهبانان آینده را از وجود پاک می کند. جهش یافته ها در گذشته به طور جداگانه حرکت می کنند. تراسک بعداً به دلیل تلاش برای فروش اسرار نظامی به مقامات نظامی ویتنامی به زندان افتاد.

ولورین در مدرسه بیدار می شود تا آیس من، کلوسوس، کیتی، هنک، استورم، روگ ، ژان گری ، سیکلوپ و خاویر را زنده پیدا کند. لوگان از خاویر اطلاعاتی در مورد تاریخ مدرن از سال 1973 تا کنون می‌خواهد، و با درک اینکه ولورین از جدول زمانی اصلی بازگشته است، پروفسور موافقت می‌کند. در سال 1973، لوگان جوانتر توسط ریون که به عنوان سرگرد ویلیام استرایکر مبدل شده بود، نجات می یابد .

در صحنه‌ای پس از اعتبارسنجی که در مصر باستان اتفاق می‌افتد ، جمعیتی دیده می‌شوند که در حال شعار دادن به ان صباح نور هستند، که به صورت تله‌کینتیکی بلوک‌های ساختمانی را برای ساختن اهرام بالا می‌برد ، در حالی که چهار سوارکار او را از دور مشاهده می‌کنند.

معرفی فیلم xman 6 (X-Men: Days of Future Past)
معرفی فیلم xman 6 (X-Men: Days of Future Past)

بازیگران ایکس من 6

 • هیو جکمن در نقش لوگان / ولورین : یک جهش یافته با شفای تسریع شده، حواس حیوان مانند قوی، و – در سال 1973 – پنجه های استخوانی قابل جمع شدن. در آینده، اسکلت و پنجه های او با آدامانتیوم در بدنش پوشانده می شود و او را عملاً آسیب ناپذیر می کند. فاکتور شفابخش او همچنین پیری او را کند می کند و به او اجازه می دهد تا بالاتر از طول عمر یک انسان معمولی زندگی کند. جکمن خاطرنشان کرد که چگونه ولورین علیرغم شخصیت خشن خود، داستان را برای انتخاب داستان جالب انتخاب می‌کند، به این صورت که «اگر می‌خواهید کسی به عقب برگردد تا سر کسی را بردارد، فوق‌العاده است، اما او واقعاً باید به عقب برگردد و تقریباً در بخش‌هایی به عنوان الهام‌بخش عمل کند. به عنوان مربی، به عنوان راهنما، زیرا او نمی تواند همه این کارها را به تنهایی انجام دهد، که همیشه روش ترجیحی اوست.
 • جیمز مک‌آوی و پاتریک استوارت در نقش چارلز خاویر / پروفسور ایکس : یک صلح‌طلب جهش یافته و قدرتمندترین تله پات جهان . او همچنین بنیانگذار مدرسه ژاویر برای جوانان با استعداد و رهبر مردان ایکس است. سینگر خاویر جوان را به عنوان “جانوری بسیار متفاوت از بازی‌بازی کلاس اول ” توصیف کرد. او حیوانی زخمی، ریش‌دار، مو بلند، پر از خشم از رفتاری است که دنیا با او کرده است. کینبرگ گفت که این فیلم در نظر گرفته شده بود تا داستانی باشد که ژاویر جوان‌تر شروع به «تبدیل شدن به پروفسور خاویر ما می‌شود» همانطور که ولورین او را راهنمایی می‌کرد.
 • مایکل فاسبندر و ایان مک‌کلن در نقش اریک لنشر / مگنیتو : یک جهش یافته قدرتمند که می‌تواند میدان‌های مغناطیسی را دستکاری کند. در حالی که او با خاویر به دلیل تمایل به اثبات برتری جهش‌یافته مخالفت می‌کند ، آنها دوباره متحد می‌شوند، زیرا اریک بزرگسال به مردان ایکس کمک می‌کند تا در آینده علیه نگهبانان نبرد کنند.
 • جنیفر لارنس در نقش کلاغ / رمز و راز : یک جهش یافته با توانایی تغییر شکل، و همچنین دوست دوران کودکی و خواهر خوانده خاویر. سینگر گفت Mystique “کمتر بی گناه است، تکامل یافته و به جایی که Mystique در X-Men 2 بود نزدیک تر می شود”. لورنس به دلیل آرایش کامل بدن که در فرست کلاس استفاده می شد، دچار تحریکات پوستی شده بود ، و این روند تغییر کرد تا از گردن به پایین یک لباس بدن باشد ، که زیپ آن به صورت دیجیتالی در پس از تولید برداشته شد. در نتیجه، روند آرایش از هشت ساعت به سه ساعت کاهش یافت. تیم آرایش در Legacy Effectsترازوهای Mystique را به صورت دیجیتالی مجسمه‌سازی کرد و اندازه آن‌ها را کوتاه‌تر کرد و طوری قرار داد که چهره لارنس را برجسته کند.
 • هالی بری در نقش Ororo Munroe / Storm : جهش یافته ای که می تواند آب و هوا و یکی از آزمایش شده ترین و قدرتمندترین مردان ایکس را کنترل کند. بری در پاسخ به این سوال که آیا بارداری او بر نقش او تأثیر می‌گذارد، پاسخ داد: “من آنطور که باید در آن حضور داشتم. بازی به دلیل بارداری غافلگیرانه من با آنچه می توانست باشد بسیار متفاوت است. به گفته کینبرگ، بری صحنه دیگری در فیلم داشت که به دلیل برنامه محدود بری قطع شد.
 • آنا پاکوین در نقش سرکش : جهش یافته ای که می تواند نیروی زندگی و توانایی های جهش یافته هر کسی را که لمس می کند جذب کند تا زمانی که در The Last Stand درمان کند . کینبرگ قسمتی کوتاه‌تر از آنچه در ابتدا برنامه‌ریزی شده بود برای پاکوین نوشت زیرا زمان زیادی برای حضور در صحنه نداشت. در طول پس از تولید، نقش پاکوین پس از قطع شدن بیشتر صحنه‌های او به یک کمئو کاهش یافت. این صحنه‌ها بعداً در نسخه دیگری از فیلم بازسازی شدند که در رسانه‌های خانگی منتشر شد.طبق گفته کینبرگ، روگ باید توسط مگنیتو و خاویر آینده نجات داده می‌شد تا به شخصیت‌های بزرگتر ماموریتی ارائه کنند، “چیزی شبیه Unforgiven .سرانجام تهیه‌کنندگان احساس کردند که این یک طرح فرعی است که «به داستان اصلی کمک نمی‌کند» و صحنه‌هایی را برای جایگزینی آن‌ها دوباره فیلمبرداری کردند. با این حال، او همچنان در مواد تبلیغاتی مختلف فیلم حضور داشت . بعداً اظهار داشت که هنوز از ساختن فیلم لذت می‌برد و اهمیتی نمی‌داد که اکثر صحنه‌های او از آن بریده شده بود.
 • الیوت پیج [a] در نقش کیتی پراید / گربه سایه : جهش یافته ای که می تواند از اجسام جامد عبور کند. او به عنوان جوانترین عضو مردان ایکس، نقش مهمی در مبارزه آنها برای بقا دارد. سینگر پراید را به عنوان تسهیل کننده اصلی توصیف کرد و توانایی مرحله بندی پراید امکان سفر در زمان را فراهم می کند. کینبرگ، در پاسخ به این سوال که چرا پراید در اقتباس سینمایی داستان کمیک، مسافر زمان نیست، گفت: «[اگر] سعی می‌کردیم از نسخه اصلی پیروی کنیم و از کیتی استفاده کنیم، مشکل داشتیم زیرا [الیوت] 25 ساله است و در دوره کلاس اول 20- می شوند.
 • پیتر دینکلیج در نقش دکتر بولیوار تراسک : یک دانشمند نظامی و رئیس صنایع تراسک که طیفی از روبات‌ها به نام Sentinels را می‌سازد که برای یافتن و از بین بردن جهش‌یافته‌ها طراحی شده‌اند. دینکلیج گفت که تراسک “کاری را که انجام می دهد به عنوان یک کار خوب می بیند – [جاه طلبی او] قطعا کور است و کاملا متکبر است. او در تمام زندگی خود برای احترام و توجه خاصی تلاش کرده است”. او همچنین گفت که تراسک با ریچارد نیکسون مخالف است. سینگر گفت که او طرفدار دینکلیج و سریال تلویزیونی بازی تاج و تخت است که دینکلیج در آن نقش تیریون لنیستر را بازی می‌کند، که الهام بخش او برای انتخاب بازیگران دینکلیج است.
 • نیکلاس هولت در نقش هنک مک کوی / هیولا : یک جهش یافته با ویژگی های لئونین، قدرت فوق العاده، چابکی، رفلکس ها و سرعت بالا. هولت در صحنه‌هایی که در سال 1973 اتفاق می‌افتد، نقش این شخصیت را بازی می‌کند در حالی که کلسی گرامر در صحنه‌های آینده در نقش هیولا ظاهر می‌شود. [29] فیلم کوتاه به این دلیل اضافه شد که نویسندگان احساس می‌کردند هیولای هولت «بسیار شیرین و شخصیت جوانی» است که مخاطبان می‌خواهند یاد بگیرند که او زنده مانده است. هنگامی که گرامر از این فرصت برای بازگشت به عنوان هیولا مطلع شد، شخصیتی که از بازی در The Last Stand لذت می برد ، با سینگر تماس گرفت و از نیویورک خواست تا درگیر شود و برای جلوگیری از جلب توجه مخفیانه از نیویورک پرواز کرد.
 • Shawn Ashmore در نقش بابی دریک / مرد یخی : جهش یافته ای که می تواند یخ را ایجاد و دستکاری کند. اشمور در مورد نقش خود گفت: “در اولین فیلم X-Men من مجبور بودم برای Rogue یک گل رز بسازم، اما این اندازه شخصیت بود، بنابراین دیدن این چهار فیلم از آن به X2 – جایی که شما به نوعی می بینید، جالب است. او یک دیوار یخی می‌سازد – و در X3 بالاخره به نبرد می‌رود و در روزهای گذشته آینده ما سرباز هستیم.
 • عمر سی در نقش اسقف : جهش یافته ای که می تواند انرژی را جذب کرده و آن را در انفجارهای جنبشی هدایت کند. سینگر گفت که بیشاپ، همراه با Warpath، Sunspot و Blink، تازه وارد نیستند. او گفت: “آنها بیشتر پناهندگانی هستند که روز به روز در این دنیای وحشتناک ویران شده زندگی می کنند. آنها امید زیادی به آینده ندارند. آنها در حال فرار هستند و با مردان ایکس باقی مانده به نیروها می پیوندند تا تلاش کنند. برای انجام این آخرین تلاش برای اصلاح جهان.
 • ایوان پیترز در نقش پیتر ماکسیموف / کوئیک سیلور : جهش یافته ای که می تواند با سرعت مافوق صوت حرکت کند، صحبت کند و فکر کند. پیترز کوئیک سیلور را اینگونه توصیف کرد: “خیلی سریع، سریع صحبت می کند، سریع حرکت می کند. بقیه چیزها در مقایسه با او بسیار کند هستند، مثل این است که او همیشه در ATM منتظر حرومزاده جلویش است تا کارش را تمام کند.
 • جاش هلمن در نقش سرگرد ویلیام استرایکر : افسر نظامی که از جهش یافته ها متنفر است. هلمن در ابتدا برای ایفای نقش یک نسخه جوان‌تر از Juggernaut قبل از حذف آن شخصیت از فیلمنامه انتخاب شد. برایان کاکس ، که استرایکر بزرگسال را در X2 به تصویر کشید ، در فیلم آرشیو ظاهر می شود.
 • دنیل کادمور در نقش پیتر راسپوتین / کلوسوس : جهش یافته ای که می تواند بدن خود را به فولاد آلی تبدیل کند، که به او قدرت، استقامت و دوام مافوق بشری در آن شکل می دهد. از کادمور پرسیده شد که آیا برای نقش خود تمرین کرده است یا خیر، او پاسخ داد: “من زمان زیادی برای آماده کردن فیلم برای این کار نداشتم. یکی از دوستان مربی من از ونکوور یک برنامه تمرینی سریع برای من تنظیم کرد. از زمان نقش برای کولوسوس بود، هدفم این بود که مقداری حجیم شوم و قوی تر شوم. در نهایت خیلی بیشتر غذا می خوردم. به دلیل اینکه چقدر غذا می خوردم، مجبور بودم هر 2 تا 3 ساعت یکبار غذا بخورم تا کالری هایم بالا بماند.
 • Fan Bingbing as Blink : یک جهش یافته که توانایی ایجاد پورتال هایی برای تله پورت را دارد. فن گفت که این فیلم اولین فیلم از پنج قرارداد فیلم X-Men بود که او با کمپانی فاکس قرن بیستم امضا کرد.
 • آدان کانتو در نقش لکه خورشید : یک جهش یافته با توانایی پرتاب انرژی خورشیدی و ایجاد شعله های آتش که همچنین دارای قدرت و پرواز با انرژی خورشیدی است. برای آماده شدن برای این نقش، کانتو در مورد Sunspot تحقیق کرد زیرا زمانی که برای او انتخاب شد، نمی دانست که شخصیتش در فیلم چقدر درگیر است.
 • Booboo Stewart در نقش Warpath : چاقوهای بووی با ردیاب جهش یافته و متخصص با چابکی فوق العاده، رفلکس، استقامت، حواس تند و قدرت افزایش یافته. در آماده سازی برای این نقش، استوارت 50 پوند اضافه کرد و موهایش را بسیار بلندتر از طول معمولش کرد.
 • علاوه بر این، فامکه جانسن و جیمز مارسدن به ترتیب در نقش‌های ژان گری و اسکات سامرز در نقش‌های کوتاه نقش‌آفرینی می‌کنند . لوکاس تیل دوباره نقش خود را در نقش هاوک بازی می کند. ایوان جونیگکیت وزغ را به تصویر می کشد . گرگ لو جوهر را به تصویر می کشد . لن وین و کریس کلرمونت نویسندگان کتاب های مصور مردان ایکس به عنوان نمایندگان کنگره ایالات متحده ظاهر می شوند. مایکل لرنر نقش سناتور بریکمن را بازی می کند. مارک کاماچو در نقش ریچارد نیکسون رئیس جمهور ایالات متحده است. زهرا لورمن مادر کوئیک سیلور، خانم ماکسیموف را به تصویر می کشد. تصاویر آرشیو تصویر برایان کاکس در نقش ویلیام استرایکر در X2: X-Men United در فلش بک Wolverine استفاده شده است. سینگر در نقش مردی با دوربین فیلمبرداری کوچک ظاهر می شود در حالی که مگنیتو پس از فرار Mystique در پاریس از آنجا دور می شود. در یک صحنه پس از اعتبار، برندان پددر جهش یافته باستانی، ان صباح نور را به تصویر می کشد.
معرفی فیلم ایکس من 6 (2014)
معرفی فیلم ایکس من 6 (2014)

بهترین فیلم ها را در کنار خانواده با وبسایت رسمی عصر فیلم تجربه کنید

معرفی فیلم و سریال

معرفی فیلم از ژانر های پیشنهادی ——>

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.