دانلود فیلم مردان ایکس کلاس اول

معرفی فیلم مردان ایکس کلاس اول 2011 (XMen: First Class)

فیلم مردان ایکس کلاس اول که به انگلیسی :X-Men: First Class نامیده میشود یک فیلم ابرقهرمانی آمریکایی محصول سال ۲۰۱۱ است که بر اساس شخصیت‌های مردان ایکس در مارول کامیکس ظاهر می‌شود. این چهارمین قسمت اصلی از سری فیلم های مردان ایکس و پنجمین قسمت به طور کلی است. کارگردانی آن را متیو وان و تهیه کنندگی برایان سینگر بر عهده داشت و بازیگرانی چون جیمز مک آووی، مایکل فاسبندر، رز بایرن، جنیفر لارنس، ژانویه جونز، الیور پلات و کوین بیکن به ایفای نقش پرداختند.

در زمان انتشار، قرار بود آن را یک راه‌اندازی مجدد فرنچایز باشد و با رویدادهای X-Men Origins: Wolverine (2009) در تضاد بود. با این حال، فیلم بعدی X-Men: Days of Future Past (2014) کلاس اول را به پیش درآمدی برای X-Men (2000) تبدیل کرد. فیلم First Class اساساً در سال 1962 و در جریان بحران موشکی کوبا اتفاق می‌افتد و بر رابطه بین چارلز خاویر و اریک لنشر / مگنیتو و منشأ گروه‌های آنها – به ترتیب مردان ایکس و برادری جهش‌یافته‌ها، تمرکز دارد. باشگاه آتش جهنم به رهبری سباستین شاو، یک برتری طلب جهش یافته که تمایل به اجرای جنگ هسته ای دارد.

Lauren Shuler Donner، تهیه کننده، اولین بار در طول تولید X2 به پیش درآمدی بر اساس X-Men جوان فکر کرد. تهیه کننده سایمون کینبرگ بعداً به فاکس قرن بیستم پیشنهاد اقتباسی از سری کمیک X-Men: First Class را داد، اگرچه این فیلم از نزدیک از کمیک پیروی نمی کند. سینگر که هر دو X-Men و X2 را کارگردانی کرده بود، در سال 2009 با این پروژه درگیر شد، اما به دلیل کار در پروژه‌های دیگر، تنها می‌توانست اولین کلاس را تولید و در نویسندگی بنویسد.

وان که قبلاً به هر دو X-Men: The Last Stand و Thor وابسته بود، کارگردان شد و همچنین فیلمنامه نهایی را با شریک نویسندگی خود جین گلدمن نوشت. فرست کلاس جایگزین یک فیلم پیش درآمد Magneto شد که در حال توسعه بود، اما وارد جهنم توسعه شده بود. داوری انجمن نویسندگان آمریکا اعتبار داستانی را به شلدون ترنر نویسنده Magneto داد. عکاسی اصلی در آگوست 2010 آغاز شد و در دسامبر به پایان رسید و فیلمبرداری اضافی در آوریل 2011 به پایان رسید. مکان‌ها شامل آکسفورد، صحرای موهاو و جورجیا، با کار صحنه‌های صدا در استودیو پاین‌وود و استیج‌های فاکس قرن بیستم در لس‌آنجلس بود. به تصویر کشیدن دهه 1960 از فیلم های جیمز باند آن دوره الهام گرفت.

اولین کلاس در 25 مه 2011 در تئاتر زیگفلد به نمایش درآمد و در 3 ژوئن 2011 در ایالات متحده اکران شد. این فیلم با موفقیت در گیشه دست یافت و به هفتمین پرفروش ترین مجموعه فیلم تبدیل شد و نقدهای مثبتی از منتقدان دریافت کرد. مخاطبانی که بازی، فیلمنامه، کارگردانی، سکانس های اکشن، جلوه های بصری و موسیقی آن را ستودند. موفقیت این فیلم باعث محبوبیت مجدد سری فیلم های مردان ایکس با قسمت های مختلف شد، از جمله تعدادی دنباله با تمرکز بر تکرارهای جوان تر از شخصیت های مردان ایکس، با مردان ایکس: روزهای گذشته آینده (2014)، مردان ایکس: آخرالزمان (2016) و ققنوس تاریک (2019

معرفی فیلم XMen first class
معرفی فیلم XMen first class
معرفی فیلم مردان ایکس کلاس اول 2011
معرفی فیلم مردان ایکس کلاس اول 2011

داستان فیلم ایکس من 2011 first clas

در سال 1944، در اردوگاه کار اجباری آشویتس، افسر نازی کلاوس اشمیت شاهد بود که زندانی جوان اریک لنشر پس از جدا شدن از مادرش، دروازه فلزی را با ذهنش خم می کند. اشمیت در دفترش به اریک دستور می دهد تا سکه ای را روی میزش جابه جا کند و در حالی که اریک نتوانست مادرش را بکشد. در اندوه و عصبانیت، قدرت مغناطیسی اریک آشکار می شود و دو نگهبان را می کشد و اتاق را ویران می کند. به طور جداگانه، در عمارتی در شهرستان وستچستر، نیویورک، چارلز خاویر تله‌ماد کودک با ریون شیفتر جوان، که شکل طبیعی او پوست آبی و پوسته پوسته است، ملاقات می‌کند. او که از ملاقات با فردی “متفاوت” مانند خودش بسیار خوشحال است، او را دعوت می کند تا به عنوان خواهر خوانده اش با خانواده اش زندگی کند.

در سال 1962، اریک در حال تعقیب اشمیت برای انتقام گرفتن از مادرش است، در حالی که خاویر دکترای خود را از دانشگاه آکسفورد به عنوان پروفسور ژنتیک دریافت می کند. در لاس وگاس، افسر سیا، مویرا مک تاگرت، سرهنگ ارتش ایالات متحده هندری را به کلوپ آتش جهنم تعقیب می کند، جایی که اشمیت (که اکنون سباستین شاو نامیده می شود) را با تله پات جهش یافته، اما فراست، ریپتید تولید کننده طوفان، و آزازل تله پورت کننده می بیند. هندری که توسط شاو تهدید می شود و به اتاق جنگ مشترک از راه دور منتقل می شود، از استقرار موشک های هسته ای در ترکیه حمایت می کند. شاو، یک جهش یافته جذب کننده انرژی که قدرت او را پیر کرده است، بعداً هندری را می کشد.

مویرا، به دنبال مشاوره خاویر در مورد جهش، او و ریون را به سیا می برد، جایی که آنها مدیر مک کان را متقاعد می کنند که جهش یافته ها وجود دارند و شاو یک تهدید است. یکی دیگر از افسران سیا از جهش یافته ها حمایت می کند و آنها را به مرکز مخفی “Division X” دعوت می کند. مویرا و خاویر در حالی که اریک به او حمله می کند، شاو را پیدا می کنند و اریک را از غرق شدن نجات می دهند. شاو فرار می کند. خاویر اریک را به بخش X می آورد، جایی که آنها با دانشمند جوان هنک مک کوی، یک جهش یافته با پاهای پیشگیرانه ملاقات می کنند، که معتقد است DNA ریون ممکن است “درمانی” برای ظاهر آنها فراهم کند. خاویر از دستگاه مکان یابی جهش یافته سربرو مک کوی برای جستجوی نیروهایی علیه شاو استفاده می کند. خاویر و اریک آنجل سالوادور رقصنده برهنه، آرماندو مونوز تاکسی، الکس سامرز زندانی ارتش و شان کسیدی فراری را استخدام می کنند. آنها نام مستعار ایجاد می کنند، ریون خود را “میستیک” می نامد.

معرفی فیلم ایکس من XMen: First Class
معرفی فیلم ایکس من XMen: First Class

هنگامی که فراست با یک ژنرال شوروی در اتحاد جماهیر شوروی ملاقات می کند و از قدرت تله پاتیک او برای دستکاری او استفاده می کند، خاویر و اریک او را دستگیر می کنند و متوجه می شوند که شاو قصد دارد جنگ جهانی سوم را آغاز کند و باعث افزایش قدرت جهش یافته می شود. Azazel، Riptide و Shaw به بخش X حمله می کنند و همه را می کشند به جز جهش یافته ها، که شاو آنها را دعوت می کند تا به او بپیوندند. سالوادور می پذیرد؛ وقتی الکس و مونوز تلافی می کنند، شاو مونوز را می کشد. در مسکو، شاو ژنرال را مجبور می کند که اتحاد جماهیر شوروی را در کوبا موشک نصب کند. شاو با پوشیدن کلاه ایمنی که جلوی تله پاتی را می گیرد، ناوگان شوروی را در یک زیردریایی دنبال می کند تا مطمئن شود که موشک ها محاصره ایالات متحده را می شکنند.

مک کوی از این درمان برای خودش استفاده می کند، اما نتیجه معکوس می دهد و به او جنبه های خز آبی و لئونین می دهد. با خلبانی مک کوی، جهش یافته ها و مویرا با یک جت به خط محاصره می روند، جایی که خاویر از تله پاتی خود برای تأثیرگذاری بر یک ملوان شوروی برای نابود کردن کشتی حامل موشک ها استفاده می کند، و اریک از نیروی مغناطیسی خود برای بلند کردن زیردریایی شاو از آب و سپرده گذاری آن استفاده می کند. روی زمین در طول نبرد بعدی، اریک کلاه شاو را تصاحب می کند و به خاویر اجازه می دهد تا شاو را منجمد کند. اریک به شاو می گوید که او دیدگاه انحصارگرایانه شاو در مورد جهش یافته ها را دارد، اما برای انتقام گرفتن از مادرش، شاو را به دلیل مخالفت های خاویر می کشد و سکه نازی را از دوران کودکی اش به مغز شاو می زند.

از ترس جهش یافته ها، هر دو ناوگان موشک هایی را به سمت آنها شلیک می کنند که اریک در اواسط پرواز آنها را برمی گرداند. مویرا سعی می کند اریک را با شلیک به او متوقف کند اما او گلوله ها را منحرف می کند که یکی از آنها به ستون فقرات خاویر اصابت می کند. اریک به کمک خاویر می شتابد و در حالی که حواسش پرت شده بود، اجازه می دهد موشک ها بی ضرر به اقیانوس بیفتند. اریک با جدایی خاویر به دلیل دیدگاه های متفاوت آنها در مورد رابطه بین جهش یافته ها و انسان ها، با سالوادور، آزازل، ریپتاید و میستیک ترک می کند. بعداً، خاویر ویلچری و جهش یافته هایش در عمارت هستند، جایی که او قصد دارد مدرسه ای باز کند. مویرا به خاویر قول می دهد که هرگز مکان او را فاش نکند و آنها را می بوسند. بعداً در یک جلسه توجیهی سیا، او می گوید که هیچ خاطره ای از رویدادهای اخیر ندارد. در همین حال، اریک به همراه Mystique و دیگر اعضای باشگاه Hellfire، فراست را از حبس رهایی می‌دهند و خود را مگنیتو می‌نامند.

بهترین فیلم ها را در کنار خانواده با وبسایت رسمی عصر فیلم تجربه کنید

معرفی فیلم و سریال

معرفی فیلم از ژانر های پیشنهادی ——>

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.