دانلود فیلم املی 2001

معرفی فیلم فرانسوی املی Amélie 2001

فیلم املی 2001 یک فیلم کمدی رمانتیک فرانسوی به کارگردانی ژان پیر ژونه و با بازی آدری توتو در نقش اصلی است. این فیلم که توسط ژونه و گیوم لوران نوشته شده است، تصویری رمانتیک از زندگی در مونمارتر در پاریس است.

این فیلم به یک فیلم پرفروش بین‌المللی تبدیل شد و چهار جایزه سزار بین‌المللی (از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی ) دریافت کرد و پنج نامزدی جایزه اسکار را دریافت کرد. موسیقی توسط Yann Tiersen ساخته شده است.

فیلم Amélie 2001 داستان افسانه ای و عاشقانه زن جوان آملی را توصیف می کند که یک روز تصمیم می گیرد چیزهای کوچک می تواند دیگران را خوشحال کند.

داستان املی 2001

Le Fabuleux Destin d’Amélie Poulain داستان آملی پولن را روایت می کند. آملی جدا از کودکان دیگر بزرگ می شود زیرا گفته می شود از بیماری قلبی رنج می برد. پدرش که پزشک است هرگز او را لمس نمی کند، بنابراین هنگام معاینه ضربان قلبش با اشتیاق بالا می رود.

مادر آملی که بسیار روان رنجور است، در حالی که آملی هنوز کودک است می میرد، وقتی یک زن کانادایی که از نوتردام می پرد روی او فرود می آید. در نتیجه، پدر آملی خود را حتی بیشتر از دنیا منزوی می کند و شروع به ساختن مقبره ای برای همسر متوفی خود می کند. از آنجایی که آملی همیشه تنهاست، تخیل بسیار غنی ای در خود ایجاد می کند.

وقتی آملی بزرگ‌تر می‌شود، در کافه دو مولین ، کافه‌ای کوچک در منطقه مون‌مارتر پاریس ، پیشخدمت می‌شود . مدیر کار سوزان، بازیگر سابق سیرک است و مهمانان رنگارنگ هستند. آملی که در آن زمان 23 سال سن دارد، زندگی ساده ای دارد. او از چیزهای ساده ای لذت می برد، مانند شکستن روکش شکری کرم بروله ، پرتاب سنگریزه در کانال سنت مارتین و خیال پردازی درباره اینکه چند زوج در پاریس در آن لحظه به ارگاسم می پردازند .

زندگی او در روز مرگ پرنسس دایانا تغییر می کند. در طی یک سری اتفاقات پس از شوکه شدن او از این خبر، او یک جعبه فلزی کوچک را در پشت قرنیز در حمام خود پیدا می کند.

این جعبه حاوی خاطرات پسری است که چندین دهه قبل از آملی در آپارتمان زندگی می کرد. او که مجذوب این موضوع شده است، به دنبال این فرد بالغ می گردد تا جعبه را به او پس بدهد. او با خود قرارداد می بندد که اگر موفق شد و باعث خوشحالی فرد شد، زندگی خود را وقف چیزهای خوب زندگی و کمک به دیگران کند.

ابتدا آملی در مسیر اشتباه قرار می گیرد، اما در نهایت با کمک یک نقاش قدیمی و نقاشی Le Déjeuner des canotiers اثر پیر آگوست رنوار ، که او از آن کپی می کند، او هویت واقعی پسر را کشف می کند. او جعبه را در یک باجه تلفن قرار می دهد و وقتی مرد از کنارش می گذرد با این تلفن تماس می گیرد تا توجه او جلب شود. پس از باز کردن جعبه، خاطرات دوران کودکی اش برمی گردد. آملی او را تعقیب می کند تا ببیند پیدا کردن جعبه تأثیر مثبتی روی او دارد یا خیر.

ماموریت موفق می شود و آملی سعی می کند کارهای خوبی برای دیگران انجام دهد. او تبدیل به یک خواستگار مخفی و فرشته نگهبان می شود. او پدرش را متقاعد می‌کند که به دور دنیا سفر کند (با کمک یک گنوم باغ و یک دوست مهماندار هواپیما )، با یک همکار و یک مهمان بار جفت می‌شود، با جعل کردن نامه‌ای از شوهر فقیدش به سرایدار خانه‌اش کمک می‌کند و می‌ایستد. برای لوسین، یاور سبزی فروش در گوشه. اگرچه او به دیگران کمک می کند، اما هیچ کس به او اهمیت نمی دهد. از آنجایی که او فقط از دیگران دفاع می کند، تنهایی خود را به یاد می آورد.

در این بین، او یک آلبوم عکس حاوی عکس های گذرنامه پاره شده و دور انداخته پیدا کرده است که به هم چسبانده شده اند. او به دنبال مالک می‌رود و به نینو کوینکامپوکس می‌رسد که یک مجموعه‌دار مشتاق عکس‌های پاسپورت دور انداخته شده از ایستگاه است.

نینو همچنین کودکی شادی نداشت، او در مدرسه مورد آزار و اذیت قرار گرفت. حالا او در خانه جن زده در نمایشگاه کار می کند و به یکی از دوستانش در یک بوتیک وابسته به عشق شهوانی کمک می کند.

آملی انواع تلاش های دست و پا گیر را برای برقراری ارتباط با او انجام می دهد زیرا او را دوست دارد. برای رسیدن به این هدف، او نوعی جستجو را برای او آغاز می کند که در آن او در نزدیکی Sacré-Cœur سفر می کند.برای جستجوی کتاب آملی در این مورد بسیار مراقب است، زیرا او بسیار خجالتی است. در نهایت کار درست می شود و آملی و نینو یک زوج تشکیل می دهند. در صحنه پایانی نینو او را سوار موتورش می کند .

بهترین فیلم ها را در کنار خانواده با وبسایت رسمی عصر فیلم تجربه کنید

معرفی فیلم و سریال

معرفی فیلم از ژانر های پیشنهادی ——>

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.