دانلود فیلم Trainspotting

معرفی فیلم Trainspotting

فیلم Trainspotting یک فیلم کمدی-درام سیاه بریتانیایی محصول 1996 به کارگردانی دنی بویل و با بازی ایوان مک گرگور ، ایون برمنر ، جانی لی میلر ، کوین مک کید ، رابرت کارلایل و کلی مک دونالد است. این فیلم بر اساس رمانی با همین عنوان در سال 1993توسط ایروین ولش ، در 23 فوریه 1996 در بریتانیا اکران شد

فیلمنامه نامزد دریافت جایزه اسکار توسط جان هاج ، گروهی از معتادان به هروئین را در منطقه ای از نظر اقتصادی افسرده ادینبورگ و گذر آنها از زندگی را دنبال می کند. فراتر از اعتیاد به مواد مخدر، موضوعات دیگر فیلم شامل کاوش در فقر و فلاکت شهری در ادینبورگ است.

Trainspotting با تحسین منتقدان اکران شد و بسیاری از منتقدان آن را یکی از بهترین فیلم های دهه 1990 می دانند. این فیلم توسط موسسه فیلم بریتانیا (BFI) در فهرست 100 فیلم برتر بریتانیایی قرن بیستم در رتبه دهم قرار گرفت.

در سال 2004، این فیلم در یک نظرسنجی عمومی به عنوان بهترین فیلم اسکاتلندی تمام دوران انتخاب شد. یک نظرسنجی در سال 2017، که از 150 بازیگر، کارگردان، نویسنده، تهیه کننده و منتقد برای مجله Time Out تشکیل شده بود، آن را در رتبه دهم بهترین فیلم بریتانیایی قرار داد. دنباله آن ، T2 Trainspotting ، در ژانویه 2017 منتشر شد.

داستان فیلم Trainspotting 1996

مارک رنتون ، یک معتاد 26 ساله بیکار به هروئین ، با والدینش در بخش لیث ادینبورگ زندگی می کند و مرتباً با دوستانش مواد مخدر مصرف می کند . دانیل “اسپاد” مورفی مطیع و کند ذهن. و سوانی، “مادر برتر”، فروشنده آنها. دوستان دیگر رنتون، فرانسیس “فرانکو” بیگبی، روانشناس الکلی تهاجمی و تامی مکنزی فوتبالیست، که از مواد مخدر غیرقانونی خودداری می کنند، به او در مورد عادت خطرناکش به مواد مخدر هشدار می دهند.

رنتون که از سبک زندگی بی پروا خود خسته شده بود، سعی می کند با یک اتاق خالی، چندین ماده غذایی و شیاف تریاک خود را از هروئین دور کند. توسط فروشنده بد شهرت Mikey Forrester ارائه شده است. او همچنین از اسهال رنج می برد و مجبور است خود را در “بدترین توالت اسکاتلند” تسکین دهد. در یک کلوپ شبانه، رنتون متوجه می شود که قطع مصرف هروئین باعث افزایش میل جنسی او شده است.

او دختری به نام دایان کولستون را اغوا می کند و آنها برای داشتن رابطه جنسی به آپارتمان او باز می گردند. صبح روز بعد، رنتون از اینکه می‌فهمد زیر سن رضایت است و با پدر و مادرش زندگی می‌کند، وحشت می‌کند، که رنتون در ابتدا تصور می‌کرد که هم خانه‌های او هستند. دایان تهدید می کند که در صورت عدم ادامه رابطه او را به پلیس گزارش می دهد.

پس از چندین تلاش ناموفق برای ادغام مجدد در جامعه، رنتون، پسر بیمار، و اسپاد دوباره به مصرف هروئین بازگشتند. تامی نیز پس از اینکه به دلیل افسرده شدن توسط دوست دخترش لیزی، به لطف اقدامات یک رنتون ناآگاه، شروع به مصرف مواد مخدر می کند. حتی مرگ ناشی از سهل انگاری داون، دختر نوزاد پسر بیمار و دوست دخترش آلیسون، گروه را متقاعد به بهبودی نمی کند. بعداً، رنتون، پسر بیمار و اسپاد در حال دزدی از مغازه دستگیر می‌شوند.

رنتون و اسپاد در حالی دستگیر می شوند که پسر بیمار به سختی فرار می کند. اسپاد در HMP Saughton شش ماه حبس را دریافت می کند ، در حالی که رنتون با ورود به برنامه بازپروری مواد مخدر از زندان اجتناب می کند . با وجود تجویز متادونبرای کمک به او، رنتون به سرعت عود می کند و تقریباً در اثر مصرف بیش از حد هروئین در خانه سوانی می میرد.

والدین رنتون پس از بازگشت به خانه پس از احیای خود در بیمارستان، او را در اتاق خواب دوران کودکی‌اش حبس می‌کنند و او را مجبور می‌کنند که به بوقلمون سرد برود . پس از یک عقب نشینی مشکل ساز که با توهمات دوستانش و تصورات سپیده دم روی سقف مشخص شده بود، رنتون به شرط انجام آزمایش اچ آی وی/ایدز آزاد می شود. با وجود سال ها استفاده مشترک از سرنگ با سایر معتادان، آزمایش رنتون منفی است.

رنتون که اکنون تمیز، اما بی حوصله و فاقد حس معنایی در زندگی خود است، به ملاقات تامی می رود که اکنون به شدت به هروئین معتاد است و آزمایش HIV مثبت داده است. به توصیه دایان، رنتون به لندن نقل مکان می کند و به عنوان نماینده اجاره املاک مشغول به کار می شود. او شروع به لذت بردن از زندگی متانت جدید خود در لندن می کند و با دایان مکاتبه می کند که او را در مورد تحولات خانه به روز می کند.

با این حال، بیگبی که برای یک سرقت مسلحانه ناموفق تحت تعقیب است، در کمال تعجب و ناامیدی رنتون ، او را ردیابی می کند و با او در آپارتمانش پناه می گیرد. پسر بیمار، حالا سعی می کند دلال محبت و فروشنده مواد مخدر باشد، به زودی به آنها می پیوندد.

بیگبی و پسر بیمار بعداً به دو نفر از مشتریان رنتون (در ملکی که ظاهراً غیرممکن به فروش می رسد، جایی که رنتون آنها را فرستاده است تا آنها را از پشت خود دور کند) حمله می کنند و در نتیجه او شغل خود را از دست می دهد. این سه نفر هم برای دوری از توجه پلیس و هم برای تشییع جنازه تامی که بر اثر توکسوپلاسموز مرتبط با ایدز درگذشت به ادینبورگ بازمی‌گردند .

پس از تشییع جنازه، پسر بیمار از رنتون، بیگبی و اسپاد (که اخیراً از زندان آزاد شده است) برای خرید دو کیلوگرم هروئین خالص از مایکی فارستر (که آن را پس از یک شب مستی با دو ملوان روسی دریافت کرد) درخواست کمک می کند. قیمت پایین 4000 پوند، تا بعداً با قیمت بالاتر دوباره بفروشید.

اما رنتون برای تامین قیمت درخواستی 2000 پوند باقیمانده مورد نیاز است. پس از اینکه بیگبی او را تهدید می کند، رنتون با اکراه هزینه باقیمانده را پوشش می دهد و گروه به لندن باز می گردد تا هروئین را به یک فروشنده بزرگ به قیمت 16000 پوند بفروشد.

همانطور که آنها در یک میخانه جشن می گیرند، رنتون مخفیانه به اسپاد پیشنهاد می کند که می توانند با پول آنجا را ترک کنند، اما اسپاد به انگیزه ترس و وفاداری، قبول نمی کند.

با این حال، پسر بیمار نشان می دهد که با خوشحالی این کار را انجام می دهد و بیگبی پس از یک تصادف کوچک مردی را به طرز وحشیانه ای کتک می زند. نتیجه گیری که بیگبی و پسر بیمار غیرقابل پیش بینی و خطرناک هستند، رنتون بی سر و صدا کیسه پول را می دزد و صبح روز بعد آنجا را ترک می کند. اسپاد شاهد اوست اما به دیگران هشدار نمی دهد.

رنتون 4000 پوند در یک صندوق امانات برای اسپاد می گذارد که “هرگز به کسی صدمه نمی زند”. بیگبی که هم رنتون و هم پول از بین رفته را می‌یابد، با عصبانیت اتاق هتلی را که این چهار نفر در آن اقامت داشتند، ویران می‌کند و باعث می‌شود پلیس به آنجا برسد و او را دستگیر کند، زیرا پسر بیمار و اسپاد فرار می‌کنند. اسپاد با احتیاط سهم خود را از پول ادعا می کند و رنتون به سمت زندگی جدیدش می رود.

پلیس را وادار کرد تا از راه برسد و او را دستگیر کند، زیرا پسر بیمار و اسپاد فرار می کنند. اسپاد با احتیاط سهم خود را از پول ادعا می کند و رنتون به سمت زندگی جدیدش می رود. پلیس را وادار کرد تا از راه برسد و او را دستگیر کند، زیرا پسر بیمار و اسپاد فرار می کنند. اسپاد با احتیاط سهم خود را از پول ادعا می کند و رنتون به سمت زندگی جدیدش می رود.

بازیگران فیلم Trainspotting 1996

 • ایوان مک گرگور در نقش مارک “رنت بوی” رنتون
 • ایون برمنر در نقش دانیل «اسپاد» مورفی
 • جانی لی میلر در نقش سایمون “پسر بیمار” ویلیامسون
 • رابرت کارلایل در نقش فرانسیس “فرانکو” بیگبی
 • کوین مک کید در نقش توماس “تامی” مکنزی
 • دیل وینتون به عنوان میزبان نمایش بازی
 • لورن و دوون لمب در نقش بیبی داون (نامشخص نشده)
 • کلی مکدونالد در نقش دایان کولستون
 • پیتر مولان در نقش سوانی «مادر برتر»
 • فیونا بل در نقش مادر دایان
 • پائولین لینچ در نقش لیزی
 • سوزان ویدلر در نقش آلیسون
 • آیلین نیکلاس در نقش خانم رنتون
 • جیمز کازمو در نقش دیوی رنتون
 • شرلی هندرسون در نقش گیل هیوستون
 • استوارت مک کواری در نقش گاو تمپرلی/گردشگر آمریکایی
 • ایروین ولش در نقش مایکی فارستر
 • کوین آلن در نقش آندریاس
 • کیت آلن در نقش هوگو دلال، دوباره نقش خود را از گور کم عمق (1994) تکرار کرد.
4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.