دانلود فیلم داستان عجیب بنجامین باتن

معرفی فیلم ماجرای عجیب بنجامین باتن The Curious Case of Benjamin Button

ماجرای عجیب بنجامین باتن (به انگلیسی : The Curious Case of Benjamin Button ) یک فیلم درام رمانتیک فانتزی آمریکاییبه کارگردانی دیوید فینچر است که در سال ۲۰۰۸ منتشر شد.

خط داستانی اریک راث و رابین سویکورد بر اساس داستان کوتاهی به همین نام در سال 1922 اثر اف. اسکات فیتزجرالد است. برد پیت در این فیلم نقشمردی را بازی می کند که برعکس پیر می شود و کیت بلانشت در نقش عشق در طول زندگی اش.

در این فیلم تاراجی پی هنسون ، ماهرشالا علی ، جولیا اورموند ، جیسون فلمینگ ، الیاس کوتاس وتیلدا سوینتون

تهیه کننده ، ری استارک ، حقوق فیلم را برای ساخت داستان کوتاه در اواسط دهه 1980 با پشتیبان یونیورسال پیکچرز خریداری کرد، اما تلاش کرد تا پروژه را به پایان برساند تا اینکه در دهه 1990 حقوق را به تهیه کنندگان کاتلین کندی و فرانک مارشال فروخت. اگرچه در دهه 1990 به پارامونت پیکچرز منتقل شد، این فیلم تا زمانی که فینچر و پیت به همراه بقیه بازیگران در سال 2005 قرارداد امضا کردند وارد تولید نشد. عکاسی اصلی در نوامبر 2006 آغاز شد و در سپتامبر 2007 به پایان رسید. دامنه دیجیتال کار کرد . روی جلوه های بصری فیلم، به ویژه در روند دگردیسی شخصیت پیت.

The Curious Case of Benjamin Button در 25 دسامبر 2008 در آمریکای شمالی منتشر شد و نقدهای مثبتی از سوی منتقدان دریافت کرد که کارگردانی فینچر، بازی پیت، ارزش های تولید و جلوه های بصری را تحسین کردند. این فیلم با فروش 335.8 میلیون دلاری در سراسر جهان در مقابل بودجه 167 میلیون دلاری خود در گیشه موفق بود. این فیلم سیزده نامزدی جایزه اسکار را دریافت کرد که بیشترین نامزدی هشتاد و یکمین جوایز اسکار از جمله بهترین فیلم ، بهترین کارگردانی برای فینچر، بهترین بازیگر مرد برای پیت و بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای تاراجی پی هنسون و برنده سه جایزه بهترین کارگردانی هنری ، بهترین کارگردانی هنری شد. آرایش ، وبهترین جلوه های بصری

داستان فیلم ماجرای عجیب بنجامین باتن

در آگوست 2005، دیزی فولر با نزدیک شدن طوفان کاترینا در بیمارستان نیواورلئان در بستر مرگ است. او به دخترش کارولین می گوید که ساعت ساز نابینا آقای گیتو در سال 1918 برای ساخت یک ساعت برای ایستگاه قطار استخدام شده بود. او فاش می کند که آقای گیتو آن را به عنوان یادبودی برای کسانی که پسران خود را در جنگ جهانی اول از دست داده اند ، از جمله پسر خود ساخته است. دیزی سپس از کارولین می‌خواهد که دفتر خاطرات بنجامین باتن را با صدای بلند بخواند.

در غروب 11 نوامبر 1918 ، پسری با ظاهر و بیماری های یک مرد مسن متولد می شود. مادرش، کارولین، بلافاصله پس از زایمان می میرد و پدرش، توماس باتن، نوزاد را در ایوان خانه سالمندان رها می کند.

سرایدار کوئینی و آشپز آقای تیزی وترز نوزاد را پیدا می کنند و او را به عنوان فرزند خود بزرگ می کند و نام او را بنجامین می گذارد. با گذشت سالها، بنیامین از نظر جسمی با ساکنان مسن ترکیب می شود، اما ذهن و کنجکاوی یک کودک را دارد. او در نهایت از صندلی چرخدار به عصا تبدیل می شود و راه رفتن را یاد می گیرد. او با پیگمی آفریقایی به نام اوتی دوست می شود که به او می آموزد که فراتر از جنبه های فیزیکی نگاه کند و خانم میپل که به او نواختن پیانو می آموزد .

در روز شکرگزاری 1930، بنجامین با دیزی هفت ساله که مادربزرگش در خانه سالمندان زندگی می‌کند، ملاقات می‌کند و فوراً با هم ارتباط برقرار می‌کنند. بعداً کار بر روی یدک کش چلسی که کاپیتان آن مایک کلارک بود را می پذیرد. توماس باتن خود را به بنجامین معرفی می کند، اما هویت واقعی او را فاش نمی کند.

در پاییز 1936، بنجامین برای یک درگیری کاری طولانی مدت با خدمه یدک کش ترک می کند و به سراسر جهان سفر می کند. او صدها کارت پستال برای دیزی می فرستد و متوجه می شود که او در یک شرکت باله در شهر نیویورک پذیرفته شده است.

در مورمانسک در سال 1941، بنجامین با الیزابت ابوت، همسر یکی از وزیران بازرگانی بریتانیا، مورد ضرب و شتم قرار می گیرد. رابطه آنها در نهایت به پایان می رسد و بنیامین را دلشکسته می کند.

در دسامبر آن سال، ایالات متحده وارد جنگ جهانی دوم شد . مایک برای خدمت نیروی دریایی ایالات متحده به چلسی داوطلب می شود و آنها به وظایف نجات منصوب می شوند.

آنها یک ترابری تقریباً غرق شده ایالات متحده و هزاران سرباز آمریکایی را پیدا می کنند. مقصر، یک U-boat آلمانی ، روی قایق یدک کش قرار می گیرد و آتش می گیرد. کاپیتان مایک زیردریایی را می کوبد و انفجار حاصل هر دو غرق می شود. بیشتر خدمه به جز بنجامین و ریک برودی که روز بعد نجات می یابند، از بین می روند.

در ماه مه 1945، بنجامین به نیواورلئان باز می گردد و با کوئینی متحد می شود و متوجه می شود که آقای ودرز درگذشته است. او دوباره با دیزی ارتباط برقرار می کند و او سعی می کند او را اغوا کند اما بنجامین قبول نمی کند و او می رود.

بنجامین به ملاقات توماس بیمار لاعلاج می رود و از جزئیات تولد و خانواده اش مطلع می شود. توماس قبل از مرگ شرکت تولید دکمه و املاک خود را به بنجامین می دهد.

در سال 1947، بنجامین بدون اطلاع قبلی از دیزی در نیویورک دیدن می کند، اما با دیدن اینکه او درگیر رابطه عاشقانه است، از آنجا می رود. در سال 1954، حرفه رقص دیزی زمانی به پایان می رسد که پای او در یک تصادف اتومبیل در پاریس له می شود . وقتی بنجامین به دیدار او می‌رود، دیزی از ظاهر او شگفت‌زده می‌شود، اما ناامید از جراحاتش، به او می‌گوید که از زندگی‌اش دور بماند.

در سال 1962، دیزی به نیواورلئان بازگشت و دوباره با بنجامین متحد شد. اکنون با سن فیزیکی قابل مقایسه، آنها عاشق می شوند. کوئینی می میرد و بنجامین و دیزی با هم زندگی می کنند. در سال 1967، دیزی که یک استودیو باله افتتاح کرده است، به بنیامین می گوید که باردار است. دختر آنها، کارولین، در بهار سال 1968 به دنیا آمد. بنجامین با این باور که به دلیل پیری معکوس نمی تواند پدر مناسبی باشد، دارایی های خود را می فروشد، پول را برای دیزی و کارولین می گذارد و در طول دهه 1970 به تنهایی راهی سفر می شود.

بنجامین که از نظر جسمی یک مرد جوان است، در سال 1980 به دیزی باز می گردد. دیزی که اکنون متاهل است، او را به عنوان یک دوست خانوادگی به همسرش رابرت و کارولین معرفی می کند. او اعتراف می کند که حق داشت ترک کند. او نمی توانست در غیر این صورت کنار بیاید. بعداً او را در هتلش ملاقات می کند، جایی که آنها رابطه جنسی دارند و یک بار دیگر از هم جدا می شوند. در سال 1990، مددکاران اجتماعی با دیزی که اخیراً بیوه شده بود، بنجامین را پیدا کردند که اکنون از نظر جسمی در سنین قبل از نوجوانی است.

وقتی او می رسد، آنها توضیح می دهند که او در یک ساختمان محکوم زندگی می کرد، با وضعیت جسمانی نامناسبی به بیمارستان منتقل شد و دفتر خاطراتش نام او را روی آن نوشته بود. بنجامین نشانه‌های اولیه زوال عقل را نشان می‌دهد، بنابراین دیزی سرانجام در سال 1997 به خانه سالمندان نقل مکان می‌کند و تا پایان عمر از بنجامین مراقبت می‌کند، زیرا او به دوران نوزادی بازمی‌گردد.

در سال 2002، ساعت آقای گیتو با یک ساعت دیجیتال مدرن که به درستی کار می کرد جایگزین شد و در بهار سال 2003، بنجامین در آغوش دیزی درگذشت، که از نظر جسمی نوزادی بود اما از نظر زمانی بیش از 84 سال سن داشت. در سال 2005، دیزی که سرانجام فاش کرد که بنجامین پدر کارولین است، می میرد. طوفان کاترینا به یک انباری که ساعت آقای گیتو را در آن نگه می‌دارد، سرازیر می‌شود، ساعتی که همچنان به عقب حرکت می‌کند.

داستان فیلم ماجرای عجیب بنجامین باتن

 • برد پیت در نقش بنجامین باتن (بزرگسال)
 • رابرت تاورز در نقش بنجامین باتن (بزرگسال ظاهری)
 • پیتر دونالد بادالامنتی دوم در نقش بنجامین باتن (بزرگسال ظاهری)
 • تام اورت در نقش بنجامین باتن (بزرگسال ظاهری)
 • اسپنسر دنیلز در نقش بنجامین باتن (سن ظاهری 12 ساله)
 • چندلر کانتربری در نقش بنجامین باتن (سن ظاهری 8 ساله)
 • چارلز هنری وایسون در نقش بنجامین باتن (سن ظاهری 6 ساله)
 • کیت بلانشت در نقش دیزی فولر (بزرگسال)
 • ال فانینگ در نقش دیزی فولر (7 ساله)
 • مدیسن بیتی در نقش دیزی فولر (10 ساله)
 • Taraji P. Henson در نقش Queenie
 • جولیا اورموند در نقش کارولین باتن (بزرگسال)
 • کاتا هولز در نقش کارولین باتن (12 ساله)
 • شیلو جولی پیت در نقش کارولین باتن (2 ساله)
 • جیسون فلمینگ در نقش توماس باتن
 • الیاس کوتیاس در نقش مسیو گیتو
 • تیلدا سوینتون در نقش الیزابت ابوت
 • ماهرشالا علی در نقش تیزی ورز
 • جرد هریس در نقش کاپیتان مایک کلارک
 • فاون ا. چمبرز در نقش دوروتی بیکر
 • اد متزگر در نقش تئودور روزولت
 • فیلیس سامرویل در نقش مادربزرگ فولر
 • ادیت آیوی در نقش خانم میپل
 • جاش استوارت در نقش Pleasant Curtis
 • دیوید راس پاترسون در نقش والتر ابوت
 • بیانکا چیمینلو در نقش دوست دیزی
 • رامپای موهادی در نقش نگوندا اوتی
 • لنس ای. نیکولز در نقش واعظ

Rate this post