دانلود فیلم مرد عنکبوتی 1

معرفی فیلم مرد عنکبوتی 1 Spider-Man 2002

مرد عنکبوتی (به انگلیسی: Spider-Man ) یک فیلم ابرقهرمانی آمریکایی محصول سال ۲۰۰۲که بر اساسشخصیتی به همین نام از مارول کامیکس ساخته شده است.

فیلم Spider-Man به کارگردانی سام ریمی بر اساس فیلمنامه ای از دیوید کوپ ، اولین قسمت از سه گانه مرد عنکبوتی ریمی است و توبی مگوایر به عنوان شخصیت اصلی در کنار ویلم دفو ، کرستن دانست ، جیمز فرانکو ، کلیف رابرتسون و رزماری هریس بازی می کند.

این فیلم تاریخچه پیدایش مرد عنکبوتی را روایتو حرفه ابرقهرمانی اولیه پیتر پارکر نابغه نوجوان رانده شده پس از گزیده شدن توسط یک عنکبوت تغییر یافته ژنتیکی، توانایی های مافوق بشری عنکبوت مانند را ایجاد می کند و هویتی نقاب دار برای مبارزه با جرم و جنایت و بی عدالتی در شهر نیویورک اتخاذ می کند و در این روند با گرین گابلین شرور روبرو می شود.

مرد عنکبوتی
مرد عنکبوتی با کت و شلوارش که روی یک ساختمان می خزد و به سمت بیننده نگاه می کند. در زیر او شهر نیویورک، عنوان، تیتراژ و تاریخ اکران فیلم آمده است.
ساخت فیلم لایو اکشن مرد عنکبوتی در دهه 1980 آغاز شد. فیلمسازان توبی هوپر ، جیمز کامرون و جوزف زیتو همگی برای کارگردانی فیلم در یک نقطه دلبستگی داشتند.

با این حال، این پروژه به دلیل صدور مجوز و مسائل مالی در جهنم توسعه فرو خواهد رفت. پس از تقریباً 25 سال توقف پیشرفت در این فیلم، در سال 1999 توسط کلمبیا پیکچرز مجوز اکران جهانی دریافت کرد ، پس از آن که گزینه‌هایی را از Metro-Goldwyn-Mayer در تمام فیلمنامه‌های قبلی ساخته شده توسط Cannon Films ، Carolco و New Cannon بدست آورد.

سونی با استفاده از گزینه خود فقط بر روی دو عنصر از خرید چند فیلمنامه (فیلمنامه متفاوتی توسط جیمز کامرون، تد نیوسام، جان برانکاتو ، بارنی کوهن و جوزف گلدمن نوشته شد)، کوپ را برای ایجاد یک فیلمنامه کاری استخدام کرد (معتبر به عنوان فیلمنامه کامرون) ، و Koepp تنها اعتبار در صورتحساب نهایی دریافت کرد.

کارگردانان رولاند امریش ، آنگ لی ، کریس کلمبوس ، بری سوننفلد ، تیم برتون ، مایکل بی ، یان دی بونت ، ام نایت شیامالان ، تونی اسکات و دیوید فینچرقبل از اینکه رایمی در سال 2000 به عنوان کارگردان استخدام شود، به عنوان کارگردان این پروژه در نظر گرفته شد.

فیلمنامه Koepp توسط اسکات روزنبرگ در طول پیش تولید بازنویسی شد و در حین تولید دیالوگ دیالوگ را از آلوین سارجنت دریافت کرد. فیلمبرداری در لس آنجلس و نیویورک سیتی از ژانویه تا ژوئن 2001 انجام شد. Sony Pictures Imageworks جلوه های بصری فیلم را مدیریت کرد .

فیلم Spider-Man در 29 آوریل 2002 در مان ویلیج تئاتر به نمایش درآمد و چهار روز بعد در 3 مه 2002 در ایالات متحده اکران شد. ، سکانس های اکشن و موسیقی. این اولین فیلمی بود که در یک آخر هفته به 100 میلیون دلار رسید و همچنین موفق ترین فیلم بر اساس یک کتاب کمیک در آن زمان بود.

این فیلم با فروش بیش از 825 میلیون دلار در گیشه در سراسر جهان، سومین فیلم پرفروش سال 2002 ، پرفروش‌ترین فیلم ابرقهرمانی و ششمین فیلم پرفروش در کل در زمان اکرانش بود. مرد عنکبوتیبه خاطر بازتعریف ژانر ابرقهرمانی مدرن و همچنین بلاک باستر تابستانی اعتبار دارد.

پس از موفقیت، این فیلم دو دنباله داشت، مرد عنکبوتی 2 و مرد عنکبوتی 3 ، که به ترتیب در سال 2004 و 2007 منتشر شد. مگوایر و دفو بعداً نقش خود را در فیلم مرد عنکبوتی: بدون راه به خانه (2021) دنیای سینمایی مارول (MCU) ایفا کردند که به مفهوم چندجهانی می پرداخت و سه گانه Raimi را به MCU پیوند می داد.

دانلود فیلم spiderman1
دانلود فیلم spiderman1

داستان فیلم مرد عنکبوتی 1

در یک سفر مدرسه، پیتر پارکر ، دبیرستان، به همراه دوستش هری آزبورن و دوستش مری جین واتسون ، از آزمایشگاه ژنتیک دانشگاه کلمبیا بازدید می کنند. در آنجا یک “ابر عنکبوت” که از نظر ژنتیکی دستکاری شده او را گاز می گیرد و پس از بازگشت به خانه بیمار می شود.

در همین حال، نورمن آزبورن ، پدر هری ، دانشمند و بنیانگذار و صاحب Oscorp ، تلاش می کند تا یک قرارداد نظامی مهم را تضمین کند. او با یک ماده شیمیایی ناپایدار که عملکرد را افزایش می دهد آزمایش می کند و دیوانه می شود و دستیارش را می کشد.

روز بعد، پیتر متوجه می شود که دیگر نزدیک بین نیست و توانایی های عنکبوت مانندی دارد. او همچنین می‌تواند تارهایی را از مچ‌های خود به بیرون شلیک کند و دارای رفلکس‌های سریع، سرعت و قدرت فوق‌انسانی و توانایی بالا در احساس خطر است.

پیتر با نادیده گرفتن توصیه عموی خود مبنی بر اینکه ” با قدرت زیاد مسئولیت بزرگی به همراه دارد “، به این فکر می کند که مری جین را با ماشین تحت تاثیر قرار دهد.

او در یک رویداد کشتی زیرزمینی شرکت می کند تا پول آن را به دست آورد و اولین مسابقه خود را برنده شود، اما مروج او را از درآمدش فریب می دهد. هنگامی که یک سارق دفتر مروج را دزدی می کند، پیتر به او اجازه می دهد تا برای تلافی فرار کند.

لحظاتی بعد، او متوجه می شود که بن توسط یک دزد با یک تفنگ دستی به سرقت رفته و کشته شده است. پیتر به تعقیب ماشین‌باز می‌پردازد، اما متوجه می‌شود که سارقی است که اجازه فرار داده است.

راننده خودرو فرار می کند اما پس از افتادن از پنجره جان خود را از دست می دهد. در همین حال، یک نورمن دیوانه، آزمایش نظامی رقیب شرکت Oscorp، Quest Aerospace را قطع می کند و چندین نفر را می کشد.

پس از فارغ التحصیلی، پیتر با پوشیدن لباس اسپندکس و شخصیت مرد عنکبوتی ، شروع به استفاده از توانایی های خود برای مبارزه با بی عدالتی می کند. جی. جونا جیمسون، ناشر روزنامه دیلی بوگل، پیتر را به عنوان یک عکاس مستقل استخدام می کند، زیرا او تنها فردی است که تصاویر واضحی از مرد عنکبوتی ارائه می دهد.

نورمن پس از کشف برنامه هیئت مدیره Oscorp برای بیرون راندن او به منظور فروش شرکت به Quest، آنها را ترور می کند. جیمسون به قاتل مرموز لقب « گرین گابلین » می دهد.

گابلین به مرد عنکبوتی جایی در کنار او می دهد، اما پیتر قبول نمی کند. آنها دعوا می کنند و پیتر زخمی می شود. در شام روز شکرگزاری، عمه پیتر می از مری جین، هری و نورمن دعوت می کند.

در طول شام، نورمن زخم را می بیند و به هویت پیتر پی می برد. نورمن که فکر می‌کند تنها راه شکست پیتر حمله به افراد خاص اوست، بعداً به می حمله می‌کند و او را مجبور می‌کند در بیمارستان بستری شود.

هری که با مری جین قرار می‌گیرد، او را می‌بیند که دست پیتر را برای دلداری او گرفته و تصور می‌کند که او نسبت به او احساس دارد. هری که ویران شده به پدرش می گوید که پیتر مری جین را دوست دارد و ناخودآگاه بزرگترین نقطه ضعف مرد عنکبوتی را آشکار می کند. نورمن مری جین و یک ماشین تراموا جزیره روزولت پر از کودکان را در کنار پل کوئینزبورو گروگان نگه می دارد.

او پیتر را مجبور می کند که چه کسی را می خواهد نجات دهد و هر دو را رها می کند. پیتر هم مری جین و هم ماشین تراموا را نجات می دهد. سپس نورمن او را به داخل ساختمانی متروکه می اندازد و به طرز وحشیانه ای او را کتک می زند.

وقتی گابلین می گوید که چگونه می خواهد مری جین را بکشد، پیتر قدرت خود را به دست می آورد و دست برتر را به دست می آورد. نورمن خود را به پیتر نشان می دهد و التماس بخشش می کند و در حالی که گلایدر خود را به طرز ماهرانه ای آماده می کند تا به چوب بریزد.

پیتر از پشت. پیتر با اخطار حس عنکبوتی خود از حمله طفره می رود و گلایدر به جای آن نورمن را به چوب می اندازد. نورمن به پیتر می‌گوید که هویت خود را به عنوان گابلین قبل از مرگ برای هری فاش نکند. پیتر جسد نورمن را به خانه آزبورن برمی گرداند درست زمانی که هری وارد خانه می شود و با این باور که مرد عنکبوتی پدرش را کشته است، اسلحه ای روی او می کشد، اما او فرار می کند.

در مراسم تشییع جنازه نورمن، هری از مرد عنکبوتی که او را مسئول مرگ پدرش می‌داند سوگند انتقام می‌گیرد. مری جین به پیتر اعتراف می کند که عاشق اوست. با این حال، پیتر احساس می کند که باید او را از توجه ناخواسته دشمنانش محافظت کند، بنابراین احساسات واقعی خود را پنهان می کند و به مری جین می گوید که آنها فقط می توانند دوست باشند. با رفتن پیتر، صحبت های بن را به یاد می آورد و مسئولیت جدید خود را به عنوان مرد عنکبوتی می پذیرد.

بازیگران فیلم مرد عنکبوتی 1 Spider-Man 2002

 • توبی مگوایر در نقش پیتر پارکر / مرد عنکبوتی :
 • یک دانش آموز دبیرستانی با استعداد تحصیلی که از نظر اجتماعی ناتوان است. پس از اینکه یک عنکبوت دستکاری شده ژنتیکی او را نیش زد، او قدرت های عنکبوت مانندی از جمله قدرت فوق العاده، رفلکس های تقویت شده، “حس عنکبوت” که به او در مورد خطرهای وارده هشدار می دهد، و توانایی بالا رفتن از دیوارها و تیراندازی به تار عنکبوت به دست می آورد . کمیک، جایی که او از وب شوترها استفاده می کند). پس از یک تراژدی شخصی، او تصمیم می گیرد از قدرت های تازه کشف شده خود برای خیر استفاده کند و به عنوان مرد عنکبوتی شروع به مبارزه با جنایت و بی عدالتی می کند.
 • ویلم دافو در نقش نورمن آزبورن / گرین گابلین :
 • دانشمند و مدیر عامل شرکت Oscorp که یک تقویت کننده قدرت ناپایدار را روی خود آزمایش می کند و شخصیت جایگزین دیوانه ای ایجاد می کند . او بعداً با استفاده از زره و تجهیزات پیشرفته اسکورت، مانند گلایدر و مواد منفجره به شکل کدو تنبل ، تبدیل به یک شرور لباس پوشیده شد. رسانه ها آلتر ایگو او را “گرین گابلین” می نامند. نورمن پس از اینکه قهرمان از پیوستن به مرد عنکبوتی امتناع می کند، خصومت خود را با مرد عنکبوتی ایجاد می کند و دائماً تلاش می کند تا به او بازگردد. از قضا، او به سرعت از پیتر خوشش می آید، و خود را نقش پدری برای پسر می بیند، در حالی که پسر خودش، هری را نادیده می گیرد.
 • کریستن دانست در نقش مری جین “ام جی” واتسون : علاقه
 • پیتر از زمانی که شش ساله بود به عشق او علاقه داشت. مری جین پدری بدرفتار دارد و آرزو دارد بازیگر شود، اما به عنوان پیشخدمت در یک غذاخوری فرسوده شغلی پیدا می کند، این واقعیت را از دوست پسرش هری پنهان می کند. بعداً وقتی پیتر زمان بیشتری را با هم سپری می‌کنند، و بعد از اینکه او در موارد متعدد او را نجات می‌دهد، نسبت به دیگری احساس می‌کند.
 • جیمز فرانکو در نقش هری آزبورن :
 • بهترین دوست و هم خانه پیتر، دوست پسر مری جین و پسر نورمن که از صمیمیت ظاهری پدرش با پیتر غبطه می خورد. فرانکو قبل از اینکه نقش هری را ایفا کند، برای خود مرد عنکبوتی اکران شده بود.
 • کلیف رابرتسون در نقش بن پارکر :
 • شوهر می پارکر و عموی پیتر، یک برقکار اخراجی که در تلاش برای یافتن شغل جدید است. او توسط یک ماشین‌بازی که پیتر قبلاً از توقف او امتناع کرده بود کشته می‌شود و پیتر را با این پیام می‌گذارد: ” با قدرت بزرگ مسئولیت بزرگی به همراه دارد.”
 • رزماری هریس در نقش می پارکر :
 • همسر بن پارکر و عمه پیتر.
 • جی کی سیمونز نقش جی. جونا جیمسون ، ناشر بداخلاق روزنامه دیلی باگل را بازی می کند که مرد عنکبوتی را یک جنایتکار می داند. ران پرکینز نقش مندل استروم ، دانشمند ارشد آزبورن را به تصویر می کشد ، در حالی که گری بکر و جک بتز نقش اعضای هیئت مدیره ماکسیمیلیان فارگاس و هنری بالکان را بازی می کنند. استنلی اندرسون در نقش ژنرال اسلوکام و جیم وارد نقش هماهنگ کننده پروژه را بازی می کنند. جان پکستون نقش برنارد هاوسمن، پیشخدمت خانواده آزبورن را به تصویر می کشد. جو مانگانیلو فلش تامپسون قلدر پارکر را به تصویر می کشد ، در حالی که سالی لیوینگستون نقش لیز آلن را به تصویر می کشد. بیل نون ، تد ریمی و الیزابت بنکس به ترتیب رابی رابرتسون ، سردبیر دیلی باگل، تد هافمن، کارمندان دیلی باگل، و بتی برانت ، منشی جیمسون را به تصویر.
 • مایکل پاپاجان در نقش ” ماشین کش “، دزدی که بن پارکر را می کشد ظاهر می شود.
  • بروس کمپبل ، همکار قدیمی کارگردان سام ریمی ، به عنوان گوینده در رینگ کشتی که پارکر در آن شرکت می کند، ظاهر شد. خود ریمی در خارج از صفحه نمایش ظاهر شد ودر حالی که پارکر وارد عرصه می شود تا با بونساو مک گراو کشتی بگیرد ، پاپ کورن به سمت پارکر پرتاب می کرد.

بازی توسط کشتی گیر حرفه ای سابق”مرد ماچو” رندی ساویج )، در حالی که جک مرداک (با بازی کشتی‌گیر حرفه‌ای سابق اسکات ال. شوارتز ) روی برانکارد حمل می‌شود.

استن لی ، یکی از خالقان مرد عنکبوتی، برای مدت کوتاهی در فیلم ظاهر می شود تا یک دختر جوان را در جریان نبرد بین مرد عنکبوتی و گرین گابلین در نمایشگاه وحدت جهانی در میدان تایمز، از آوارهای در حال سقوط بگیرد.

اکتاویا اسپنسر به عنوان یکی از کارکنان در مسابقه کشتی پارکر ظاهر می شود. ریمی نقش را به تیگ نوتارو پیشنهاد داد و تست بازیگری داد، اما آن را به اسپنسر باخت. خواننده R&B / سول میسی گری در حالی که خودش در نمایشگاه جهانی وحدت اجرا می کند ظاهر می شود. لوسی لاولس همچنین به عنوان یک دختر پانک راک ظاهر می شود که می گوید: “پسر با هشت دست.

به نظر می رسد داغ است. او این ظاهر را به عنوان لطفی به همسرش، زنا: خالق شاهزاده خانم جنگجو، راب تاپرت ، انجام داد، که ریمی در کنار تاپرت به عنوان تهیه کننده اجرایی در آن خدمت کرده بود.

یکی از بدلکاران این فیلم بازیگر استجانی تری نگوین. کیک بوکسور Benny “The Jet” Urquidez نقشی نامشخص در نقش یک قاتل که به مری جین حمله می کند، دارد.

کمدین جیم نورتون در یک صحنه به عنوان راننده کامیونی ظاهر می شود که نظر نامطلوبی نسبت به مرد عنکبوتی دارد. RC Everbeck قرار بود نقش ادی براک را بازی کند ، اما صحنه‌های او منتشر نشد. براک در نهایت در Spider-Man 3 ظاهر شد که توسط Topher Grace به تصویر کشیده شد. کی کی دادز نقش سیمکینز را بازی می‌کند، اسکات اشپیگل نقش یک پلیس تفنگدار دریایی را بازی می‌کند، در حالی که جیسون بگه نقش مروجی را بازی می‌کند که پارکر را از برنده‌هایش فریب می‌دهد.

بهترین فیلم ها را در کنار خانواده با وبسایت رسمی عصر فیلم تجربه کنید

دانلود فیلم و سریال

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.