دانلود فیلم 300

معرفی فیلم 300 2006 زیرنویس فارسی بدون سانسور

فیلم 300 یک فیلم اکشن تاریخی حماسی آمریکایی است که در سال 2006 منتشر شد بر اساس مجموعه کمدی به همین نام در سال 1998 توسط فرانک میلر و لین وارلی. هر دو بازگویی داستانی از نبرد ترموپیل در جنگ های ایرانی هستند. این فیلم توسط زک اسنایدر نویسندگی و کارگردانی شد، در حالی که میلر به عنوان تهیه کننده اجرایی و مشاور خدمت می کرد. این فیلم عمدتاً با تکنیک کلید کروما روی هم قرار گرفته است تا تصاویر کتاب مصور اصلی را تکرار کند.

داستان حول محور شاه لئونیداس (جرارد باتلر) است که فیلم سیصد 300 اسپارتی را به نبرد علیه خشایارشا (رودریگو سانتورو) “خدا-شاه” ایرانی و ارتش متجاوزش متشکل از 300000 سرباز هدایت می کند. با شدت گرفتن نبرد، ملکه گورگو (لنا هدی) تلاش می کند تا در اسپارت از شوهرش حمایت کند. داستان توسط یک روایت صوتی توسط سرباز اسپارتی دیلیوس (دیوید ونهام) تنظیم شده است. از طریق این تکنیک روایی، موجودات خارق العاده مختلفی معرفی می شوند که 300 موجود را در ژانر فانتزی تاریخی قرار می دهند.

فیلم سینمایی 300 در 9 دسامبر 2006 در Austin Butt-Numb-A-Thon نمایش داده شد و در جشنواره بین المللی فیلم برلین در 14 فوریه 2007 اکران شد، قبل از اینکه در 9 مارس در ایالات متحده به صورت معمولی و IMAX 8 اکران شود.

2007، و در دی‌وی‌دی، دیسک بلوری، و دی‌وی‌دی HD در 31 ژوئیه 2007. این فیلم نقدهای متفاوتی دریافت کرد، با منتقدان تمجید از بصری و سبک آن، اما به تصویر کشیدن آن از ایرانی‌ها، که برخی آن را متعصب یا ایران‌هراسی توصیف کردند.

افتتاحیه این فیلم با فروش بیش از 456 میلیون دلار، بیست و چهارمین افتتاحیه بزرگ تاریخ باکس آفیس در آن زمان بود. دنباله‌ای با عنوان ظهور یک امپراتوری، بر اساس پیش درآمد رمان گرافیکی منتشر نشده میلر، خشایارشا، در 7 مارس 2014 منتشر شد.

داستان فیلم 300 2006

در سال 479 قبل از میلاد، یک سال پس از نبرد ترموپیل، دیلیوس، یک هوپلیت در ارتش اسپارت، داستان خود را با به تصویر کشیدن زندگی لئونیداس اول از کودکی تا سلطنت از طریق دکترین اسپارتی آغاز می کند. داستان دیلیوس ادامه می‌یابد و یک منادی ایرانی به دروازه‌های اسپارت می‌رسد و به نشانه تسلیم شدن به خشایارشا، خواستار «خاک و آب» می‌شود – اسپارت‌ها در پاسخ، فرستاده و همراهش را به داخل گودالی بی‌ته انداختند.

لئونیداس سپس از افورها بازدید می‌کند و راهبردی برای عقب راندن ایرانی‌های برتر از نظر عددی از طریق دروازه‌های داغ پیشنهاد می‌کند. نقشه او شامل ساختن دیواری است تا ایرانیان را به گذرگاهی باریک بین صخره ها و دریا هدایت کند: نفی برتری ایرانیان از نظر تعداد، و برتری دادن به پیاده نظام سنگین یونانیان بر امواج وسیع پیاده نظام سبک ایرانی. افورها با اوراکل مشورت می‌کنند، او حکم می‌کند که اسپارت ممکن است در طول کارنیا به جنگ نرود. همانطور که لئونیداس با عصبانیت ترک می کند، ماموری از خشایارشا ظاهر می شود که به افورها برای حمایت مخفیانه آنها پاداش می دهد.

اگرچه افورها اجازه بسیج ارتش اسپارت را به او نداده اند، لئونیداس سیصد نفر از بهترین سربازان خود را در لباس محافظ شخصی خود جمع آوری می کند. نیروهایی متشکل از چند هزار آرکادی و دیگر یونانیان در طول مسیر به آنها ملحق می شوند. در ترموپیل، دیوار را با استفاده از پیشاهنگان ایرانی کشته شده به عنوان خمپاره می سازند. استلیوس، یک سرباز نخبه اسپارتی، پس از قطع بازوی شلاق به خشایارشا، به فرستاده ایرانی خشمگین دستور می دهد که به خط خود بازگردد و به خشایارشا هشدار دهد.

در همین حال، لئونیداس با افیالتس، یک اسپارتی تغییر شکل یافته روبرو می شود که والدینش از اسپارتا فرار کردند تا از کودک کشی او در امان باشند. افیالتس می خواهد نام پدرش را با پیوستن به ارتش لئونیداس بازخرید کند و به او در مورد مسیر مخفیانه ای هشدار می دهد که ایرانی ها می توانند برای دور زدن و محاصره اسپارت ها از آن استفاده کنند. اگرچه لئونیداس دلسوز است، اما او را طرد می‌کند، زیرا بدشکلی بدن او را از نگه داشتن سپر خود به اندازه کافی بالا نگه می‌دارد و به طور بالقوه تشکیل فالانکس را به خطر می‌اندازد.

نبرد بلافاصله پس از امتناع اسپارت ها از زمین گذاشتن سلاح ها آغاز می شود. اسپارتی ها با استفاده از دروازه های داغ به نفع خود و همچنین مهارت های رزمی برتر خود، موج به موج ارتش در حال پیشروی ایران را دفع می کنند. خشایارشا شخصاً به لئونیداس نزدیک می شود و در ازای تسلیم شدن، به او ثروت و قدرت می دهد. لئونیداس کیفیت پایین‌تر جنگجویان متعصب خشایارشا را رد می‌کند و به تمسخر می‌گیرد. در پاسخ، خشایارشا گارد نخبه خود، جاودانه ها را می فرستد. با این وجود، اسپارتی ها با کمک اندک آرکادی ها، آنها را با شکست های اندک شکست دادند.

معرفی فیلم سیصد 300 2006 دوبله فارسی
معرفی فیلم سیصد 300 2006 دوبله فارسی

در روز دوم، خشایارشا امواج جدیدی از ارتش را از آسیا و سایر کشورهای تابعه ایرانی، از جمله فیل‌های جنگی، برای درهم شکستن اسپارت‌ها می‌فرستد، اما فایده‌ای نداشت. در همین حال، افیالتس تلخ به خشایارشا نقص می کند و او راه مخفی را در ازای ثروت، تجملات، زنان و لباس ایرانی برای او فاش می کند. آرکادی ها با اطلاع از خیانت افیالتس عقب نشینی می کنند، اما اسپارت ها می مانند. لئونیداس به دیلیوس مجروح اما بی میل دستور می دهد که به اسپارتا بازگردد و آنچه را که اتفاق افتاده است به آنها بگوید: “داستان پیروزی”.

در اسپارت، ملکه گورگو تلاش می کند شورای اسپارتان را متقاعد کند تا نیروهای کمکی برای کمک به 300 نفر بفرستد. ترون، یک سیاستمدار فاسد، ادعا می کند که او “مالک” شورا است و ملکه را تهدید می کند، که با اکراه به خواسته های جنسی او در ازای کمک او تسلیم می شود. . وقتی ترون او را در مقابل شورا رسوا می کند، گورگو از خشم او را می کشد و کیسه ای از طلای خشایارشا را در ردای او آشکار می کند. شورا با اعتراف به خیانت وی، به اتفاق آرا با ارسال نیروهای کمکی موافقت کرد.

در روز سوم، ایرانیان به رهبری افیالتس، مسیر مخفی را طی می کنند و اسپارت ها را محاصره می کنند. ژنرال خشایارشا دوباره خواستار تسلیم آنها شد. لئونیداس ظاهراً در تسلیم زانو می زند و به استلیوس اجازه می دهد از روی او بپرد و ژنرال را بکشد. خشایارشا که عصبانی شده بود به سربازانش دستور حمله می دهد. لئونیداس نیزه خود را به سمت خشایارشا پرتاب می کند و به سختی او را از دست می دهد. نیزه بر روی صورتش می زند و صورتش را زخمی می کند و فانی بودن خدا-شاه را ثابت می کند. لئونیداس و اسپارتی‌های باقی‌مانده تا آخرین مرد می‌جنگند تا اینکه در نهایت تسلیم تیرباران شدند.

دیلیوس که اکنون به اسپارت بازگشته است، داستان خود را در مقابل شورا به پایان می رساند. یونانی ها با الهام از فداکاری لئونیداس بسیج می شوند. یک سال بعد، ایرانیان با ارتشی متشکل از 30000 یونانی آزاد به رهبری پیشتازانی متشکل از 10000 اسپارتی روبرو شدند. پس از آخرین سخنرانی برای بزرگداشت 300 نفر، دیلیوس، که اکنون رئیس ارتش اسپارت است، آنها را به نبرد علیه ایرانی ها در سراسر میدان های Plataea هدایت می کند.

معرفی فیلم سیصد 300 2006 دوبله فارسی بدون سانسور
معرفی فیلم سیصد 300 2006 دوبله فارسی بدون سانسور

بازیگران فیلم 300 2006

 • جرارد باتلر در نقش لئونیداس، پادشاه اسپارت.
 • دیوید ونهام در نقش دیلیوس، راوی و سرباز اسپارتی.
 • لنا هدی در نقش ملکه گورگو، ملکه اسپارتا (گورگو نقش بزرگ‌تری در فیلم نسبت به کتاب مصور دارد، جایی که او فقط در ابتدا ظاهر می‌شود).
 • جیووانی کیمینو در نقش پلیستارخوس، پسر لئونیداس و گورگو (پلیستارخوس در کتاب کمیک حضور ندارد).
 • دومینیک وست در نقش ترون، یک سیاستمدار فاسد تخیلی اسپارتی (ترون در کتاب کمیک نمایش داده نشده است).
 • وینسنت ریگان در نقش کاپیتان آرتمیس، کاپیتان و دوست وفادار لئونیداس.
 • تام ویزدم در نقش آستینوس، پسر ارشد کاپیتان آرتمیس. در فیلم آستینوس تا زمان مرگ حضور دائمی دارد. در کتاب مصور، پسر کاپیتان تنها در هنگام مرگ ذکر شده است.
 • اندرو پلوین در نقش داکسوس، یک رهبر آرکادی که به لئونیداس می پیوندد.
 • اندرو تیرنان در نقش افیالتس، یک طردشده و خائن اسپارتی بد شکل.
 • رودریگو سانتورو در نقش شاه خشایارشا، پادشاه قدرتمند و بیرحم خداگونه ایران.
 • استیون مک هتی در نقش وفادار، یک سیاستمدار وفادار اسپارتی.
 • مایکل فاسبندر در نقش استلیوس، یک سرباز جوان، با روحیه و بسیار ماهر اسپارتی.
 • پیتر منسا در نقش یک پیام رسان ایرانی که توسط لئونیداس به چاه زده می شود.
 • کلی کریگ در نقش پیتیا، اوراکل افورها.
 • الی اسنایدر در نقش لئونیداس جوان (7/8 ساله).
 • تایلر نیتزل در نقش لئونیداس جوان (15 ساله).
 • رابرت میلت در نقش اوبر جاودانه (غول)، یک جاویدان عضلانی و آشفته که در جریان مبارزه جاودانه با لئونیداس می جنگد.
 • پاتریک سابونگوی در نقش ژنرال ایرانی که تلاش می کند لئونیداس را در پایان نبرد به تبعیت از آن وادار کند.
 • لئون لادراخ در نقش جلاد، مردی درشت و پنجه‌دار که مردان خود خشایارشا را اعدام می‌کند.
 • تایرون بنسکین به عنوان فرستاده ایرانی تازیانه.

بهترین فیلم ها را در کنار خانواده با وبسایت رسمی عصر فیلم تجربه کنید

معرفی فیلم و سریال

معرفی فیلم در ژانر های پیشنهادی ——>

پ

4.5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.