دانلود فیلم 12 مرد خشمگین

دانلود فیلم 12 مرد خشمگین (Angry Men 12)

فیلم سینمایی 12 مرد خشمگین یک فیلم درام دادگاهی آمریکایی محصول سال 1957 به کارگردانی سیدنی لومت است که از یک نمایشنامه تلویزیونی به همین نام در سال 1954 توسط رجینالد رز اقتباس شده است. همچنین این فیلم جزو 250 فیلم برتر تاریخ سینما شناخته میشود.

فیلم 12 مرد خشمگین یک فیلم درام که یکی از 250 فیلم برتر تاریخ سینمای جهان میباشد. همچنین این فیلم در رده پنجم بعد از فیلم سینمایی شوالیه تاریکی (The Dark Knight) قرار گرفته است.

فیلم دوازده مرد خشمگین داستان هیئت منصفه ای متشکل از 12 مرد را روایت می کند که در حال بررسی یادداشت محکومیت یا تبرئه یک متهم 18 ساله بر اساس شک منطقی هستند و هیئت منصفه را مجبور می کند تا ارزش های اخلاقیات و اخلاق خود را زیر سوال ببرد.

فیلم 12 مرد خشمگین در جدول رده بندی بعد از فیلم شوالیه تاریکی (The Dark Knight) در رده پنجم 250 فیلم برتر قرار دارد همچنین در این فیلم بازیگرانی همچون:

  • هنری فوندا (که همراه با رجینالد رز تهیه کننده فیلم بود)
  • لی جی کاب
  • اد بگلی
  • ای‌جی مارشال
  • جک واردن بازی می‌کنند..


فیلم سینمایی 12 مرد خشمگین بسیاری از تکنیک های ایجاد اجماع و مشکلاتی را که در این فرآیند در میان این گروه از مردان پیش می آید را بررسی می کند که طیف شخصیتی آنها بر شدت و درگیری می افزاید. همچنین قدرت یک فرد برای ایجاد تغییر را بررسی می کند.

اعضای هیئت منصفه فقط با تعداد مشخص می شوند. هیچ نامی فاش نمی شود تا زمانی که گفتگو در پایان انجام شود. فیلم شخصیت‌ها و مخاطب را وادار می‌کند تا با مشاهده شخصیت، تجربیات و اقدامات هیئت منصفه، تصویر خود را ارزیابی کنند.

این فیلم همچنین به دلیل استفاده تقریبا انحصاری از یک مجموعه قابل توجه است، جایی که تمام فیلم به جز سه دقیقه در آن اتفاق می افتد.

فیلم 12 مرد خشمگین به عنوان دومین درام برتر دادگاه (بعد از کشتن مرغ مقلد در سال 1962) توسط مؤسسه فیلم آمریکا برای لیست 10 فیلم برتر AFI انتخاب شد.

بسیاری آن را یکی از بهترین فیلم‌های ساخته شده می‌دانند. در سال 2007، این فیلم برای نگهداری در فهرست ملی فیلم ایالات متحده توسط کتابخانه کنگره به عنوان “از نظر فرهنگی، تاریخی، یا زیبایی شناختی مهم” انتخاب شد.

داستان فیلم 12 مرد خشمگین

در اتاق هیئت منصفه دادگاه شهرستان نیویورک ، هیئت منصفه آماده رسیدگی به پرونده جوان 18 ساله فقیری است که متهم به کشتن پدرش با چاقو است.

قاضی به آنها دستور می دهد که در صورت وجود شک معقول ، هیئت منصفه باید حکم برائت را پس دهند. اگر متهم مجرم شناخته شود، از طریق صندلی برقی حکم اعدام اجباری دریافت خواهد کرد و حکم باید به اتفاق آرا باشد.

در ابتدا، شواهد قانع‌کننده به نظر می‌رسند: همسایه‌ای شهادت داد که شاهد بود متهم با چاقو به پدرش از پنجره و از پنجره‌های یک قطار مرتفع در حال عبور ضربه می‌زند.

یکی دیگر از همسایه ها شهادت داد که تهدید متهم به قتل پدرش و برخورد جسد پدر با زمین را شنیده و در حالی که در خانه را باز می کند، متهم را می بیند که از پله ها در حال دویدن است.

این پسر دارای گذشته خشونت آمیز است و اخیراً یک تیغه کلید از همان نوع که در صحنه قتل پیدا شده بود خریداری کرده بود، اما ادعا کرد که آن را گم کرده است. چاقوی موجود در صحنه از اثر انگشت پاک شده بود.

در ابتدا به نظر می رسد که هیئت منصفه تصمیم را ساده می گیرند. هیئت منصفه 7 مخصوصاً مشتاق بازی بیسبال است که برای آن بلیط دارد.

در یک رای مقدماتی که توسط هیئت منصفه 1 انجام شد، همه اعضای هیئت منصفه به جز هیئت منصفه 8، که معتقد است قبل از صدور حکم باید بحث و گفتگو شود، رای مقصر می دانند.

او اعتبار شهادت‌های شاهدان را زیر سوال می‌برد و همچنین با تولید یک تیغه سوئیچ مشابه از جیب خود، منحصر به فرد بودن سلاح قتل را مورد تردید قرار می‌دهد.

او می گوید که نمی تواند به گناهکار رأی دهد زیرا شک منطقی وجود دارد. با توجه به اینکه استدلال های او ظاهراً نتوانست هیچ یک از اعضای هیئت منصفه را متقاعد کند، هیئت منصفه 8 یک رأی گیری مخفی را پیشنهاد می کند که از آن خودداری خواهد کرد.

اگر بقیه اعضای هیئت منصفه همچنان مجرم شناخته شوند، او تسلیم خواهد شد. برگه رای یک رای بی گناه را نشان می دهد. هیئت منصفه 3 بلافاصله هیئت منصفه 5 را متهم می کند (که قبلاً گفته بود مانند متهم در محله های فقیر نشین بزرگ شده است).

همانطور که این دو با هم درگیر هستند، هیئت منصفه 9 نشان می دهد که رای خود را تغییر داده است، به انگیزه های هیئت منصفه 8 احترام می گذارد و موافقت می کند که باید بحث بیشتری شود.

هیئت منصفه شماره هشت استدلال می آورد که سر و صدای قطار عبوری تهدیدی را که شاهد دوم ادعا می کرد شنیده بود پنهان می کند.

هیئت منصفه شماره پنج رأی خود را تغییر می دهد، همانطور که هیئت منصفه 11، که معتقد است متهم، اگر واقعاً پدرش را کشته بود، چندین ساعت بعد به صحنه جرم باز نمی گشت تا اسلحه قتل را بازیابی کند، زیرا قبلاً از اثر انگشت پاک شده بود.

هیئت منصفه شماره هشت همچنین اشاره می کند که مردم اغلب می گویند “من تو را می کشم” بدون معنای واقعی کلمه.

اعضای هیئت منصفه شماره های 5، 6 و 8 با یادآوری ادعای او مبنی بر اینکه پانزده ثانیه پس از شنیدن برخورد جسد به زمین مشکوک است، به این دلیل که او به دلیل سکته با کشیدن پای خود به پشت سر خود راه می‌رفته است، داستان شاهد دوم را زیر سوال می‌برند.

دانلود فیلم دوازده مرد خشمگین
سکانسی از فیلم 12 مرد خشمگین

پس از مشاهده نموداری از آپارتمان شاهد و انجام آزمایش، هیئت منصفه به این نتیجه رسیدند که هیچ راهی وجود ندارد که شاهد در چنین فاصله زمانی کوتاهی به درب منزل خود برسد.

هیئت منصفه 3 عصبانی می شود و پس از یک مشاجره لفظی سعی می کند با فریاد “من او را می کشم!” به 8 منصفه حمله کند و سخنان هیئت منصفه 8 را در مورد صحبت های متهم ثابت کند. اعضای هیئت منصفه 2 و 6 رای خود را تغییر می دهند. هیئت منصفه اکنون به طور مساوی تقسیم شده است.

هیئت منصفه 4 بر اساس ناتوانی پسر در به خاطر آوردن جزئیات خاصی در مورد حقایق خود، نسبت به حضور متهم در سینما تردید دارد.

هیئت منصفه 8 حافظه خود هیئت منصفه 4 را آزمایش می کند. او می تواند وقایع هفته قبل را با سختی مشابه متهم به خاطر بیاورد.

اعضای هیئت منصفه 2 و 3 بحث می کنند که آیا متهم می توانست پدر بسیار بلندتر خود را از زاویه رو به پایین خنجر بزند، در حالی که هیئت منصفه 3 در هیئت منصفه 8 نشان داد که ضربه چاقو به سمت پایین از نظر فیزیکی امکان پذیر است، هر چند ناخوشایند.

هیئت منصفه 5 روش صحیح نگهداشتن و استفاده از تیغه سوئیچ را نشان می دهد و تاکید می کند که فردی که می داند چگونه از آن استفاده کند همیشه با زاویه رو به بالا به حریف قد بلندتر ضربه می زند.

هیئت منصفه 7 با نیمه جان رای خود را تغییر می دهد، که منجر به تفتیش عقاید توسط هیئت منصفه 11 می شود. تحت فشار، هیئت منصفه 7 با اهمال کاری می گوید که فکر می کند پسر گناهکار نیست.

پس از یک رای دیگر، اعضای هیئت منصفه 12 و 1 نیز آرای خود را تغییر می دهند و تنها سه رای مجرم باقی می مانند. هیئت منصفه 10 در مورد قومیت متهم فوران می کند.

بقیه اعضای هیئت منصفه به جز اعضای هیئت منصفه 4 و 7 می ایستند و به او پشت می کنند. وقتی او ناله می کند که کسی به او گوش نمی دهد، هیئت منصفه 4 بیان می کند که دارد، و به او می گوید که بنشین و ساکت باشد. هیئت منصفه 10 سپس به سمت میزی در گوشه ای می رود که اکنون منزوی شده است.

هیئت منصفه 8 قبل از اینکه بقیه اعضای هیئت منصفه به پرونده بازگردند، اظهاراتی در مورد تردید معقول می دهد. وقتی هیئت منصفه 4 تحت فشار قرار می گیرد که چرا او همچنان رای مجرمانه را حفظ می کند، او اعلام می کند که زنی که قتل را از آن طرف خیابان دید، به عنوان مدرک محکم ایستاده است.

هیئت منصفه 9 پس از تماشای مالش بینی خود توسط هیئت منصفه، که از اثر عینک‌هایش عصبانی شده بود، متوجه می‌شود که شاهد اول نیز همین آثار را روی بینی او داشت و مدام آنها را می‌مالید، که نشان می‌دهد او نیز عینک می‌زد اما عینک نمی‌زد.

دادگاه از روی بیهودگی دیگر اعضای هیئت منصفه شروع به صحبت در مورد این موفقیت جدید می کنند. دلیل 8 هیئت منصفه این است که شاهدی که با دیدن قتل سعی می‌کرد بخوابد، هنگام وقوع این قتل عینک خود را به چشم نزده بود و وقت نداشت آن را بزند تا دید واضحی از فردی که چاقو را انجام داده است، ببیند.

داستان او را مشکوک می کند اعضای هیئت منصفه 12، 10 و 4 همگی رای خود را تغییر می دهند و هیئت منصفه 3 را به عنوان تنها مخالف باقی می گذارند.

هیئت منصفه 3 با تکیه بر اظهارات قبلی در مورد روابط تیره خود با پسرش، مجموعه ای از استدلال های شکنجه شده را ارائه می دهد، که در نهایت به همین دلیل است که او می خواهد پسر گناهکار شناخته شود.

در یک لحظه خشم، هیئت منصفه 3 عکس او و پسرش را قبل از اینکه گریه کند، پاره می کند. او زمزمه می کند “گناه نیستم”، و رای را به اتفاق آرا می دهد.

با رفتن بقیه، هیئت منصفه 8 به هیئت منصفه پریشان 3 با کتش کمک می کند. متهم در خارج از صفحه بی گناه شناخته می شود و هیئت منصفه دادگاه را ترک می کنند. در یک پایان کوتاه، اعضای هیئت منصفه 8 (دیویس) و 9 (مک کارتل) برای اولین بار قبل از جدایی یکدیگر را با نام خود معرفی می کنند.

دانلود فیلم 12 مرد خشمگین (12 angry men)

دانلود فیلم 12 مرد خشمگین (12 angry men)لینک دانلودزیرنویس فارسی
1080p HD — 1.94gbدانلوددانلود
720p HD — 986mbدانلوددانلود
480p HD — 506mbدانلوددانلود
دانلود فیلم 12 مرد خشمگین (12 angry men)
4.9/5 - (7 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.