دانلود فیلم کشوری برای پیرمردها

معرفی فیلم کشوری برای پیرمردها (No Country for Old Men) 2007

فیلم کشوری برای پیرمردها (No Country for Old Men) یک فیلم مهیج جنایی نئو وسترن آمریکایی محصول 2007نویسندگی و کارگردانی جوئل و اتان کوئن است که بر اساس رمانی به همین نام اثر کورمک مک کارتی در. با بازی تامی لی جونز ، خاویر باردم ، و جاش برولین ، این فیلم در منظره بیابانی تگزاس غربی در سال 1980 می گذرد.

فیلم کشوری برای پیرمردها (No Country for Old Men) مضامین سرنوشت، وجدان و شرایطی را که برادران کوئن در فیلم‌های Blood Simple (1984)، Raising Arizona (1987) و Fargo (1996) بررسی کرده بودند، بازبینی می‌کند. [3]این فیلم سه شخصیت اصلی را دنبال می کند: لولین ماس (برولین)، کهنه سرباز و جوشکار جنگ ویتنام که به طور تصادفی به مقدار زیادی پول در بیابان برخورد می کند.

آنتون چیگور ( باردم)، یک قاتل مرموز که وظیفه بازیابی پول را بر عهده دارد. و اد تام بل (جونز)، یک کلانتر محلی که در حال تحقیق در مورد جنایت است. در این فیلم همچنین کلی مکدونالد در نقش کارلا جین همسر ماس و وودی هارلسون در نقش یک شکارچی جایزه به دنبال ماس و بازگرداندن 2 میلیون دلار بازی می گردد.

هیچ کشوری برای پیرمردها در جشنواره فیلم کن سال 2007 در 19 مه به نمایش درآمد . منتقدان کارگردانی و فیلمنامه کوئنز و بازی باردم را ستودند و این فیلم 76 جایزه از 109 نامزدی از سازمان‌های مختلف دریافت کرد. برنده چهار جایزه در هشتادمین دوره جوایز اسکار (از جمله بهترین فیلم )، سه جایزه فیلم آکادمی بریتانیا (بفتا) و دو جایزه گلدن گلوب شد. موسسه فیلم آمریکا آن را به عنوان فیلم AFI سال فهرست کرد، و هیئت ملی بررسی آن را به عنوان بهترین سال 2007 انتخاب کرد.

منتقدان بیشتری نسبت به هر فیلم دیگری در فهرست ده‌های برتر سال 2007 ، جایی برای پیرمردان وجود ندارد، و بسیاری آن را بهترین فیلم برادران کوئن می‌دانند. از دسامبر 2021 ، منابع مختلف آن را به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های دهه خود، و به‌عنوان یکی از بهترین فیلم‌های این دهه معرفی کرده بودند. قرن 21 ام.

جان پترسون از گاردین نوشت: « توانایی‌های فنی کوئن‌ها و احساس آن‌ها نسبت به کلاسیک‌گرایی غربی مبتنی بر منظره‌ای که یادآور آنتونی مان و سم پکین‌پاه است. و پیتر تراورز از رولینگ استون گفت که این یک اوج شغلی جدید برای برادران کوئن است و «به اندازه جهنم سرگرم کننده است

معرفی فیلم No Country for Old Men 2007

معرفی فیلم کشوری برای پیرمردها (No Country for Old Men) 2007

داستان فیلم کشوری برای پیرمردها (No Country for Old Men) 2007

در سال 1980، قاتل آنتون چیگور در تگزاس دستگیر شد. او در بازداشت یک معاون کلانتر را خفه می کند و با استفاده از یک تپانچه بولت اسیر یک غریبه را در بزرگراه می کشد و با ماشینش فرار می کند. او جان یک صاحب پمپ بنزین را که نتیجه پرتاب سکه چیگور را حدس می زند، می بخشد .

لولین ماس که در صحرا شاخک شکار می‌کند، با عواقب یک معامله مواد مخدر روبرو می‌شود. او چندین مرد و سگ مرده، یک مرد مکزیکی مجروح در حال التماس آب، مواد مخدر در وسیله نقلیه و دو میلیون دلار را در یک کیف پیدا می کند. پول را می گیرد و به خانه برمی گردد. ماس که احساس گناه می کند با آب برمی گردد اما مرد را مرده می یابد. دو مرد سوار بر کامیون او را تعقیب می کنند، اما او به رودخانه فرار می کند. با رسیدن به خانه، او همسرش، کارلا جین را می فرستد تا پیش مادرش بماند، سپس به متل در دل ریو می رود، جایی که کیف را در کانال هوای اتاقش پنهان می کند.

چیگور که برای بازیابی پول استخدام شده است، برای جستجوی خانه ماس می آید، جایی که او با استفاده از تپانچه پیچ خود قفل در را منفجر می کند. کلانتر شهرستان ترل ، اد تام بل، در حال بررسی این حمله، قفل منفجر شده را مشاهده می کند. به دنبال یک دستگاه ردیاب در پول، چیگور به اتاق متل ماس می رود و گروهی از مکزیکی ها را که منتظر کمین ماس هستند، با تفنگ ساچمه ای خود می کشد . ماس اتاق دومی را در مجاورت اتاق مکزیکی ها اجاره کرده است که به کانالی که پول در آن پنهان شده است دسترسی دارد. قبل از اینکه چیغور مجرا را باز کند کیف را پس می گیرد.

ماس با حرکت به هتلی در شهر مرزی ایگل پاس ، دستگاه ردیابی را پیدا می‌کند، اما چیگور او را قبلاً پیدا کرده است. تیراندازی آن‌ها به خیابان‌ها می‌ریزد و یکی از رهگذران را کشته و هر دو را زخمی می‌کند. ماس به مکزیک فرار می کند و پرونده پول را در امتداد ریو گرانده پنهان می کند. با پیدا کردن ماس به شدت مجروح شده، یک گروه موسیقی نورتنیو او را به بیمارستان می برد. کارسون ولز، یکی دیگر از اپراتورهای اجیر شده، نمی‌تواند ماس را متقاعد کند که در ازای پول، حفاظت را بپذیرد. چیگور زخم های خود را با وسایل دزدیده شده تمیز می کند و بخیه می زند و به ولز در هتلش می رود. ولز در حال تبادل ناموفق برای جان خود، توسط چیگور به قتل می رسد. ماس به اتاق تلفن می‌زند و چیگور قول می‌دهد که کارلا جین را بکشد، مگر اینکه ماس پول را رها کند.

معرفی فیلم کشوری برای پیرمردها (No Country for Old Men) 2007

ماس پرونده را از ریو گرانده پس می گیرد و ترتیب ملاقات کارلا ژان را در متلی در ال پاسو می دهد، جایی که او قصد دارد پول را به او بدهد و او را از خطر پنهان کند. کلانتر بل به کارلا جین نزدیک می شود و قول می دهد از ماس محافظت کند. مادر کارلا جین ناخواسته مکان ماس را برای گروهی از مکزیکی‌هایی که دنبالشان هستند فاش می‌کند. بل به میعادگاه متل در ال پاسو می رسد، فقط صدای شلیک گلوله را می شنود و متوجه می شود که یک وانت با سرعت از متل در حال حرکت است. در پارکینگ، بل ماس را مرده می یابد، مانند کارلا جین که بعداً می رسد.

در آن شب، بل به صحنه جرم باز می گردد و قفل را مشاهده می کند که منفجر شده است. چیغور پس از پس گرفتن پول پشت در پنهان می شود. بل وارد اتاق ماس می شود و می بیند که دریچه خارج شده است. بعداً، بل به ملاقات عمویش الیس، یک قانونگذار سابق، می رود و به او می گوید که قصد دارد بازنشسته شود، زیرا احساس می کند با خشونت اخیر “بیش از حد” همخوانی دارد. الیس پاسخ می دهد که منطقه همیشه خشن بوده است.

هفته‌ها بعد، کارلا جین از مراسم تشییع جنازه مادرش برمی‌گردد و متوجه می‌شود که چیگور در اتاق خوابش منتظر است، زیرا تهدیدی برای ماس دارد. او پیشنهاد او را برای پرتاب سکه برای زندگی‌اش رد کرد و اظهار داشت که نمی‌تواند تقصیر را به گردن شانس بیاندازد: انتخاب با اوست. چیگور هنگام خروج از خانه چکمه هایش را چک می کند. همانطور که او در محله رانندگی می کند، یک ماشین در یک تقاطع با ماشین او تصادف می کند و دستش می شکند. او به دو شاهد جوان به خاطر سکوتشان رشوه می دهد و پیاده فرار می کند.

بل که اکنون بازنشسته شده است، دو رویا با همسرش دارد. در اولی مقداری پول را که پدرش به او داده بود از دست داد. در دیگری، او و پدرش سوار بر گردنه کوهستانی برفی بودند. پدرش جلوتر رفته بود تا در تاریکی آتش بزند و منتظر بل باشد.

معرفی فیلم کشوری برای پیرمردها (No Country for Old Men) 2007

بازیگران فیلم کشوری برای پیرمردها (No Country for Old Men) 2007

 • تامی لی جونز در نقش اد تام بل
 • خاویر باردم در نقش آنتون چیگور
 • جاش برولین در نقش لولین ماس
 • وودی هارلسون در نقش کارسون ولز
 • کلی مکدونالد در نقش کارلا جین ماس
 • گرت دیلاهانت در نقش وندل
 • تس هارپر در نقش لورتا بل
 • بری کوربین در نقش الیس
 • استفان روت در نقش مردی که ولز را استخدام می کند
 • راجر بویس در نقش ال پاسو کلانتر
 • بث گرانت در نقش مادر کارلا جین
 • آنا ریدر در نقش زن کنار استخر
 • جاش بلیلاک و کالب جونز در نقش پسران دوچرخه سوار
 • جین جونز به عنوان مالک پمپ بنزین
 • نقش لولین ماس در ابتدا به هیث لجر پیشنهاد شد ، اما او آن را رد کرد تا با دختر تازه متولد شده اش ماتیلدا وقت بگذراند. گرت دیلاهانت نیز در رقابت برای نقش لولین ماس بود و پنج بار برای این نقش تست داد، اما در عوض نقش وندل، معاون اد تام بل به او پیشنهاد شد. جاش برولین انتخاب اول کوئن ها نبود و از کوئنتین تارانتینو و رابرت رودریگز برای ساختن یک حلقه تست کمک گرفت. ایجنت او در نهایت ملاقاتی با کوئن ها را تضمین کرد و این نقش به او واگذار شد.

خاویر باردم تقریباً به دلیل مشکلات برنامه ریزی از نقش آنتون چیگور انصراف داد. مارک استرانگ بازیگر انگلیسی در حالت آماده باش قرار گرفت تا مسئولیت را بر عهده بگیرد، اما مسائل مربوط به زمان بندی حل شد و باردم این نقش را بر عهده گرفت.

بهترین فیلم ها را در کنار خانواده با وبسایت رسمی عصر فیلم تجربه کنید

معرفی فیلم و سریال
معرفی فیلم کشوری برای پیرمردها (No Country for Old Men) 2007

معرفی فیلم در ژانر های پیشنهادی ——>

Rate this post