دانلود فیلم کتاب ایلای the book of eli 2010

دانلود فیلم کتاب ایلای the book of eli 2010

فیلم سینمایی کتاب الی (The Book of Eli 2010) یک فیلم در ژانر ماجراجویی — اکشن — درام — و آخرالزمانی که نئو وسترن آمریکایی محصول سال 2010 به کارگردانی برادران هیوز ، نویسندگی گری ویتا ، و با بازی دنزل واشنگتن ، گری اولدمن ، میلا کونیس ، ری استیونسون و جنیفر بیلز است.

داستان فیلم سینمایی کتاب الی (The Book of Eli 2010) حول محور الی، یک کوچ نشین که این فیلم در دنیای آخرالزمانی می گذرد، که صدایی به او می گوید که نسخه ای از کتاب مرموز خود را به مکانی امن در ساحل غربی ایالات متحده برساند.

تاریخ جهان پس از جنگ در طول مسیر توضیح داده می شود و همچنین اهمیت وظیفه الی توضیح داده می شود. فیلمبرداری در فوریه 2009 آغاز شد و در نیومکزیکو انجام شد.

فیلم سینمایی کتاب الی (The Book of Eli 2010) در ژانویه 2010 در سینماها اکران شد. Alcon Entertainment تامین مالی و تهیه کنندگی فیلم را با Silver Pictures انجام داد، در حالی که این فیلم توسط Warner Bros در ایالات متحده توزیع شد. فروش بین المللی توسط Summit Entertainment و Sony Pictures Releasing International انجام شد.

دانلود فیلم کتاب ایلای the book of eli 2010

دانلود فیلم کتاب ایلای the book of eli 2010
دنزل واشنگتن و میلاکونیس در فیلم کتاب ایلای 2010
 • ژانر : اکشن – درام – ماجراجویی – هیجان انگیز
 • امتیاز : 6.9از 297,717 رای در سایت IMDb
 • زبان : انگلیسی
 • سال انتشار : 2010
 • محصول کشور : آمریکا
 • کارگردان : Allen Hughes
 • بازیگران : Denzel Washington, Mila Kunis, Ray Stevenson
 • رده سنی : PG | تماشای این فیلم برای تمامی سنین مناسب است.
 • تهیه کنندگان : Joel Silver, Susan Downey
 • نویسندگان : Gary Whitta
 • موسیقی : Atticus Ross
 • مدت زمان : 108 دقیقه

خلاصه داستان : فیلم کتاب عیلی 2010 ، برخی می کشند تا آنرا بدست آورند. او می کشد تا از آن حفاظت کند. در آینده ای نه چندان دور، هنگامی که زمین به ویرانگاهی بایر تبدیل شده است، یک دلاور و رزمجو بنام الی تلاش می کند تا با حفظ راز کتاب مقدس خود آینده بشریت را نجات دهد…

 • دانلود نسخه دوبله فارسی فیلم کتاب ایلای the book of eli 2010
دانلود با کیفیت 1080pدانلود با کیفیت 720pدانلود با کیفیت 480p
دانلوددانلوددانلود
دانلود فیلم
 • دانلود نسخه زبان اصلی فیلم کتاب ایلای the book of eli 2010
دانلود با کیفیت 1080pدانلود با کیفیت 720pدانلود با کیفیت 480p
دانلوددانلوددانلود
دانلود فیلم

داستان فیلم کتاب ایلای the book of eli 2010

سی سال پس از هولوکاست هسته ای، الی با پای پیاده در سراسر سرزمین بایر ایالات متحده سابق سفر می کند. او مهارت های بقا و مبارزه عجیبی مانند شکار حیات وحش و شکست دادن گروهی از راهداران را نشان می دهد. در جستجوی آب، او به یک شهر مخروبه می رسد که توسط یک جنگ سالار به نام کارنگی اداره می شود، که به دنبال کنترل مردم از طریق قدرت یک کتاب خاص است که سرسپردگانش نتوانسته اند آن را پیدا کنند.

الی با یک صاحب فروشگاه، مهندس، مبادله می‌کند تا باتری دستگاه پخش موسیقی قابل حمل خود را شارژ کند. در بار شهر، او توسط یک باند دوچرخه سوار مورد حمله قرار می گیرد اما به سرعت همه آنها را می کشد.

کارنگی تحت تأثیر قرار گرفته، الی را دعوت می کند تا به کارمندش بپیوندد، اما الی نپذیرفت. کارنگی که متوجه می‌شود الی مردی باسواد مانند خودش است، او را مجبور می‌کند تا شب را تحت مراقبت بماند.

پس از اینکه کلودیا معشوقه کور کارنگی برای الی غذا و آب می آورد، کارنگی به دخترش سولارا دستور می دهد تا الی را اغوا کند، اما او او را رد می کند. سولارا می بیند که الی کتابی دارد، و او پیشنهاد می کند که غذای خود را با هم تقسیم کند و قبل از اینکه غذا بخورند ، می گوید فضل.

صبح، کارنگی می شنود که سولارا دعا را برای مادرش تکرار می کند و متوجه می شود که الی کتابی را دارد که او به دنبال آن بوده است – یک کتاب مقدس.

الی یواشکی دور می شود، اما کارنگی و دستیارانش در خیابان با او روبرو می شوند. هنگامی که الی حاضر به رها کردن کتاب نیست، کارنگی دستور می دهد که او را بکشند.

نبرد بعدی الی را دست نخورده باقی می گذارد، اما بسیاری از سرسپردگان کشته می شوند و کارنگی به پایش شلیک می کند. سولارا به الی می رسد و او را به منبع آب شهر هدایت می کند، به امید اینکه او را در سفر همراهی کند، اما او را در داخل به دام می اندازد و به تنهایی ادامه می دهد.

سولارا فرار می کند و در کمین دو راهزن قرار می گیرد که قصد تجاوز به او را دارند، اما الی دوباره ظاهر می شود و آنها را می کشد. در ادامه به سمت ساحل غربی، الی ماموریت خود را توضیح می دهد: کتاب او آخرین نسخه باقی مانده از کتاب مقدس است، زیرا تمام نسخه های دیگر به عمد در پی جنگ هسته ای نابود شدند. او می گوید که با صدایی در سرش به سمت کتاب هدایت شد و او را راهنمایی کرد که به سمت غرب به جایی که امن باشد سفر کند.

در یک خانه منزوی، الی و سولارا در یک تله می افتند، اما موفق می شوند شک ساکنان، جورج و مارتا را که آنها را برای چای دعوت می کنند، برطرف کنند. الی و سولارا با فهمیدن اینکه این زوج آدمخوار هستند ، سعی می‌کنند درست زمانی که کارنگی و مردانش می‌رسند، آنجا را ترک کنند. در تیراندازی بعدی، جورج، مارتا و بسیاری از مردان کارنگی کشته می شوند و الی و سولارا دستگیر می شوند.

کارنگی با تهدید به کشتن سولارا، الی را مجبور می‌کند تا کتاب مقدس را قبل از شلیک به او تسلیم کند و او را به قتل برساند و با کاروانش حرکت کند. سولارا فرار می‌کند، یک کامیون را با نارنجک دستی نابود می‌کند و برای یافتن الی با کامیون دیگری برمی‌گردد. کارنگی در حالی که سوخت باقی مانده اش کم است، به شهر بازمی گردد.

سولارا الی را پیدا می‌کند و تا رسیدن به پل گلدن گیت رانندگی می‌کنند و به سمت جزیره آلکاتراز می‌روند ، جایی که گروهی را می‌بینند که قصد حفظ آثار و موسیقی باقی‌مانده را دارند. الی به نگهبانان می گوید که نسخه ای از کتاب مقدس دارد. در داخل، الی نابینا است و نسخه جدید کینگ جیمز کتاب مقدس را از حافظه به لومباردی، رهبر پناهگاه، دیکته می کند.

در شهر، مهندس انجیل قفل شده الی را باز می کند، که کارنگی کشف می کند که به خط بریل است. کلودیا که وانمود می‌کند از خط بریل بی‌اطلاع است، به کارنگی می‌گوید که زخم پایش عفونی شده است و از دست دادن مجری‌هایش باعث شده است که مردم بیهوش شوند.

در محراب، الی مرده است، اما نه قبل از خواندن کل کتاب. یک چاپخانه شروع به تولید نسخه هایی از انجیل می کند و لومباردی یکی را در قفسه ای بین تانخ و قرآن قرار می دهد. سولارا که پناهگاهی در آلکاتراز ارائه می‌کند، به جای بازگشت به خانه، قمه و سایر دارایی‌های الی را تصاحب می‌کند.

دانلود فیلم کتاب ایلای the book of eli 2010
دنزل واشنگتن در فیلم کتاب ایلای 2010

بازیگران فیلم کتاب ایلای the book of eli 2010

 • دنزل واشنگتن در نقش الی
 • گری اولدمن در نقش بیل کارنگی
 • میلا کونیس در نقش سولارا
 • ری استیونسون در نقش ردیج
 • جنیفر بیلز در نقش کلودیا
 • ایوان جونز در نقش مارتز
 • جو پینگ در نقش هویت
 • فرانسیس د لا تور در نقش مارتا
 • مایکل گامبون در نقش جورج
 • تام ویتز به عنوان مهندس
 • کریس براونینگ در نقش رهبر ربودن
 • مالکوم مک داول در نقش لومباردی
دانلود فیلم کتاب ایلای the book of eli 2010
دنزل واشنگتن در فیلم کتاب ایلای 2010

تولید فیلم کتاب ایلای the book of eli 2010

در ماه مه 2007، کلمبیا پیکچرز و برادران وارنر با برادران هیوز قرارداد امضا کردند تا The Book of Eli را بر اساس فیلمنامه ای از گری ویتا کارگردانی کنند. (برادران آخرین بار در سال 2001 فیلم از جهنم را کارگردانی کردند .) پس از آن، آنتونی پکهام فیلمنامه را بازنویسی کرد و در سپتامبر 2008، دنزل واشنگتن نقش اصلی را برنده شد.

اکتبر بعد، گری اولدمن برای بازی در کنار واشنگتن انتخاب شد. [14] عکاسی اصلی در فوریه 2009 آغاز شد و در نیومکزیکو انجام شد. Alcon Entertainment بودجه این فیلم را تامین کرد و با Silver Pictures تولید کرد.

جف ایمادا صحنه‌های مبارزه پیچیده را طراحی کرد که هنر رزمی فیلیپینی کالی را نشان می‌دهد . واشنگتن ماه ها با دن اینوسانتو و ایمادا برای نقش او تمرین کرد.

دانلود فیلم کتاب ایلای the book of eli 2010
پوستر فیلم کتاب ایلای 2010

فروش فیلم کتاب ایلای the book of eli 2010

این فیلم در 15 ژانویه 2010 در آمریکای شمالی در 3111 سینما اکران شد. در روز افتتاحیه آن 11672970 دلار به ازای هر سالن 3752 دلار هزینه داشت. تا پایان تعطیلات آخر هفته چهار روزه افتتاحیه، 38،437،553 دلار – 12،355 دلار برای هر تئاتر فروش داشت.

پس از آواتار در رتبه دوم قرار گرفت. در آخر هفته دوم خود، در جایگاه سوم قرار گرفت و Legion مقام دوم را به خود اختصاص داد و 15,732,493 دلار – 5,057 دلار برای هر تئاتر به دست آورد.

در سومین آخر هفته خود به رتبه پنجم سقوط کرد و 8,908,286 دلار – 2,897 دلار برای هر تئاتر درآمد. این فیلم در ایالات متحده و کانادا 94,835,059 دلار و در سایر بازارها 62,256,659 دلار فروخته است که مجموع آن در سراسر جهان 157,091,718 دلار برآورد شده است.

تاد مک کارتی از ورایتی پیش بینی کرد “این یکی از درآمدهای بزرگتر دنزل واشنگتن نخواهد بود.” راجر ایبرت ، منتقد شیکاگو سان تایمز ، به فیلم 3 ستاره از 4 ستاره داد و در مورد فیلم گفت: “از رفتنت پشیمان نخواهی شد.

توجه شما را جلب می کند، و سپس در انتها چندین لحظه WTF! که یک جایزه هستند.”اسکات توبیاس با بررسی فیلم برای The AV Club ، به فیلم نمره B داد و نوشت: «در زمانی که سینماها در حال تجربه انبوهی از سناریوهای روز قیامت هستند، دنیای آینده خاکستری و بمباران شده هیوز کمی بیش از حد آشنا به نظر می رسد. مهم نیست که چقدر واضح آن را ارائه می کنند.

اما رویارویی بین واشنگتن و یک اولدمن خوشمزه، فیلم را پیچیده می کند. Owen Gleiberman از Entertainment Weekly به فیلم یک D داد و آن را “یک شوم دیستوپیایی سنگین که ممکن است به عنوان The Road Warrior بدون تعقیب و گریز ماشین یا جاده بدون انسانیت توصیف شود.

4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.