دانلود فیلم کاپتان آمریکا اولین انتقام جو

معرفی فیلم کاپیتان آمریکا Captain America: The First Avenger

فیلم کاپیتان آمریکا (اولین انتقامجو) یک فیلم ابرقهرمانی آمریکایی محصول سال ۲۰۱۱ که بر اساسشخصیت کامیکس مارول ، کاپیتان آمریکا ، ساخته شده است. فیلم Captain America: The First Avenger که توسط استودیو مارول تولید و توسط پارامونت پیکچرز توزیع شده است، پنجمین فیلم در دنیای سینمایی مارول (MCU) است.

کارگردانی فیلم کاپتان آمریکا اولین انتقامجو بر عهده جو جانستون ، نویسندگی کریستوفر مارکوس و استفن مک‌فیلی است و کریس ایوانز در نقش استیو راجرز / کاپیتان آمریکا در کنار تامی لی جونز ، هوگو ویوینگ، هیلی اتول بازی می‌کنند.

سباستین استن ، دومینیک کوپر ، نیل مک‌دوناف ، درک لوک و استنلی توچی . در طول جنگ جهانی دوم ، استیو راجرز، مردی ضعیف، به کاپیتان آمریکای فوق سرباز تبدیل می شود و باید جمجمه قرمز (بافندگی) را از استفاده از Tesseract به عنوان منبع انرژی برای تسلط بر جهان باز دارد.

فیلم کاپیتان آمریکا Captain America: The First Avenger به عنوان یک مفهوم در سال 1997 شروع شد و قرار بود توسط Artisan Entertainment توزیع شود. با این حال، شکایتی باعث اختلال در پروژه شد و تا سپتامبر 2003 به نتیجه نرسید. در سال 2005، مارول استودیو وامی از مریل لینچ دریافت کرد و قصد داشت از طریق پارامونت پیکچرز، فیلم را تامین مالی و اکران کند.

کارگردانان Jon Favreau و Louis Leterrier قبل از نزدیک شدن به جانستون در سال 2008 به کارگردانی این پروژه علاقه مند بودند. شخصیت های اصلی بین مارس و ژوئن 2010 انتخاب شدند.

تولید در ژوئن آغاز شد و فیلمبرداری در لندن ، منچستر ، Caerwent ، لیورپول ، و لس انجام شد. آنجلس. چندین تکنیک مختلف توسط شرکت جلوه های بصری لولا برای ایجاد ظاهر فیزیکی شخصیت قبل از اینکه کاپیتان آمریکا شود، استفاده شد.

فیلم کاپیتان امریکا اولین انتقامجو : اولین انتقام جو در 19 جولای 2011 در تئاتر ال کاپیتان به نمایش درآمد و در 22 ژوئیه در ایالات متحده به عنوان بخشی از فاز یک MCU اکران شد. این فیلم از نظر تجاری موفق بود و بیش از 370 میلیون دلار در سراسر جهان فروخت. منتقدان به ویژه بازی ایوانز، تصویرسازی فیلم از دوره زمانی دهه 1940 و کارگردانی جانستون را ستودند. دو دنباله منتشر شده است: Captain America: The Winter Soldier (2014) و Captain America: Civil War (2016).

معرفی فیلم Captain America: The First Avenger
معرفی فیلم Captain America: The First Avenger
معرفی فیلم کاپتان آمریکا اولین انتقام جو

داستان فیلم Captain America: The First Avenger

در عصر حاضر، دانشمندان در قطب شمال یک هواپیمای قدیمی و یخ زده را کشف کردند. در مارس 1942، ژنرال نازی یوهان اشمیت و افرادش یادگاری مرموز به نام Tesseract را که دارای قدرت های خدایی ناگفته ای است، از شهر Tønsberg در نروژ تحت اشغال آلمان می دزدند .

در شهر نیویورک ، استیو راجرز برای استخدام نظامی در جنگ جهانی دوم به دلیل مشکلات مختلف سلامتی و جسمی رد شد. در حالی که با بهترین دوستش، گروهبان در نمایشگاهی از فناوری های آینده شرکت می کرد. جیمز “باکی” بارنز ، راجرز دوباره تلاش می کند تا نامزد شود.

دکتر آبراهام ارسکین با شنیدن مکالمه راجرز با بارنز در مورد نمایندگی کشورش در جنگ، به راجرز اجازه می دهد که نام نویسی کند. او به عنوان بخشی از یک آزمایش “ابر سرباز” زیر نظر ارسکین، سرهنگ چستر فیلیپس و مامور بریتانیایی پگی کارتر به عضویت ذخیره علمی استراتژیک درآمد.. فیلیپس از ادعاهای ارسکین مبنی بر اینکه راجرز فرد مناسبی برای این عمل است متقاعد نشده است، اما پس از دیدن پریدن راجرز روی یک نارنجک برای نجات رفقای خود، غافل از اینکه این یک آزمایش است، تسلیم می شود. شب قبل از درمان، ارسکین به راجرز فاش می کند که اشمیت زودتر از موعد تحت عمل قرار گرفته و عوارض جانبی دائمی داشته است.

اشمیت و دکتر آرنیم زولا از انرژی‌های Tesseract استفاده می‌کنند، و قصد دارند از قدرت برای سوخت‌رسانی به اختراعات زولا استفاده کنند و حمله‌ای را انجام دهند که جهان را تغییر خواهد داد. اشمیت مکان ارسکین را کشف می کند و قاتل هاینز کروگر را می فرستد تا او را بکشد. ارسکین راجرز را تحت درمان فوق سرباز قرار می دهد، سرم مخصوصی به او تزریق می کند و “ویتا اشعه” به او می دهد. پس از اینکه راجرز بلندتر و عضلانی‌تر از آزمایش بیرون آمد، کروگر مخفی ارسکین را می‌کشد و با یک ویال سرم فرار می‌کند.

راجرز کروگر را تعقیب و دستگیر می کند، اما قاتل با خودکشی با سیانور از بازجویی اجتناب می کند.کپسول با کشته شدن ارسکین و از دست رفتن فرمول ابرسربازش، سناتور آمریکایی برانت، راجرز را با لباس رنگارنگ به عنوان “کاپیتان آمریکا” به گردش در کشور می‌فرستد تا پیوندهای جنگی را ترویج کند، در حالی که دانشمندان او را مطالعه می‌کنند و سعی می‌کنند فرمول را مهندسی معکوس کنند.

در سال 1943، راجرز در حالی که در تور ایتالیا برای سربازان فعال بود، متوجه شد که واحد بارنز در نبرد علیه نیروهای اشمیت MIA بود. راجرز که از مرگ بارنز امتناع می کند، کارتر و مهندس هوارد استارک را مجبور می کند که او را به پشت خطوط دشمن بفرستند تا یک تلاش نجات انفرادی انجام دهند. راجرز به قلعه هیدرا اشمیت نفوذ می کندتقسیم، بارنز و دیگر زندانیان را آزاد کرد. راجرز با اشمیت روبرو می‌شود که ماسکی را برمی‌دارد تا چهره‌ای قرمز و جمجمه‌مانند را نشان دهد که به او لقب «جمجمه سرخ» را داده است. اشمیت فرار می کند و راجرز با سربازان آزاد شده به پایگاه بازمی گردد.

راجرز بارنز، دام دام دوگان ، گیب جونز ، جیم موریتا ، جیمز مونتگومری فالسورث و ژاک درنیر را برای حمله به دیگر پایگاه‌های شناخته شده هایدرا استخدام می‌کند. استارک راجرز را با تجهیزات پیشرفته، به ویژه یک سپر دایره‌ای ساخته شده از ویبرانیوم ، فلزی کمیاب و تقریباً غیرقابل تخریب، می‌سازد.

راجرز و تیمش عملیات های مختلف هایدرا را خراب می کنند، در حالی که او و کارتر شروع به عاشق شدن می کنند. در سال 1945، تیم به قطار حامل زولا حمله می کند. راجرز و جونز موفق می شوند زولا را دستگیر کنند، اما بارنز از قطار به مرگ ظاهری خود می افتد. با استفاده از اطلاعات استخراج شده از زولا، آخرین سنگر هایدرا قرار می گیرد و راجرز حمله ای را برای جلوگیری از استفاده اشمیت از سلاح های کشتار جمعی در شهرهای بزرگ آمریکا رهبری می کند. راجرز هنگام بلند شدن از هواپیمای اشمیت سوار می شود.

در طول مبارزه بعدی، ظرف Tesseract آسیب می بیند. اشمیت به طور فیزیکی با Tesseract برخورد می کند، که کرم چاله ای را به فضا باز می کند و او را به داخل آن می مکد. Tesseract از طریق هواپیما می سوزد و در اقیانوس گم می شود. راجرز که راهی برای فرود هواپیما بدون خطر انفجار سلاح هایش نمی بیند، کارتر را با رادیو می خواند و قبل از سقوط در قطب شمال با او خداحافظی می کند. استارک بعداً Tesseract را از کف اقیانوس بیرون می‌آورد، اما نمی‌تواند راجرز یا هواپیما را پیدا کند و فرض می‌کند که او مرده است.

راجرز در یک اتاق بیمارستان به سبک دهه 1940 بیدار می شود. راجرز با شنیدن پخش رادیویی یک بازی بیسبال که در سال 1941 در آن شرکت کرده بود، مشکوک می شود، به بیرون فرار می کند و خود را در میدان تایمز امروزی می یابد ، جایی که نیک فیوری ، کارگردان SHIELD به او اطلاع می دهد که نزدیک به 70 سال است که “خواب” بوده است. در یک صحنه پس از اعتبار ، فیوری به راجرز نزدیک می شود و ماموریتی با پیامدهای جهانی را پیشنهاد می کند.

بازیگران فیلم کاپتان آمریکا اولین انتقامجو

 • کریس ایوانز در نقش استیو راجرز / کاپیتان آمریکا :
 • یک مرد جوان ضعیف که با یک سرم آزمایشی به اوج توانایی های انسانی می رسد تا به تلاش های جنگی ایالات متحده کمک کند . ایوانز، که قبلاً با مارول به عنوان مشعل انسانی در سری فیلم‌های چهار شگفت‌انگیز کار می‌کرد ، گفت که قبل از امضای قرارداد شش تصویری با مارول، سه بار این قسمت را رد کرد و توضیح داد: «در آن زمان، به یاد دارم که به یک رفیق من، “اگر فیلم بمباران شود، من فاسد هستم]. اگر فیلم نمایش داده شود، من فاسد هستم! من فقط می ترسیدم. من متوجه شدم که کل فرآیند تصمیم گیری من مبتنی بر ترس است و شما هرگز نمی خواهید از روی ترس تصمیم بگیرید. من نمی توانم باور کنم که من برای بازی در نقش کاپیتان آمریکا خیلی جوجه بودم.” ایوانز در نهایت با این نقش موافقت کرد و گفت: “فکر می کنم مارول در حال حاضر کارهای خوبی انجام می دهد، و این یک شخصیت سرگرم کننده است. … به نظر من داستان استیو راجرز عالیه. او یک پسر عالی است. حتی اگر فقط یک فیلمنامه درباره کسی باشد، احتمالاً می‌خواهم آن را انجام دهم. بنابراین لزوماً مربوط به خود کمیک نبود.» [13] در مورد میزان توانایی‌های شخصیت، ایوانز اظهار داشت: «او المپیک را شکست خواهد داد.. او بر هر ورزش المپیکی مسلط خواهد شد. او می تواند بالاتر بپرد، سریعتر بدود، وزنه های قوی تری بلند کند، اما ممکن است آسیب ببیند. او می‌تواند مچ پایش را بچرخاند و برای فصل بیرون باشد. او کامل نیست، او دست نخورده نیست. بنابراین بسیاری از تأثیرات، اگر قرار باشد به کسی مشت بزنم، او را روی کابل نمی‌گذارند و 50 فوت عقب می‌اندازند، اما او پایین می‌رود، احتمالاً دوباره بلند نمی‌شود، که به نظر من انسان‌سازی است. آی تی. این چیزی است که دوباره فکر می‌کنم همه می‌توانند کمی بیشتر با آن ارتباط برقرار کنند، که من واقعاً آن را دوست دارم . ” همچنین به عنوان یک متصدی بار ظاهر می شود.
 • تامی لی جونز در نقش چستر فیلیپس :
 • یک سرهنگ در ارتش ایالات متحده و عضو هیئت علمی ذخیره استراتژیک که پروژه ایجاد ابر سربازان را رهبری می کند. این شخصیت از کمیک ها به روز شد، جایی که فیلیپس کسی بود که راجرز را برای پیوستن به پروژه تولد دوباره که او را کاپیتان آمریکا کرد، استخدام کرد. جونز این شخصیت را اینگونه توصیف کرد: «کسی که در هزار فیلم دیده‌اید: افسر بداخلاق و بدبین که بر تیمی از سربازان با استعداد، کمی کنایه‌آمیز و با استعداد نظارت می‌کند».
 • هوگو ویوینگ در نقش یوهان اشمیت / جمجمه قرمز : رئیس تسلیحات پیشرفته
 • آدولف هیتلر و فرمانده سازمان تروریستی هیدرا که نقشه خود برای تسلط بر جهان شامل مهار قدرت جسم جادویی معروف به Tesseract است. ویوینگ اظهار داشت که لهجه جمجمه قرمز را بر روی لهجه ورنر هرتزوگ و کلاوس ماریا براندوئر الگوبرداری کرده است. ویوینگ در مورد این شخصیت گفت: “فکر می‌کنم تفاوت اصلی بین جمجمه و کلاه، این است که هر دو سرم دارند و به نظر می‌رسد سرم ویژگی‌های خاصی را که هر یک از آنها دارند تقویت می‌کند. کلاهک با افراد دیگر هماهنگ‌تر است. فکر کن. اشمیت با خودش، نیازهای خودش، و منیت خودش هماهنگ است، بنابراین فکر می‌کنم این را تقویت می‌کند. از این منظر، آنها کاملاً برعکس هستند.»
 • هیلی آتول در نقش پگی کارتر :
 • افسری با ذخیره علمی استراتژیک که با فیلیپس در پروژه سرباز فوق العاده کار می کند. او در مورد آمادگی خود برای این نقش گفت: من در حال حاضر شش روز در هفته تمرین می کنم تا او را کمی نظامی تر کنم و قانع کنم که می توانم با لگد به لب بیاورم. درباره این شخصیت، آتول اظهار داشت: “من شخصیت او را به آن جینجر راجرز معروف تشبیه کردم.نقل قول او می تواند هر کاری که کاپیتان آمریکا می تواند انجام دهد، انجام دهد، اما عقب و با کفش های پاشنه بلند. او همیشه یک سرباز انگلیسی است، اگرچه همیشه افسانه به نظر می رسد. او ممکن است با یک مسلسل بایستد و به نازی ها شلیک کند، اما مشخص است که از قبل به سالن رفته و کمی رژ لب زده است. او نیازی به نجات ندارد این برای من هیجان‌انگیز است – قدرت او.» او افزود: «فکر می‌کنم او کاملاً سرسخت است، زنی کمی ناامید که در آن زمان با زن بودن مبارزه می‌کند. اما مهمتر از آن او یک زن مدرن است و چیزی را در کاپیتان آمریکا می بیند که با آن ارتباط برقرار می کند و به ارواح خویشاوند تبدیل می شود. او در این دنیای تحت سلطه ای که او در آن زندگی می کند، با او بسیار متفاوت رفتار می کند. بنابراین او بسیار مبارز است.”
 • سباستین استن در نقش جیمز بوکانن “باکی” بارنز :
 • یک گروهبان در ارتش ایالات متحده، بهترین دوست راجرز و عضو گروه کماندوهای او . استن برای “پنج یا شش عکس” امضا کرده است. او فاش کرد که چیزی در مورد کتاب‌های مصور نمی‌دانست، اما در آماده‌سازی برای این نقش، مستندها و فیلم‌های زیادی در مورد جنگ جهانی دوم تماشا کرد، با نام Band of Brothers.”بسیار مفید”. استن درباره این نقش اظهار داشت: “استیو راجرز و باکی هر دو یتیم و شبیه برادران هستند. آنها به نوعی با هم بزرگ می شوند و از یکدیگر مراقبت می کنند. این یک چیز بسیار انسانی و قابل ربط است… من همچنین می خواستم مراقب آن باشم. وقتی استیو راجرز کاپیتان آمریکا شد، رابطه آنها چگونه تغییر می کند. همیشه رقابت وجود دارد و آنها همیشه یکدیگر را تقویت می کنند. من به این موضوع توجه کردم که چگونه باکی تحت تأثیر تغییر استیو قرار می گیرد و ناگهان استیو این رهبر است.”
 • دومینیک کوپر در نقش هوارد استارک :
 • پدر تونی استارک که روی پروژه‌های دولتی مختلف کار می‌کرد که قدمت آن به دوران جنگ جهانی دوم بازمی‌گردد.درباره این نقش، کوپر اظهار داشت: “این فرصتی است که می توانید آینده او را ببینید زیرا من پسری را می شناسم که پسرم می شود و خودم را به عنوان یک نسخه قدیمی تر در Iron Man 2 می بینم که برای یک بازیگر عالی است. تنها چیزی که از او می‌دانم این است که او یک مهندس و مخترع فوق‌العاده و یک نوع هوارد هیوز بسیار شیک است که در هوانوردی و زنان کار می‌کند!»
 • نیل مک دونا در نقش تیموتی «دام دام» دوگان :
 • یکی از اعضای گروه کماندوهای راجرز. مک‌دوناف کلاه کاسه‌زن امضای این شخصیت را بر سر داشت و گفت که سبیل علامت تجاری دوگان را رشد داده است. او درباره نقش خود در این فیلم گفت: “اوه، من اکشن زیادی خواهم دید.
 • درک لوک در نقش گیب جونز :
 • یکی از اعضای گروه کماندوهای راجرز. لوک گفت که او بدون فیلمنامه یا توصیف زیادی از شخصیت انتخاب شده است. در مورد اینکه چرا او این نقش را بازی کرد، “من فقط باور داشتم که مارول کارهای واقعاً عالی انجام می دهد، پیام های عالی در فیلم ها. خوب در مقابل شر و من دقیقاً مثل “چطور می توانم پایین باشم؟ “
 • استنلی توچی در نقش آبراهام ارسکین :
 • دانشمندی که سرم سوپر سرباز را ایجاد کرد. توچی گفت که چیزی که او را به سمت این نقش کشاند، فرصتی برای انجام لهجه آلمانی بود، چیزی که او همیشه می خواست آن را امتحان کند.
 • ساموئل ال جکسون دوباره نقش خود را در نقش نیک فیوری ، مدیر آژانس فوق جاسوسی، SHIELD کنت چوی در نقش جیم موریتا ، یک عضو ژاپنی-آمریکایی از جوخه کماندوهای راجرز ظاهر می‌کند. چویی گفت که او آخرین بازیگری بود که برای این نقش تست داد و بخش هایی از نجات سرباز رایان را خواند . چوی درباره آمادگی خود برای این نقش گفت: «[من] تحقیقات زیادی در جنگ جهانی دوم انجام دادم، به ویژه در رابطه با « نیسی »سربازان یا سربازان ژاپنی-آمریکایی. من می‌خواستم اطلاعات واقعی و واقعی برای مردی مثل جیم موریتا که در جنگ جهانی دوم می‌جنگد به دست بیاورم. من احساس می‌کردم که اگر مبنایی واقعی برای او ساخته بودم، می‌توانستم رها کنم و اجازه بدهم شخصیت در دنیای مارول وجود داشته باشد، که شرایط تخیلی زیادی را امکان‌پذیر می‌کند.» برونو ریچی در نقش ژاک درنیه بازی می‌کند عضو فرانسوی گروه کماندوهای راجرز . ریچی در حین فیلمبرداری سریال فرانسوی The Hawk تست بازیگری داد و این نقش را دریافت کرد. ، یکی از اعضای بریتانیایی گروه کماندوهای راجرز. فیلد نقش خود را در این فیلم نامید: “یک کار بسیار فیزیکی. من نقش یکی از دستیاران کاپیتان را بازی می‌کنم، بنابراین حدود یک سال است که در حال دویدن به وسایل تیراندازی و انفجار چیزها هستم و سعی می‌کنم باحال به نظر برسم.” علاوه بر این، توبی جونز در نقش آرنیم زولا ، بیوشیمیدان حزب نازی ، ریچارد آرمیتاژ نقش هاینز کروگر ، قاتل اصلی جمجمه سرخ را به تصویر می‌کشد ، لکس شراپنل گیلمور هاج، کاندیدای این سرباز فوق‌العاده را به تصویر می‌کشد. برنامه، مایکل براندون برانت، سناتور ایالات متحده را به تصویر می کشد که به رسمیت می شناسدپتانسیل روابط عمومی کاپیتان آمریکا جف گلدبلوم در ابتدا برای ایفای نقش مورد نظر قرار گرفته بود. او بعداً در Thor: Ragnarok نقش استاد بزرگ را بازی کرد . دیوید بردلی به عنوان نگهبان کلیسا که در آن Tesseract برگزار می شود ظاهر می شود. ناتالی دورمر لورین را به تصویر می کشد، شخصی که تلاش می کند راجرز را اغوا کند، و جنا کلمن به عنوان کانی، قرار ملاقات باکی در نمایشگاه جهانی ظاهر می شود. لورا هادوک ، که مردیث کویل را در فیلم نگهبانان کهکشان به تصویر کشید. ، ظاهری مختصر به عنوان خودنویس دارد. جیمز گان نویسنده و کارگردان Guardians of the Galaxy به شوخی ادعا کرد که این مادربزرگ پیتر کویل است. استن لی ظاهری کوتاه به عنوان یک ژنرال دارد.

بهترین فیلم ها را در کنار خانواده با وبسایت رسمی عصر فیلم تجربه کنید

معرفی فیلم و سریال
4.8/5 - (5 امتیاز)

1 دیدگاه دربارهٔ «معرفی فیلم کاپیتان آمریکا Captain America: The First Avenger»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.