دانلود فیلم پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد (Black Panther: Wakanda Forever)

دانلود فیلم پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد (Black Panther: Wakanda Forever)

فیلم پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد (Black Panther: Wakanda Forever) یک فیلم ابرقهرمانی آمریکایی است که بر اساسشخصیت پلنگ سیاه مارول کامیکس ساخته شده است.

فیلم پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد که توسط استودیو مارول تولید و توسط استودیو والت دیزنی موشن پیکچرز توزیع شده، قرار است دنباله ای بر پلنگ سیاه (2018) و سی امین فیلم در دنیای سینمایی مارول (MCU) باشد.

کارگردانی فیلم پلنگ سیاه 2022 بر عهده رایان کوگلر است که فیلمنامه آن را با جو رابرت کول نوشته و لوپیتا نیونگو ، دانای گوریرا ، مارتین فریمن ، لتیتیا رایت در آن ایفای نقش کرده‌اند.وینستون دوک ، آنجلا باست و دومینیک تورن.

ایده‌ های دنباله‌ دار پس از انتشار Black Panther در فوریه ۲۰۱۸ آغاز شد. کوگلر برای بازگشت به عنوان کارگردان در ماه‌های بعد مذاکره کرد و مارول استودیو رسماً ساخت دنباله را در اواسط سال ۲۰۱۹ تأیید کرد.

برنامه‌های فیلم پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد 2022 در آگوست 2020 زمانی که چادویک بوزمن ، ستاره پلنگ سیاه ، بر اثر سرطان روده بزرگ درگذشت ، تغییر کرد و مارول تصمیم گرفت که نقش خود را در نقش T’Challa بازسازی نکند.

بازگشت دیگر بازیگران اصلی فیلم اول تا نوامبر همان نوامبر تایید شد و عنوان آن در می 2021 اعلام شد. تولید در اواخر ژوئن 2021 آغاز شد و در آتلانتا و برانزویک، جورجیا و اطراف ماساچوست انجام شد.

و تا اوایل نوامبر ادامه داشت، قبل از اینکه یک وقفه در اواخر همان ماه آغاز شود. فیلمبرداری تا اواسط ژانویه 2022 از سر گرفته شد.

Black Panther: Wakanda Forever قرار است در 11 نوامبر 2022 به عنوان بخشی از فاز چهار MCU در ایالات متحده منتشر شود.

دانلود فیلم پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد (Black Panther: Wakanda Forever)

دانلود فیلم پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد (Black Panther: Wakanda Forever)

دانلود فیلم پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد دوبله فارسی

دانلود با کیفیت Full HDدانلود با کیفیت 1080pدانلود با کیفیت 720pدانلود با کیفیت 480p
دانلوددانلوددانلوددانلود

لینک های دانلود به محض انتشار قرار خواهد گرفت

دانلود فیلم پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد زیرنویس فارسی

دانلود با کیفیت Full HDدانلود با کیفیت 1080pدانلود با کیفیت 720pدانلود با کیفیت 480p
دانلوددانلوددانلوددانلود

دانلود فیلم های پیشنهادی

بازیگران فیلم پلنگ سیاه 2022

  • لوپیتا نیونگو در نقش ناکیا : معشوقه سابق تچالا و یک سگ جنگی، جاسوس مخفی ملت آفریقایی واکاندا ، از قبیله رودخانه.
  • Danai Gurira در نقش Okoye : رئیس Dora Milaje ، نیروهای ویژه کاملاً زن واکاندا و محافظان T’Challa. [2]
  • مارتین فریمن در نقش اورت کی راس : مامور سازمان اطلاعات مرکزی.
  • لتیتیا رایت در نقش شوری : خواهر کوچکتر تی چالا که فناوری جدیدی را برای واکاندا طراحی می کند. [4] پس از مرگ چادویک بوزمن بازیگر T’Challa در آگوست 2020، شوری نقش بزرگتری نسبت به فیلم اول در دنباله داشت.
  • وینستون دوک در نقش ام باکو : یک جنگجوی قدرتمند که رهبر قبیله کوهستانی واکاندا، جباری است.
  • آنجلا باست در نقش راموندا : تچالا و مادر شوری، ملکه مادر واکاندا.
  • دومینیک تورن در نقش ریری ویلیامز / قلب آهنین : مخترع نابغه ای که لباس زرهی ایجاد می کند که با زره تونی استارک / مرد آهنی رقابت می کند.
  • علاوه بر این، ایزاک د بانکوله ، دوروتی استیل و دنی ساپانی به ترتیب نقش‌های خود را به عنوان قبیله رودخانه واکاندان، قبیله بازرگان، و بزرگان قبیله مرزی بازی می‌کنند. Michaela Coel در نقشی نامعلوم انتخاب شده است.
دانلود فیلم پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد (Black Panther: Wakanda Forever)

تولید فیلم سینمایی پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد (Black Panther: Wakanda Forever)

با اکران Black Panther در فوریه 2018، تهیه کننده کوین فایگی گفت که “داستان های بسیار زیادی” درباره این شخصیت وجود دارد و او می خواهد کارگردان و همکار نویسنده رایان کوگلر برای هر دنباله ای بازگردد.

استودیو مارول می‌خواست تا جایی که ممکن است تیم خلاق را دست نخورده نگه دارد، در حالی که آلن اف هورن ، رئیس استودیو والت دیزنی ، علی‌رغم اینکه احساس می‌کرد هنوز برای بحث در مورد دنباله آن خیلی زود است، در مورد تمایل به بازگشت کوگلر نیز مثبت بود. به عنوان کارگردان

کوگلر می خواست ببیند که چگونه T’Challa / Black Panther Chadwick Bosemanدر فیلم‌های آینده به عنوان یک پادشاه رشد خواهد کرد، زیرا سلطنت او به تازگی در دنیای سینمایی مارول (MCU) آغاز شده است، برخلاف کمیک‌هایی که او از دوران کودکی در آنها پادشاه بوده است.

در مارس 2018، Feige گفت که هیچ چیز خاصی برای فاش کردن دنباله‌ای وجود ندارد، اما مارول ایده‌هایی داشت و یک «مسیر کاملاً محکم» در مورد جایی که می‌خواستند فیلم دوم را بسازند.

در آن ماه، مایکل گرین، نماینده بوزمن، در حال مذاکره برای بازیگر برای بازگشت به عنوان T’Challa در دو دنباله برنامه ریزی شده Black Panther با دستمزد 10 و 20 میلیون دلاری بود.

تا اکتبر، کوگلر قراردادی را برای نوشتن و کارگردانی دنباله‌ای برای پلنگ سیاه بسته بود. علیرغم اینکه مارول و کوگلر همیشه قصد داشتند بعد از موفقیت فیلم اول دوباره با هم کار کنند، کوگلر از عجله در معامله اجتناب کرد.

مذاکرات با کوگلر “زیر رادار” در ماه های پس از اکران فیلم اول به پایان رسید. انتظار می رفت که او نوشتن دنباله را در سال 2019 آغاز کند، پیش از شروع فیلمبرداری برنامه ریزی شده در اواخر سال 2019 یا اوایل سال 2020.

در نوامبر 2018، لتیتیا رایت تایید شد که دوباره نقش خود را در نقش شوری خواهر T’Challa برای دنباله بازی خواهد کرد. وقتی از آنجلا باست ، بازیگر نقش راموندا در پلنگ سیاه ، پرسیده شد که آیا بازیگران اصلی برای دنباله آن باز خواهند گشت، شوهرش کورتنی بی ونس گفت که این کار را خواهند کرد. او گفت که این شامل مایکل بی جردن در نقش کیل مونگر نیز می شود که در فیلم اول کشته شد و باست نیز موافقت کرد.

فایگی بیانیه ونس در ژوئن 2019 را به عنوان “شایعه ناب” رد کرد و گفت که هیچ برنامه مشخصی برای فیلم وجود ندارد زیرا کوگلر به تازگی طرح آن را آغاز کرده است و هنوز برنامه های خود را با فایگه یا تهیه کننده همکار نیت مور در میان نگذاشته است.

ماه بعد، جان کانی ابراز علاقه کرد که نقش خود را به عنوان پدر T’Challa، T’Chaka در این فیلم تکرار کند، و Danai Gurira اظهار داشت که کوگلر تأیید کرده است که او دوباره نقش Okoye را در دنباله بازی خواهد کرد.

فایگی توسعه دنباله را در کامیک کان سن دیگو 2019 تأیید کرد ، در حالی که مارتین فریمندر ماه آگوست تایید کرد که در ادامه نقش اورت کی راس را دوباره بازی خواهد کرد.

تاریخ انتشار 6 می 2022، در D23 همراه با عنوان Black Panther II اعلام شد. فایگی گفت که کوگلر فیلمنامه‌ای را برای فیلم تکمیل کرده است که شامل یک شخصیت شرور و عنوان جدید می‌شود.

در پایان سال 2019، روث ای. کارتر تأیید کرد که از اولین فیلم به عنوان طراح صحنه و لباس برای دنباله آن بازخواهد گشت و گفت که قرار است کار روی آن را در «پاییز» آغاز کند. فایگی، بوزمن و کوگلر در مورد عناصر اقتباسی از اجرای بیشتر ” گونگ هو ” T’Challa بوسمن درقسمت دوم چی میشد اگر…؟ برای فیلم

چادویک بوزمن یک بازیگر فوق العاده با استعداد و فردی الهام بخش بود که زندگی همه ما را به صورت حرفه ای و شخصی تحت تاثیر قرار داد. بازی او از T’Challa the Black Panther نمادین است و از هر گونه تکرار شخصیت در هر رسانه دیگری از گذشته مارول فراتر می رود. و به همین دلیل است که ما شخصیت را تغییر نمی دهیم.

—تهیه کننده کوین فایج در دسامبر 2020 در مورد تصمیم به عدم بازنویسی T’Challa پس از مرگ بوزمن
در 28 آگوست 2020، بوزمن بر اثر سرطان روده بزرگ درگذشت.

کوگلر اظهار داشت که از بیماری بوزمن بی‌اطلاع بوده و سال گذشته را صرف آماده کردن، تخیل و نوشتن کلماتی برای او کرده است که در فیلم بگوید که ما قرار نبود آن‌ها را ببینیم. فایگی و سایر مدیران استودیو مارول نیز از بیماری بوزمن بی اطلاع بودند.

به گزارش هالیوود ریپورتر ، بوزمن که در هفته های قبل از مرگش به دلیل بیماری لاغرتر شده بود، آماده شده بود تا در سپتامبر 2020 شروع به افزایش وزن کند و قبل از فیلمبرداری دنباله آن در مارس 2021.ناظران صنعت احساس کردند که دیزنی می‌تواند نقش را از نو بسازد، اما این ممکن است باعث ایجاد “فریاد طرفداران” و مقایسه سریع بین بازیگران شود.

پیشنهاد دیگر این بود که دیزنی برنامه‌های خود را تغییر دهد و شوری را بخواهد که لباس پلنگ سیاه را که در کتاب‌های مصور اتفاق می‌افتاد، بپوشاند. در زمان مرگ بوزمن، کوگلر در اواسط نوشتن فیلمنامه بود و پیش‌نویس را پیش‌نویس کرده بود.

در اواسط نوامبر، ویکتوریا آلونسو ، تهیه کننده اجرایی، گفت که دوبل دیجیتالی از Boseman برای این فیلم ساخته نخواهد شد، و اضافه کرد که مارول وقت خود را صرف می کند تا ببیند آنها قرار است در آینده چه کاری انجام دهند و چگونه انجام دهند.

در اواخر ماه، لوپیتا نیونگو ،تایید شد که وینستون دوک و باست به ترتیب در نقش‌های ناکیا ، ام باکو و راموندا برای دنباله‌ی فیلم بازی خواهند کرد، در حالی که تنوچ هوئرتا در حال مذاکره برای نقش آنتاگونیست بود. در آن زمان، انتظار می رفت که فیلمبرداری در ژوئن یا ژوئیه 2021 در آتلانتا، جورجیا آغاز شود.

در دسامبر 2020، فایگی تایید کرد که نقش T’Challa دوباره بازگردانده نخواهد شد و گفت که دنباله آن جهان و شخصیت‌های فیلم اول را به عنوان راهی برای ارج نهادن به میراثی که بوزمن در ساخت آن کمک کرد، بررسی خواهد کرد. تاریخ اکران فیلم به 8 ژوئیه 2022 بازگردانده شد.

تا پایان ماه، سیان ریچاردز طراح گریم بوزمن قرار بود برای دنباله آن بازگردد، در حالی که خریدار شخصی او کریگ آنتونی گفت که او به فیلم متعهد نخواهد بود. به دلیل مرگ بوزمن دیدرا دیکسون، طراح مو، مطمئن نبود که پس از مرگ بوزمن و همچنین مرگ خواهرش بازخواهد گشت.

فایگی در ژانویه 2021 مجدداً تاکید کرد که از جلوه های بصری برای گنجاندن بوزمن در فیلم استفاده نمی شود و گفت که تمرکز اصلی دنباله همیشه بر روی کاوش بیشتر شخصیت ها و “خرده فرهنگ های مختلف” واکاندا بوده است.

در همان ماه، جردن گفت که مایل است دوباره نقش خود را به عنوان Killmonger بازی کند زیرا احساس می کرد بازگشت به MCU “همیشه در برخی از ظرفیت ها روی میز خواهد بود” به دلیل عشق او به شخصیت و کار با کوگلر.

فیلمبرداری فیلم سینمایی پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد (Black Panther: Wakanda Forever)

تولید در استودیو Trilith در آتلانتا، جورجیا، در 29 ژوئن 2021، تحت عنوان کاری Summer Break آغاز شد. قبل از مرگ بوزمن، فیلمبرداری قرار بود در مارس 2021 آغاز شود.

با شروع فیلمبرداری، فایگی اعلام کرد که انتظار می‌رود «همه» از فیلم اول بازگردند. پاییز دورالد به عنوان فیلمبردار، پس از انجام این کار در استودیوی مارول دیزنی + سریال Loki ، جایگزین فیلمبردار فیلم اول راشل موریسون شد.

موریسون که مدت‌ها همکار کوگلر بود، قصد داشت به آنجا برگرددWakanda Forever اما به دلیل تضاد برنامه‌ریزی با فیلمش Flint Strong که ناشی از همه‌گیری COVID-19 بود، نتوانست.

باست در ماه ژوئیه گفت که فیلمنامه به دلیل مرگ بوزمن همچنان دستخوش تغییرات است و حداقل پنج مورد را پشت سر گذاشته است. او همچنین نشان داد که جو رابرت کول ، یکی از نویسندگان فیلم اول ، در ساخت دنباله آن مشارکت داشته است، [48] که فایگ به زودی تایید کرد.

مایکلا کوئل در نقشی نامعلوم به بازیگران پیوست. در ماه اوت، ایزاک د بانکوله قرار بود دوباره نقش خود را به عنوان بزرگ قبیله رودخانه واکاندان بازی کند، و دومینیک تورن شروع به فیلمبرداری صحنه هایی برای Wakanda Forever در نقش ریری ویلیامز / قلب آهنین قبل از بازی در نقش آن شخصیت در سریال Disney+ Ironheart کرد..

انتظار می رفت که فیلمبرداری آن ماه در مؤسسه فناوری ماساچوست (MIT) و در ووستر انجام شود، با تولید آماده برای فیلمبرداری از تعقیب و گریز ماشین در ووستر تا 18 اوت.

صحنه تعقیب و گریز در تونل ارنست جانسون در 23 و 24 آگوست فیلمبرداری شد. در 25 اوت، رایت به طور موقت با جراحات جزئی در هنگام فیلمبرداری یک شیرین کاری در بوستون در بیمارستان بستری شد.

رایت در ماه سپتامبر برای بهبودی به خانه‌اش در لندن رفت، در حالی که فیلمبرداری پیرامون شخصیت او ادامه داشت. فولاد دوروتیکه در اولین فیلم نقش بزرگ قبیله بازرگان واکاندان را بازی کرد، در 15 اکتبر درگذشت. او در میانه نقش خود برای دنباله آن بود که درگذشت.

در اواخر اکتبر، اکران فیلم تا 11 نوامبر 2022 به تعویق افتاد. تولید تا 22 اکتبر به پارک آبی مری راس در برانسویک، جورجیا منتقل شد، جایی که فیلمبرداری از 28 اکتبر تا 2 نوامبر انجام شد. مایکل توراس، مدیر مارینا فرود برانزویک، گفت که یک کشتی تفریحی 300 فوتی در روزهای بعد به تولید خواهد پیوست و بیشتر فیلمبرداری در آب انجام شد. متیو هیل، مدیر توسعه مرکز شهر برانزویک، گفت که بیشتر صحنه ها در شب فیلمبرداری شده اند.

تا 5 نوامبر، فیلمبرداری صحنه هایی که نیازی به رایت نداشت، تکمیل شد، قبل از توقف تولید در 19 نوامبر. این برای تطبیق کتف شکستگی و ضربه مغزی رایت بود که جدی‌تر از آنچه در ابتدا تعیین شده بود، بود و انتظار نمی‌رفت که بر تاریخ اکران فیلم تأثیر بگذارد.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) قوانین جدیدی را در 8 نوامبر به اجرا گذاشت که شهروندان غیرآمریکایی را ملزم می کند تا قبل از سفر به کشور، به طور کامل در برابر کووید-19 واکسینه شوند و مدرکی مبنی بر واکسیناسیون ارائه کنند.

هالیوود ریپورتر خاطرنشان کرد که این می تواند مشکلی برای بازگشت رایت به فیلمبرداری در آتلانتا ایجاد کند، زیرا او شهروند ایالات متحده نیست و طبق گزارش ها واکسینه نشده است.

در اواسط دسامبر، هالیوود ریپورترتایید کرد که فیلمبرداری در اواخر ژانویه 2022 در آتلانتا با مشارکت رایت از سر گرفته خواهد شد. فایگی، مور و تهیه‌کننده اجرایی لوئیس دیسپوزیتو پس از شروع وقفه تأیید کردند که رایت رهبر جدید فیلم است.

فیلمبرداری تا اواسط ژانویه 2022 با بازگشت رایت بهبود یافته از سر گرفته شد و انتظار می رفت چهار هفته ادامه یابد. در ابتدا قرار بود فیلمبرداری در 10 ژانویه از سر گرفته شود، اما پس از مثبت شدن تست COVID-19 بازیگران و اعضای خدمه، از جمله Nyong’o، یک هفته به تعویق افتاد.

در آن زمان، هالیوود ریپورتر گزارش داد که دوک در مورد افزایش دستمزد برای بازگشت خود به دلیل نقش گسترده شخصیتش در دنباله مذاکره کرده است. ماه بعد، Nyong’o فاش کرد که دنی ساپانی دوباره نقش خود را به عنوان بزرگ قبیله مرزی واکاندان در این فیلم بازی خواهد کرد

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.