دانلود فیلم پلتفرم

دانلود فیلم پلتفرم (سَکو) The Platform 2019

پلتفرم ( اسپانیایی : El hoyo ، ترجمه The Hole ) یک فیلم علمی تخیلی و ترسناک اسپانیایی محصول سال ۲۰۱۹ به کارگردانی Galder Gaztelu-Urrutia است. فیلم در یک برج بزرگ و به سبک “مرکز خود مدیریتی عمودی” می گذرد.

ساکنان آن که هر 30 روز یک بار بین طبقات متعدد آن جابه‌جا می‌شوند، از طریق سکوی تغذیه می‌شوند که در ابتدا با غذا در طبقه بالا پر شده بود، به تدریج از سطوح برج پایین می‌آیند و برای مدت زمان مشخصی روی هر یک می‌ایستند.

این سیستم ناگزیر به درگیری منجر می‌شود، زیرا ساکنان سطوح بالا می‌توانند تا آنجا که می‌توانند غذا بخورند، و هر سطح فقط باقیمانده سطوح قبلی را دریافت می‌کند. ایوان ماساگو ، آنتونیا سان خوان ، زوریون اگییلور ، امیلیو بواله کوکا و الکساندرا ماسانگکای از بازیگران این فیلم می‌باشند.

این فیلم برای اولین بار در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو (TIFF) 2019 به نمایش درآمد و در آنجا برنده جایزه منتخب مردم برای جنون نیمه‌شب شد. در TIFF، فیلم همچنین یک قرارداد پخش جهانی با نتفلیکس را تضمین کرد. در 20 مارس 2020 در سرویس استریم منتشر شد.

دانلود فیلم پلتفرم (سَکو) The Platform 2019

دانلود فیلم پلتفرم (سَکو) The Platform 2019

 • کیفیت 1080p , 720p 480p HD با زیرنویس چسبیده قرار گرفت
 • ژانر : ترسناک – علمی-تخیلی – هیجان انگیز
 • امتیاز : 7.0از 172,039 رای در سایت IMDb
 • زبان : اسپانیایی
 • سال انتشار : 2019
 • محصول کشور : اسپانیا
 • کارگردان : Galder Gaztelu-Urrutia
 • بازیگران : Ivan Massagué, Zorion Eguileor, Antonia San Juan

خلاصه داستان : فیلم پلتفرم 2019 ، یک زندان عمودی که در هر طبقه ، یک سلول و در هر سلول ، دو نفر زندانی هستند. این زندانی‌ها تنها از یک دریچه که فقط دو دقیقه در روز باز می‌شود ، تغذیه می‌شوند ، کابوسی بی‌پایان در یک دخمه به اسم زندان و…

پلتفرم (Platform) با عنوان اصلی حفره، یک فیلم اسپانیایی در ژانر علمی تخیلی ترسناک مهیج به کارگردانی گالدر گازتلو-اوروتیا است؛ که در سال 2019 منتشر شد. فیلم نخستین بار در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو به روی پرده رفت که با استقبال مردم و منتقدان همراه بود. کمپانی نت‌فلیکس حق پخش جهانی فیلم را خرید و آن را در مارس 2020 منتشر کرد.

 • سایر اطلاعات فیلم :
 • رده سنی : R | تماشای این فیلم برای افراد زیر 17 سال توصیه نمیشود.
 • تهیه کنندگان : Basque Films, Mr. Miyagi Films
 • نویسندگان : David Desola, David Desola
 • موسیقی : Aranzazu Calleja
 • مدت زمان : 91 دقیقه

دانلود فیلم های پیشنهادی

دانلود فیلم زبان اصلی زیرنویس چسبیده

دانلود با کیفیت Full HDدانلود با کیفیت 1080pدانلود با کیفیت 720pدانلود با کیفیت 480p
دانلود———-دانلوددانلود
دانلود فیلم پلتفرم the platform
دانلود فیلم پلتفرم the platform

خلاصه داستان : فیلم پلتفرم 2019 ، یک زندان عمودی که در هر طبقه ، یک سلول و در هر سلول ، دو نفر زندانی هستند. این زندانی‌ها تنها از یک دریچه که فقط دو دقیقه در روز باز می‌شود ، تغذیه می‌شوند ، کابوسی بی‌پایان در یک دخمه به اسم زندان و…

پلتفرم (Platform) با عنوان اصلی سکو یا حفره، یک فیلم اسپانیایی در ژانر علمی تخیلی ترسناک مهیج به کارگردانی گالدر گازتلو-اوروتیا است؛ که در سال 2019 منتشر شد. فیلم نخستین بار در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو به روی پرده رفت که با استقبال مردم و منتقدان همراه بود. کمپانی نت‌فلیکس حق پخش جهانی فیلم را خرید و آن را در مارس 2020 منتشر کرد.

 • سایر اطلاعات فیلم :
 • رده سنی : R | تماشای این فیلم برای افراد زیر 17 سال توصیه نمیشود.
 • تهیه کنندگان : Basque Films, Mr. Miyagi Films
 • نویسندگان : David Desola, David Desola
 • موسیقی : Aranzazu Calleja
 • مدت زمان : 91 دقیقه
دانلود فیلم پلتفرم (سَکو) The Platform 2019

خط داستانی فیلم پلتفرم (سَکو) The Platform 2019

گورنگ در یک سلول بتنی که با عدد 48 مشخص شده است از خواب بیدار می شود. هم سلولی او، تریماگاسی، توضیح می دهد که آنها در یک “مرکز خود مدیریتی عمودی” با نام “گودال” هستند، یک مرکز به سبک برجی که در آن غذا از طریق سکوی تحویل داده می شود.

از بالا به پایین حرکت می کند و برای مدت معینی در هر طبقه توقف می کند. افرادی که در سطوح پایین تر قرار دارند، فقط می توانند آنچه را که افراد بالا می گذارند بخورند و اگر کسی سعی کند هر یک از غذاها را نگه دارد، سلول تا دمای کشنده گرم یا سرد می شود.

افراد هر ماه به طور تصادفی به سطح جدیدی منصوب می شوند. هر ساکن مجاز است یک مورد را با خود بیاورد، گورنگ یک کپی از دن کیشوت و تریماگاسی یک چاقوی خود تیز شونده را انتخاب کند.

تریماگاسی فاش می‌کند که وقتی به سطح 132 منصوب شد، او و هم سلولی سابقش ساکنی را که به پایین شفت افتاده بود، آدمخوار کردند. یک روز زنی خون آلود به نام میهارو سوار بر سکو می شود. تریماگاسی توضیح می دهد که هر ماه در جستجوی فرزندش از گودال پایین می آید.

همانطور که آنها صحبت می کنند، مشخص می شود که گورنگ داوطلب شده است که در ازای دریافت مدرک دیپلم، شش ماه را در این مرکز سپری کند و تریماگاسی در حال گذراندن یک سال حبس به دلیل قتل عمد است.

در ماه اول، آنها با هم دوست می شوند، اما در روزی که اتاق به هم ریخته می شود، گورنگ بسته به تختش از خواب بیدار می شود. آنها دوباره به سطح 171 منصوب شده اند، جایی که انتظار می رود سکو در هنگام رسیدن خالی از غذا باشد.

تریماگاسی توضیح می دهد که قصد دارد نوارهایی از گوشت گورنگ را ببرد تا هر دو را حفظ کند و اگر گورنگ همدست باشد، ممکن است زنده بماند. در روز هشتم، تریماگاسی ضعیف‌تر می‌شود و شروع به بریدن پای گورنگ می‌کند، اما وقتی میهارو از روی سکو پایین می‌آید مورد حمله قرار می‌گیرد.

او گورنگ را آزاد می کند و او تریماگاسی را می کشد. میهارو مقداری از گوشت تریماگاسی را جدا می کند، به گورنگ غذا می دهد و مقداری را خودش می خورد. او از گورنگ پرستاری می کند اما وقتی از او درباره فرزندش می پرسد، روی سکو می رود. در شب قبل از بازی، گورنگ توسط تریماگاسی تسخیر شده است.

در ماه سوم، گورنگ در سطح 33 با زنی به نام ایموگیری و سگش رامسس دوم بیدار می شود. گورنگ او را به عنوان مقام اداری می شناسد که قبل از فرستادن او به سلول ها با او مصاحبه کرده است.

او می‌گوید که از شرایط وحشتناک بی‌اطلاع بوده و زمانی که تشخیص داده شد به سرطان پایانی مبتلاست ، داوطلب شد تا مشکلات را اصلاح کند . Imoguiri غذای خود را جیره بندی می کند و سعی می کند مردان سطح 34 را متقاعد کند که این کار را نیز انجام دهند، اما آنها او را نادیده می گیرند.

دو هفته می گذرد و گورنگ تهدید می کند که اگر این کار را نکنند روی غذا مدفوع می کند و این کار موثر است. این دو شروع به بحث و جدل بر سر روش های متقاعدسازی خود می کنند.

یک روز، میهارو مجروح وارد می‌شود، بنابراین گورنگ و ایموگیری از او پرستاری می‌کنند تا سالم بماند. گورنگ از جستجوی میهارو برای یافتن فرزندش به ایموگیری یاد می کند، اما ایموگیری می گوید که کودکان زیر 16 سال اجازه ورود به مرکز را ندارند و میهارو به تنهایی وارد این مرکز شده است.

او همچنین ادعا می کند که می داند در مجموع 200 سطح وجود دارد. گورنگ ماه بعد در سطح 202 بیدار می شود و متوجه می شود که ایموگیری خود را حلق آویز کرده است. گورنگ که با رؤیاهای تریماگاسی و ایموگیری مواجه شده است، گوشت او را می خورد تا زنده بماند و توهمات تریماگاسی و ایموگیری را تجربه می کند که به او دستور می دهند این کار را انجام دهد.

در آغاز ماه پنجم، گورنگ به سطح 6 منصوب می شود. هم سلولی جدید او، بهارات، تلاش ناموفقی برای صعود به سطح بالا برای تلاش برای فرار می کند. گورنگ با تخمین اینکه 250 سطح وجود دارد، بهارات را متقاعد می کند که با او بر روی سکو سوار شود و غذا را جیره بندی کند تا همه سهمی داشته باشند.

آنها تصمیم می گیرند از غذا محافظت کنند تا زمانی که به سطح 50 برسند، از آنجا شروع به دفع غذا می کنند. یکی از زندانیان، دانا پدر برامبانگ، آنها را متقاعد می کند که پیامی نمادین به عنوان دست نخورده گذاشتن یک ظرف واحد (پاناکوتا) به دولت ارسال کنند .). همانطور که آنها پایین تر می روند، آنها بخش هایی را به زندانیان می دهند و به کسانی که از همکاری امتناع می کنند حمله می کنند.

در راه با میهارو در حال مبارزه با دو زندانی دیگر روبرو می شوند و سعی می کنند او را نجات دهند اما او کشته می شود و آنها به شدت مجروح می شوند. گورنگ و بهارات به پایین آمدن خود ادامه می دهند و در نهایت به سطح 333 می رسند که سکو متوقف می شود. گورنگ متوجه یک کودک – دختر میهارو – می شود که زیر تخت پنهان شده است.

او از روی سکو پیاده می شود و بهارات با تردید دنبالش می شود تا سکو به سمت پایین ادامه دهد و آنها را پشت سر بگذارد. با وجود اکراه بهارات، آنها پاناکوتای دست نخورده ای را که به عنوان پیامی برای مدیران بالا ذخیره کرده بودند به دختر می خورند.

گورنگ از حال می رود و خواب می بیند که بهارات به او می گوید “دختر پیام است.” روز بعد، گورنگ بهارات را مرده می بیند که از جراحاتش خونریزی کرده است. گورنگ وقتی سکو می رسد کودک را با خود می برد.

آنها به ته گودال فرود می آیند، جایی که او یک بار دیگر تریماگاسی را دچار توهم می کند، که به او می گوید که “پیام نیازی به هیچ حاملی ندارد.” گورنگ از سکو پیاده می شود و با تریماگاسی دور می شود و هر دو به سمت بالا می روند تا دختر از بالای سکو بالا می رود.

دانلود فیلم پلتفرم (سَکو) The Platform 2019

بازیگران فیلم پلتفرم (سَکو) The Platform 2019

 • Iván Massagué به عنوان گورنگ ، به نام گورگ ، که در اندونزیایی / مالایی به معنای “سرخ شده” است.
 • Zorion Eguileor ( eu ) به عنوان Trimagasi ، به نام terima kasih ، که مخفف “متشکرم” در اندونزیایی / مالایی است.
 • Antonia San Juan as Imoguiri , به نام Imogiri , یک گورستان سلطنتی جاوه در اندونزی .
 • Emilio Buale Coka به نام بهارات ، نام بهارات ، به معنای ادویه در زبان عربی است که در غذاهای خاورمیانه، ترکی و یونانی استفاده می شود.
 • الکساندرا ماسانگ‌کای به‌عنوان میهارو ، به نام見張る، به معنای “نگهبانی کردن، مراقبت کردن، باز کردن چشمان خود” در ژاپنی است.
 • Eric L. Goode در نقش Sr. Brambang ، نامگذاری شده از برامبانگ ، کلمه ای جاوه ای برای موسیر .
 • ماریو پاردو در نقش دوست بهارات
 • تکسوبیو فرناندز د ژائورگی به عنوان سرآشپز
دانلود فیلم پلتفرم (سَکو) The Platform 2019

انتشار فیلم پلتفرم (سَکو) The Platform 2019

گالدر گاتلو-اوروتیا می گوید پیام کلیدی فیلم این است که “بشریت باید به سمت توزیع عادلانه ثروت حرکت کند “، با کاوش در اهمیت ابتکار فردی در ایجاد تغییرات سیاسی که هم سرمایه داری و هم سوسیالیسم را نقد می کند.

فیلمنامه فیلم بر اساس فیلمنامه تئاتری از دیوید دسولا و پدرو ریورو است که عناصر اکشن و فیزیکی بیشتری به آن اضافه شده است تا برای یک فیلم مناسب تر شود. بازنویسی “گسترده” برای تبدیل فیلمنامه تئاتر تولید نشده به فیلمنامه مورد نیاز بود.

کارگردان گفت که این یک “مبارزه عذاب آور” بود، زیرا نویسندگان از دیدگاه هنری خود دفاع کردند و نمی خواستند برخی از تغییرات ایجاد شود.

سلول های بتنی زندان برای تولید در یک مرکز صلیب سرخ در بندری در بیلبائو ساخته شده است. کارگردان سلول‌هایی را درخواست کرد که «اقتصادی، مستحکم، [و] تسخیرناپذیر به نظر می‌رسند» که بر حس نسبت معماری و مهندسی تأکید داشت.

تنها دو طبقه سلول بتنی ساخته شد. ظاهر لایه‌های زیادی از سلول‌ها که در بالا و پایین هر سلول (که از سوراخ مرکز هر سلول قابل مشاهده است) در پس از تولید با استفاده از جلوه‌های بصری اضافه شد. کارگردان می گوید که برج عمودی سلول ها “نماینده سردی غیرانسانی مرکز مدیریت عمودی خود” است.

کارگردان بیان می‌کند که «غذاهای تجملاتی فیلم به عنوان شخصیت دیگری در داستان رفتار می‌شد، شخصیتی که از نظر زیبایی‌شناختی با معماری زندان مخالف است».

نمایش‌های مجلل غذاهای لذیذ در « ظروف سفره‌ای با ارزش ورسای » ارائه شد تا «میل بیش از حد، تقریباً وابسته به عشق شهوانی و مجلل» را به تصویر بکشد که در نهایت هنگامی که سکوی تقریباً خالی به زندانیان گرسنه در پایین‌تر می‌رسد، «هتک حرمت» می‌شود . سطوح

کارگردان تصدیق می کند که تماشای فیلم می تواند دشوار باشد، اما هدف از این رویکرد ایجاد بحث و مناظره بین تماشاگران درباره پیام های سیاسی است. [5] هنگامی که از کارگردان درباره خشونت وحشیانه و آدم‌خواری فیلم پرسیده شد، کارگردان گفت: “حفره زندان بازتابی از جامعه ما است، [بنابراین] نمی‌توانست خشونت را پنهان کند. باید نشان می‌داد که چگونه یکدیگر را از هم جدا می‌کنیم”.

این فیلم از دو بازیگر استفاده می کند که بر خلاف تیپ انتخاب شده اند . ایوان ماساگو و آنتونیا سان خوان که به خاطر نقش‌های کمدی خود شهرت دارند، با افزودن «طنز، کنایه و سوررئالیسم» برای سبک‌تر کردن موضوع فیلم انتخاب شدند.

فیلم بر اساس زمانی فیلمبرداری شد، زیرا ایوان بازیگر اصلی مجبور شد 12 کیلو (26 پوند) را در طول فیلمبرداری شش هفته ای کم کند تا وخامت جسمانی خود را نشان دهد.

انتشار
این فیلم در تاریخ 8 نوامبر 2019 توسط جشنواره فیلمز در اسپانیا اکران شد. این پلتفرم در 20 مارس 2020 در سطح بین‌المللی (از جمله اسپانیا) روی نتفلیکس منتشر شد.

در ژوئیه 2020، نتفلیکس فاش کرد که این فیلم در واقع توسط 56 میلیون خانواده در چهار هفته اول اکرانش تماشا شده است، که یکی از پربیننده‌ترین فیلم‌های تاریخ بوده است. برای یکی از فیلم های اصلی خود

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.