دانلود فیلم پدرخوانده 2

دانلود فیلم پدر خوانده قسمت دوم (The Godfather: Part II)

فیلم پدر خوانده قسمت دوم (The Godfather: Part II)

فیلم پدرخوانده 2 یک فیلم جنایی — حماسی آمریکایی محصول 1974 به تهیه کنندگی و کارگردانی فرانسیس فورد کاپولا بر اساس فیلمنامه نویسندگی مشترک ماریو پوزو با بازی :

 • آل پاچینو
 • رابرت دووال
 • دایان کیتون
 • رابرت دنیرو
 • تالیا شایر
 • مورگانا کینگ
 • جان کازال

این دومین قسمت از سه گانه پدرخوانده است . این فیلم که تا حدی بر اساس رمان «پدرخوانده» اثر پوزو در سال 1969 ساخته شده است، هر دو دنباله آن هستند.

فیلم سینمایی پدرخوانده ( پارت دوم ) جزو 250 فیلم برتر تاریخ سینمای جهان میباشد و در این لیست بلند بالا در رده سوم قرار دارد. همچنین فیلم پدر خوانده (پارت اول) در رده دوم و بالا تر قرار گرفته.

و پیش درآمدی برای فیلم پدرخوانده 2 که درام‌های موازی را ارائه می‌کند: داستان 1958 مایکل کورلئونه (آل پاچینو)، دان جدید خانواده کورلئونه ، که از کسب‌وکار خانوادگی پس از سوء قصد به جانش محافظت می‌کند را می‌گیرد. پیش درآمد، سفر پدرش، ویتو کورلئونه (دنیرو) از دوران کودکی سیسیلی تا تأسیس شرکت خانوادگی او در شهر نیویورک را پوشش می‌دهد .

قسمت دوم فیلم پدرخوانده 2 یک فیلم بسیار تأثیرگذار است، به ویژه در ژانر گانگستری ، که به عنوان یکی از بهترین فیلم های تمام دوران در نظر گرفته شده. در سال 1997، موسسه فیلم آمریکا آن را به عنوان سی و دومین فیلم برتر تاریخ سینمای آمریکا معرفی کرد و 10 سال بعد این جایگاه را حفظ کرد.

در سال 1993 برای نگهداری در ثبت ملی فیلم ایالات متحده کتابخانه کنگره انتخاب شد و “از نظر فرهنگی، تاریخی یا زیبایی شناختی مهم” تلقی شد. فیلم پدرخوانده 3 ، آخرین قسمت از این سه گانه فیلم جذاب میباشد که، در سال 1990 منتشر شد.

فیلم پدر خوانده 2 مدتی پس از فیلم پدرخوانده 1 و اوایل زندگی ویتو کورلئونه بین وقایع قبل ارتباط دارد.

فیلم پدر خوانده قسمت 2 (The Godfather: Part II)

فیلم پدر خوانده قسمت 2 در سال 1901، والدین و برادر ویتو آندولینی نه ساله در کورلئونه، سیسیل ، پس از توهین پدرش به رئیس محلی مافیا ، دون سیچیو، کشته شدند.

ویتو با یک کشتی به شهر نیویورک می گریزد و به عنوان ” ویتو کورلئونه ” در جزیره الیس ثبت می شود. در سال 1917، پس از اقامت در نیویورک، ازدواج کرد و با همسرش صاحب یک پسر شد که او را سانتینو ( “سانی”) نامید.

او شغل خود را در یک فروشگاه مواد غذایی به دلیل دخالت دون فانوچی از دست می دهد . همسایه اش کلمنزا از ویتو دعوت می کند تا در یک دزدی شرکت کند.

در فیلم پدرخوانده2 ویتو دو پسر دیگر به نام های فردو و مایکل دارد. رفتار جنایتکارانه او توجه فانوچی را به خود جلب می کند که از او اخاذی کند.

شرکای ویتو، کلمنزا و تسیو ، موافقت می کنند که به او پول بدهند، اما ویتو اصرار دارد که می تواند فانوچی را متقاعد کند که مبلغ کمتری را بپذیرد. در طول یک جشن محله ، او فانوچی را به آپارتمانش تعقیب می کند و او را با شلیک گلوله به قتل میرساند.

ویتو به یکی از اعضای محترم و موفق جامعه تبدیل می شود و بیوه ای که در حال اخراج است به او کمک می کند. پس از اینکه صاحبخانه بیوه از شهرت ویتو باخبر شد، موافقت کرد که بیوه را با شرایط بسیار مطلوبی در این کشور بماند.

ویتو و خانواده اش برای اولین بار پس از مهاجرتش از سیسیل دیدن می کنند. شریک تجاری او، توماسینو، او را به دون سیچیو همراهی می‌کند، ظاهراً برای درخواست برکت سیچیو در تجارت روغن زیتون، اما ویتو پس از فاش کردن هویت سابقش، سینه سیچیو را با چاقو باز می‌شکافد.

در سال 1941، هنگامی که خانواده کورلئون ها در اتاق غذاخوری خود جمع می شوند تا ویتو را در روز تولدش غافلگیر کنند، مایکل اعلام می کند که در پاسخ به حمله به پرل هاربر ، کالج را رها کرده و در تفنگداران دریایی ایالات متحده نام نویسی کرده است و سانی خشمگین و تام ناباور می ماند.

و فردو تنها برادر حامی. وقتی صدای ویتو از در به گوش می رسد، همه به جز مایکل اتاق را ترک می کنند تا به او سلام کنند.

فیلم سینمایی پدر خوانده پارت II

در سال 1958، در طول اولین مهمانی پسرش در دریاچه تاهو ، مایکل در نقش خود به عنوان دان خانواده جنایتکار کورلئونه ، مجموعه ای از جلسات را برگزار می کند.

فرانک پنتانجلی ، یک کاپوی کورلئونه ، از اینکه مایکل از کمک به دفاع از قلمرو خود در برابر برادران روزاتو که برای هایمن راث ، رئیس اوباش یهودی و شریک تجاری قدیمی کورلئونه کار می‌کنند، امتناع می‌کند، ناامید است. در آن شب، مایکل پس از جان سالم به در بردن از یک سوء قصد در خانه اش ، نوادا را ترک می کند.

مایکل مشکوک است که راث ترور را طراحی کرده است، اما زمانی که آنها را ملاقات می کنند، تظاهر به نادانی می کند. در شهر نیویورک، پنتانجلی سعی می کند با صلح با Rosatos وانمود مایکل را حفظ کند، اما آنها سعی می کنند او را بکشند.

راث، مایکل و چند تن از شرکای آنها به هاوانا سفر می کنند تا در مورد چشم اندازهای آینده تجارت کوبا خود در دولت تعاونی Fulgencio Batista گفتگو کنند.

مایکل پس از بازنگری در مورد زنده بودن انقلاب جاری کوبا ، تمایلی به ادامه فعالیت در کوبا ندارد. در شب سال نو، فردوناخواسته فاش می‌کند که دست راست راث، جانی اولا را می‌شناسد، که قبلاً مدعی شده بود که آنها هرگز ملاقات نکرده‌اند، و مایکل متوجه می‌شود که این فردو بود که مکان خود را به راث خیانت کرد.

مایکل به محافظ خود دستور می دهد که اولا و راث را بکشد، اما قاتل در حالی که می خواهد راث را با بالشی در تختش خفه کند توسط سربازان کوبایی به ضرب گلوله کشته می شود. باتیستا به دلیل پیشروی شورشیان از سلطنت کناره گیری می کند.

در طول هرج و مرج متعاقب، مایکل، فردو و راث جداگانه به ایالات متحده فرار می کنند. مایکل در بازگشت به خانه متوجه می شود که همسرش کی سقط جنین کرده است.

در واشنگتن دی سی، یک کمیته سنا در مورد جرایم سازمان یافته در حال تحقیق درباره خانواده کورلئونه است. پنت آنجلی قبول کرد که علیه مایکل که معتقد است او را دوبار رد کرده شهادت دهد و تحت حمایت شاهد قرار می گیرد..

دانلود فیلم پدرخوانده 2
جانشین دون کرلئو در فیلم پدر خوانده قسمت دوم

پس از بازگشت به نوادا، فردو به مایکل می گوید که از نادیده گرفته شدن، ابتدا توسط سانی و اکنون توسط او، احساس رنجش می کند.

او ادعا می کند که از نقشه زندگی مایکل بی اطلاع است و به مایکل اطلاع می دهد که وکیلی که به کمیته مشاوره می دهد در لیست حقوق و دستمزد راث است.

مایکل فردو را انکار می کند اما دستور می دهد تا زمانی که مادرشان زنده است به او آسیبی نرسد. مایکل برادر پنتانجلی را از سیسیل می فرستد و پنتانجلی پس از دیدن برادرش در دادگاه، از اظهارات قبلی خود درباره نقش مایکل در خانواده صرف نظر می کند. شنوایی در غوغا حل می شود.

کی به مایکل فاش می کند که در واقع سقط جنین داشته، نه سقط جنین، و قصد دارد فرزندانشان را از زندگی جنایتکارانه مایکل حذف کند. مایکل خشمگین به کی حمله می کند، او را از خانواده اخراج می کند و تنها سرپرستی بچه ها را بر عهده می گیرد.

کارملا مادر مایکل مدتی بعد می میرد و مایکل عجله می کند تا پایان های سست را جمع کند. راث پس از رد پناهندگی و ورود به اسرائیل مجبور به بازگشت به ایالات متحده می شود.

مایکل به کاپو دیگری به نام روکو لمپون دستور می دهد تا راث را ترور کند. لمپون در فرودگاه بین‌المللی میامی راث را هدف قرار می‌دهد و سپس در اثر شلیک متقابل ماموران فدرال کشته می‌شود.

در محوطه پنتانجلی، مشاور تام هاگن وارد می‌شود و به کاپوی آبرومند یادآوری می‌کند که توطئه‌گران شکست خورده علیه امپراتور روم اغلب در ازای بخشش برای خانواده‌هایشان خودکشی می‌کنند و به او اطمینان می‌دهد که از خانواده‌اش مراقبت خواهد شد.

پنتنجلی سپس مچ دست خود را در وان حمام شکاف می دهد. ال نری مجری کورلئونه، به دستور مایکل، در حالی که دو مرد در دریاچه ماهیگیری می کنند، به پشت سر فردو شلیک می کند.

مایکل تنها در کنار دریاچه در محوطه خانواده نشسته و در سکوت فکر می کند.

فیلم پدر خوانده قسمت دوم قطعا یکی از بهترین فیلم های گانگستری در تاریخ سینمای جهان میباشد.

Asrefilm.com

بازیگران فیلم پدرخوانده 2

 • آل پاچینو در نقش مایکل
 • رابرت دووال در نقش تام هاگن
 • دایان کیتون در نقش کی
 • رابرت دنیرو در نقش ویتو کورلئونه
 • اورست بالدینی در نقش ویتو کورلئونه جوان
 • جان کازاله در نقش فردو کورلئونه
 • تالیا شایر در نقش کانی کورلئونه
 • لی استراسبرگ در نقش هایمن راث
 • Michael V. Gazzo در نقش فرانک پنتانجلی
 • جی دی اسپرادلین در نقش سناتور پت گری
 • ریچارد برایت در نقش ال نری
 • گاستون موسچین در نقش فانوچی
 • تام روسکوی در نقش روکو لمپون
 • ب. کربی جونیور در نقش کلمنزا جوان
 • فرانک سیورو در نقش جنکو
 • مورگانا کینگ در نقش مامان کورلئونه
 • فرانچسکا د ساپیو در نقش مامان کورلئونه جوان
 • ماریانا هیل در نقش دینا کورلئونه
 • لئوپولدو تریست در نقش سنینور روبرتو
 • دومینیک چیانیزی در نقش جانی اولا
 • آمریگو توت در نقش محافظ مایکل
 • تروی دوناهو در نقش مرل جانسون
 • جو اسپینل در نقش ویلی سیچی
 • آبه ویگودا در نقش تسیو
 • جان آپرا در نقش تسیو جوان
 • هری دین استانتون به عنوان مامور اف بی آی
 • دنی آیلو در نقش تونی روزاتو

دانلود فیلم پدرخوانده 2 :

دانلود فیلم پدرخوانده 2
دانلود فیلم پدرخوانده 2
دانلود فیلم پدرخوانده 2 زبان اصلیکیفیتلینک دانلود
پدرخوانده 2 Bluray 1080p / Ganool / 3.31GBدانلود
پدرخوانده 2Bluray 720p / Ganool / 1.50 GBدانلود
پدرخوانده 2 Bluray 480p / Pahe/ 700 MBدانلود
پدرخوانده 2 1080p BluRay x265 / 1.40 GBدانلود
پدرخوانده 2 720p BluRay x265 / 701 MBدانلود
پدرخوانده 2 1080p BluRay x265 / 10bit / Tigole / 5.37 GBدانلود
دانلود فیلم پدرخوانده 2 زبان اصلی
دانلود فیلم پدرخوانده دوبله فارسی
دانلود فیلم پدرخوانده 2 دوبله فارسیBluray 1080p / 3.50 GBBluray 720p / 1.68 GB دانلود
دانلود فیلم پدرخوانده 2 دوبله فارسی720p BluRay x265 / 883 MBدانلود
دانلود فیلم پدرخوانده 2 دوبله فارسی1080p BluRay x265 / 1.58 GBدانلود
دانلود فیلم پدرخوانده 2 دوبله فارسی720p BluRay x265 / 883 MBدانلود
دانلود فیلم پدرخوانده 2 دوبله فارسی
4.9/5 - (11 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.