دانلود فیلم پدرخوانده

دانلود فیلم پدر خوانده 1 (The Godfather)

فیلم پدر خوانده 1 (The Godfather) یک فیلم جناییگانگستری آمریکایی محصول سال 1972 به کارگردانی فرانسیس فورد کاپولا است که با ماریو پوزو فیلمنامه رابر اساس رمان پرفروش پوزو در سال 1969 به همین نام نوشت.

فیلم سینمایی پدرخوانده 1 (godfather part II) جزو 250 فیلم برتر تاریخ سینمای جهان میباشد. همچنین این فیلم در رده دوم 250 فیلم برتر بعد از فیلم سینمایی رستگاری در شاوشنگ قرار گرفته است.

در فیلم پدر خوانده بازیگران بزرگی همچون مارلون براندو ، آل پاچینو ، جیمز کان ، ریچارد کاستلانو ، رابرت دووال ، استرلینگ هایدن ، جان مارلی ، ریچارد کونته و دایان کیتون به ایفای نقش پرداخته اند.

این اولین قسمت از سه پارت یا سه قسمت پدر خوانده میباشد که این داستان از سال 1945 تا 1955 را در بر می گیرد خانواده کورلئونه تحت فرمانروایی ویتو کورلئونه (براندو)، با تمرکز بر تبدیل کوچکترین پسرش، مایکل کورلئونه (پاچینو)، از یک خانواده بی‌میل به رئیس مافیای بی‌رحم .

فیلم پدر خوانده (پارت اول) در 14 مارس سال 1972 در تئاتر ایالتی لو اکران شد و در 24 مارس سال 1972 به طور گسترده در ایالات متحده بر روی پرده سینما رفت. این فیلم پرفروش‌ترین فیلم سال 1972 بود و برای مدتی پر فروش‌ ترین فیلم در بین فیلم های سینمایی بود.

فیلم زیبای پدر خوانده تا کنون بین 246 تا 287 میلیون دلار در فروش گیشه ای به دست آورده است. این فیلم با ستایش جهانی از سوی منتقدان و تماشاگران همراه شد، به‌ویژه بازی‌ های خوب مارلون براندو و آل پاچینو و هچنین کارگردانی عالی، فیلم‌نامه نویسی، فیلم‌برداری، تدوین، موسیقی متن، و به تصویر کشیدن مافیا به صورت بی نظیر.

فیلم پدر خوانده به عنوان یک کاتالیزور برای حرفه موفقیت آمیز کاپولا، آل پاچینو، و دیگر تازه واردان نسبت به بازیگران و خدمه عمل کرد.

این فیلم همچنین زندگی حرفه ای براندو را که در دهه 1960 افول کرده بود، به خوبی احیا کرد و او در فیلم هایی مانند آخرین تانگو در پاریس ، سوپرمن و اکنون آخرالزمان بازی کرده است.

در چهل و پنجمین دوره جوایز اسکار ، این فیلم برنده بهترین فیلم ، بهترین بازیگر مرد (مالون براندو) و بهترین فیلمنامه اقتباسی (برای پوزو و کاپولا) شده است.

علاوه بر این، هفت نامزدی اسکار دیگر شامل آل پاچینو، کان و دووال برای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و کاپولا برای بهترین کارگردانی بوده است.

از زمان اکران، پدرخوانده به طور گسترده ای به عنوان یکی از بزرگترین و تاثیرگذارترین فیلم های ساخته شده به ویژه در ژانر گانگستری شناخته می شود.

فیلم پدر خوانده برای نگهداری در فهرست ملی فیلم ایالات متحده کتابخانه کنگره انتخاب شددر سال 1990، از نظر فرهنگی، تاریخی یا زیبایی شناختی مهم تلقی شد و در رتبه دوم فیلم برتر سینمای آمریکا (پس از شهروند کین ) توسط موسسه فیلم آمریکا قرار گرفت دنباله‌ های آن فیلم پدر خوانده قسمت دوم (1974) و پدرخوانده قسمت سوم (1990) بود.

فیلم پدر خوانده (The Godfather)

پدر خوانده در سال 1945 در شهر پر جنایت نیویورک، در مراسم عروسی دختر خودش کانی با کارلو ، ویتو کورلئونه ، دان خانواده جنایتکار کورلئونه به درخواست ها گوش می دهند.

کوچکترین پسر دون کرلئو، که مایکل نام دارد، در طول جنگ جهانی دوم یک تفنگدار دریایی بود، دوست دخترش، کی آدامز را در پذیرایی مراسم به خانواده اش معرفی می کند. جانی فونتان، خواننده محبوب و پسرخوانده ویتو ، از ویتو برای ایفای نقش در فیلم کمک می خواهد.

ویتو مشاور خود ، تام هاگن را به لس آنجلس اعزام می کند، برای متقاعد کردن رئیس استودیو جک وولتز برای دادن یک نقش مهم به جانی. اما والتز امتناع میکنم تا زمانی که با سر بریده اسب نر خود در رختخواب بیدار می شود.

کمی قبل از کریسمس، سولوزو ، با حمایت خانواده جنایتکار تاتاگلیا، از ویتو می خواهد که در تجارت مواد مخدر خود سرمایه گذاری کند و از طریق ارتباطات سیاسی خود استفاده کند و او را تحت حفاظت خود در آورد. ویتو با احتیاط از دخالت در یک تجارت خطرناک جدید که خطر بیگانه کردن خودی‌های سیاسی را به همراه دارد، کنار می‌رود. ویتو که مشکوک است، مجری خود، لوکا براسی را می فرستد تا از آنها جاسوسی کند.

براسی در جریان ملاقات با برونو تاتاگلیا و سولوزو تا حد مرگ کشته می شود. بعداً، سولوزو هاگن را می‌دزدد، سپس ویتو را در خیابان به ضرب گلوله می‌کشد.

سانی پسر ارشد ویتو فرماندهی می کند. سولوزو به هاگن فشار می آورد تا سانی را متقاعد کند که قرارداد سولوزو را بپذیرد، سپس او را آزاد می کند. خانواده یک ماهی پیچیده شده در جلیقه ضد گلوله براسی دریافت می کنند که نشان می دهد لوکا”با ماهی ها می خوابد ” ویتو زنده می ماند و مایکل در بیمارستان تلاش دیگری علیه پدرش را خنثی می کند.

هنگامی که مایکل تصمیم می گیرد نگهبان بماند، سروان مک کلاسکی، محافظ غیررسمی سولوزو، دستور حذف او را می دهد . وقتی مایکل از او می پرسد که چرا نگهبانان پلیس پدرش را حذف کرده و می پرسد که برای این کار چقدر دستمزد گرفته است، مک کلاسکی استخوان گونه مایکل را می شکند.

سانی با ضربه ای به پسر تاتاگلیا تلافی می کند. توطئه کورلئون ها برای قتل سولوزو و مک کلاسکی. مایکل با تظاهر به حل و فصل اختلاف، آنها را در رستورانی در برانکس ملاقات می کند که در آن، پس از بازیابی یک تفنگ دستی توسط کلمنزا ، یک کاپوی کورلئونه ، هر دو مرد را می کشد.

با وجود سرکوب توسط مقامات، جنگ بین پنج خانواده آغاز می شود و ویتو برای خانواده خود می ترسد. مایکل در سیسیل تحت حمایت توماسینو پناه می برد و برادر بزرگترش فردو توسط مو گرین در لاس وگاس پناه می گیرد. سانی در خیابان به کارلو به دلیل سوء استفاده از کانی حمله می کند و او را تهدید می کند که در صورت تکرار آن را خواهد کشت.

هنگامی که او این کار را انجام می دهد، سانی با سرعت به سمت خانه آنها می رود اما در یک باجه عوارض بزرگراه کمین می کند و توسط گانگسترهای رقیب به ضرب گلوله کشته می شود.

زمانی که مایکل در سیسیل است، آپولونیا را ملاقات می کند و با او ازدواج می کند ، اما یک خودروی بمب گذاری شده که توسط یکی از محافظانش برای او در نظر گرفته شده بود، جان او را می گیرد.

ویران شده از مرگ سانی و فهمیدن اینکه تاتاگلیاها توسط دون غالب، بارزینی کنترل می شوند.ویتو تلاش می کند تا به دشمنی پایان دهد.

دانلود فیلم پدرخوانده دو زبان اصلی
نمایی از فیلم پدرخوانده 2

او به پنج خانواده اطمینان می دهد که مخالفت خود را با تجارت هروئین آنها پس خواهد گرفت و از انتقام قتل سانی چشم پوشی می کند. امنیت او تضمین شده است، مایکل به خانه برمی گردد تا وارد تجارت خانوادگی شود و با کی ازدواج کند و به او قول دهد که این تجارت ظرف پنج سال مشروع خواهد بود.

کی در اوایل دهه 1950 دو فرزند به دنیا می آورد. مایکل در حالی که پدرش به پایان زندگی اش نزدیک می شود و فردو بسیار ضعیف است، کنترل خانواده را به دست می گیرد و شروع به انتقال تجارت خانواده به لاس وگاس می کند.

او که انتظار دارد به خاطر این حرکت دچار مشکل شود، اصرار دارد که هاگن نیز به لاس وگاس نقل مکان کند، اما نقش خود را به ویتو واگذار کند، زیرا هاگن یک “مدیر زمان جنگ” نیست. ویتو موافقت می کند که هاگن در نبردهای آینده با خانواده های رقیب “نباید نقشی در آنچه اتفاق خواهد افتاد” داشته باشد.

در سال 1955، ویتو پس از هشدار به مایکل مبنی بر اینکه هر کس برای ترتیب دادن ملاقاتی بین او و بارزینی به او نزدیک شود خائن است، دچار حمله قلبی مرگبار می شود.

در مراسم تشییع جنازه، تسیو، کورلئونه کاپو دیگری، از مایکل می خواهد که با بارزینی ملاقات کند، که نشان دهنده خیانتی است که ویتو از قبل هشدار داده بود، و ملاقات برای همان روز غسل تعمید کودک کانی تنظیم می شود.

در حالی که مایکل به عنوان پدرخوانده کودک در محراب ایستاده است، قاتل کورلئونه دیگر شهر نیویورک دان و گرین را می کشد.

خیانت تسیو منجر به اعدام او می شود. مایکل اعتراف کارلو را به همدستی او در تنظیم قتل سانی برای بارزینی می گیرد. سپس کلمنزا کارلو را به قتل می رساند.

بعداً، کانی خشمگین مایکل را به قتل شوهرش متهم می کند و به کی می گوید که مایکل دستور همه قتل ها را داده است. کی ابتدا وقتی مایکل موافقت می کند تا در مورد معاملات تجاری خود با او صحبت کند، و اتهام را رد می کند، در ابتدا احساس آرامش می کند.

دانلود فیلم پدرخوانده
دانلود فیلم پدرخوانده

معرفی بازیگران فیلم پدرخوانده

 • فیمارلون براندو در نقش ویتو کورلئونه : رئیس جنایتکار و پدرسالار خانواده کورلئونه
 • آل پاچینو در نقش مایکل : کوچکترین پسر ویتو
 • جیمز کان در نقش سانی : پسر ارشد ویتو
 • ریچارد کاستلانو در نقش کلمنزا : یک رژیم کادویی در خانواده جنایتکار کورلئونه، پدرخوانده سانی
 • رابرت دووال در نقش تام هاگن : مشاور کورلئونه ، وکیل و عضو غیررسمی خانواده کورلئونه
 • استرلینگ هایدن در نقش کاپیتان مک کلاسکی : کاپیتان پلیس فاسد در لیست حقوق و دستمزد سولوزو
 • جان مارلی در نقش جک وولتز: تهیه‌کننده فیلم هالیوود که توسط کورلئون‌ها مرعوب می‌شود
 • ریچارد کونته در نقش بارزینی : رئیس جنایتکار یک خانواده جنایتکار رقیب
 • آل لتیری در نقش سولوزو : دشمنی که ویتو را تحت فشار خانواده تاتاگلیا قرار می دهد تا وارد تجارت مواد مخدر شود.
 • دایان کیتون در نقش کی آدامز : دوست دختر مایکل و بعداً همسر دوم
 • آبه ویگودا در نقش تسیو : یک رژیم کافر در خانواده جنایتکار کورلئونه
 • تالیا شایر در نقش کانی : تنها دختر ویتو
 • جیانی روسو در نقش کارلو : شوهر بدسرپرست کانی
 • جان کازاله در نقش فردو : پسر وسطی ویتو
 • رودی باند در نقش کونیو: رئیس جنایتکار یک خانواده جنایتکار رقیب
 • آل مارتینو در نقش جانی فونتان : خواننده
 • مورگانا کینگ در نقش ماما کورلئونه : همسر ویتو
 • لنی مونتانا در نقش لوکا براسی : مجری ویتو
 • جانی مارتینو در نقش پاولی گاتو: سربازی در خانواده جنایتکار کورلئونه
 • سالواتوره کورسیتو در نقش بوناسرا : مردی که در مراسم عروسی کانی درخواست لطف می کند.
 • ریچارد برایت در نقش نری : سرباز خانواده جنایتکار کورلئونه که مجری مایکل می شود

دانلود فیلم پدرخوانده (The Godfather)

فیلم پدرخوانده بر اساس ماریو پوزو ساخته شده است که به مدت 67 هفته در فهرست پرفروش ترین های نیویورک تایمز باقی ماند و طی دو سال بیش از نه میلیون نسخه فروخت.

این اثر که در سال 1969 منتشر شد، برای چندین سال به پرفروش ترین فیلم در تاریخ تبدیل شد. پارامونت پیکچرز در ابتدا در سال 1967 زمانی که یک پیشاهنگ ادبی شرکت با معاون وقت تولید پارامونت پیتر بارت در مورد دست‌نوشته شصت صفحه‌ای ناتمام پوزو تماس گرفت، متوجه رمان پوزو شد.

بارت معتقد بود که این کار “خیلی فراتر از یک داستان مافیایی” است و به پوزو یک گزینه 12500 دلاری برای کار پیشنهاد داد و در صورتی که کار تمام شده به فیلم تبدیل شود، گزینه ای 80000 دلاری برای آن در نظر گرفت.

علیرغم اینکه نماینده پوزو به او گفته بود که این پیشنهاد را رد کند، پوزو به دنبال پول بود و این معامله را پذیرفت. رابرت ایوانز از پارامونت نقل می‌کند که وقتی آنها در اوایل سال 1968 ملاقات کردند، پس از اینکه نویسنده به او اطمینان داد که برای پرداخت بدهی‌های قمار به 10000 دلار نیاز فوری دارد ، او به پوزو پیشنهاد 12500 دلار برای دست‌نوشته 60 صفحه‌ای با عنوان مافیا را داد.

در مارس 1967، پارامونت اعلام کرد که از کار آینده پوزو به امید ساخت فیلم حمایت می کند. در سال 1969، پارامونت قصد خود را برای ساختن فیلمی از رمان به قیمت 80000 دلار، با هدف اکران فیلم در روز کریسمس تأیید کرد.

در بیست و سوم مارس سال 1970، آلبرت اس. رودی رسماً به عنوان تهیه کننده فیلم پدرخوانده اعلام شد، تا حدی به این دلیل که مدیران استودیو از مصاحبه او تحت تأثیر قرار گرفتند.

دانلود فیلم پدرخوانده
دون کرلئو در فیلم پدرخوانده 2

فیلم پدر خوانده یکی از بهترین فیلم های گانگستری در تاریخ میباشد که میتواند ساعت ها شما را سرگرم خود کند

asrefilm.com
دانلود نسخه سانسور شدهحجم + کیفیتلینک دانلود
پدرخوانده قسمت اولدانلود با کیفیت BluRay 720p ریلیز F2Mدانلود
پدرخوانده قسمت اولدانلود با کیفیت BluRay 480p ریلیز F2Mدانلود
پدرخوانده قسمت اولدانلود با کیفیت BluRay 1080p ریلیز F2Mدانلود
دانلود فیلم پدرخوانده 1
دانلود نسخه دو زبانه
پدرخوانده قسمت اولدانلود با کیفیت BluRay 720pدانلود
پدرخوانده قسمت اولدانلود با کیفیت BluRay 480pدانلود
پدرخوانده قسمت اولدانلود با کیفیت BluRay 1080pدانلود
پدرخوانده قسمت اولنسخه کم حجم و با کیفیت x265دانلود
دانلود فیلم پدرخوانده 1
4.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.