دانلود فیلم پالپ فیکشن

دانلود فیلم پالپ فیکشن _ 1994(Pulp Fiction)

فیلم سینمایی پالپ فیکشن (Pulp Fiction) یک فیلم جنایی — کمدی سیاه آمریکایی محصول 1994 به نویسندگی و کارگردانی کوئنتین تارانتینو است که آن را با راجر آواری طراحی کرده است.

با بازی جان تراولتا ، ساموئل ال. جکسون ، بروس ویلیس ، تیم راث ، وینگ ریمز ، و اوما تورمن ، داستانی از لس آنجلس جنایتکار را روایت می کند. این عنوان به مجلات عمومی و رمان‌های جنایی پرطرفدار در اواسط قرن بیستم اشاره دارد که به‌خاطر خشونت گرافیکی و دیالوگ‌های تندشان معروف بودند.


پوستری با مضمون یک مجله با زنی در اتاق خواب دراز کشیده روی شکم روی تخت در حالی که سیگاری در دست دارد نشان می دهد. دست چپ او روی رمانی قرار دارد که روی آن «داستان پالپ» نوشته شده است. یک سینی خاکستر، یک پاکت سیگار و یک تپانچه در نزدیکی گذاشته شده است. شعار برتر عبارت است از “برنده – بهترین عکس – جشنواره فیلم کن 1994”. برچسب زیر “10” نوشته شده است.

تارانتینو در سالهای 1992 و 1993 فیلم پالپ فیکشت Pulp Fiction را که شامل صحنه‌هایی بود که آواری در ابتدا برای True Romance (1993) نوشت. طرح آن خارج از ترتیب زمانی رخ می دهد.

این فیلم همچنین از همان آغازین خود ارجاعی است و با یکعنوان کارت شروع می شود که دو تعریف فرهنگ لغت از “پالپ” را ارائه می دهد.

قابل‌توجهی از نمایش مونولوگ‌ها و مکالمات معمولی با دیالوگ‌های التقاطی اختصاص داده شده است که دیدگاه‌های هر شخصیت را در زمان‌بندی موضوع می‌کند، و فیلم ترکیبی کنایه‌آمیز از طنز و خشونت قوی را نشان می‌دهد.

طبق گزارش ها، فیلمنامه TriStar Pictures را به عنوان “بیش از حد جنون” رد کرد. سپس رئیس مشترک Miramaxبا این حال، هاروی واینستین مجذوب شد و این فیلم اولین فیلمی شد که Miramax به طور کامل تامین مالی کرد.

Pulp Fiction برنده نخل طلایجشنواره فیلم کن در سال 1994 برگزار شد و موفقیت بزرگی در عرصه رقابت و تجارت بود. این فیلم نامزد هفت جایزه در شصت و هفتمین دوره جوایز اسکار از جمله بهترین فیلم شد و برنده بهترین فیلمنامه اصلی شد.

نامزدی جایزه اسکار تراولتا، جکسون و تورمن را به ارمغان آورد و باعث رونق شغلی آنها شد. توسعه، بازاریابی، توزیع و سودآوری آن تاثیر بر سینمای مستقل دارد.

پالپ فیکشن به طور خاص به عنوان شاهکار تارانتینو در نظر گرفته می شود، و به ویژه برای فیلمنامه نویسی آن تحسین می شود.

خود انعکاسی، ساختار نامتعارف، وادای احتراموستایشباعث شده است که آن را به عنوان سنگ محکفیلم پست مدرن توصیفکنند.

برخی به عنوان یک حوضه فرهنگی در نظر گرفته می‌شوند که بر فیلم‌ها و سایر رسانه‌هایی که عناصری از سبک آن را می‌سازند، می‌شوند.

بازیگران نیز به طور مستقیم مورد تحسین قرار گرفتند و تراولتا، تورمن و جکسون حسین را به دست آوردند. در سال 2008،اینترتینمنت ویکلیآن را به عنوان بهترین فیلم از سال 1983 معرفی کرد و در جمع بسیاری از مهمان ازبهترین فیلم‌هایی که تاکنون ساخته شده‌اندظاهر شده است. در سال 2013، Pulp Fictionبرای نگهداری در فهرستملی فیلمایالات متحده توسطکتابخانه کنگرهبه عنوان “از نظر فرهنگی، تاریخی یا زیبایی شناختی مهم” انتخاب شد.

دانلود فیلم پالپ فیکشن
سکانس فیلم پالپ فیکشن ( دانلود فیلم پالپ فیکشن)

خلاصه داستان فیلم سینمایی پالپ فیکشن

هیتمن جولز وینفیلد و وینسنت وگا به آپارتمانی می‌رسند تا کیفی برای رئیس‌شان، گانگستر مارسلوس والاس، از شریک تجاری، برت، بگیر. پس از اینکه وینسنت محتویات کیف را چک می کند، ژول به یکی از همکاران برت تیراندازی می کند.

او بخشی از کتاب مقدس را اعلام می کند و او و وینسنت برت را به خاطر تلاش برای عبور از مارسلوس می کشند. آنها کیف را به مارسلوس می برند و منتظر می مانند تا بوچ کولیج به بوکسور رشوه بدهد تا در مسابقه آینده خود .شیرجه بزند.

بعد، وینسنت از مواد مخدر، لنسهروئین می‌خرد. او تیراندازی می‌کند و می‌راند تا با میا، همسر مارسلوس ملاقات کند، در حالی که مارسلوس خارج از شهر است، او را اسکورت کند.

آنها در رستوران جک رابیت اسلیم، رستورانی با مضمون دهه 1950، غذای میخورند و در یک مسابقهچرخشیشرکت می کنند، سپس به خانه بازمی گردند.

در حالی که وینسنت در حمام است، میا هروئین او را پیدا می کند و آن را با کوکائیناشتباه می گیرد.او از اوردوزرنج می برد . وینسنت با عجله او را به خانه لنس می برد، جایی که با تزریقآدرنالینبه قلبش او را زنده می کنند. وینسنت میا را به خانه‌اش رها می‌کند و آن دو توافق می‌کنند که هرگز درباره این حادثه به مارسلو نگویند.

بوچ پول رشوه را روی خودش شرط می‌بندد و مارسلو را دو بار عبور می‌کند، در مسابقه پیروز می‌شود اما به طور تصادفی حریف خود را نیز می‌کشد.

او که می‌داند مارسلوس قاتل‌هایی را به دنبال او می‌فرستد، آماده می‌شود تا با دوست دخترش فابین فرار کند، اما متوجه می‌شود که او فراموش کند یک ساعت طلایی را که از طریق خانواده‌اش بسته‌بندی کند.

در بازگشت به آپارتمان خود برای بازیابی آن، متوجه یکمسلسلروی پیشخوان آشپزخانه می شود و صدای آب توالت را می شنود. وقتی وینسنت از حمام خارج شد، بوچ به او شلیک کرد و او را ترک کرد.

وقتی مارسلوس بوچ را در چراغ راهنمایی توقف کرد، بوچ با ماشین به او برخورد کرد و هر دوی آنها مجروح و گیج شدند. وقتی مارسلوس به هوش می‌آید، اسلحه‌ای را بیرون می‌آورد و به بوچیک می‌کند و او را در یک می‌کند.

مغازه رهنیتعقیب می‌کند. در حالی که بوچ دست برتر را به دست می آورد و می خواهد به مارسلوس شلیک کند، مینارد صاحب آنها را با اسلحه دستگیر کند و آنها را در زیرزمین می بندد و دهانش را می بندد.

مینارد و همدستش زد، مارسلوس را به اتاق دیگری می برند و شروع به تجاوز به او می کنند و “گیمپ” – یک چهره ساکت درلباس اسارت- را رها می کنند تا مراقب بوچ باشد. بوچ شل می شود و گیمپ را بیهوش می کند.

او به جای فرار تصمیم می گیرد مارسلوس را نجات دهد و خود را با یککاتانا مسلح می کنداز رهنی او مینارد را می کشد و مارسلوس را آزاد می کند که با تفنگ ساچمه ای منارد به زید شلیک می کند.

مارسلوس به بوچ اطلاع می‌دهند که آنها یکدست هستند، و به کسی در مورد تجاوز جنسی نگویند و برای همیشه لس آنجلس را ترک کنند. بوچ فابین را سوارهلی کوپترزد می کند و آنها را ترک می کنند.

پیش از این، پس از اینکه وینسنت و جولز برت را در آپارتمانش کشتند، مرد دیگری از حمام بیرون می‌آید و به سمت آنها شلیک می‌کند، اما هریک از دست می‌رود.

ژول و وینسنت پس از بررسی مختصر خود برای زخم، او را به ضرب گلوله کشتند. در حالی که ژولز با ماروین همکار برت دور می شود، اقرار می کند که بقای آنها یک معجزه است، که وینسنت با آن مخالفت می کند.

وینسنت به داخل تصادفی به صورت ماروین شلیک می کند و او را می کشد و وینسنت، ژولز و خودرو را در روز روشن غرق در خون می کند.

آنها ماشین را در خانه دوست جولز، جیمی، پنهان می کنند، که از همسرش بانی به خانه بیاید، با این مشکل مواجه می شوند. مارسلوس یکنظافتچیبه نام وینستون ولف را می فرستد که ژولز و وینسنت را راهنمایی می کند تا ماشین را تمیز کنند، جسد را در صندوق عقب پنهان کنند، لباس های خون آلودشان را دور بریزند و ماشین را به.انبار زباله ببرند.

در یک غذاخوری، ژول به وینسنت می گوید که قصد دارد از زندگی جنایتکارانه خود بازنشسته شود، زیرا متقاعد شده است که زنده ماندن “معجزه آسای” آنها در آپارتمان نشان می دهند.مداخله الهیاست.

در حالی که وینسنت در حمام است، یک زن و شوهر، «کدو تنبل» و «هانی بانی» رستوران را نگه می دارند و کیف مارسلوس را می خواهند. ژول که با محتویاتش حواسش را پرت می کند، بر کدو تنبل غلبه می کند و او را زیر اسلحه نگه می دارد.

هانی بانی هیستریک می شود و اسلحه اش را به سمت او نشانه می رود. وینسنت با اسلحه‌اش به سمت او برمی‌گردد، اما جولز اوضاع را خنثی می‌کند.

او متن کتاب مقدس را تلاوت می کند، درباره زندگی جنایتکارانه خود می گوید دوگانگی می کند و به دزدان اجازه می دهد پول نقد او را بگیر و بروند. ژول و وینسنت با کیف در دست ناهارخوری خارجی می شوند.

دانلود فیلم پالپ فیکشن
دانلود فیلم پالپ فیکشن

دانلود فیلم Pulp Fiction

نام فیلمکیفیتلینک دانلود
دانلود فیلم پالپ فیکشن زبان اصلی1080pدانلود
دانلود فیلم پالپ فیکشن زبان اصلی720pدانلود
دانلود فیلم پالپ فیکشن دوبله فارسی1080pدانلود
دانلود فیلم پالپ فیکشن دوبله فارسی720pدانلود
صوت دوبله جداگانه (2.24.37)——————————-دانلود
4.9/5 - (7 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.