دانلود فیلم ونوم 1 (venom 2018)

دانلود فیلم ونوم 1 (Venom 2018)

فیلم سینمایی ونوم 1 (Venom 2018)

فیلم سینمایی ونوم 1 (Venom 2018) یک فیلم ابرقهرمانی آمریکایی محصول 2018 که شخصیتی به همین نام کامیکس مارول را به نمایش می‌گذارد که توسط کلمبیا پیکچرز در همکاری با Marvel و Tencent Pictures تولید شده است.

فیلم ونوم 1 (Venom 2018) که توسط Sony Pictures Releasing توزیع شدهاست، اولین فیلم در دنیای مرد عنکبوتی سونی است.

فیلم ونوم 1 به کارگردانی روبن فلیشر بر اساس فیلمنامه ای از جف پینکنر ، اسکات روزنبرگ و کلی مارسل ساخته شده و تام هاردی در نقش ادی براک و ونوم در کنار میشل ویلیامز ، ریز احمد ، اسکات هیز ، و رید اسکات.

فیلم سینمایی ونوم 2018 فیلم، براک، روزنامه‌نگار مبارز، پس از تبدیل شدن به میزبان یک همزیست بیگانه، Venom، که گونه‌اش قصد دارد به زمین حمله کند، قدرت‌های فوق‌العاده‌ای به دست می‌آورد .

فیلم سینمایی ونوم (1) 2018 در 5 اکتبر سال 2018 در ایالات متحده منتشر شد. این فیلم به دلیل روایت، لحن متناقض و عدم ارتباط قوی تر با مرد عنکبوتی، به طور کلی نقدهای منفی از منتقدان دریافت کرد و عملکرد هاردی با نقدهای متفاوتی روبرو شد.

فیلم سینمایی Venom 2018 در گیشه موفق بود و با بیش از 856 میلیون دلار در سراسر جهان به هفتمین فیلم پرفروش سال 2018 تبدیل شد و چندین رکورد باکس آفیس را برای اکران اکتبر به نام خود ثبت کرد. دنباله‌ای با نام Venom: Let There Be Carnage در اکتبر 2021 منتشر شد.

به کارگردانی روبن فلیشر بر اساس فیلمنامه ای از جف پینکنر ، اسکات روزنبرگ و کلی مارسل ساخته شده و تام هاردی در نقش ادی براک و ونوم در کنار میشل ویلیامز ، ریز احمد ، اسکات هیز ، و رید اسکات . در این فیلم، براک، روزنامه‌نگار مبارز، پس از تبدیل شدن به میزبان یک همزیست بیگانه، Venom، که گونه‌اش قصد دارد به زمین حمله کند، قدرت‌های فوق‌العاده‌ای به دست می‌آورد .

فیلم ونوم در 5 اکتبر سال 2018 در ایالات متحده منتشر شد. این فیلم به دلیل روایت، لحن متناقض و عدم ارتباط قوی تر با مرد عنکبوتی، به طور کلی نقدهای منفی از منتقدان دریافت کرد و عملکرد هاردی با نقدهای متفاوتی روبرو شد.

فیلم سینمایی ونوم 1 (Venom 2018) در گیشه موفق بود و با بیش از 856 میلیون دلار در سراسر جهان به هفتمین فیلم پرفروش سال 2018 تبدیل شد و چندین رکورد باکس آفیس را برای اکران اکتبر به نام خود ثبت کرد. دنباله‌ای با نام Venom: Let There Be Carnage در اکتبر 2021 منتشر شد.

دانلود فیلم سینمایی ونوم 1 (Venom 2018)

 • دانلود فیلم ونوم Venom 2018
 • ژانر : اکشن – علمی-تخیلی – ماجراجویی
 • امتیاز : 6.7از 455k رای در سایت IMDb
 • زبان : دوبله فارسی
 • سال انتشار : 2018
 • محصول کشور : آمریکا, چین
 • کارگردان : Ruben Fleischer
 • بازیگران : Tom Hardy, Michelle Williams, Riz Ahmed
دانلود فیلم ونوم 1 (venom 2018)
دانلود فیلم ونوم 1 (venom 2018)

خلاصه داستان : فیلم ونوم 2018 ، ادی بروک یا همان ونوم که در ابتدا به عنوان دشمن مرد عنکبوتی معرفی شد ، با گذشت زمان تبدیل به یک ضدقهرمان می شود که ابرقهرمان ها را همراهی می کند و یا علیه آنها است و…

دانلود فیلم زبان اصلی

دانلود با کیفیت 1080pدانلود با کیفیت 720pدانلود با کیفیت 480p
دانلوددانلوددانلود
دانلود فیلم

دانلود فیلم با دوبله فارسی

دانلود با کیفیت 1080pدانلود با کیفیت 720pدانلود با کیفیت 480p
دانلوددانلوددانلود
دانلود فیلم
دانلود فیلم ونوم 1 (venom 2018)
فیلم سینمایی ونوم 2018 با هنرنمایی تام هاردی

خط داستانی فیلم سینمایی ونوم 1 (venom 2018)

کاوشگر متعلق به شرکت مهندسی زیستی Life Foundation ، در حین کاوش در فضا برای جهان‌های قابل سکونت جدید، دنباله‌داری را کشف می‌کند که در شکل‌های زندگی همزیستی پوشانده شده است.

کاوشگر با چهار نمونه به زمین بازمی گردد، اما یکی فرار می کند و باعث سقوط کشتی در مالزی می شود. بنیاد زندگی سه مورد دیگر را بازیابی می کند و آنها را به مرکز تحقیقاتی خود در سانفرانسیسکو منتقل می کند، جایی که آنها متوجه می شوند که همزیست ها بدون میزبان های تنفس اکسیژن نمی توانند زنده بمانند، که اغلب به طور کشنده ای همزیستی را رد می کنند.

روزنامه نگار محقق، ادی براک ، در یک سند طبقه بندی شده که در اختیار نامزدش آن وایینگ است، درباره این آزمایشات انسانی می خواند.

وکیلی که دفاعیه دعوی حقوقی را برای بنیاد زندگی آماده می کند. براک با کارلتون دریک ، مدیر عامل بنیاد زندگی، در مورد آزمایش‌ها مواجه می‌شود که منجر به از دست دادن کار براک و ویینگ می‌شود. در نتیجه، ویینگ به رابطه آنها پایان می دهد.

شش ماه بعد، آزمایش‌های همزیستی دریک به موفقیت نزدیک‌تر است، اگرچه یکی از همزیست‌های او به دلیل بی‌احتیاطی می‌میرد. دورا اسکیرت، یکی از دانشمندان دریک که با روش های او مخالف است و می خواهد او را افشا کند، به سراغ براک می رود.

او به براک کمک می کند تا برای جستجوی شواهد وارد مرکز تحقیقاتی شود و او متوجه می شود که یکی از آشنایان او، زنی بی خانمان به نام ماریا، یکی از افراد مورد آزمایش است.

براک تلاش می کند تا ماریا را نجات دهد، اما سمبیوتی که او را در اختیار دارد بدون اینکه متوجه شود به بدن او منتقل می شود و او را مرده می گذارد.

براک فرار می کند و به زودی علائم عجیبی از خود نشان می دهد. او برای کمک به ویینگ می‌رسد و دوست پسر جدیدش، دکتر دن لوئیس، همزیستی را در معاینه براک کشف می‌کند. دریک اسکیرت را در معرض همزیست اسیر باقی مانده قرار می دهد و هر دو را می کشد.

دریک مزدورانی را می فرستد تا همزیست را از براک پس بگیرند، اما در اطراف بدن او به عنوان موجودی هیولا ظاهر می شود که با مهاجمان مبارزه می کند.

بعداً خود را به عنوان ونوم به براک معرفی می‌کند و توضیح می‌دهد که دنباله‌دار در جستجوی سیاراتی است که همزیست‌ها بتوانند ساکنان آن را تصاحب کرده و ببلعد.

ونوم به براک پیشنهاد می‌کند در صورتی که به سمبیوت‌ها کمک کند به هدفشان برسند، و براک می‌آید تا از ویژگی‌های مافوق بشری لذت ببرد.

براک به محل کار قدیمی خود نفوذ می کند تا مدارک جنایات دریک را ارائه دهد، اما توسط SWAT احاطه شده است.افسران وایینگ می بیند که او برای فرار تغییر شکل می دهد و براک را به دفتر لوئیس می برد و در آنجا توضیح می دهند که سمبیوت در حال پوسیدن اندام های داخلی براک است.

براک اشاره می کند که سیمبیوت دو نقطه ضعف دارد: صداهای با صدای بلند و آتش. اگرچه ونوم ادعا می کند که آسیب اندام قابل جبران است، اما وایینگ از دستگاه ام آر آی برای جدا کردن او از براک استفاده می کند که سپس توسط مردان دریک دستگیر می شود.

در همین حال، سیمبیوت چهارم، Riot، از مالزی به سانفرانسیسکو با پرش از بدنی به بدن دیگر راه خود را طی می کند. با دریک پیوند می خورد، که موافقت می کند Riot را در کاوشگر فضایی Life Foundation ببرد تا بقیه همزیست ها را جمع آوری کرده و به زمین بیاورد.

وایینگ با اکراه با ونوم پیوند می خورد تا بتوانند براک را آزاد کنند. وقتی براک و ونوم دوباره به هم پیوند خوردند، دومی اظهار داشت که متقاعد شده است که از طریق تعامل با براک، از زمین در برابر هم نوعان خود محافظت کند، و این زوج تلاش می‌کنند تا با کمک ویینگ، ریوت و دریک را متوقف کنند.

سم هنگام بلند شدن به کاوشگر آسیب می رساند و باعث می شود که ریوت و دریک منفجر شود. پس از این حادثه، براک به روزنامه‌نگاری بازمی‌گردد، در حالی که وینگ معتقد است که پس از آن براک دیگر به ونوم وابسته نیست و ونوم نیز در انفجار مرده است. با این حال، این زوج مخفیانه با هم پیوند خورده اند و قصد دارند با کشتن جنایتکاران از سانفرانسیسکو محافظت کنند.

در یک صحنه میانی ، براک دعوت می‌شود تا با قاتل زنجیره‌ای زندانی ، کلتوس کسادی ، که هنگام فرار وعده «قتل عام» را می‌دهد، مصاحبه کند.

دانلود فیلم ونوم 1 (venom 2018)
دانلود فیلم ونوم 1 (venom 2018)

بازیگران فیلم سینمایی ونوم 1 (Venom 2018)

 • تام هاردی در نقش ادی براک و ونوم :
 • براک یک روزنامه نگار تحقیقی است که میزبان یک همزیست بیگانه به نام ونوم می شود که او را با توانایی های فوق بشری آغشته می کند. کارگردان روبن فلیشر گفت که بر خلاف یک گرگینه یا جکیل و هاید ، رابطه بین براک و همزیست یک “هیبرید” است، با این دو شخصیت که یک بدن مشترک دارند و با هم کار می کنند. هاردی به این دوگانگی کشیده شد و این جفت را با شخصیت های انیمیشن رن و استیمپی مقایسه کرد. هاردی در حالی که از جیمز براون استفاده می‌کرد، به براک لهجه‌ای «آمریکایی عجیب» دادصدایی شبیه مارمولک سالن برای ونوم، که بعداً «به گونه‌ای تنظیم شد که به نظر شوم تر به نظر برسد » . صدای اضافی برای درد و صدای خرخر ونوم ارائه کرد و صدای او با صدای هاردی برای برخی دیالوگ‌ها ترکیب شد، مانند «ما زهر هستیم».
 • میشل ویلیامز در نقش آن ویینگ :
 • وکیل دادگستری و نامزد سابق براک. ویلیامز از احتمال تبدیل شدن شخصیتش به She-Venom در آینده، همانطور که در کمیک‌ها انجام می‌دهد، هیجان‌زده بود، و فلیشر احساس می‌کرد که دادن یک تخم مرغ عید پاک به طرفداران با نشان دادن مختصر این شخصیت ، سرگرم‌کننده خواهد بود. میزبان سیمبیوت در طول صحنه ای از فیلم. این موضوع تا زمان اکران فیلم مخفی بود و فلیشر امیدوار بود که پاسخ مثبت به ظاهر منجر به افزایش She-Venom در فیلم های بعدی Venom یا حتی یک فیلم مستقل She-Venom شود. ویلیامز به عنوان اشاره ای به این جمله اضافه کرد: “من تو را دوست دارم، اما خودم را بیشتر دوست دارم”حرکت من هم .
 • ریز احمد در نقش کارلتون دریک و ریوت :
 • مخترع نابغه و رهبر بنیاد زندگی که روی همزیست ها آزمایش می کند. احمد توضیح داد که دریک زمانی که همزیست را کشف می کند در تلاش برای نجات آینده بشریت است، و فلیشر اضافه کرد که دریک یک هدف مثبت دارد اما یک “ابهام اخلاقی” که منجر به آزمایش علم خود بر روی آن می شود. دیگران. دریک در نهایت به همزیست دیگری به نام Riot متصل می‌شود که فلیشر آن را به عنوان «قیف بدن» توصیف می‌کند.
 • اسکات هیز در نقش رولند تریس : رئیس امنیت دریک.
 • رید اسکات در نقش دن لوئیس: دوست پسر جدید ویینگ، دکتری که سعی می کند به ادی کمک کند.
 • علاوه بر این، جنی اسلیت دورا اسکیرت، دانشمند بنیاد زندگی را به تصویر می‌کشد، ملورا والترز نقش ماریا، زنی بی‌خانمان را بازی می‌کند که برای مدت کوتاهی میزبان ونوم است، و کریس اوهارا در نقش جان جیمسون ، فضانوردی ظاهر می‌شود که برای مدت کوتاهی میزبان ریوت است. همچنین سام مدینا به عنوان اراذلی که ونوم با آن روبه‌رو می‌شود، پگی لو به عنوان صاحب فروشگاه رفاه، خانم چن، میشل لی به عنوان یک EMT مالزیایی که به طور خلاصه میزبان Riot است، سوپه آلوکو و وین پره ظاهر می‌شوند. به عنوان دانشمندان بنیاد زندگی، اسکات دکرت به عنوان همسایه نفرت انگیز براک، و ران سفاس جونز ، بدون اعتبار، به عنوان رئیس براک. وودی هارلسون نقش کلتوس کسادی را در صحنه اواسط اعتبار بازی می‌کند ، در حالی که استن لی در نقش یککه با براک صحبت می‌کند ظاهر می‌شود. کلیپی از فیلم انیمیشن Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018) که شامل Shameik Moore در نقش مایلز مورالس و Jake Johnson در نقش Peter B. Parker است، پس از تیتراژ گنجانده شده است.
دانلود فیلم ونوم 1 (venom 2018)
سکانس ادب کردن فرد باج گیر در فروشگاه توسط ونوم

توسعه فیلم سینمایی ونوم 1 (Venom 2018)

تلاش های اولیه و لغو فیلم ونوم 2018

در سال 1997، دیوید اس. گویر فیلمنامه‌ای برای فیلمی با شخصیت ونوم از کامیکس مارول نوشته بود که قرار بود توسط نیو لاین سینما تولید شود.

Dolph Lundgren در حال مذاکره برای بازی در این فیلم بود، که شخصیت Carnage را به عنوان آنتاگونیست اصلی نمایش می‌دهد.

پروژه به جلو حرکت نکرد و حقوق این شخصیت به همراه حقوق شخصیت مرد عنکبوتی که ونوم آنتاگونیست آن در کمیک است به Sony Pictures منتقل شد.

ادی براک ، شخصیت جایگزین Venom، در فیلم سونی ظاهر شد. Spider-Man 3 (2007) با نقش Topher Grace. قرار بود گریس فقط برای مدت کوتاهی در نقش براک ظاهر شود، اما تبدیل به یک شرور بزرگ در نقش براک و ونوم شد زیرا تهیه‌کننده آوی آراد احساس می‌کرد که سریال بیش از حد به شخصیت‌های منفی مرد عنکبوتی مورد علاقه کارگردان Sam Raimi تکیه کرده است.

و نه شخصیت‌هایی که طرفداران مدرن واقعاً به آنها علاقه داشتند. آراد در ژوئیه 2007 برنامه‌هایی را برای یک فیلم اسپین‌آف با تمرکز بر Venom فاش کرد.

سونی در جولای 2008 به طور فعال Venom را در کنار دنباله‌های مستقیم مرد عنکبوتی 3 توسعه می‌داد ، امیدوار بود که این شخصیت بتواند مانند ولورین در فیلم‌های مردان ایکس قرن بیستم فاکس به این فرنچایز « طول عمر» بیافزاید.

جیکوب استس فیلمنامه ای برای این فیلم نوشته بود، اما استودیو تصمیم گرفت به دنبال نویسندگان جدید برای رویکردی متفاوت از آن پیش نویس باشد. سونی همچنین هنوز متقاعد نشده بود که گریس می تواند به عنوان بازیگر اصلی فیلم ایفای نقش کند.

آن سپتامبر، سونی پل ورنیک و رت ریس را استخدام کردبرای نوشتن یک فیلمنامه جدید، در حالی که خودی‌های صنعت پیشنهاد کردند که گریس باید برای اسپین‌آف بازگردد «زیرا بازیگر دوست‌داشتنی می‌تواند یک شرور دلسوز باشد»، در پاسخ به تاد مک‌فارلین ، یکی از خالقان Venom که پیشنهاد کرد فیلم ونوم نمی‌تواند به خوبی با آن کار کند. یک شرور به عنوان شخصیت اصلی.

ورنیک و ریس ایده داستانی اصلی را برای فیلم به سونی ارائه کرده بودند، که ریس آن را به عنوان “دریافت واقع گرایانه، مبتنی بر، کمی تاریک تر از شخصیت” توصیف کرد.

آن دو سپس روی طرح کلی با سونی و مارول کار کردند، که “قوانین خاصی در مورد شخصیت شرور و داستان و چیزهای مشابه داشتند.

آنها پیش نویسی را تا آوریل 2009 تکمیل کرده بودند، که شامل نقشی بود که به طور خاص برای استن لی نوشته شده بود، و سکانسی را نشان می داد که در آن سمبیوت Venom «از بدنی به بدن دیگر [در یک شهر] می پرد و هر فردی که در آن ساکن است واقعاً خشن می شود و به شخص دیگری ضربه می زند و سپس به آنها می پرد».

او یک روزنامه‌نگار بود که به خاطر آن به دردسر افتاد… تمام ماهیت برای ما برای شخصیت‌های مارول: نزدیک به کتاب مقدس باشید، به داستان احساسی نزدیک شوید و بقیه چیزها سرگرم کننده است.

تهیه کننده مت تولماچ، در مورد وفادار ماندن به ریشه های کمیک این شخصیت در هنگام توسعه Venom
ورنیک و ریس پیش نویس دوم را در سپتامبر 2009 ارائه کردند و ریس گفت که سونی “به هر طریقی که آنها را به جلو می کشند” پیش می رود.

یک ماه بعد، گری راس ، که در آن زمان مشغول بازنویسی فیلمنامه مرد عنکبوتی 4 بود، برای بازنویسی فیلمنامه Venom و همچنین کارگردانی و تهیه کنندگی در کنار آراد استخدام شد.

در آن زمان گریس برای بازگشت به این نقش «احتمالاً در نظر گرفته نمی‌شد»، زیرا فیلم «از تابلوی نقاشی» شروع می‌شود و به دنبال این بود که شرور را به «ضدقهرمانی تبدیل کند که مدافع بی‌گناهان می‌شود».

در ژانویه 2010، سونی اعلام کرد که فرنچایز Spider-Man راه اندازی مجدد خواهد شد.پس از اینکه ریمی تصمیم گرفت دیگر دنباله‌های مستقیم مرد عنکبوتی 3 را دنبال نکند.

تا مارس 2012، سونی همچنان به یک فیلم Venom علاقه مند بود و می خواست از آن برای اکران اولین فیلم راه اندازی مجدد، مرد عنکبوتی شگفت انگیز، استفاده کند.

بعد از اینکه راس برای کارگردانی بازی های گرسنگی (2012) پروژه را ترک کرد ، استودیو در حال مذاکره با جاش ترانک برای کارگردانی بود.

ترانک پس از انتشار Chronicle (2012) که اولین کارگردانی او بود، روی کار آمد. او و کارگردان Big Fan (2009)، رابرت سیگل ، یک Venom با درجه R ارائه کردند فیلمی در رگه نقاب (1994) بود، اما تهیه کننده مت تولماچ از رفتار آنها خوشش نمی آمد.

در ژوئن، آراد و تولماچ درباره Venom درباره اتصال به مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز ، مشابه فیلم‌های دنیای سینمایی مارول (MCU) که ​​در انتقام‌جویان (2012) عبور می‌کنند، بحث کردند. آراد آن را فقط “داستان ادی براک” نامید، اما تولماچ افزود: “امیدوارم روزی همه این دنیاها در صلح با هم زندگی کنند.

در دسامبر 2013، سونی از برنامه‌های خود برای استفاده از مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز 2 (2014) برای ایجاد جهان توسعه‌یافته خود بر اساس ویژگی‌های مارول که استودیو حقوق فیلم آنها را داشت، از جمله Venom، فاش کرد. آراد و تولماچ این فیلم‌ها را به‌عنوان بخشی از یک اعتماد مغزی فرانچایز تولید می‌کنند و الکس کورتزمن ، روبرتو اورسی و اد سولومون قرار است فیلمنامه فیلم Venom را بنویسند و کورتزمن کارگردانی خواهد کرد.

در آوریل 2014، آراد و تولماچ گفتند که Venom بعد از مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز 3 – که قرار بود در 27 می 2016 اکران شود – اما قبل از مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز 4 منتشر خواهد شد.

با این حال،مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز 2 عملکرد ضعیفی داشت، و با توجه به اینکه سونی “تحت فشار فوق‌العاده‌ای برای اجرای [که باعث شد آنها به مهم‌ترین فرنچایز خود نگاهی جدی بیندازند” عملکرد چندانی نداشت، مسیر جهان مشترک دوباره فکر شد. مرد عنکبوتی شگفت انگیز 3 به سال 2018 عقب انداخته شد و فیلم Venom که اکنون با نام کشتار زهر شناخته می شود ، به سال 2017 منتقل شد. کورتزمن همچنان به کارگردانی و نویسندگی در کنار سولومون وابسته بود.

در فوریه 2015، سونی و مارول استودیو همکاری جدیدی را اعلام کردند که به موجب آن استودیو مارول فیلم بعدی مرد عنکبوتی را برای سونی تولید می‌کند و این شخصیت را در MCU خود ادغام می‌کند.

سونی همچنان قصد داشت فیلم‌های اسپین آف را به تنهایی تولید کند، اما تصور می‌شد که تا نوامبر آنها لغو شده‌اند تا سونی بتواند روی راه‌اندازی مجدد جدید خود با استودیو مارول تمرکز کند.

دانلود فیلم ونوم 1 (venom 2018)
سکانسی از فیلم ونوم 1

احیاء فیلم ونوم 2018

زمانی که با او در مورد بازی در این فیلم صحبت شد، تام هاردی به دلیل عشق پسرش به شخصیت، از قبل به ونوم علاقه مند بود.


Venom در مارس 2016 توسط سونی احیا شد و آراد و تولماچ تهیه کنندگی آن را بر عهده داشتند و دانته هارپر فیلمنامه جدیدی را نوشت. این پروژه به عنوان یک فیلم مستقل در نظر گرفته شد که فرنچایز خود را راه اندازی می کند، بدون ارتباط با فیلم های جدید مرد عنکبوتی سونی و استودیو مارول.

یک سال بعد، سونی تاریخ اکران فیلم را 5 اکتبر 2018 اعلام کرد و توضیح داد که کورتزمن در پروژه جدید شرکت نداشته است. هیچ کارگردان جدیدی امضا نشده بود و اسکات روزنبرگ و جف پینکنر اکنون مشغول نوشتن فیلمنامه بودند.

انتظار می رفت که ونوم یک جهان مشترک جدید مستقل از MCU را آغاز کند، و در ابتدا با الهام از موفقیت فاکس قرن بیستم که این کار را با بودجه کمتری انجام داد، به دنبال رتبه بندی R با بودجه کمتر بود.فیلم های مردان ایکس Deadpool (2016) و Logan (2017).

اعتقاد بر این بود که در فهرست نهایی کارگردان سونی برای این فیلم، آدی شانکار ، معروف به‌خاطر برداشت‌های تاریک و درجه‌بندی R «در مورد ویژگی‌هایی که در آن بزرگ شد»، و آدام وینگارد شناخته می‌شود.

در ماه مه، سونی اعلام کرد که تام هاردی در نقش ادی براک و ونوم در فیلم Venom بازی خواهد کرد که توسط روبن فلیشر کارگردانی می‌شود و به طور رسمی یک جهان مشترک جدید را آغاز می‌کند، که بعداً به عنوان « جهان مرد عنکبوتی سونی » نام گرفت.

فلیشر پس از جستجوی طولانی توسط سونی انتخاب شد، و به عنوان یکی از طرفداران دیرینه این شخصیت، از امکانات بصری به تصویر کشیدن Venom در فیلم و ایده‌های موضوعی بالقوه مرتبط با شخصیت مانند دوگانگی ابراز هیجان کرد.

انتخاب بازیگر هاردی که پسرش از طرفداران پر و پا قرص ونوم بود، به سرعت پس از ترک فیلم Triple Frontier کارگردان JC Chandor در آوریل انجام شد و سونی “فرصتی را دید که با استعدادی مورد تقاضا آشنا شود”.

دانلود فیلم ونوم 1 (venom 2018)
دانلود فیلم ونوم 1 (venom 2018)

فیلمبرداری فیلم سینمایی ونوم 1 (Venom 2018)

عکاسی اصلی در 23 اکتبر 2017، با فیلمبرداری در آتلانتا و شهر نیویورک آغاز شد. متیو لیباتیک به عنوان مدیر فیلمبرداری ، در حالی که الیور شول پس از انجام این کار برای Spider-Man: Homecoming به عنوان طراح تولید خدمت کرد.

تایید شد که ویلیامز در ماه نوامبر به فیلم ملحق شده است، و سونی برنامه فیلمبرداری خود را سازماندهی کرد تا از در دسترس بودن او برای فیلمبرداری مجدد همزمان و غیرمنتظره در All the Money in the World (2017) اطمینان حاصل کند.

تا دسامبر، وودی هارلسوندر حال مذاکره برای حضور در فیلم بود، و مشخص شد که ویلیامز نقش آن ویینگ را بازی می‌کند . طبق چندین گزارش، تام هالند چندین روز را در طول تولید Venom صرف فیلمبرداری یک ظاهر کوتاه در نقش پیتر پارکر مرد عنکبوتی برای این فیلم کرد، اما مارول استودیو از سونی خواست صحنه فیلم نهایی را از فیلم حذف کند.

هاردی خطوط خود را برای سیمبیوت در ابتدای هر روز ضبط می‌کرد، و در صحنه‌هایی که براک و سیمبیوت با یکدیگر صحبت می‌کردند، از طریق یک گوشی در مجموعه‌برداری برای او پخش می‌شد.

هاردی قبلاً از این روند استفاده کرده بود و در فیلم Legend (2015) نقش دوقلوها را بازی کرد. فلیشر به هاردی اجازه داد تا در صحنه فیلمبرداری بداهه‌نویسی کند و صحنه‌هایی را که احساس می‌کرد باید بروند، ببرد.

به عنوان مثال، هاردی متوجه شد که در رستورانی که برای یک صحنه تنظیم شده است، یک مخزن خرچنگ در آن وجود دارد و تصمیم گرفت که شخصیت او در صحنه وارد تانک شود.

تیم طراحی تولید مجبور شد یک شبه کار کند تا مخزن را تقویت کند و آن را با خرچنگ های تقلبی پر کند تا هاردی بتواند روز بعد وارد آن شود. هاردی همچنین با مارسل برای بازنویسی برخی از دیالوگ هایش برای براک و ونوم در طول مراحل فیلمبرداری کار کرد.

فیلمبرداری اضافی از 16 تا 26 ژانویه 2018 در سانفرانسیسکو انجام شد. مکان‌ها شامل تپه روسیه ، ساحل شمالی ، محله چینی‌ها و منطقه مالی بود. هاردی فیلمبرداری را در 27 ژانویه به پایان رساند.

دانلود فیلم ونوم 1 (venom 2018)
دانلود فیلم ونوم 1 (venom 2018)

باکس آفیس فیلم سینمایی ونوم 1 (Venom 2018)

ونوم در ایالات متحده و کانادا 213.5 میلیون دلار و در سایر مناطق 642.5 میلیون دلار به دست آورد که مجموعاً 856.1 میلیون دلار در سراسر جهان به دست آورد.

با بودجه تولید بین 100 تا 116 میلیون دلار، ددلاین هالیوود گزارش داد که فیلم باید حدود 450 میلیون دلار به دست آورد تا به نقطه صفر برسد، و بعداً سود خالص آن را 246.9 میلیون دلار محاسبه کرد که همه هزینه‌ها و درآمدها را در کنار هم قرار داد. ، آن را به ششمین نسخه پر سود سال 2018 تبدیل می کند.

در ایالات متحده و کانادا، در ابتدا پیش‌بینی می‌شد که Venom در آخر هفته افتتاحیه خود 60 تا 70 میلیون دلار بفروشد. این فیلم ۱۰ میلیون دلار از پیش‌نمایش‌های پنج‌شنبه‌شب به دست آورد، که بالاترین رقمی است که تا به حال برای یک نسخه اکتبر منتشر شده است ( بیش از ۸ میلیون دلاری فیلم Paranormal Activity 3 در سال ۲۰۱۱).

پس از کسب 32.7 میلیون دلار در روز اول، تخمین آخر هفته به 80 میلیون دلار افزایش یافت. این فیلم به فروش 80.3 میلیون دلاری ادامه داد و بهترین آخر هفته افتتاحیه اکتبر تمام دوران را به خود اختصاص داد ( بیش از 55.8 میلیون دلار Gravity در سال 2013)، و همچنین هفتمین افتتاحیه بهترین فیلم سونی را به خود اختصاص داد.

این فیلم در روز کلمب 9.6 میلیون دلار به دست آورد تا رکورد بهترین فروش روز دوشنبه در ماه اکتبر را به نام خود ثبت کند و دوباره Gravity را پشت سر بگذارد.

فیلم آخر هفته بعد با 55 درصد کاهش به 35.7 میلیون دلار در رتبه اول باقی ماند. در سومین و چهارمین آخر هفته خود پس از هالووین و ستاره متولد شده در جایگاه سوم قرار گرفت.

با اکران فیلم‌های بیشتری در پنجمین و ششمین آخر هفته‌اش، ونوم به ترتیب به رتبه‌های ششم و هشتم سقوط کرد که دومی مجموعاً بیش از 200 میلیون دلار فروش داشت.

پیش‌بینی می‌شد این فیلم در سرتاسر جهان به فروش 160 تا 175 میلیون دلاری برسد که شامل 100 تا 110 میلیون دلار از 58 منطقه خارج از ایالات متحده و کانادا می‌شود.

با 125.2 میلیون دلار از سرزمین های خارجی برای افتتاحیه آخر هفته جهانی 205.5 میلیون دلار، بالاترین میزان در اکتبر، بیش از حد عمل کرد. این فیلم در همه کشورها به جز یک کشور اول شد، از جمله کره جنوبی (16.4 میلیون دلار در اولین پنج روز خود)، روسیه (13.6 میلیون دلار)، بریتانیا (10.5 میلیون دلار) و مکزیک (10.2 میلیون دلار، بهترین شروع برای یک فیلم سونی در کشور). افتتاحیه شامل 15.4 میلیون دلار از IMAX، بزرگترین افتتاحیه ماه اکتبر و سونی در قالب بود.

از این تعداد، 7 میلیون دلار از صفحه نمایش IMAX خارج از کشور، بزرگترین اولین IMAX خارج از کشور بود. زهربرای دومین و سومین آخر هفته خود برترین فیلم جهان باقی ماند.

در دومین فیلم، این فیلم در فرانسه (6.7 میلیون دلار)، ویتنام (3 میلیون دلار) و تایلند (2.2 میلیون دلار) در رتبه اول اکران شد و در بین 51 فیلم دیگر، از جمله برزیل که تنها 6 رتبه را از دست داد، رتبه اول را به خود اختصاص داد. % از آخر هفته اول. این فیلم برای سومین آخر هفته در 30 بازار شماره یک بود.

در ژاپن با 5.2 میلیون دلار در پنجمین آخر هفته خود در رتبه اول افتتاح شد و مجموع فروش جهانی را به 541.6 میلیون دلار رساند. برترین بازارهای خارجی فیلم در آن زمان، قبل از اکران در چین، روسیه (31.6 میلیون دلار)، کره جنوبی (30.1 میلیون دلار)، انگلیس (25.5 میلیون دلار)، مکزیک (23.8 میلیون دلار) و فرانسه/برزیل (با 18.3 میلیون دلار) بودند. ).

این فیلم از 600 میلیون دلار عبور کرد و پس از اکران در چین با 111 میلیون دلار دوباره در رتبه اول جهانی قرار گرفت. این بزرگترین افتتاحیه سونی در چین بود، دومین افتتاحیه بزرگ برای یک فیلم ابرقهرمانی پس از Avengers: Infinity War و پنجمین فیلم بزرگ وارداتی به کشور.

34.9 میلیون دلار در جمعه به فروش رسید که بزرگترین روز افتتاحیه برای یک فیلم انفرادی مارول بود. 553 صفحه نمایش IMAX در این کشور 10 میلیون دلار درآمد داشتند که بزرگترین افتتاحیه نوامبر برای این فرمت در چین و هشت بزرگترین برای هر ماه است.

این فیلم در دومین آخر هفته خود، که در مجموع شماره یک شد، اکران جدید Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald را متوقف کرد تا با بهترین آخر هفته دوم برای یک فیلم ابرقهرمانی در این کشور با 51.2 میلیون دلار، در صدر جدول باقی بماند.

پس از این عملکرد “فوق العاده” در چین، فیلم در آخر هفته بعد با 21.3 میلیون دلار دیگر از 63 بازار از 800 میلیون دلار عبور کرد و به 822.5 میلیون دلار رسید تا تبدیل به دومین فیلم بزرگ ابرقهرمانی منشأ تا به حال پس از Black Panther شود.

در آغاز دسامبر و پس از تمدید شدن فیلم برای اکران در چین، مندلسون نوشت که این فیلم 262 میلیون دلار “دیوانه” در چین به دست آورده است و احساس می کند که عملکرد بهتری از فیلم های دیگر مانند Crazy Rich Asians دربازار به دلیل «عجیب/عجیب» بودن با برخی «سبک‌های کلاسیک اردوگاهی «خیلی بد که خوب است» است که آن فیلم‌های دیگر نداشتند.

4.9/5 - (7 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.