هری پاتر و یادگاران مرگ

معرفی فیلم هری پاتر و یادگاران مرگ 2

فیلم هری پاتر و یادگاران مرگ – قسمت 2 یک فیلم فانتزی محصول سال 2011 به کارگردانی دیوید یتس و توزیع شده توسط برادران وارنر است. این دومین قسمت از دو قسمت سینمایی است که بر اساس رمان جی کی رولینگ در سال 2007 به همین نام و قسمت هشتم و آخر از مجموعه فیلم های هری پاتر است.

توسط استیو کلاوز نوشته شده و توسط دیوید هیمن ، دیوید بارون و رولینگ تهیه شده است. داستان به دنبال تلاش هری پاتر برای یافتن و نابود کردن استلرد ولدمورت هورکراکس ها را به منظور متوقف کردن او یک بار برای همیشه.

در این فیلم گروهی متشکل از دانیل رادکلیف در نقش هری پاتر، و روپرت گرینت و اما واتسون در نقش بهترین دوستان هری، ران ویزلی و هرمیون گرنجر ، در کنار هلنا بونهام کارتر، رابی کولترین ، رالف فاینس، مایکل گامبون، جان هورتز، ایفای نقش می‌کنند. کلی مک دونالد، گری اولدمن، آلن ریکمن، مگی اسمیت و دیوید تیولیس. عکاسی اصلی در 19 فوریه 2009 آغاز شد و در 12 ژوئن 2010 تکمیل شد، با فیلمبرداری مجدد در دسامبر 2010.

قسمت 2 از 13 تا 15 ژوئیه 2011 در سینماهای 2D، 3-D و IMAX در سراسر جهان اکران شد و تنها فیلم هری پاتر است که به صورت سه بعدی اکران شده است.

این فیلم یک موفقیت تجاری و یکی از بهترین فیلم‌های سال 2011 بود که مورد بازبینی قرار گرفت و برای بازی، کارگردانی یتس، موسیقی، جلوه‌های بصری، فیلمبرداری، سکانس‌های اکشن و نتیجه‌گیری رضایت‌بخش حماسه مورد تحسین قرار گرفت.

در باکس آفیس، قسمت 2 با کسب 483.2 میلیون دلار رکورد افتتاحیه آخر هفته در سراسر جهان را به خود اختصاص داد و همچنین رکوردهای روز افتتاحیه و افتتاحیه آخر هفته را در کشورهای مختلف ثبت کرد. قسمت 2بیش از 1.3 میلیارد دلار در سراسر جهان فروخت و سومین فیلم پرفروش و همچنین پرفروش ترین فیلم سال 2011 شد.

در حال حاضر این فیلم پرفروش‌ترین فیلم در سری هری پاتر ، و همچنین در فرانچایز دنیای جادوگران ، و نهمین فیلم با فروش بیش از یک میلیارد دلار است. همچنین این فیلم پردرآمدترین فیلمی است که تا به حال توسط برادران وارنر منتشر شده است.

این فیلم برنده جوایز متعددی شد و نامزد دریافت جوایز بسیاری نیز شد، از جمله سه نامزدی در جوایز اسکار برای بهترین کارگردانی هنری ، بهترین گریم و بهترین جلوه های بصری .

مجموعه‌های Blu-ray و DVD در 11 نوامبر 2011 در ایالات متحده و در 2 دسامبر 2011 در بریتانیا منتشر شدند. این فیلم همچنین در مجموعه هری پاتر: مجموعه کامل 8 فیلم در جعبه DVD و Blu-ray منتشر شد که شامل هر هشت فیلم و ویژگی‌های ویژه جدید بود. قسمت 1 و قسمت 2 به عنوان یک بسته ترکیبی روی DVD و Blu-ray در 11 نوامبر 2011 در کانادا منتشر شد.

دانلود فیلم هری پاتر 2

داستان فیلم هری پاتر و یادگاران مرگ

پس از دفن دابی ، هری پاتر از اجنه گریفوک می خواهد که به همراه ران ویزلی و هرمیون گرنجر به او کمک کند تا به خزانه بلاتریکس لسترنج در بانک گرینگوتز نفوذ کنند ، مشکوک به اینکه یک هورکراکس آنجاست.

گریفوک در ازای شمشیر گریفیندور موافقت می کند . چوب‌ساز اولیواندر به هری می‌گوید که دو چوبدستی گرفته شده از مالفوی مانور متعلق به بلاتریکس و دراکو مالفوی است.

او احساس می کند که عصای دراکو وفاداری خود را به هری تغییر داده است، کسی که آن را از دراکو گرفته است. هورکراکس، هلگا هافلپافجام در طاق بلاتریکس یافت می شود، اما گریفوک شمشیر را می رباید و آنها را رها می کند. آنها که توسط نیروهای امنیتی به دام افتاده اند، نگهبان اژدها را آزاد می کنند و گرینگوت را به پشت فرار می کنند. هری رویایی از لرد ولدمورت در گرینگوت دارد که از دزدی عصبانی است.

هری همچنین متوجه می شود که یک Horcrux متصل به Rowena Ravenclaw در هاگوارتز پنهان شده است . این سه نفر وارد هاگزمید می‌شوند و آبرفورث دامبلدور به آنها کمک می‌کند ، که یک گذرگاه مخفی را به هاگوارتز نشان می‌دهد، که نویل لانگ‌باتم آنها را از طریق آن راهنمایی می‌کند.

سوروس اسنیپ می داند که هری بازگشته است و هر کارمند یا دانش آموزی را که به هری کمک کند را تهدید می کند. هری با اسنیپ روبرو می شود که در طی دوئل با پروفسور مک گونگال فرار می کند . مک گونگال جامعه هاگوارتز را برای نبرد بیدار می کند.

لونا لاوگود از هری می خواهد تا با روح هلنا ریونکلاو صحبت کند. او فاش می کند که ولدمورت “جادوی تاریک” را بر روی دیادم مادرش که جایی در اتاق نیاز است انجام داده است. در اتاق اسرار ، رون و هرمیون جام هورکراکس را با نیش باسیلیک نابود می کنند. دراکو، بلز زابینی و گریگوری گویلدر اتاق مورد نیاز به هری حمله می کنند، اما رون و هرمیون مداخله می کنند.

گویل یک نفرین غیرقابل کنترل Fiendfyre را می‌فرستد که او را می‌کشد در حالی که هری، رون و هرمیون مالفوی و زابینی را نجات می‌دهند و با جاروها فرار می‌کنند. وقتی بیرون می‌آید، هری با نیش باسیلیک به دیادم می‌کوبد و رون آن را به جهنم می‌زند. همانطور که ارتش ولدمورت حمله می کند، هری با دیدن ذهن ولدمورت متوجه می شود که ناگینی مار ولدمورت آخرین هورکراکس است.

در قایق‌خانه، سه نفر می‌شنوند که ولدمورت به اسنیپ می‌گوید که گرز بزرگ نمی‌تواند تا زمانی که اسنیپ بمیرد به ولدمورت خدمت کند. سپس ناگینی به طرز وحشیانه ای به اسنیپ حمله می کند.

با مرگ اسنیپ، او یکی از خاطرات خود را به هری می دهد. در همین حال، فرد ویزلی ، ریموس لوپین و نیمفادورا تونکس در هرج و مرج در هاگوارتز کشته می شوند.

هری خاطرات اسنیپ را در Pensieve مشاهده می‌کند : اسنیپ پدر فقید هری، جیمز را که او را مورد آزار و اذیت قرار می‌داد، تحقیر می‌کرد، اما او مادرش لیلی را دوست داشت.

پس از مرگ او، اسنیپ با آلبوس دامبلدور به عنوان یک مامور مضاعف در میان مرگ خواران کار کرد تا از هری در برابر ولدمورت محافظت کند. هری همچنین متوجه می‌شود که دامبلدور در حال مرگ است و قصد داشت اسنیپ او را بکشد. این اسنیپ بود که گوزن حامی را به یاد آورد که هری را به سمت شمشیر گریفیندور رساند.

هری همچنین می‌آموزد که زمانی که نفرین ولدمورت در اصل نتوانست او را بکشد، به یک هورکراکس تصادفی تبدیل شد. ولدمورت اکنون باید هری را بکشد تا تکه روح درون او را از بین ببرد.

استفاده از سنگ رستاخیزکه در گلدن اسنیچ که به او وصیت شده بود ذخیره شده بود، هری ارواح والدینش سیریوس بلک و رموس را احضار کرد. آنها او را قبل از تسلیم شدن به ولدمورت در جنگل ممنوعه دلداری می دهند.

ولدمورت نفرین کشتار را بر هری می اندازد که در بلاتکلیفی بیدار می شود . روح دامبلدور با او ملاقات می کند و توضیح می دهد که هری اکنون از ولدمورت آزاد شده است و می تواند انتخاب کند که به بدنش بازگردد یا ادامه دهد. هری به بدنش برمی گردد.

ولدمورت جسد ظاهری هری را به نمایش می گذارد و از هاگوارتز می خواهد که تسلیم شود. در حالی که نویل شمشیر گریفیندور را از کلاه مرتب‌سازی به نافرمانی می‌کشد، هری نشان می‌دهد که زنده است و مالفوی‌ها و بسیاری دیگر از مرگ‌خواران ولدمورت را ترک می‌کنند.

در حالی که هری در یک دوئل در سراسر قلعه با ولدمورت روبرو می شود، مادر رون، مالی، بلاتریکس را در سالن بزرگ می کشد و نویل ناگینی را از بدن جدا می کند و آخرین هورکراکس را از بین می برد.

هری در نهایت ولدمورت را شکست می دهد، پس از اینکه طلسم Expelliarmus، نفرین کشتار را منحرف می کند و آن را به ارباب تاریکی باز می گرداند. پس از نبرد، هری به رون و هرمیون توضیح می دهد که ولدمورت هرگز به عصای بزرگ فرمان نمی داد.

پس از خلع سلاح دراکو که قبلاً مالک قبلی دامبلدور را در بالای برج نجوم خلع سلاح کرده بود، او را به عنوان استاد واقعی خود شناخت. هری به جای ادعای عصای بزرگ، آن را نابود می کند.

نوزده سال بعد، هری و دوستانش با افتخار در ایستگاه کینگز کراس فرزندانشان را تماشا می کنند که به هاگوارتز می روند .

بازیگران فیلم هری پاتر و یادگاران مرگ 2

 • اطلاعات بیشتر: فهرست بازیگران هری پاتر
 • دانیل رادکلیف در نقش هری پاتر : یک جادوگر 17 ساله بریتانیایی .
 • روپرت گرینت در نقش ران ویزلی : یکی از بهترین دوستان هری.
 • اما واتسون در نقش هرمیون گرنجر : بهترین دوست دیگر هری.
 • هلنا بونهام کارتر در نقش بلاتریکس لسترنج : یک مرگ خوار و پسر عموی و قاتل سیریوس بلک .
 • رابی کولترین در نقش روبوس هاگرید : دوست نیمه غول هری و یکی از کارکنان سابق هاگوارتز .
 • مایکل گامبون در نقش پروفسور آلبوس دامبلدور : مدیر فقید هاگوارتز .
 • وارویک دیویس در نقش Filius Flitwick : The Charms Master و رئیس خانه Ravenclaw در هاگوارتز. و همچنین به عنوان گریفوک ، یک جن و کارمند سابق بانک گرینگوتز .
 • جان هرت در نقش گاریک اولیواندر: عصاسازی که توسط مرگ خواران ربوده شد.
 • جیسون آیزاکس در نقش لوسیوس مالفوی : پدر دراکو مالفوی و یک مرگ خوار.
 • هلن مک کروری در نقش نارسیسا مالفوی : مادر دراکو و خواهر بلاتریکس.
 • گری اولدمن در نقش سیریوس بلک : پدرخوانده فقید هری.
 • آلن ریکمن در نقش پروفسور سوروس اسنیپ : رئیس سابق خانه اسلیترین و معلم معجون و دفاع در برابر هنرهای تاریک و مدیر جدید هاگوارتز .
 • مگی اسمیت در نقش پروفسور مینروا مک گوناگال : معلم تغییر شکل و رئیس خانه گریفیندور در هاگوارتز .
 • دیوید تیولیس در نقش رموس لوپین : گرگینه عضو محفل ققنوس و معلم سابق دفاع در برابر هنرهای تاریک در هاگوارتز .
 • جولی والترز در نقش مولی ویزلی : مادرسالار ویزلی.
 • تام فلتون در نقش دراکو مالفوی : مرگ خوار و پسر لوسیوس و نارسیسا مالفوی .
 • بانی رایت در نقش جینی ویزلی : خواهر کوچکتر رون و عشق هری.
 • متیو لوئیس در نقش نویل لانگ باتم : دوست مدرسه و حامی قوی هری پاتر. نویل مخفیانه عاشق لونا لاوگود است.
 • ایوانا لینچ در نقش لونا لاوگود : دوست مدرسه ای به ظاهر خال خال هری که در لحظات مهم مشاوره عاقلانه ای ارائه می دهد.
 • رالف فاینس در نقش لرد ولدمورت : یک جادوگر پیچیده، شرور، تشنه قدرت، و بنیانگذار و رهبر ارشد مرگ خواران.

بهترین فیلم ها را در کنار خانواده با وبسایت رسمی عصر فیلم تجربه کنید

دانلود فیلم و سریال

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.