دانلود فیلم هرپاتر و سنگ فیلسوف

معرفی فیلم Harry Potter and the Sorcerer’s Stone

هری پاتر و سنگ فیلسوف (که در ایالات متحده، هند و فیلیپین با نام هری پاتر و سنگ جادو اکران شد) یک فیلم فانتزی به کارگردانی کریس کلمبوس و توزیع شده توسط برادران وارنر بر اساس رمان جی کی رولینگ در سال 1997 است که در سال 2001 منتشر شد. به همین نام . این فیلم به تهیه کنندگی دیوید هیمن و فیلمنامه توسط استیو کلاوز اولین قسمت از مجموعه فیلم های هری پاتر است.

در این فیلم دانیل رادکلیف در نقش هری پاتر و روپرت گرینت در نقش ران ویزلی بازی می‌کنند.و اما واتسون در نقش هرمیون گرنجر . داستان آن به دنبال اولین سال تحصیل هری در مدرسه جادوگری و جادوگری هاگوارتز است که او متوجه می شود که یک جادوگر مشهور است و آموزش رسمی جادوگری خود را آغاز می کند.

برادران وارنر حقوق فیلم این کتاب را در سال 1999 به قیمت 1 میلیون پوند (1.65 میلیون دلار) خریداری کرد. تولید این فیلم در سال 2000 در بریتانیا آغاز شد و کریس کلمبوس از میان فهرست کوتاهی از کارگردانانی که شامل استیون اسپیلبرگ و راب راینر می‌شد ، برای خلق فیلم انتخاب شد.

رولینگ اصرار داشت که کل بازیگران بریتانیایی و ایرلندی باشند و سه بازیگر اصلی در آگوست 2000 پس از فراخوان های باز بازیگری انتخاب شدند. این فیلم در استودیوی فیلم Leavesden و ساختمان‌های تاریخی در سراسر بریتانیا، از سپتامبر 2000 تا مارس 2001 فیلمبرداری شد.

این فیلم در تاریخ 10 و 11 نوامبر 2001 برای دو روز پیش نمایش در سینماهای بریتانیا و ایرلند اکران شد. در 16 نوامبر در ایالات متحده، کانادا و تایوان و همچنین به طور رسمی در بریتانیا و ایرلند افتتاح شد.

این فیلم به یک موفقیت تجاری و انتقادی تبدیل شد و در اولین اکران خود 974 میلیون دلار در باکس آفیس در سراسر جهان فروخت و با اکران مجدد بیش از 1 میلیارد دلار.

این فیلم پرفروش‌ترین فیلم سال 2001 و دومین فیلم پرفروش در آن زمان شد. این فیلم نامزد جوایز بسیاری از جمله جوایز اسکار برای بهترین موسیقی متن ، بهترین کارگردانی هنری و بهترین طراحی صحنه و لباس شد . پس از آن هفت دنباله، شروع شدهری پاتر و تالار اسرار در سال 2002 و پایان با هری پاتر و یادگاران مرگ – قسمت 2 در سال 2011.

داستان فیلم هریپاتر و سنگ فیلسوف Harry Potter and the Sorcerer’s Stone

اواخر یک شب، آلبوس دامبلدور و مینروا مک گوناگال ، استادان مدرسه جادوگری و جادوگری هاگوارتز ، همراه با نگهبان زمین، روبئوس هاگرید ، نوزادی یتیم به نام هری پاتر را به عمه و عمویش، پتونیا و ورنون دورسلی ، تنها خویشاوندان زنده‌اش تحویل می‌دهند.

ده سال بعد، درست قبل از تولد یازده سالگی هری، جغدها شروع به تحویل نامه های خطاب به او می کنند. وقتی دورسلی‌های بدسرپرست اجازه نمی‌دهند هری هری را باز کند و به کلبه‌ای جزیره می‌گریزد، هاگرید می‌آید تا شخصا نامه پذیرش هری را به هاگوارتز برساند. هاگرید همچنین فاش می کند که والدین هری، جیمز و لیلی ، توسط جادوگری تاریک به نام لرد ولدمورت کشته شده اند. نفرین مرگباری که ولدمورت زده بود دوباره برگشت و بدن ولدمورت را از بین برد و زخم صاعقه اش را به هری داد. هاگرید سپس هری را برای خرید وسایل مدرسه به کوچه دیاگون می برد و یک جغد برفی حیوان خانگی به او می دهد که نامش را هدویگ گذاشته است. هری یک گرز می خرد که به عصای خود ولدمورت متصل است.

در ایستگاه کینگز کراس ، هری سوار قطار سریع السیر هاگوارتز می شود. او با ران ویزلی و هرمیون گرنجر ، یک جادوگر متولد ماگل آشنا می شود. با رسیدن به هاگوارتز، هری همچنین با دراکو مالفوی ، که از خانواده ای ثروتمند و جادوگر خون خالص است، ملاقات می کند. این دو بلافاصله با هم رقابت می کنند. دانش‌آموزان در سالن بزرگ جمع می‌شوند، جایی که کلاه مرتب‌سازی سال‌های اول را در چهار خانه مربوطه دسته‌بندی می‌کند: گریفیندور ، هافلپاف ، ریونکلاو ، و اسلیترین . هری در گریفیندور در کنار رون و هرمیون قرار می گیرد، در حالی که دراکو در اسلیترین، خانه ای که برای جادوگران تاریک شناخته شده است، قرار می گیرد.

زمانی که هری به مطالعه جادو می پردازد، بیشتر در مورد والدین و ولدمورت می آموزد. استعداد طبیعی هری در پرواز با چوب جارو باعث می شود که او به عنوان جوانترین جستجوگر برای تیم کوئیدیچ گریفیندور استخدام شود . هنگام بازگشت به اتاق مشترک گریفیندور، راه پله ها تغییر می کند و هری، رون و هرمیون را به طبقه سوم می رساند که محدود است. در آنجا سگ سه سر غول پیکری به نام فلافی را کشف می کنند . در روز هالووین، رون پس از خودنمایی هرمیون در کلاس Charms ، به هرمیون توهین می کند. هرمیون ناراحت بعد از ظهر را در حمام دختران با گریه می گذراند. آن شب، یک ترول غول پیکر غول پیکروارد آن می‌شود، اما هری و رون هرمیون را نجات می‌دهند، و پس از اینکه هرمیون با ادعای اینکه به دنبال ترول رفته است، با هم دوست می‌شوند.

این سه نفر متوجه می شوند که فلافی از سنگ فیلسوف ، یک شی جادویی که می تواند فلز را به طلا تبدیل کند و اکسیر جاودانگی تولید کند، محافظت می کند. هری مشکوک است که معلم معجون‌ها و رئیس خانه اسلیترین، سوروس اسنیپ ، می‌خواهد این سنگ ولدمورت را به حالت فیزیکی بازگرداند. وقتی هاگرید به طور تصادفی فاش می‌کند که موسیقی فلافی را به خواب می‌برد، هری، رون و هرمیون تصمیم می‌گیرند که سنگ را قبل از اسنیپ پیدا کنند. فلافی در حال حاضر خواب است، اما این سه نفر با موانع دیگری از جمله یک گیاه مرگبار به نام دام شیطان، اتاقی پر از کلیدهای پرنده تهاجمی و یک بازی شطرنج غول پیکر که ران را از پا در می آورد، روبرو هستند.

پس از غلبه بر موانع، هری متوجه می شود که معلم دفاع در برابر هنرهای تاریک ، کویرینوس کویرل ، سنگ را می خواهد. اسنیپ متوجه شده بود و از هری محافظت می کرد. کویرل عمامه خود را برمی دارد و ولدمورت ضعیفی را نشان می دهد که در پشت سرش زندگی می کند. طلسم حفاظتی دامبلدور سنگ را در اختیار هری قرار می دهد. ولدمورت سعی می کند در ازای احیای والدینش، سنگ را از هری بخرد، اما هری قبول نمی کند. کویرل تلاش می کند هری را بکشد. وقتی هری پوست کویرل را لمس می کند، کویرل را می سوزاند و او را به خاکستر تبدیل می کند. روح ولدمورت از روی انبوه برمی خیزد و فرار می کند و هری را در حالی که از میان او می گذرد ناک اوت می کند.

هری در بهداری مدرسه بهبود می یابد. دامبلدور می گوید این سنگ برای جلوگیری از سوء استفاده از بین رفته است و رون و هرمیون در امنیت هستند. دامبلدور فاش می‌کند که چگونه هری کویرل را شکست داد: وقتی لیلی برای نجات هری مرد، محافظت مبتنی بر عشق در برابر ولدمورت از او اعمال شد. هری، رون و هرمیون برای قهرمانی خود با امتیازهای خانه پاداش می گیرند و آنها را برای مقام اول با اسلیترین برابر می کنند. دامبلدور سپس ده امتیاز به هم خانه خود نویل لانگ باتم می دهد که شجاعت ایستادن در برابر این سه نفر را داشت و به گریفیندور جام خانه را اعطا کرد. هری برای تابستان به دورسلی ها باز می گردد، خوشحال از اینکه بالاخره یک خانه واقعی در هاگوارتز دارد.

داستان فیلم هریپاتر و سنگ فیلسوف Harry Potter and the Sorcerer’s Stone

 • دانیل رادکلیف در نقش هری پاتر :
 • یک یتیم 11 ساله که با عمه، عمو و پسر عموی خود زندگی می کند که از شهرت خود به عنوان جادوگری که شناخته شده است از قتل والدینش به دست لرد ولدمورت جادوگر تاریک جان سالم به در برده است. به عنوان یک نوزاد وقتی در مدرسه جادوگری و جادوگری هاگوارتز پذیرفته شد . کلمب از زمانی که رادکلیف را در تولید دیوید کاپرفیلد از بی‌بی‌سی دید ، قبل از برگزاری جلسات باز بازیگری، او را برای این نقش می‌خواست، اما توسط سوزان فیگیس، کارگردان بازیگر، به او گفته بود که والدین محافظ رادکلیف اجازه نمی‌دهند پسرشان نقش‌آفرینی کند. بخش. کلمب توضیح داد که اصرار او در دادن این نقش به رادکلیف باعث استعفای فیگیس شد. از رادکلیف در سال 2000، زمانی که هیمن و کلووز با او و والدینش در تولیدی از Stones in His Pockets در لندن ملاقات کردند، از رادکلیف خواسته شد که تست بازیگری بدهد. هیمن و کلمب با موفقیت توانستند والدین رادکلیف را متقاعد کنند که پسرشان در برابر نفوذ رسانه ای محافظت می شود و آنها موافقت کردند که به او اجازه دهند نقش هری را بازی کند. رولینگ انتخاب بازیگران رادکلیف را تأیید کرد و اظهار داشت که “با دیدن تست صفحه نمایش [او] فکر نمی‌کنم کریس کلمبوس بتواند هری بهتری پیدا کند.” گزارش شده است که رادکلیف ۱ میلیون پوند برای این فیلم دریافت کرده است، اگرچه او احساس می‌کرد که این دستمزد برایش «آنقدرها مهم نیست». ویلیام موزلی که بعداً در سریال The Chronicles of Narnia برای نقش پیتر پونسی انتخاب شد نیز برای این نقش تست داد. سه قلو ساندرز به عنوان هری در کودکی ظاهر می شوند.
 • روپرت گرینت در نقش ران ویزلی :
 • بهترین دوست هری در هاگوارتز و عضوی جوانتر از خانواده جادوگران ویزلی. یکی از طرفداران سریال، گرینت تصمیم گرفت که برای این قسمت عالی باشد “زیرا [او] موهای زنجبیلی دارد”. [9] پس از دیدن گزارش Newsround درباره بازیگران آزاد، او در ویدئویی از خود در مورد اینکه چگونه می‌خواهد این نقش را دریافت کند، رپ می‌فرستد. تلاش او موفقیت آمیز بود زیرا تیم بازیگری خواستار ملاقات با او شدند. توماس برودی-سنگستر برای این نقش تست داد اما رد شد.
 • اما واتسون در نقش هرمیون گرنجر :
 • بهترین دوست دیگر هری و مغز این سه نفر. معلم تئاتر آکسفورد واتسون نام خود را به عوامل بازیگری منتقل کرد و او مجبور شد قبل از دریافت نقش بیش از پنج مصاحبه انجام دهد. واتسون تست بازیگری خود را جدی گرفت، اما “هرگز واقعاً فکر نمی کرد [او] شانسی برای دریافت نقش داشته باشد.” تولیدکنندگان تحت تأثیر اعتماد به نفس واتسون قرار گرفتند و او از هزاران دختر دیگر که درخواست کرده بودند بهتر عمل کرد.
 • جان کلیس در نقش نیک تقریبا بی سر : شبح خانه گریفیندور.
 • رابی کولترین در نقش روبئوس هاگرید :
 • یک نیمه غول و نگهبان بازی هاگوارتز . کولترین یکی از دو بازیگری بود که رولینگ به همراه اسمیت در نقش مک گونگال بیشتر به دنبال آن بود. کولترین، که قبلاً از طرفداران این کتاب ها بود، با بحث در مورد گذشته و آینده هاگرید با رولینگ برای این نقش آماده شد. [18] [19] با توجه به فیگیس، رابین ویلیامز علاقه مند به شرکت در فیلم بود، اما برای نقش هاگرید به دلیل قانون “فقط بریتانیا و ایرلندی” که کلمب مصمم به حفظ آن بود، رد شد.
 • وارویک دیویس در نقش Filius Flitwick : The Charms Master و رئیس خانه Ravenclaw. دیویس همچنین دو نقش دیگر را در این فیلم بازی می‌کند: گوبلین گوینده در گرینگوت ، و صدای گریفوک را دوبله می‌کند که توسط ورن ترویر مجسم می‌شود .
 • ریچارد گریفیث در نقش ورنون دورسلی : عموی ماگل هری .
 • ریچارد هریس در نقش آلبوس دامبلدور : مدیر هاگوارتز و یکی از مشهورترین و قدرتمندترین جادوگران تمام دوران. هریس در ابتدا این نقش را رد کرد، اما بعد از اینکه نوه‌اش گفت که اگر او آن را نپذیرد، دیگر با او صحبت نخواهد کرد، تصمیم خود را تغییر داد. [24] در ابتدا به پاتریک مک گوهان این نقش پیشنهاد شد، و علاقه نشان داد، اما به دلیل مشکلات سلامتی آن را رد کرد. به شان کانری نیز پیشنهاد این نقش داده شد اما به دلیل عدم علاقه به موضوع فیلم آن را رد کرد.
 • ایان هارت در نقش کویرینوس کویرل :
 • معلم لکنت زبان دفاع در برابر هنرهای تاریک در هاگوارتز. دیوید تیولیس برای این قسمت تست داد. او بعداً در نقش ریموس لوپین در هری پاتر و زندانی آزکابان انتخاب شد. هارت همچنین صداپیشگی لرد ولدمورت را بر عهده داشت، در حالی که ریچارد برمر ظاهر فیزیکی او را ارائه داد و او را به عنوان یک چهره سرپوش در طول یک فلش بک به تصویر کشید.
 • جان هرت در نقش آقای اولیواندر : عصا ساز بسیار مورد احترام و صاحب الیواندرز .
 • آلن ریکمن در نقش سوروس اسنیپ : استاد معجون ها و رئیس خانه اسلیترین. تیم راث انتخاب اصلی برای این نقش بود، اما او آن را برای سیاره میمون‌ها رد کرد.
 • فیونا شاو در نقش پتونیا دورسلی : عمه ماگل هری.
 • مگی اسمیت در نقش مینروا مک گونگال : معاون مدیر مدرسه، رئیس گریفیندور و معلم تغییر شکل در هاگوارتز. اسمیت یکی از دو بازیگری بود که رولینگ در کنار کولترین در نقش هاگرید بیشتر می خواست.
 • جولی والترز در نقش مولی ویزلی : مادر رون. او به هری نشان می دهد که چگونه به پلتفرم 9 برسد+3 ⁄ 4.
 • علاوه بر این، Zoë Wanamaker در نقش مادام هوچ ، مربی پرواز هاگوارتز ظاهر می شود. تام فلتون نقش دراکو مالفوی ، دانشجوی اسلیترین و رقیب هری را به تصویر می کشد . قبل از انتخاب نقش دراکو، فلتون برای نقش‌های هری و ران تست داد. هری ملینگ نقش دادلی دورسلی ، پسر عموی هری را بازی می‌کند. و دیوید بردلی در نقش آرگوس فیلچ ، سرایدار هاگوارتز ظاهر می شود. متیو لوئیس ، دوون موری و آلفرد انوک در نقش نویل لانگ باتم ، سیموس فینیگان و دین توماس هستند.به ترتیب، سه دانشجوی سال اول در گریفیندور. جیمز و الیور فلپس نقش دوقلوهای فرد و جورج ویزلی ، برادران رون، [36] در حالی که کریس رنکین به عنوان برادر دیگرش پرسی ، بخشدار گریفیندور ظاهر می شود، و بانی رایت به عنوان خواهر رون، جینی ظاهر می شود . [38] شان بیگرستاف الیور وود ، نگهبان تیم کوییدیچ گریفیندور را به تصویر می کشد. جیمی وایلت و جاشوا هردمن نقش کراب و گویل ، عوامل مالفوی را بازی می‌کنند. [40]و لزلی فیلیپس کلاه مرتب سازی را صدا می کند. درک ددمن نقش تام، مهمانخانه دار The Leaky Cauldron را بازی می کند . [42] و الیزابت اسپریگز در نقش بانوی چاق ، نقاشی در هاگوارتز ظاهر می شود.
Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.