دانلود فیلم هابیت 1

معرفی فیلم هابیت 1 یک سفر غیرمنتظره The Hobbit: An Unexpected Journey 2012

فیلم هابیت 1 یک سفر غیرمنتظره (به انگلیسی : The Hobbit: An Unexpected Journey ) یک فیلم ماجرایی حماسی و فانتزی محصول ۲۰۱۲ به کارگردانی پیتر جکسون است.

این اولین قسمت از یک فیلم اقتباسی سه قسمتی است که بر اساس رمان هابیت نوشته جی آر آر تالکین در سال 1937 ساخته. پس از آن The Desolation of Smaug (2013) و The Battle of the Five Armies (2014) می آیند و با هم به عنوان پیش درآمد سه گانه فیلم The Lord of the Rings ساخته جکسون.

فیلمنامه فیلم هابیت 1 یک سفر غیرمنتظره توسط جکسون، همکاران قدیمی او فران والش و فیلیپا بوینز نوشته شده است .گیلرمو دل تورو که در ابتدا قبل از ترک پروژه در سال 2010 برای کارگردانی فیلم انتخاب شد.

داستان در سرزمین میانه شصت سال قبل از رویدادهای اصلی ارباب حلقه ها می گذرد و بخش هایی از فیلم از ضمیمه های فیلم بازگشت پادشاه تالکین اقتباس شده است.

یک سفر غیرمنتظره داستان بیلبو بگینز ( مارتین فریمن ) را روایت می کند که توسط گاندالف جادوگر ( ایان مک کلن ) متقاعد می شود که سیزده دورف به رهبری تورین اوکنشیلد ( ریچارد آرمیتاژ ) را در تلاش برای بازپس گیری کوه تنهایی همراهی کند.

از اژدها اسماگ . بازیگران گروههمچنین شامل کن استات ، کیت بلانشت ، ایان هولم ، کریستوفر لی ، هوگو ویوینگ ، جیمز نسبیت ، الیجا وود و اندی سرکیس می شود و سیلوستر مک کوی ، بری هامفریز و مانو بنت نیز در آن حضور دارند.

سفر غیرمنتظره در 28 نوامبر 2012 در نیوزیلند به نمایش درآمد و در 12 دسامبر 2012 تقریباً 9 سال پس از اکران ارباب حلقه ها: بازگشت پادشاه به صورت بین المللی منتشر شد.

فیلم هابیت 1 یک سفر غیرمنتظره بیش از 1.017 میلیارد دلار در باکس آفیس به دست آورد و از هر دو فیلم یاران حلقه و دو برج پیشی گرفت و چهارمین فیلم پرفروش سال 2012 شد.

فیلم هابیت 1 یک سفر غیر منتظره با دریافت نقدهای متفاوت از منتقدان، نامزد سه جایزه اسکار بهترین جلوه های بصری ، بهترین طراحی تولید و بهترین گریم و آرایش مو شد. همچنین نامزد سه جایزه اسکار فیلم بریتانیا شد.

معرفی فیلم هابیت 1 سفر غیر منتظره

معرفی فیلم هابیت 1 یک سفر غیرمنتظره The Hobbit: An Unexpected Journey 2012

داستان فیلم هابیت 1 یک سفر غیرمنتظره The Hobbit: An Unexpected Journey 2012

هابیت بیلبو بگینز با نزدیک شدن به تولد 111 سالگی خود شروع به نوشتن داستان کامل ماجراجویی خود 60 سال قبل به نفع برادرزاده اش فرودو می کند.

مدت‌ها قبل از دخالت بیلبو، ترور پادشاه کوتوله دوره‌ای از شکوفایی را برای خویشاوندان خود در زیر Lonely Mountain تا زمان ورود اژدها اسماگ به ارمغان آورد.

اسماگ با ویران کردن شهر نزدیک دیل ، دورف ها را از کوهشان بیرون کرد و گنجینه طلای آنها را گرفت. نوه ترور، تورین ، شاه تراندویل و الف های چوبی او را در دامنه تپه ای نزدیک می بیند ، و وقتی آنها به جای کمک به مردم او را ترک می کنند، ناامید می شود، و در نتیجه تورین از الف ها نفرت ابدی پیدا می کند.

در شایر ، بیلبو 50 ساله توسط جادوگر گندالف خاکستری فریب داده می شود تا یک شام برای تورین و گروه دورف هایش میزبانی کند: بالین ، دوالین ، فیلی ، کیلی ، دوری ، نوری ، اوری ، این ، گلون ، بیفور ، بوفور و بمبور. هدف گندالف این است که بیلبو را به عنوان “سارق” شرکت استخدام کند تا به آنها در تلاش برای ورود به Lonely Mountain کمک کند.

بیلبو در ابتدا حاضر به پذیرش نیست، اما پس از اینکه روز بعد شرکت بدون او ترک می‌کند، نظرش تغییر می‌کند. بیلبو برای پیوستن به شرکت مسابقه می دهد. در سفر به جلو، شرکت توسط سه ترول اسیر می شود . بیلبو ترول ها را از خوردن آنها تا سحر متوقف می کند و گندالف ترول ها را در معرض نور خورشید قرار می دهد و آنها را به سنگ تبدیل می کند.

این شرکت غار ترول ها را پیدا می کند و گنج و تیغه های الف را پیدا می کند. تورین و گندالف هر کدام به ترتیب یک تیغه ساخته شده از جن، Orcrist و Glamdring را می گیرند. گندالف همچنین یک خنجر الف پیدا می کند که آن را به بیلبو می دهد.

جادوگر راداگاست قهوه‌ای ، گندالف و همراهانش را پیدا می‌کند و از رویارویی در Dol Guldur با Necromancer ، جادوگری که گرینوود را با جادوی تاریک فاسد می‌کند، روایت می‌کند. گندالف که توسط اورک ها تعقیب می شود، شرکت را از طریق یک گذرگاه مخفی به ریوندل هدایت می کند.

در آنجا، لرد الروند یک نشانه پنهان از یک در مخفی را بر روی نقشه شرکت از کوه تنهایی فاش می کند، که فقط در روز دورین قابل مشاهده خواهد بود . گندالف بعداً به شورای سفید – متشکل از الروند، گالادریل و سارومان سفید – نزدیک می شود و تیغه مورگول را ارائه می دهد.اسلحه ای از پادشاه جادوگر آنگمار ، که راداگاست از دول گولدور به دست آورد تا نشانه ای از ارتباط نکرومانسر با بازگشت نهایی سائورون باشد.

در حالی که سارومان نگرانی خود را نسبت به موضوع کنونی جستجوی کوتوله‌ها ابراز می‌کند و از گندالف می‌خواهد که به آن پایان دهد، گندالف مخفیانه به گالادریل فاش می‌کند که این را پیش‌بینی کرده بود و از دورف‌ها خواسته بود بدون او پیش بروند.

این شرکت به کوه های مه آلود سفر می کند، جایی که آنها خود را در میان نبرد عظیم بین غول های سنگی می بینند . آنها به غار پناه می برند و توسط گابلین ها اسیر می شوند و آنها را نزد رهبر خود، گابلین بزرگ می برند. بیلبو از دورف ها جدا می شود و به شکافی می افتد که در آنجا با گولوم روبرو می شود که ناخودآگاه حلقه طلایی را رها می کند.

بیلبو که حلقه را به جیب می زند، خود را در مقابل گولوم می بیند. آنها یک بازی معمایی انجام می دهند و شرط می بندند که در صورت برد به بیلبو راه خروج نشان داده شود یا در صورت شکست توسط گولوم خورده شود. بیلبو در نهایت با پرسیدن از گولوم در جیبش برنده شد.

گولوم که متوجه گم شدن حلقه اش می شود، متوجه می شود که بیلبو آن را در اختیار دارد و او را تعقیب می کند. بیلبو متوجه می‌شود که حلقه به او نامرئی می‌دهد، اما زمانی که او فرصتی برای کشتن گولوم پیدا می‌کند، بیلبو از روی ترحم جان خود را می‌بخشد و فرار می‌کند در حالی که گولوم نفرت خود را نسبت به هابیت بگینز فریاد می‌زند.

در همین حال، گابلین بزرگ به دورف ها فاش می کند که آزوگ، فرمانده جنگ اورک ها که ترور را کشت و ساعد خود را در نبرد خارج از پادشاهی دورف ها موریا به تورین از دست داد، جایزه ای بر سر تورین گذاشته است. گندالف از راه می رسد و دورف ها را برای فرار هدایت می کند و گابلین بزرگ را می کشد.

بیلبو از کوه خارج می شود و دوباره به شرکت می پیوندد و حلقه تازه به دست آمده خود را مخفی نگه می دارد. شرکت در کمین آزوگ و گروه شکارش قرار می گیرد و به درختان پناه می برد. تورین به آزوگ متهم می شود که با وارگ خود بر او چیره می شود و او را به شدت مجروح می کند.

بیلبو تورین را از دست اورک‌ها نجات می‌دهد و آزوگ را به چالش می‌کشد، درست همانطور که شرکت توسط عقاب‌هایی که توسط گندالف احضار شده‌اند نجات می‌یابد. آنها به امن Carrock فرار می کنندجایی که گندالف تورین را زنده می‌کند، کسی که پس از نجات بیلبو، از تحقیر قبلی خود نسبت به بیلبو چشم پوشی می‌کند.

آنها کوه تنهایی را در دوردست می بینند، جایی که اژدهای خفته به نام اسماگ توسط برفک که حلزونی را به سنگ می کوبد از خواب بیدار می شود.

بازیگران فیلم هابیت 1 یک سفر غیرمنتظره The Hobbit: An Unexpected Journey 2012

شخصیت‌های گالادریل، سارومان و فرودو بگینز در رمان ارباب حلقه‌ها ظاهر می‌شوند ، اما در رمان هابیت نه . (راداگاست از نسخه سینمایی ارباب حلقه ها نیز حذف شد و صرفاً به طور گذرا ذکر شد). گندالف، گولوم، بیلبو بگینز، الروند و نکرومانسر در هر دو رمان ظاهر می‌شوند، اگرچه از دومی در ارباب حلقه‌ها به عنوان سائورون یاد می‌شود . تنها بیلبو توسط بازیگری متفاوت در دو مجموعه فیلم به تصویر کشیده شده است، زیرا تفاوت سنی بیشتر بر شخصیت او تأثیر می گذارد. بیلبو بزرگتر (ایان هولم) در قسمت مقدمه این فیلم ظاهر می شود.

 • مارتین فریمن در نقش بیلبو بگینز جوان : هابیتی که توسط گندالف جادوگر برای همراهی با 13 کوتوله در تلاش برای بازپس گیری کوه تنهایی از دست اژدها اسماگ استخدام شده است.
 • ایان هولم که نقش بیلبو بگینز پیر را در سه گانه ارباب حلقه ها بازی کرد، در صحنه هایی نیز ظاهر می شود که مستقیماً قبل از وقایع The Fellowship of the Ring اتفاق می افتد.
 • ایان مک‌کلن در نقش گندالف خاکستری : جادوگری که بیلبو را استخدام می‌کند و به سازماندهی تلاش برای بازپس‌گیری گنج گمشده کوتوله‌ها در Erebor کمک می‌کند. گندالف همچنین توسط مک کلن در سه گانه فیلم ارباب حلقه ها به تصویر کشیده شد.
 • ریچارد آرمیتاژ در نقش تورین اوکنشیلد دوم : رهبر گروه کوتوله‌ها که قصد دارد حق اولاد خود را به عنوان پادشاه کوه تنها از اسماگ پس بگیرد.
 • کن استات در نقش بالین : برادر دوالین. او در رمان به عنوان “مرد همیشه نگاه آنها” توصیف شده است.
 • گراهام مک تاویش در نقش دوالین : برادر بالین.
 • آیدان ترنر در نقش کیلی : برادرزاده تورین و برادر کوچکتر فیلی.
 • دین اوگرمن در نقش فیلی : برادرزاده تورین و برادر بزرگتر کیلی.
 • مارک هادلو در نقش دوری : برادر نوری و اوری. او در رمان به‌عنوان «یک فرد شایسته، علی‌رغم غر زدن‌هایش» توصیف می‌شود، در حالی که تورین او را قوی‌ترین عضو شرکت توصیف می‌کند. هادلو همچنین نقش برت ترول سنگی را بازی می کند .
 • جد بروفی در نقش نوری : برادر دوری و اوری.
 • آدام براون در نقش اوری : برادر دوری و نوری.
 • جان کالن در نقش Óin : برادر گلوین.
 • پیتر همبلتون در نقش گلون: برادر Óin. همبلتون همچنین نقش ویلیام ترول سنگی را بازی می کند.
 • ویلیام کرچر در نقش بیفور : بوفور و پسر عموی بومبور. کرچر همچنین نقش تام ترول سنگی را بازی می کند.
 • جیمز نسبیت در نقش بوفور: برادر بومبور و پسر عموی بیفور به عنوان “کوتوله ای خلع سلاح رک، خنده دار و گهگاهی شجاع” توصیف می شود.
 • استفن هانتر در نقش بومبور : برادر بوفور و پسر عموی بیفور. در رمان به عنوان چاق و دست و پا چلفتی توصیف شده است.
 • کیت بلانشت در نقش گالادریل : الف فرمانروای لوتلورین به همراه همسرش لرد سلبورن . او همچنین توسط بلانشت در سه گانه فیلم ارباب حلقه ها به تصویر کشیده شد.
 • هوگو ویوینگ در نقش الروند : الف-ارباب ریوندل که به مهمانی بیلبو پناه می‌دهد، علی‌رغم سوء ظن زیاد تورین به الف‌ها. او همچنین توسط ویوینگ در سه گانه فیلم ارباب حلقه ها به تصویر کشیده شد.
 • کریستوفر لی در نقش سارومان سفید : رئیس فرقه ایستاری و شورای سفید آن . او همچنین توسط لی در سه گانه فیلم ارباب حلقه ها به تصویر کشیده شد.
 • الیجا وود در نقش فرودو بگینز : برادرزاده مورد علاقه بیلبو. صحنه های او کمی قبل از وقایع The Fellowship of the Ring اتفاق می افتد .
 • سیلوستر مک کوی در نقش راداگاست قهوه‌ای : جادوگری که خردش شامل طبیعت و حیات وحش است.
 • اندی سرکیس در نقش گولوم : موجودی بدبخت مانند هابیت که توسط حلقه ی واحد خراب شده است. سرکیس گولوم را از طریق موشن کپچر به تصویر کشید ، همانطور که در سه گانه فیلم ارباب حلقه ها انجام داد. سرکیس همچنین به عنوان کارگردان واحد دوم این سه گانه عمل کرد
 • مانو بنت در نقش آزوگ ناپاک: رئیس ارک موریا که شاه ترور را در نبرد آزانولبیزار سر برید و اکنون پس از ادای سوگند برای شکستن خط دیرین، تورین و گروهش را شکار می کند. او گروهی از اورک‌های شکارچی را رهبری می‌کند و سوار یک وارگ سفید بزرگ می‌شود.
 • بری هامفریز در نقش گابلین بزرگ: پادشاه غارهای شهر گابلین در کوه های مه آلود.
 • کانن استیونز در نقش بولگ: پسر آزوگ.
 • جان رالز در نقش یازنگ : نفر دوم آزوگ. تری نوتری، طراح رقص Movement، در هنگام برداشتن شات ها، یازنگ را بازی کرد.
 • برت مک کنزی در نقش لیندیر : جن ریوندل .
 • کیران شاه در نقش کاتب گابلین : کاتب و پیام آور اجنه بزرگ.
 • جفری توماس در نقش ترور: پادشاه سابق دورین فولک و پدربزرگ تورین.
 • استفان اوره در نقش فیمبول، یکی از شکارچیان اورک آزوگ و ستوان یازنگ. پس از کشته شدن یازنگ، فیمبول دست راست آزوگ می شود. اوره همچنین نقش یک گابلین به نام گرینا را بازی می‌کرد که نقش همکار گابلین بزرگ را ایفا می‌کرد.
 • مایکل میزراهی در نقش تراین دوم : آخرین کوتوله-پادشاه اِربور و پدر تورین.
 • بندیکت کامبربچ در نقش صدای اژدها اسماگ ، و همچنین The Necromancer ، یک جادوگر مرموز ساکن در Dol Guldur با توانایی احضار ارواح مردگان. کامبربچ برای حضور کوتاه این شخصیت در این فیلم تصویری از عملکرد ارائه کرد. [19]
 • نقش‌های اصلی فیلم عبارتند از کارگردان پیتر جکسون و تدوینگر Jabez Olssen در نقش پناهندگان کوتوله Erebor که از اژدها اسماگ در مقدمه آغازین فرار می‌کنند. تصویر دوتایی هیدن جی. ویل به عنوان کوتوله ای که جواهرات حمل می کند در طول بازدید تراندویل در Erebor. سونیا فوربس آدام، همسر آن زمان جیمز نسبیت در نقش بلادونا توک، مادر بیلبو. دختران نسبیت، پگی و مری به عنوان فرزندان دیل . لوک ایوانز در نقش گیریون؛ و طراح تولید دن حنا در نقش پیر تاک، پدر بلادونا. دختر پیتر جکسون ، پسر دوم فیلیپا بوینز و اندی سرکیسبچه ها در مهمانی Old Took ظاهر شدند. و همسر و فرزندان جابز اولسن ، فرزندان ریچارد تیلور ، بنیانگذار کارگاه ویتا، و فرزندان را وینسنت ، دکوراتور دکور ، همگی در صحنه بازار دیده می شوند. نویسنده Ain’tItCoolNews.com، اریک وسپه، فردگار چوب، فروشنده ماهی در بازار را به تصویر می کشد. حضور در مهمانی Old Took و صحنه بازار فقط در نسخه توسعه یافته نشان داده شده است.

بهترین فیلم ها را در کنار خانواده با وبسایت رسمی عصر فیلم تجربه کنید

معرفی فیلم و سریال

معرفی فیلم در ژانر های پیشنهادی ——>

Rate this post