دانلود فیلم هابیت برهوت اسماگ The Hobbit: The 2013 Desolation of Smaug

معرفی فیلم هابیت برهوت اسماگ The Hobbit: The 2013 Desolation of Smaug

دانلود فیلم هابیت برهوت اسماگ The Hobbit: The 2013 Desolation of Smaug

هابیت: ویرانی اسماگ (به انگلیسی: The Desolation of Smaug ) یک فیلم ماجراجویی حماسی و فانتزی محصول ۲۰۱۳ به کارگردانی پیتر جکسون بر اساس فیلمنامه‌ای از فران والش ، فیلیپا بوینز ، جکسون و گیرمو دل تورو است که بر اساس رمان هابیت نوشته جی آر آر تالکین در سال ۱۹۳۷ ساخته شده است.

دنباله هابیت: یک سفر غیرمنتظره (2012)، دومین قسمت از سه گانه هابیت است که به عنوان پیش درآمد سه گانه ارباب حلقه ها جکسونکند.

این فیلم شخصیت اصلی بیلبو بگینز را دنبال می‌کند که با تورین اوکنشیلد و کوتوله‌های همکارش در تلاش برای بازپس گیری کوه تنهایی از دست اژدها اسماگ همراهی می‌کند.

این فیلم همچنین شامل تعقیب انتقام جویانه آزوگ پاک کننده و بولگ است، در حالی که گندالف خاکستری در حال بررسی یک شیطان رو به رشد در خرابه های Dol Guldur است.

بازیگران این گروه عبارتند از یان مک کلن ، مارتین فریمن ، ریچارد آرمیتاژ ، بندیکت کامبربچ ، اوانجلین لیلی ، لی پیس ،لوک ایوانز ، کن استات ، جیمز نسبیت و اورلاندو بلوم .

دانلود فیلم هابیت برهوت اسماگ The Hobbit: The 2013 Desolation of Smaug
دانلود فیلم هابیت برهوت اسماگ The Hobbit: The 2013 Desolation of Smaug

فیلم ها به طور همزمان به صورت سه بعدی و با سرعت نمایش 48 فریم در ثانیه گرفته شده اند و عکاسی اصلی در اطراف نیوزیلند و در استودیو Pinewood انجام می شود. فیلمبرداری اضافی در سراسر می 2013 انجام شد.

The Desolation of Smaug در 2 دسامبر 2013 در لس آنجلس به نمایش درآمد و سپس در 12 دسامبر 2013 در نیوزیلند و در 13 دسامبر 2013 در ایالات متحده توسط برادران وارنر پیکچرز منتشر شد.

این فیلم عمدتاً نقدهای مثبتی دریافت کرد و بیش از 959 میلیون دلار در باکس آفیس جهانی فروخت و چهارمین فیلم پرفروش سال 2013 شد . این فیلم تحسین های متعددی دریافت کرد . در هشتاد و ششمین دوره جوایز اسکار ، نامزد بهترین تدوین صدا ، بهترین میکس صدا و بهترین جلوه های بصری شد.

این فیلم در سال 2014 با نبرد پنج ارتش دنبال شد .

دانلود فیلم هابیت برهوت اسماگ The Hobbit: The 2013 Desolation of Smaug

داستان فیلم هابیت برهوت اسماگ The Hobbit: The Desolation of Smaug

گندالف و تورین اوکنشیلد در پونی پرنسینگ با هم ملاقات می‌کنند و گندالف تورین را متقاعد می‌کند تا اِرِبور و کوه تنهایی را پس بگیرد. دوازده ماه بعد، تورین و شرکتش توسط آزوگ و حزب اورک تحت تعقیب هستند.

آنها توسط گندالف به خانه نزدیک بئورن هدایت می شوند، یک تغییر دهنده پوست که می تواند شکل یک خرس را به خود بگیرد. در آن شب، آزوگ توسط نکرومانسر به دول گولدور احضار می شود که به او دستور می دهد تا نیروهایش را برای جنگ آماده کند.

سپس آزوگ شکار تورین را به پسرش بولگ محول می کند . روز بعد، بیرن شرکت را تا مرزهای میرک‌وود همراهی می‌کند ، جایی که گندالف مکالمه سیاه را کشف می‌کند.حک شده بر خرابه ای قدیمی این، و درخواست قبلی گالادریل ، او را ترغیب می کند تا مقبره های نازگول را بررسی کند.

او به شرکت هشدار می دهد که در مسیر باقی بماند و آنها را ترک می کند. با ورود به جنگل راه خود را گم می کنند و در دام عنکبوت های غول پیکر می افتند.

بیلبو سپس با کمک حلقه نامرئی خود که اخیراً به دست آورده است، تصمیم می گیرد کوتوله ها را آزاد کند. او متعاقباً حلقه را رها می کند و ابتدا بعد از کشتن وحشیانه موجودی برای بازیابی آن شروع به درک تأثیر تاریک آن می کند.

عنکبوت های باقی مانده توسط الف های چوبی به رهبری تائوریل و لگولاس دفع می شوند . آنها همچنین دورف ها را اسیر می کنند و تورین را به حضور پادشاه خود تراندویل می آورند.

تورین با الونکینگ در مورد غفلت او از کوتوله های Erebor پس از حمله اسماگ در 170 سال قبل روبرو می شود و در نتیجه با سایر دورف ها زندانی می شود.

بیلبو، با اجتناب از دستگیری، با استفاده از بشکه های خالی شراب که به پایین دست فرستاده می شود، یک فرار ترتیب می دهد. در حالی که توسط الف های چوبی تعقیب می شوند، توسط بولگ و حزب اورک و کیلی کمین می شوند.

با شفت مورگول زخمی شده است. آنها در یک نبرد سه جانبه در پایین رودخانه شرکت می کنند، اما در نهایت دورف ها می توانند از هر دو گروه تعقیب کننده فرار کنند.

تراندویل سپس پادشاهی خود را مهر و موم می کند زمانی که یک اسیر ارک نشان می دهد که موجودی شیطانی بازگشته است و در حال جمع آوری ارتش در جنوب است، اما Tauriel تصمیم می گیرد که ترک کند و به کوتوله ها کمک کند.

لگولاس به دنبال او می رود. در همین حین، گندالف و راداگاست به تحقیق در مورد مقبره های نازگول می روند که متوجه می شوند خالی است.

این شرکت توسط یک باربری به نام بارد به اسگاروت قاچاق می شود. تورین به استاد و مردم لیک تاون قول می دهد که سهمی از گنج کوه داشته باشند. سپس مشخص شد که بارد از نوادگان آخرین فرمانروای دیل است و دارای آخرین تیر سیاهی است که می تواند اسماگ را بکشد.

Kíli مجبور می‌شود عقب بماند، زیرا Fíli ، Óin ، و Bofur به آن توجه دارند ، زیرا شرکت باقی‌مانده یک خداحافظی بزرگ دریافت می‌کند. در همین حال، گندالف به سمت جنوب به سمت خرابه‌های دول گولدور حرکت می‌کند، در حالی که راداگاست آنجا را ترک می‌کند تا به گالادریل درباره کشف آنها در مقبره‌های نازگول هشدار دهد.

گندالف ویرانه‌ها را پر از اورک‌ها می‌یابد و آزوگ در کمین او قرار می‌گیرد. Necromancer بر گندالف غلبه کرده و شکست می دهد و خود را به عنوان سائورون نشان می دهد.

تورین و گروه باقی مانده اش به کوه تنها می رسند ، جایی که بیلبو ورودی مخفی را کشف می کند. او برای بازیابی آرکن استون فرستاده می شودو در حین انجام این کار، به طور تصادفی اسماگ را بیدار می کند.

هنگام گفتگو با بیلبو، اسماگ دانش خود را در مورد نقشه کوتوله ها برای بازپس گیری طلا و بازگشت سائورون آشکار می کند. بارد در لیک‌تاون، سعی می‌کند فلش سیاه را به پرتاب‌کننده شهر بیاورد، زیرا می‌ترسد که وقتی دورف‌ها وارد کوه می‌شوند چه اتفاقی بیفتد.

با این حال، او توسط استاد و خدمتکار تبهکارش، آلفرید، در این روند دستگیر می شود و پسرش را رها می کند تا تیر را پنهان کند. بولگ و گروه اورک‌هایش سپس به شهر نفوذ می‌کنند و به چهار کوتوله حمله می‌کنند، اما پس از ورود تائوریل و لگولاس به سرعت اعزام می‌شوند.

Tauriel سپس به کیلی تمایل دارد. در حالی که کیلی در حال بهبودی است، او آشکارا زیبایی Tauriel را تحسین می کند و از خود می پرسد که آیا او او را دوست دارد یا خیر. لگولاس به دنبال بولگ می رود. در همین حال،

در طی یک تعقیب و گریز طولانی، بیلبو و دورف‌ها با استفاده از شعله‌های آتش اسماگ، یک مجسمه طلایی بزرگ را ایجاد و ذوب می‌کنند و امیدوارند اسماگ را زنده در طلای مذاب دفن کنند. آن‌ها این کار را می‌کنند، اما اسماگ از طلا بیرون می‌آید، از کوه بیرون می‌آید و پرواز می‌کند تا لیک‌تاون را نابود کند، در حالی که بیلبو با وحشت و ناامیدی او را تماشا می‌کند.

بازیگران فیلم هابیت برهوت اسماگ The Hobbit: The Desolation of Smaug

 • مارتین فریمن در نقش بیلبو بگینز : هابیتی که 13 کوتوله به توصیه گاندالف جادوگر استخدام کردند تا در تلاش برای بازپس گیری کوه تنهایی از اسماگ ، آنها را همراهی کند .
 • ایان مک‌کلن در نقش گندالف خاکستری : جادوگری ایستاری که بیلبو را استخدام می‌کند و به سازماندهی تلاش برای بازپس‌گیری گنج گمشده کوتوله‌ها در Erebor کمک می‌کند.
 • ریچارد آرمیتاژ در نقش تورین اوکنشیلد دوم : رهبر گروه کوتوله‌ها و وارث واقعی تاج و تخت Erebor که بازگشته تا اِرِبور را از اسماگ پس بگیرد.
 • بندیکت کامبربچ در نقش اسماگ (اجرای آوازی/موشن کپچر) : اژدهای بزرگ سرزمین میانه که ادعای کوه تنهایی، گنجینه های عظیم آن و مناطق انسانی اطراف را داشت.
 • کامبربچ همچنین نقش The Necromancer را بازی می کند : یک جادوگر مرموز ساکن Dol Guldur با توانایی احضار ارواح مردگان، که بعداً مشخص شد که ارباب تاریکی Sauron است.
 • اوانجلین لیلی در نقش تائوریل : رئیس الف‌های گارد میرک‌وود که تحت فرماندهی تراندویل خدمت می‌کند، که احساسات عاشقانه‌ای نسبت به کیلی پیدا می‌کند و عاشق او می‌شود.
 • لوک ایوانز در نقش بارد بومن : تیرانداز ماهری که در اسگاروت زندگی می‌کند و وارث گیریون ، آخرین پادشاه دیل قدیم است. ایوانز همچنین در یک فلاش بک نقش جد بارد، گیریون را بازی می کند.
 • لی پیس در نقش تراندویل : پادشاه الف‌های گوشه‌گیر و خونسرد در بخش شمالی میرک‌وود (قلمرو جنگل‌ها).
 • استفن فرای در نقش استاد لیک تاون: شهردار پر زرق و برق و حریص محل سکونت مردان در شهر لیک در نزدیکی Lonely Mountain.
 • اورلاندو بلوم در نقش لگولاس گرین لیف : یک جن از میرک‌وود و شاهزاده قلمرو جنگلی – او پسر تراندویل است.
 • گراهام مک تاویش در نقش دوالین : برادر بالین.
 • کن استات در نقش بالین : برادر دوالین.
 • آیدان ترنر در نقش کیلی : یکی از برادرزاده های تورین و برادر کوچکتر فیلی. او احساسات عاشقانه ای نسبت به جن تائوریل پیدا می کند و عاشق او می شود.
 • دین اوگرمن در نقش فیلی : یکی دیگر از برادرزاده های تورین و برادر بزرگتر کیلی.
 • مارک هادلو در نقش دوری : برادر نوری و اوری.
 • جد بروفی در نقش نوری : برادر دوری و اوری.
 • آدام براون در نقش اوری : برادر دوری و نوری.
 • جان کالن در نقش Óin : برادر گلون.
 • پیتر همبلتون در نقش گلون: برادر Óin و پدر گیملی ، کوتوله نجیب که فرودو را در تلاش برای از بین بردن حلقه واحد همراهی می کند .
 • ویلیام کرچر در نقش بیفور : بوفور و پسر عموی بومبور.
 • جیمز نسبیت در نقش بوفور : برادر بومبور و پسر عموی بیفور .
 • استفان هانتر در نقش بمبور : برادر بوفور و پسر عموی بیفور.
 • کیت بلانشت در نقش گالادریل : یک الف فرمانروای لوتلورین به همراه همسرش لرد سلبورن .
 • میکائیل پرسبرانت در نقش بئورن : تغییر دهنده پوست که می تواند ظاهر یک خرس سیاه بزرگ را به خود بگیرد.
 • سیلوستر مک کوی در نقش راداگاست قهوه‌ای : جادوگر ایستاری که خردش بر اساس طبیعت و حیات وحش است.
 • مانو بنت در نقش آزوگ ناپاک : یک اورک و دشمن تورین اوکنشیلد ، که او به دنبال انتقام از دست دادن ساعد و دستش در نبرد است.
 • لارنس ماکوآر در نقش بولگ : پسر آزوگ ناپاک.
 • کریگ هال در نقش گالیون : ساقی تراندویل، که علاقه اش به نوشیدنی اجازه می دهد تا بیلبو و کوتوله ها فرار کنند.
 • رایان گیج در نقش آلفرید : خدمتکار متکبر و متکبر ارباب لیک تاون.
 • جان بل در نقش بین : پسر بارد، که به عنوان “با اعتماد به نفس، شجاع و آماده برای انجام جنگ در صورت لزوم حتی اگر هنوز پسر است” توصیف می شود.
 • مارک میچینسون در نقش براگا : کاپیتان گارد شهر دریاچه.
 • بن میچل در نقش نارزوگ : ارکی که پس از کمین در دروازه رودخانه توسط تراندویل بازجویی می شود .
 • استفان اوره در نقش فیمبول، نفر دوم آزوگ
 • رابین کر در نقش الروس : یک جن از قلمرو جنگل‌ها که کاپیتان گارد جنگل‌ها و نگهبان کلیدها است – در ابتدا مسئول تماشای کوتوله‌ها بود، بعداً به تماشای دروازه جلوی سالن‌های تراندویل متهم شد.
 • سایمون لندن در نقش فرن : جن از قلمرو جنگلی.
 • دالاس بارنت در نقش Bill Ferny Snr : قاتلی که توسط آزوگ فرستاده شد تا تورین اوکنشیلد را در بری بکشد و کلید Erebor را بازیابی کند.

موارد زیر فقط در Extended Edition ظاهر می شوند
Antony Sher در نقش Thrain : پدر تورین که در قلعه سائورون در Dol Guldur اسیر است.
علاوه بر این، پیتر جکسون در فیلم ظاهر کوتاهی می‌کند و دوباره نقش مردی را که هویج می‌خورد در بری بازی می‌کند، دخترش کیتی همسر بارلیمن باتربر، بتسی، دختر فیلیپا بوینز ، فیبی، و کیران شاه دوبلور به عنوان پیشخدمت ظاهر می‌شوند.

هابیت در پرنسینگ پونی، دختران جیمز نسبیت ، پگی و مری ، سیگرید و تیلدا ، دختران بارد ، استیون کولبرت و خانواده‌اش را به همراه نورمن کالی، دستیار WingNut Films و تهیه‌کننده زین وینر ، به‌عنوان جاسوس‌های شهر دریاچه و تدوینگر بازی می‌کنند. جابز اولسنبه عنوان یک ماهی فروش ظاهر می شود.

برایان سرجنت (که نقش هابیت تد سندیمن را در نسخه توسعه یافته یاران حلقه بازی کرد ) و پیتر ور جونز (یک صداپیشه همکار مکرر جکسون) صدای عنکبوت ها را در Mirkwood ارائه می دهند. این آخرین اجرای Vere-Jones قبل از مرگش در ژانویه 2021 بود.

4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.