دانلود فیلم نمایش ترومن 1998 The Truman Show زیرنویس فارسی بدون سانسور

معرفی فیلم نمایش ترومن 1998 The Truman Show زیرنویس فارسی بدون سانسور

فیلم نمایش ترومن 1998 The Truman Show یک فیلم کمدی-درام روانشناختی آمریکایی محصول 1998به کارگردانی پیتر ویر ، تهیه‌کنندگی اسکات رودین ، اندرو نیکول ، ادوارد اس. فلدمن و آدام شرودر و نویسندگی نیکول است.

در فیلم نمایش ترومن 1998 The Truman Show جیم کری در نقش ترومن بربنک بازی می‌کند، مردی که در یک زندگی معمولی بزرگ شده است که – بی‌اطلاع از او – در یک مجموعه بزرگ که توسط بازیگران برای یک برنامه تلویزیونی درباره او زندگی می‌کند، اتفاق می‌افتد. بازیگران مکمل عبارتند از: لورا لینی ، اد هریس ، نوآ امریش ، ناتاشا مک الهون ، هالند تیلور، پل جیاماتی و برایان دیلیت.

فیلم نمایش ترومن 1998 The Truman Show
پوستر فیلم. در کنار ساختمان یک صفحه نمایش بزرگ وجود دارد که مردی را نشان می دهد که سرش را روی بالش گذاشته، چشمان بسته و لبخند می زند. متن دیجیتال در بالا و پایین صفحه نمایش «LIVE» و «DAY 10909» را نشان می‌دهد که عنوان فیلم درست زیر آن است. متن بالای تصویر شامل تنها عنوان اصلی و متن پایین شامل عنوان و تیتراژ فیلم است.


بر خلاف محصول نهایی، فیلمنامه مشخصات نیکول بیشتر یک تریلر علمی-تخیلی بود، با داستان در شهر نیویورک . اسکات رودین فیلمنامه را خرید و تولید را در پارامونت پیکچرز راه اندازی کرد.

برایان دی پالما قرار بود قبل از امضای قرارداد ویر به عنوان کارگردان، فیلم را کارگردانی کند و فیلم را 60 میلیون دلار بسازد که 20 میلیون دلار کمتر از برآورد اولیه بود.

نیکول فیلمنامه را در حالی بازنویسی کرد که خدمه در انتظار امضای کری بودند. اکثر فیلمبرداری در سی ساید، فلوریدا ، یک جامعه برنامه ریزی شده استادانه واقع در پانهندل فلوریدا انجام شد.

فیلم نمایش ترومن 1998 The Truman Show یک موفقیت مالی بود و برای اولین بار مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و نامزدهای متعددی در هفتاد و یکمین جوایز اسکار ، پنجاه و ششمین جوایز گلدن گلوب ، پنجاه و دومین دوره جوایز فیلم آکادمی بریتانیا و بیست و پنجمین جوایز ساترن به دست آورد.

نمایش ترومن به عنوان کاوشی از واقعیت شبیه سازی شده ، اگزیستانسیالیسم ، نظارت ، مذهب ، متافلسفه ، حریم خصوصی ، و تلویزیون واقعیت تحلیل شده است.

معرفی فیلم نمایش ترومن 1998 The Truman Show زیرنویس فارسی بدون سانسور
معرفی فیلم نمایش ترومن 1998 The Truman Show با بازی جذاب جیم کری

معرفی فیلم نمایش ترومن 1998 The Truman Show

 • نام فارسی : نمایش ترومن
 • زبان : فارسی + زبان اصلی
 • صوت دوبله بصورت جداگانه
 • سال تولید : ۱۹۹۸
 • محصول کشور :آمریکا
 • ژانر : کمدی | درام | علمی تخیلی
 • امتیاز IMDB از ۱۰ : ۸٫۱
 • کیفیت : BluRay1080p – ۷۲۰p – x265
 • کارگردان : Peter Weir
 • ستارگان : Jim Carrey, Ed Harris, Laura Linney

خلاصه فیلم :«ترومن بربنک» (کری)، کارمند معمولی یک شرکت بیمه، یک زندگی معمولی در شهری معمولی دارد. اما «ترومن» که از زندگی اش راضی نیست و می خواهد دنیا را ببیند، سرانجام کشف می کند که ستاره ی یک نمایش تلویزیونی زنده است…

معرفی فیلم نمایش ترومن 1998 The Truman Show زیرنویس فارسی بدون سانسور
سکانسی از بازی جیم کری در فیلم نمایش ترومن 1998 The Truman Show

داستان فیلم نمایش ترومن 1998 The Truman Show

ترومن بربنک ستاره بی‌خبر ترومن شو ، یک برنامه تلویزیونی واقعیت است که 24/7 از طریق هزاران دوربین مخفی فیلمبرداری شده و برای مخاطبان سراسر جهان پخش می‌شود.

کریستوف، خالق و تهیه کننده اجرایی سریال، به دنبال جذب احساسات واقعی ترومن و ارائه یک انسان قابل ربط به مخاطبان است.

از آنجایی که ترومن از بدو تولد پس از یک بارداری ناخواسته انتخاب شد ، کریستف ادعا می کند که ترومن نه تنها توسط نمایش، بلکه توسط “جهان” پذیرفته شد.

زادگاه ترومن، جزیره سیهاون، مجموعه کاملی است که در داخل یک گنبد بزرگ ساخته شده است، پرجمعیت از اعضای خدمه و بازیگرانی است که جایگاه‌های محصولی را که برای نمایش درآمدزایی می‌کنند، برجسته می‌کنند. مجموعه استادانه به کریستف اجازه می دهد تقریباً تمام جنبه های زندگی ترومن از جمله آب و هوا را کنترل کند.

برای اینکه ترومن نتواند واقعیت دروغین خود را کشف کند، کریستف سناریوهایی را تولید می کند که تمایل ترومن به اکتشاف را منصرف می کند، مانند “مرگ” پدرش در طوفان دریایی برای القای آب هراسی، و با پخش و چاپ مداوم پیام هایی از خطرات سفر و…

فضایل ماندن در خانه با این حال، کریستف نمی تواند تمام اقدامات ترومن را پیش بینی کند. در طول سال های دانشگاه، ترومن قصد داشت عاشق مریل شود و با یکی از دانش آموزانش ازدواج کند، اما عاشق سیلویا شد.

اگرچه سیلویا قبل از اینکه بتواند ماهیت آن را برای ترومن فاش کند به سرعت از سریال حذف شد، اما او همچنان او را به یاد می آورد و مخفیانه رویای زندگی با سیلویا را خارج از ازدواجش با مریل می بیند.

برای این منظور، او به دنبال سفر به فیجی است، جایی که به او گفته شد خانواده سیلویا نقل مکان کردند. در دنیای واقعی، سیلویا بخشی از کمپین “ترومن را آزاد کن” است که برای رهایی ترومن از برنامه مبارزه می کند.

با نزدیک شدن به 30 سالگی نمایش، ترومن شروع به کشف عناصر غیرمعمولی مانند نورافکن از آسمان جلوی خانه اش می کند و یک کانال رادیویی که دقیقاً حرکات او را توصیف می کند.

این وقایع با ظهور دوباره پدرش که به عنوان یک گدا در مجموعه نفوذ کرده بود، مشخص می شود. ترومن شروع به زیر سوال بردن زندگی خود می کند و متوجه می شود که شهر به نوعی حول او می چرخد.

معرفی فیلم نمایش ترومن 1998 The Truman Show با بازی جیم کری
سکانسی از بازی جیم کری در فیلم نمایش ترومن 1998 The Truman Show

استرس مریل از تلاش برای حفظ حرمت در مواجهه با بدبینی و خصومت فزاینده ترومن باعث می شود ازدواج آنها بدتر شود.

یک روز، ترومن مریل را با رفتن به یک سفر جاده ای بداهه غافلگیر می کند، اما شرایط اضطراری فزاینده غیرقابل قبول، راه آنها را می بندد.

در طول مشاجره ای که مریل برای تبلیغ یک محصول برانگیخت، ترومن تشخیص می دهد که مریل بخشی از توطئه است و او را با چاقو نگه می دارد.

او شخصیت را می شکند و از نمایش خارج می شود. کریستف به امید اینکه ترومن را به حالتی قابل کنترل برگرداند، پدر ترومن را به بهانه از دست دادن حافظه اش به درستی به نمایش معرفی می کند.

پس از حادثه قایق سواری این به سریال کمک می‌کند تا رتبه اول بین تماشاگران را به دست آورد و به نظر می‌رسد ترومن به روال خود باز می‌گردد، مگر اینکه در زیرزمین خود بخوابد.

یک شب، ترومن مخفیانه از طریق یک تونل موقت در زیرزمین خود ناپدید می شود و کریستف را مجبور می کند تا برای اولین بار در تاریخ پخش را موقتاً متوقف کند. تماشاگران در سرتاسر جهان مجذوب این رویداد غیرمنتظره شده‌اند و تعداد بی‌سابقه‌ای در آن ثبت شده است.

کریستف دستور جستجوی ترومن در سطح شهر را می دهد و به زودی مجبور می شود «آفتاب را نشانه بگیرد» و چرخه روز و شب تولید را بشکند تا جستجو را بهینه کند.

کریستف متوجه می شود که ترومن در حال دور شدن از Seahaven با یک قایق کوچک است و ترس خود را از آب غلبه کرده است. او انتقال را از سر می گیرد و از آنجا که نمی تواند ترومن را با قایق بیاورد، طوفانی شدید در تلاش برای واژگونی قایق ترومن ایجاد می کند.

کریستف پس از غرق شدن ترومن اما نتوانست روحیه اش را بشکند، طوفان را پایان می دهد. ترومن به حرکت خود ادامه می دهد تا اینکه قایقش به دیوار گنبد برخورد کرد.

ترومن که در ابتدا وحشت زده شده بود، یک پلکان نزدیک به در خروجی را پیدا می کند. همانطور که ترومن در فکر ترک دنیای خود است، کریستف مستقیماً از طریق یک سیستم بلندگو با ترومن صحبت می کند و سعی می کند او را متقاعد کند که بماند و ادعا می کند که هیچ حقیقتی در دنیای واقعی بیشتر از دنیای مصنوعی او وجود ندارد، جایی که او هیچ ترسی ندارد.

پس از یک لحظه تأمل، ترومن جمله گیرای خود را می گوید: “در صورتی که شما را نبینم… ظهر بخیر، عصر بخیر و شب بخیر”، به مخاطبان خود تعظیم می کند و خارج می شود. تماشاگران فرار او را جشن می گیرند و سیلویا به استقبال او می رود.

ناظران کریستوف که شکست خورده بودند، در نهایت برنامه را در یک شات از درب خروجی باز به پایان رساندند. طرفداران ترومن – بینندگان سریال – از فرار موفقیت‌آمیز او تشویق می‌کنند و پس از پایان انتقال، می‌پرسند چه چیز دیگری در تلویزیون پخش می‌شود.

معرفی فیلم نمایش ترومن 1998 The Truman Show
سکانسی از بازی جیم کری در فیلم نمایش ترومن 1998 The Truman Show

بازیگران فیلم نمایش ترومن 1998 The Truman Show

 • جیم کری در نقش ترومن بربنک
 • ترومن که از بین شش بارداری ناخواسته به عنوان اولین فرزندی که توسط یک شرکت به طور قانونی به فرزندخواندگی پذیرفته شد، انتخاب شد، از اینکه زندگی روزمره او به طور مداوم در سراسر جهان پخش می شود، بی اطلاع است. او یک شغل در تجارت بیمه و یک همسر دارد، اما در نهایت متوجه می شود که محیط او آنطور که به نظر می رسد نیست. رابین ویلیامز برای این نقش در نظر گرفته شده بود. با این حال، ویر پس از دیدن کری در فیلم Ace Ventura: Pet Detective ، کری را انتخاب کرد زیرا بازی کری او را به یاد چارلی چاپلین می‌اندازد. کری از این فرصت استفاده کرد تا خود را به عنوان یک بازیگر دراماتیک معرفی کند، نه اینکه در نقش های کمدی تایپ شود. کری که در آن زمان معمولاً 20 میلیون دلار برای هر فیلم دستمزد می گرفت، موافقت کرد نمایش ترومن را با 12 میلیون دلار بسازد. کری و ویر در ابتدا کار با هم در صحنه فیلمبرداری را دشوار می‌دانستند (قرارداد کری به او این قدرت را می‌داد که بازنویسی کند)، اما ویر تحت تأثیر مهارت‌های بداهه‌پردازی کری قرار گرفت و این دو تعامل بیشتری پیدا کردند. [ تأیید ناموفق ] صحنه ای که در آن ترومن “این سیاره ترومانیا از کهکشان بربنک” را به آینه حمام اعلام می کند، ایده کری بود.
 • لورا لینی در نقش هانا گیل، در نقش مریل بربانک، همسر ترومن
 • یک پرستار در بیمارستان محلی از آنجایی که این نمایش برای کسب درآمد بر فروش محصول متکی است ، مریل مرتباً اقلام مختلفی را که اخیراً «خریداری کرده است» به نمایش می‌گذارد، یکی از موارد عجیب و غریبی که ترومن را زیر سوال می‌برد. نقش او این است که نقش همسر ترومن را ایفا کند و در نهایت از او فرزندی داشته باشد، علیرغم عدم تمایل او به انجام هر کدام. او پس از یک مشاجره شدید با ترومن که به عنوان یک طلاق به تصویر کشیده می شود، از سریال حذف می شود. لینی به شدت کاتالوگ های سیرز را از دهه 1950 مطالعه کرد تا ژست های شخصیت خود را توسعه دهد.
 • اد هریس در نقش کریستف
 • خالق نمایش ترومن . کریستف به هر قیمتی که شده به این برنامه اختصاص دارد و اغلب به جای دستیاران، شخصاً بر روند برنامه نظارت و هدایت می کند. دنیس هاپر ابتدا برای این نقش انتخاب شد، اما او در آوریل 1997 (در حین فیلمبرداری) به دلیل “تفاوت های خلاقانه” آن را ترک کرد. هریس در آخرین لحظه تعویض شد. دنیس هاپر بعداً اظهار داشت که پس از دو روز اخراج شد زیرا ویر و تهیه‌کننده اسکات رودین قراردادی بسته بودند که اگر هر دو اجرای هاپر را تأیید نکردند، او را جایگزین می‌کردند. تعدادی از بازیگران دیگر این نقش را پس از رفتن هاپر رد کرده بودند. هریس در نظر داشت کریستف را یک قوز کند ، اما ویر این ایده را دوست نداشت.
 • نوآ امریش در نقش لوئیس کولترین، با بازی مارلون، بهترین دوست ترومن از دوران کودکی
 • مارلون یک اپراتور ماشین فروش برای شرکت Goodies است که به ترومن قول می دهد که با وجود آخرین اتفاقات زندگی ترومن هرگز به او دروغ نگوید. امریش گفته است: “شخصیت من درد زیادی دارد. او از فریب دادن ترومن واقعاً احساس گناه می کند. او سال ها اعتیاد جدی به مواد مخدر داشته است. داخل و خارج از توانبخشی بوده است.” مقدار بسیار کمی از این در فیلم تمام شده نشان داده شده است، اما چندین صحنه حذف شده لوئیس را نشان می دهد که به طور فعال نسبت به وضعیت ترومن ابراز گناه می کند و در یک سکانس، او در حین فرار ترومن را می بیند و عمداً چیزی نمی گوید. نام او تلفیقی از دو نوازنده جاز، لوئیس آرمسترانگ و جان کولترین استو در یک صحنه ترومپت می نوازد.
 • ناتاشا مک الهون در نقش سیلویا، با بازی لورن گارلند، همکلاسی ترومن در دانشگاه
 • سیلویا برای ایفای نقش در یک پس‌زمینه دیگر استخدام شد ، یکی از دانش‌آموزان کالج ترومن، به نام لورن. برخلاف دیگر بازیگرانی که برای دریافت پول در آن حضور دارند، او در واقع معتقد است که ترومن باید از واقعیت دروغین خود رها باشد نه اینکه مانند یک حیوان در بند باشد. او عاشقانه با ترومن درگیر شد و سعی کرد حقیقت زندگی او را برای او فاش کند، اما قبل از اینکه بتواند این کار را انجام دهد از نمایش حذف شد. او سپس به یک معترض علیه نمایش ترومن تبدیل می شود و از کریستف می خواهد که نقش اصلی آن را آزاد کند.
 • هالند تیلور در نقش آلانیس مونتکلر، با بازی آنجلا بربنک، مادر ترومن
 • برایان دیلیت در نقش والتر مور، با بازی کرک بربنک، پدر ترومن
 • شخصیت والتر در نمایش ترومن – “پدر ترومن”، کرک – توسط کریستوف در دوران کودکی ترومن “کشته شد” و ظاهراً در طوفان باران جان خود را از دست داد در حالی که آن دو در یک قایق بیرون از دریا هستند. این تروما برای القای ترسی بیمارگونه از آب طراحی شده است که ترومن را از فرار از مجموعه نمایش، یک جزیره سرپوشیده مصنوعی، باز می دارد. والتر بعداً مخفیانه وارد Seahaven می شود تا حرفه خود را با پنهان کردن خود به عنوان یک فرد اضافی احیا کند. پس از اینکه ترومن او را شناسایی کرد، شخصیت او با استفاده از فراموشی برای توضیح غیبت او دوباره در سریال معرفی می شود.
 • پل جیاماتی در نقش سیمئون، مدیر اتاق کنترل
 • پیتر کراوز در نقش لارنس، رئیس ترومن
 • هری شیرر در نقش مایک مایکلسون، مجری برنامه گفتگوی تلویزیونی
 • جوئل مک کینون میلر به عنوان خدمتکار گاراژ

بهترین فیلم ها را در کنار خانواده با وبسایت رسمی عصر فیلم تجربه کنید

معرفی فیلم و سریال

معرفی فیلم در ژانر های پیشنهادی ——>

4.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.