دانلود فیلم نابودگر 1

معرفی فیلم نابودگر (ترمیناتور The Terminator) 1984

فیلم نابودگر (ترمیناتور The Terminator) یک فیلم اکشن علمی تخیلی آمریکایی محصول سال ۱۹۸۴به کارگردانی جیمز کامرون است. آرنولد شوارتزنگر در نقشترمیناتور ، یک قاتل سایبورگ که از سال 2029 تا 1984 به گذشته فرستاده شد تا سارا کانر ( لیندا همیلتون ) را بکشد، که پسر متولد نشده‌اش روزی بشر را از انقراض نجات خواهد داد توسط Skynet ، یک هوش مصنوعی متخاصمدر یک پساآخرالزمانی. آینده.

کایل ریس ( مایکل بین ) سربازی است که در زمان به عقب فرستاده شده تا از سارا محافظت کند. فیلمنامه به کامرون و تهیه کننده اعتبار داده شده استگیل آن هرد ، در حالی که ویلیام ویشر جونیور ، یکی از نویسندگان ، اعتبار «دیالوگ اضافی» را دریافت کرد.

کامرون پیش‌فرض فیلم را از رویای تب‌باری که در جریان اکران اولین فیلمش، Piranha II: The Spawning (1982) در رم تجربه کرد، طراحی کرد و این مفهوم را با همکاری ویشر توسعه داد. او حقوق پروژه را به یکی دیگر از فارغ التحصیلان نیو ورلد پیکچرز ، هرد فروخت، به این شرط که او فقط در صورت کارگردانی فیلم، فیلم را تهیه کند. هرد در نهایت با Orion Pictures قرارداد توزیع کرد؛ در حالی که تهیه کنندگان اجرایی جان دالی و درک گیبسون از شرکت فیلم همدیلنقش مهمی در راه اندازی تامین مالی و تولید فیلم داشتند.

شوارتزنگر که ابتدا توسط اوریون برای نقش ریس به او نزدیک شد، پس از دوستی با کامرون پذیرفت که نقش شخصیت اصلی را بازی کند. فیلمبرداری که بیشتر شب ها در لوکیشن لس آنجلس انجام می شد، به دلیل تعهدات شوارتزنگر به کونان ویرانگر (1984) به تعویق افتاد، که طی آن کامرون زمانی را برای کار بر روی فیلمنامه های Rambo: First Blood Part II (1985) و Aliens پیدا کرد. (1986). جلوه های ویژه فیلم که شامل مینیاتورها و انیمیشن های استاپ موشن می شد توسط تیمی از هنرمندان به رهبری استن وینستون و جین وارن جونیور ساخته شد.

The Terminator با نادیده گرفتن انتظارات پایین پیش از اکران، به مدت دو هفته در صدر باکس آفیس ایالات متحده قرار گرفت و در نهایت به فروش 78.3 میلیون دلاری در مقابل بودجه متوسط ​​6.4 میلیون دلاری دست یافت. این امر با راه اندازی حرفه سینمایی کامرون و تثبیت جایگاه شوارتزنگر به عنوان یک مرد برجسته شناخته می شود. موفقیت این فیلم منجر به ایجاد یک فرنچایز متشکل از چندین دنباله ، یک مجموعه تلویزیونی ، کتاب های کمیک ، رمان و بازی های ویدیویی شد. در سال 2008، The Terminator توسط کتابخانه کنگره برای حفظ در فهرست ملی فیلم ایالات متحده انتخاب شد.به عنوان “از نظر فرهنگی، تاریخی یا زیبایی شناختی مهم”.

معرفی فیلم نابودگر (ترمیناتور) 1984

معرفی فیلم نابودگر (ترمیناتور The Terminator) 1984

معرفی فیلم ترمیناتور the terminator 1984

داستان فیلم نابودگر (ترمیناتور The Terminator) 1984

دو موجود در سال 1984 به لس آنجلس می رسند که از سال 2029 در زمان سفر کرده اند. یکی یک قاتل سایبرنتیک معروف به ترمیناتور است که زنی به نام سارا کانر را شکار می کند . دیگری یک سرباز انسانی به نام کایل ریس است که قصد دارد آن را متوقف کند.

آنها هر دو اسلحه و لباس می دزدند. ترمیناتور به طور سیستماتیک زنانی را می کشد که نام هدف خود را دارند که آدرس آنها را در فهرست تلفن پیدا می کند . آخرین سارا کانر، هدف واقعی خود را در یک کلوپ شبانه دنبال می کند، اما ریس او را نجات می دهد. این زوج یک ماشین را می دزدند و با ترمیناتور که آنها را با ماشین پلیس سرقتی تعقیب می کند فرار می کنند.

همانطور که آنها در یک پارکینگ مخفی می شوند، ریس به سارا توضیح می دهد که یک شبکه دفاعی با هوشمندی مصنوعی معروف به Skynet که توسط Cyberdyne Systems ایجاد شده است، در آینده نزدیک خودآگاه خواهد شد و یک جنگ هسته ای جهانی را به راه می اندازد تا گونه های انسان را نابود کند.

پسر آینده سارا، جان، بازماندگان را جمع خواهد کرد و یک جنبش مقاومت موفق را علیه اسکای نت و ارتش ماشین های آن رهبری خواهد کرد. در آستانه پیروزی مقاومت، اسکای نت ترمیناتور را به عقب فرستاد تا قبل از تولد جان سارا را بکشد تا از تشکیل مقاومت جلوگیری کند. ترمیناتور یک ماشین کشتار کارآمد و بی امان با توانایی تقلید صدا عالی و یک اسکلت درونی فلزی قدرتمند است .پوشیده از بافت زنده ای که آن را به عنوان انسان پنهان می کند.

ریس و سارا پس از برخورد دیگری با ترمیناتور توسط پلیس دستگیر می شوند. ترمیناتور به ایستگاه پلیس حمله می کند و تمام حاضران را در حین شکار سارا می کشد. ریس و سارا فرار می‌کنند، ماشین دیگری را می‌دزدند و به متل پناه می‌برند، جایی که بمب‌های لوله‌ای را جمع می‌کنند و حرکت بعدی خود را برنامه‌ریزی می‌کنند.

ریس اعتراف می کند که از زمانی که جان عکسی از سارا به او داد، او را می پرستید، و او در زمان سفر کرد نه تنها برای نجات او، بلکه به این دلیل که از این عکس عاشق او شد. سارا با پاسخ دادن به احساسات او، او را می بوسد و آنها با هم رابطه جنسی برقرار می کنند و جان را باردار می کنند.

ترمیناتور با کشتن و جعل هویت مادرش، سارا را شناسایی می‌کند، زمانی که سارا، بی‌خبر از توانایی تقلید صدا، با او تماس می‌گیرد و مکان او را فاش می‌کند. با درک این موضوع، او و ریس در حالی که آن ها را با موتور سیکلت تعقیب می کند، با یک کامیون وانت فرار می کنند. در تعقیب و گریز بعدی، ریس در حالی که بمب های لوله ای را به سمت ترمیناتور پرتاب می کرد، با شلیک گلوله زخمی می شود. سارا ترمیناتور را از موتور سیکلتش می زند اما کنترل کامیون را از دست می دهد و کامیون واژگون می شود.

ترمیناتور که اکنون خون آلود و به شدت آسیب دیده است، یک کامیون تانک را ربوده استو سعی می کند سارا را زیر پا بگذارد، اما ریس یک بمب لوله ای را روی لوله اگزوز تانکر می کشد و باعث انفجاری می شود که گوشت اسکلت درونی ترمیناتور را می سوزاند. آنها را به یک کارخانه تعقیب می کند، جایی که ریس ماشین آلات را فعال می کند تا آن را گیج کند.

او آخرین بمب لوله خود را در وسط آن می‌چسباند و آن را به قیمت جانش از هم جدا می‌کند، زیرا انفجار او را می‌کشد و سارا را مجروح می‌کند. نیم تنه هنوز هم عملکردی آن سارا را می گیرد، اما او آزاد می شود و آن را به یک پرس هیدرولیک می کشاند و آن را خرد می کند و در نهایت از بین می برد.

ماه‌ها بعد، سارا، باردار جان، از طریق مکزیک سفر می‌کند و نوارهای صوتی را ضبط می‌کند تا به او منتقل شود. در پمپ بنزین، پسری از او عکس فوری می گیرد و او آن را می خرد. این همان عکسی است که جان روزی به ریس خواهد داد.

معرفی فیلم the terminator 1984

بازیگران فیلم نابودگر (ترمیناتور The Terminator) 1984

  • آرنولد شوارتزنگر در نقش ترمیناتور ، یک اندروید سایبرنتیک که به شکل یک انسان مبدل شده بود، در زمان به عقب فرستاده شد تا سارا کانر را ترور کند.
  • مایکل بین در نقش کایل ریس ، یک مبارز مقاومت انسانی که برای محافظت از سارا در زمان فرستاده شد.
  • لیندا همیلتون در نقش سارا کانر ، پیشخدمت غذاخوری 19 ساله و هدف ترمیناتور، که به زودی مادر جان کانر رهبر آینده مقاومت خواهد شد .
  • پل وینفیلد در نقش اد تراکسلر، ستوان پلیسی که سعی می کند از سارا محافظت کند.
  • لنس هنریکسن در نقش ووکویچ، یکی از اعضای LAPD .
  • بس موتا در نقش جینجر، هم اتاقی سارا که تی-800 پس از اشتباه گرفتن او با سارا، او را می کشد.
  • ریک روسوویچ در نقش مت، دوست پسر جینجر که T-800 نیز او را به قتل رساند.
  • ارل بوئن در نقش دکتر سیلبرمن، روانشناس جنایی .
  • بازیگران دیگر عبارتند از Shawn Schepps در نقش نانسی، همکار سارا در غذاخوری. دیک میلر به عنوان یک کارمند اسلحه فروشی. بدنساز حرفه ای فرانکو کلمبو به عنوان یک ترمیناتور در آینده. بیل پکستون و برایان تامپسون در نقش پانک هایی که ترمیناتور با آنها روبرو می شود و می کشد. ماریان مولرلیل به عنوان یکی از زنان دیگر با نام “سارا کانر” که ترمیناتور به او شلیک می کند. ریک آیلو در نقش جسارت‌کننده در Tech-Noir. و بیل ویشر در نقش افسر پلیسی که جنایتی را در مورد ریس گزارش می‌کند، اما به زودی کشته می‌شود و ماشینش توسط ترمیناتور به سرقت می‌رود.

بهترین فیلم ها را در کنار خانواده با وبسایت رسمی عصر فیلم تجربه کنید

معرفی فیلم و سریال

معرفی فیلم در ژانر های پیشنهادی ——>

4.9/5 - (8 امتیاز)