دانلود فیلم سینمایی من افسانه هستم i am legend

دانلود فیلم من افسانه هستم I am Legend 2007

فیلم من افسانه ام I am Legend 2007 یک فیلم اکشن پسا آخرالزمانی آمریکایی محصول 2007 است که بر اساس رمانی به همین نام نوشته ریچارد متسون در سال 1954 ساخته شده است.

فیلم من افسانه ام I am Legend 2007 به کارگردانی فرانسیس لارنس بر اساس فیلمنامه ای از آکیوا گلدزمن و مارک پروتوسویچ ، ویل اسمیت در نقشرابرت نویل ویروس شناس ارتش ایالات متحده بازی می کند.

در شهر نیویورک می گذرد پس از اینکه ویروسی که در ابتدا برای درمان سرطان ایجاد شده بود، بیشتر انسان ها را از بین برد و نویل را به عنوان آخرین انسان در نیویورک، به جز جهش یافته های شبانه، باقی گذاشت.

نویل در برابر ویروس مصون است و در عین دفاع از خود در برابر جهش‌یافته‌های متخاصم، برای ایجاد درمان تلاش می‌کند. این سومین اقتباس بلند سینمایی از رمان متسون پس از آخرین مرد روی زمین در سال 1964 و مرد امگا در سال 1971 است .

برادران وارنر توسعه فیلم I Am Legend را در سال 1994 آغاز کرد و بازیگران و کارگردانان مختلفی به پروژه پیوستند، اگرچه تولید به دلیل نگرانی های بودجه مربوط به فیلمنامه به تعویق افتاد.

تولید در سال 2006 در شهر نیویورک آغاز شد، فیلمبرداری عمدتا در لوکیشن در شهر، از جمله صحنه ای 5 میلیون دلاری در پل بروکلین .

فیلم من افسانه ام I am Legend 2007 در 14 دسامبر 2007 در ایالات متحده و کانادا منتشر شد. این فیلم برای یک فیلم غیر کریسمس که در ماه دسامبر در ایالات متحده اکران شد، به بزرگترین باکس آفیس تاریخ (بدون تعدیل تورم) باز شد و هفتمین فیلم پرفروش سال 2007 بود که در کل 256 میلیون دلار در داخل و 329 میلیون دلار در سطح بین المللی به دست آورد.

585 میلیون دلار این فیلم عموماً نقدهای مثبتی از سوی منتقدان دریافت کرد و بازی اسمیت برای ستایش مورد توجه قرار گرفت در حالی که نقدها بر تفاوت‌های آن با رمان، به‌ویژه پایان‌بندی، متمرکز بودند.

دنباله‌ای در دست ساخت است و ویل اسمیت دوباره نقش خود را ایفا می‌کند و مایکل بی جردن به همراه هر دو بازیگر تهیه‌کنندگی خواهد داشت.

پیش نمایش فیلم من افسانه ام

خط داستانی فیلم من افسانه هستم i am legend 2007

تلاش برای مهندسی مجدد ژنتیکی ویروس سرخک برای درمان سرطان کشنده می شود و 99 درصد از جمعیت جهان را مبتلا می کند و کسانی را که نمی کشد به جهش یافته های خون آشام ، آلبینو و آدمخواری به نام Darkseekers تبدیل می کند که به شدت در برابر نور خورشید آسیب پذیر هستند و طعمه آنها می شوند. تعداد کمی از کسانی که تحت تاثیر قرار نمی گیرند.

سه سال پس از شیوع، در سال 2012، ویروس شناس ارتش ایالات متحده، ستوان رابرت نویل، زندگی ای انزوا در ویرانه های متروک منهتن می گذراند و مطمئن نیست که آیا انسان های غیر آلوده دیگری باقی مانده اند یا خیر.

برنامه روزانه نویل شامل آزمایش روی موش‌های آلوده برای یافتن درمانی برای ویروس، جستجوی غذا و آذوقه و انتظار هر روز برای بازماندگانی است که ممکن است به پخش‌های رادیویی ضبط‌شده مداوم او پاسخ دهند، که به آنها دستور می‌دهد ظهر روز در جنوب با او ملاقات کنند. بندر دریایی خیابان.

فلاش بک ها نشان می دهد که همسرش، زوئی، و دخترش، مارلی، در یک سانحه هلیکوپتر در جریان تخلیه آشفته منهتن در حالی که ارتش در حال اجرای قرنطینه بود جان خود را از دست دادند.

از جزیره خود نویل در کنار سایر پرسنل نظامی باقی ماند. تنها همراه نویل، ژرمن شپرد او سامانتا (سام) است و برای کنار آمدن با تنهایی خود، مرتباً با برخی از مانکن‌ها و شخصیت‌های فیلم ضبط شده از فروشگاه‌های ویدئویی «صحبت می‌کند».

در شب، او خود را با سم در داخل خانه به شدت مستحکم خود در پارک میدان واشنگتن سد می‌کند تا از دید تاریکی‌ها پنهان شود.

یک روز در حالی که نویل یک آهو را شکار می کند، سم آن را در ساختمانی تاریک تعقیب می کند. نویل با احتیاط به دنبال او می رود و جسد آهو را به همراه سام پیدا می کند، اما متوجه می شود که ساختمان پر از تاریکی ها است.

هر دو سالم فرار می کنند و Darkseekers حمله کننده توسط نور خورشید کشته می شوند. نویل درمان امیدوارکننده‌ای را پیدا می‌کند که از خون خود او گرفته شده است، بنابراین یک دام به دام می‌اندازد و یک زن تاریک‌خواه را اسیر می‌کند. یک مرد تاریکی تلاش می کند تا آنها را تعقیب کند، اما نور خورشید او را متوقف می کند و به سایه ها باز می گردد. نویل در آزمایشگاه خود در زیرزمین خانه اش، ظاهراً بدون موفقیت با زن رفتار می کند.

روز بعد، نویل متوجه «فرد» می شود، مانکنی که معمولاً در فروشگاه ویدیوی محلی، خارج از ترمینال گراند سنترال قرار دارد .و گیج به او شلیک می کند. با این حال، نویل متوجه می شود که توسط Darkseekers از داخل ساختمان های مجاور زیر نظر گرفته شده است.

هنگامی که او به بدن فرد نزدیک می شود، در دامی شبیه به تله ای که برای گرفتن زن استفاده کرده بود گرفتار می شود و پس از برخورد به سرش بیهوش می شود.

زمانی که از خواب بیدار می شود خورشید در حال غروب است و سگ های آلوده به او حمله می کنند. نویل و سم آنها را از بین می برند، اما سم در حین مبارزه گاز گرفته می شود.

نویل رشته‌ای از سرم خود را به او تزریق می‌کند، اما وقتی نشانه‌های عفونت را نشان می‌دهد، نویل مجبور می‌شود تا او را خفه کند و او شروع به چرخش کند.

نویل که دل شکسته و از عصبانیت رانده شده است، شب بعد به گروهی از Darkseekers حمله می کند، قبل از اینکه توسط یک جفت انسان مصون، آنا و پسر جوانی به نام ایتان که از مریلند سفر کرده اند نجات یابد.پس از شنیدن پخش او

آنها نویل مجروح را به خانه اش منتقل می کنند، جایی که آنا توضیح می دهد که آنها از شیوع بیماری در کشتی تخلیه صلیب سرخ از سائوپائولو جان سالم به در برده اند و در حال رفتن به کمپ بازماندگان در بتل، ورمونت هستند.

نویل استدلال می کند که چنین اردوگاه بازماندگان وجود ندارد. نویل در حالی که به کار برای درمان تاریکی زن ادامه می دهد، این نظریه را مطرح می کند که با کاهش دمای بدن او با یخ، می تواند قدرت درمان را افزایش دهد.

شب بعد، گروهی از Darkseekers که شب قبل آنا و نویل را تعقیب کرده بودند، به خانه حمله می کنند. نویل، آنا و اتان به آزمایشگاه زیرزمین عقب نشینی می کنند و خود را با آزمودنی زن مهر و موم می کنند. نویل با پی بردن به موفقیت آمیز بودن آخرین درمان، وضعیت را ارزیابی می کند، زیرا مرد آلفای Darkseeker خود را به در شیشه ای می زند تا وارد شود.

نویل یک شیشه خون از زنی که درمان کرده بود می کشد و قبل از بستن ایتن و او به آنا می دهد. داخل یک لوله زغال سنگ در پشت آزمایشگاه. سپس نویل یک نارنجک می گیرد و تاریکیکرها را به قیمت جان خود می کشد و درمان را نجات می دهد.

روز بعد، آنا و ایتان به اردوگاه بازماندگان در بیت‌ل می‌رسند، جایی که افسران نظامی و سایر بازماندگان قبل از اینکه آنا درمان را به آنها بدهد، از آنها استقبال می‌کنند. آنا روایت می کند که چگونه تلاش ها و فداکاری های نویل برای نجات بشریت در نهایت به افسانه تبدیل شد.

دانلود فیلم سینمایی من افسانه هستم i am legend
ویل اسمیت و دخترش در فیلم من افسانه ام

پایان جایگزین


دی وی دی نسخه ویژه دو دیسکی، که در سال 2008 منتشر شد، حاوی یک پایان جایگزین است که با دقت بیشتری رمان را دنبال می کند.

در طول حمله آزمایشگاهی، Darkseeker نر آلفا شکل پروانه ای ایجاد می کند در حالی که تلاش می کند شیشه را به آزمایشگاه بشکند.

نویل متوجه می شود که به خالکوبی پروانه ای شکل روی گردن زن تاریکیکر اشاره می کند و نر آلفا در تلاش است جفت خود را بازیابی کند.

نویل اسلحه اش را زمین می گذارد و ماده را برمی گرداند. نویل و نر آلفا به هم خیره می‌شوند، جایی که نویل پس از دیدن شکست عاطفی دومی پس از بازگشت همسرش عذرخواهی می‌کند.

در حالی که مرد آلفا به کشتن نویل فکر می کند، در نهایت او را می بخشد و با بقیه گروه می رود. هنگامی که آنها رفتند، یک نویل شوکه شده به عکس های بسیاری از افراد مورد آزمایش خود نگاه می کند و متوجه می شود که در چشمان مبتلا به یک هیولا تبدیل شده است و نشان می دهد که از آزمایش هایی که در طول سال ها انجام داده است پشیمان است.

صبح روز بعد، نویل تحقیقات خود را رها می کند و همراه با آنا و ایتان به عنوان یک مرد تغییر یافته به ورمونت می رود، به این امید که مستعمره بازماندگان را پیدا کند. آنها از پل جورج واشنگتن عبور می کنند ، در حالی که آنا مونولوگ امیدوارکننده ای را ارائه می دهد که با این جمله به پایان می رسد: “شما تنها نیستید.”

دانلود فیلم سینمایی من افسانه هستم i am legend
پوستر فیلم من افسانه ام

بازیگران فیلم سینمایی من افسانه هستم i am legend 2007

 • ویل اسمیت در نقش دکتر رابرت نویل: ویروس شناس سابق ارتش ایالات متحده قبل از طاعون جهانی، همسر و دخترش را در یک سقوط هلیکوپتر اندکی پس از قرنطینه شدن منهتن از دست می دهد و سه سال آینده را صرف تلاش برای یافتن درمانی می کند در حالی که از خود در برابر بیماری دفاع می کند. تاریکی جویان او در برابر ویروس مصون است و از ویال های خون خود برای ایجاد درمان استفاده می کند.
 • آلیس براگا در نقش آنا مونتز: یک بازمانده مذهبی از برزیل، او روزها را در یک کشتی صلیب سرخ در فیلادلفیا سپری کرد . پس از تسخیر شهر، او با اتان و چندین بازمانده دیگر در کشتی ماند، اما در نهایت، فقط ایتان و او زنده ماندند، زیرا آنها مصون بودند و بقیه یا آلوده یا کشته شدند. او برنامه های نویل را دنبال می کرد تا او را دنبال کند.
 • چارلی تاهان در نقش اتان: پسری از فیلادلفیا ، او مدتی را در کشتی صلیب سرخ با آنا گذراند و در هنگام غرق شدن کشتی او را همراهی کرد.
 • داش میهوک در نقش آلفا مال، مرد غالب جهش یافته‌های خون‌آشام‌مانند، Darkseekers، او مصمم است که جفتش را از نویل بازگرداند، و با درک نویل از آنها به عنوان موجوداتی بی‌ذهن و بی‌احساس مخالفت می‌کند.
 • اما تامپسون در نقش دکتر آلیس کریپین: دکتری که درمان سرطان را ایجاد می کند، او ناخواسته بشر را به مرز انقراض می کشاند. نویل این ویروس را “ویروس کریپین” می نامد. عملکرد تامپسون بی اعتبار است.
 • سالی ریچاردسون در نقش زوئی نویل، همسر رابرت
 • ویلو اسمیت در نقش مارلی نویل، دختر رابرت (ویلو دختر بیولوژیکی واقعی ویل اسمیت است.)
 • جوآنا نوماتا در نقش آلفا زن ، جفت نر آلفا، او توسط نویل گرفته می شود و به عنوان سوژه برای درمان او استفاده می شود.
 • دارل فاستر در نقش مایک
 • پت فرالی به عنوان صدای رئیس جمهور ایالات متحده
 • مایک پاتون در نقش صداپیشگان Darkseekers
دانلود فیلم سینمایی من افسانه هستم i am legend
سکانس درگیری ویل اسمیت با مبتلایان در فیلم من افسانه ام

توسعه فیلم من افسانه هستم I am Legend 2007

میدان واشنگتن در 31 اکتبر سال 2006: منطقه در حال پاکسازی قبل از فیلمبرداری عصرانه فیلم است. در پس زمینه خانه ای است که شخصیت ویل اسمیت در آن زندگی می کند.


ژانر ترسناک — علمی-تخیلی در اواخر دهه 1990 دوباره ظهور کرد. در سال 1995، برادران وارنر شروع به توسعه پروژه فیلم کرد، با داشتن حقوق رمان من افسانه ریچارد متسون در سال 1954 از سال 1970 [17] و قبلاً اقتباس مرد امگا در سال 1971 را ساخته بود.

مارک پروتوسویچ پس از اینکه استودیو تحت تأثیر فیلمنامه مشخصات او از The Cell قرار گرفت، برای نوشتن فیلمنامه استخدام شد.

اولین پیش نویس پروتوسویچ در سال 2000 در سانفرانسیسکو انجام شد و شباهت های زیادی با فیلم تمام شده داشت، اگرچه تاریکیکرها (به نام هموسیت ها) متمدن بودند تا حدی که موجودات مرد امگا متمدن بودند و آنا یک معتاد به مورفین تنها بود.

و همچنین این واقعیت که یک شخصیت هموسیت به نام کریستوفر به نیروهای نویل پیوست. برادران وارنر بلافاصله فیلم را در مسیر سریع قرار داد و نیل اچ. موریتز را به عنوان تهیه کننده پیوست کرد.

بازیگران تام کروز ، مایکل داگلاس، و مل گیبسون برای بازی در این فیلم در نظر گرفته شده بودند، با استفاده از فیلمنامه پروتوسویچ و با کارگردانی ریدلی اسکات . با این حال، در ژوئن 1997، ترجیح استودیو برای بازیگر آرنولد شوارتزنگر بود.

در ماه ژوئیه، اسکات و شوارتزنگر مذاکرات نهایی را انجام دادند، و قرار بود تولید در سپتامبر آینده آغاز شود، با استفاده از هیوستون به‌عنوان جایگاهی برای صحنه فیلم در لس‌آنجلس.

اسکات پروتوسویچ را با فیلمنامه نویسی به انتخاب خودش جایگزین کرد.جان لوگان ، که با او ماه ها کار فشرده را روی تعدادی از پیش نویس های مختلف گذراند. نسخه اسکات/لوگان I Am Legend من افسانه هستم 2007 ترکیبی از علمی تخیلی و هیجان انگیز روانشناختی بود، بدون دیالوگ در ساعت اول و با پایانی تلخ.

موجودات نسخه لوگان از نظر ماهیت حیوانی و وحشیانه شبیه به تاریک جویان فیلم تمام شده بودند. استودیو از ترس عدم جذابیت تجاری و پتانسیل تجاری خود، شروع به نگرانی در مورد آزادی هایی کرد که به اسکات داده بودند – سپس در یک رگه منفی از ناامیدی های باکس آفیس – و از تیم سازنده خواست که در مورد فقدان اکشن در فیلمنامه تجدید نظر کنند.

پس از یک پیش نویس «غنی» توسط نویسنده نیل خیمنز، برادران وارنر پروتوسویچ را دوباره به پروژه منصوب کرد و با اکراه دوباره با اسکات کار کرد.

در دسامبر 1997، با افزایش بودجه پیش بینی شده به 108 میلیون دلار به دلیل نظارت رسانه ها و سهامداران استودیو در تامین مالی یک فیلم پرهزینه، این پروژه زیر سوال رفت.

اسکات فیلمنامه را در تلاش برای کاهش بودجه فیلم به میزان 20 میلیون دلار بازنویسی کرد، اما در مارس 1998، استودیو پروژه را به دلیل ادامه نگرانی‌های بودجه لغو کرد، و احتمالاً به دلیل شکست در گیشه سه فیلم آخر اسکات، 1492: فتح بهشت ، وایت اسکوال ، و جی آی جین.

به همین ترتیب، فیلم‌های اخیر شوارتزنگر در آن زمان ( Eraser و Warner Bros مالک بتمن و رابین هستند.) نیز عملکرد ضعیفی داشت و آخرین تجربیات استودیو با فیلم‌های علمی تخیلی بزرگ Sphere و The Postman نیز منفی بود.

در آگوست 1998، کارگردان راب بومن به پروژه پیوست، با پروتوسویچ استخدام شد تا سومین پیش‌نویس کاملاً جدید را بنویسد، بسیار اکشن‌گراتر از نسخه‌های قبلی‌اش، اما کارگردان (که طبق گزارش‌ها آرزو کرد که نیکلاس کیج نقش اصلی را بازی کند) به کارگردانی Reign of Fire [26] ادامه داد و پروژه از کار افتاد.

در مارس 2002، شوارتزنگر تهیه کننده فیلم I Am Legend شد و مذاکراتی را با مایکل بی برای کارگردانی و ویل اسمیت برای بازی در این فیلم آغاز کرد.

بی و اسمیت بر اساس پیش نویس مجددی که بودجه آن را کاهش می داد، جذب این پروژه شدند. این پروژه به دلیل دوست نداشتن آلن اف. هورن ، رئیس برادران وارنر از فیلمنامه، متوقف شد.

در سال 2004، جف روبینوف، رئیس تولید ، از آکیوا گلدزمن خواسته شد که این فیلم را تهیه کند. در سپتامبر 2005، کارگردان فرانسیس لارنس برای هدایت پروژه قرارداد امضا کرد و قرار بود تولید آن در سال 2006 آغاز شود.

گیلرمو دل تورو در ابتدا توسط اسمیت به کارگردانی علاقه‌مند شد، اما آن را برای کارگردانی پسر جهنمی II: ارتش طلایی رد کرد.

لارنس، که فیلم کنستانتین توسط گلدزمن ساخته شد، مجذوب محیط‌های خالی شهری بود. او گفت: “همیشه چیزی مرا در مورد آن هیجان زده می کرد. اینکه این همه از دست دادن را تجربه کرده ام، برای مدت طولانی بدون مردم یا هر نوع تعامل اجتماعی باشم.”

گلدزمن این پروژه را برعهده گرفت، زیرا او دومین اقتباس از فیلم I Am Legend ، مرد امگا را تحسین کرد. بازنویسی برای فاصله گرفتن پروژه از دیگر فیلم‌های زامبی الهام‌گرفته از این رمان، و همچنین از فیلم اخیراً منتشر شده در 28 روز بعد انجام شد، اگرچه گلدزمن از صحنه‌های لندن متروک در ترسناک بریتانیا الهام گرفته بود.

فیلمی برای خلق صحنه های یک شهر متروکه نیویورک. یک طرح کلی 40 صفحه ای صحنه به صحنه از فیلم تا ماه مه 2006 تهیه شد.

زمانی که تاخیرهایی در فیلم Hancock اسمیت رخ داد.، که برای سال 2007 برنامه ریزی شده بود، پیشنهاد شد که فیلم های این بازیگر تغییر کند. این بدان معنا بود که فیلمبرداری باید در 16 هفته آغاز شود. تولید با استفاده از فیلمنامه و طرح کلی گلدزمن چراغ سبز نشان داد.

عناصری از فیلمنامه پروتوسویچ معرفی شدند، در حالی که خدمه با متخصصان بیماری های عفونی و سلول انفرادی مشورت کردند. [32] بازنویسی ها در طول فیلمبرداری ادامه یافت، به دلیل مهارت های بداهه نوازی اسمیت و ترجیح لارنس برای ساکت نگه داشتن صحنه های مختلف.

کارگردان فیلم پیانو جین کمپیون را با صدای کم تماشا کرده بود تا مزاحم پسر تازه متولد شده اش نشود و متوجه شد که سکوت می تواند سینمای بسیار موثری باشد.

دانلود فیلم سینمایی من افسانه هستم i am legend
ویل اسمیت در فیلم من افسانه ام

پخش فیلم من افسانه هستم I am Legend 2007

ویل اسمیت در آوریل 2006 برای بازی در نقش رابرت نویل قرارداد امضا کرد. او گفت که نقش من افسانه را برعهده گرفت زیرا احساس می کرد می تواند مانند ” فیلم گلادیاتور یا فیلم فارست گامپ باشد—اینها فیلم هایی با عناصر شگفت انگیز و تماشاگر خشنود هستند، اما این همیشه احساس می‌کردم که این امکانات را برای من دارد.»

این بازیگر متوجه شد که نویل سخت ترین چالش بازیگری او از زمان به تصویر کشیدن محمد علی در فیلم علی است.(2001). او گفت که “وقتی تنها هستید، پیدا کردن تضاد سخت است.”

لحن تاریک فیلم و بررسی اینکه آیا نویل در طول انزوای خود دیوانه شده است یا خیر، به این معنی بود که اسمیت مجبور بود خود را از قرار گرفتن در یک روال طنز در طول فیلم‌ها مهار کند.

برای آماده شدن برای نقش خود، اسمیت از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری در جورجیا بازدید کرد. او همچنین با فردی که در سلول انفرادی بوده و یکی از اسیران سابق جنگ بوده است، ملاقات کرده است.

اسمیت نویل را با ایوب مقایسه کرد که فرزندان، معیشت و سلامتی خود را از دست داد. مانند کتاب ایوب ، من افسانه هستمآیا او می تواند دلیلی برای ادامه پیدا کند؟ آیا می تواند امید یا آرزوی برتری و پیشرفت در زندگی را بیابد؟ یا مرگ همه چیز در اطرافش مرگی قریب الوقوع را برای خود ایجاد می کند؟ او همچنین به تأثیری در اجرای تام هنکس در فیلم Cast Away (2000) اشاره کرد.

ابی و کونا، هر دو سگ ژرمن شپرد سه ساله، نقش سگ نویل سام را بازی کردند. بقیه بازیگران مکمل شامل سالی ریچاردسون در نقش زوئی، همسر رابرت، و آلیس براگا در نقش بازمانده ای به نام آنا هستند.

ویلو اسمیت ، دختر ویل اسمیت، اولین فیلم خود را در نقش مارلی، دختر نویل انجام داد. اما تامپسون نقشی نامشخص در نقش دکتر آلیس کریپین دارد که در تلویزیون ظاهر می شود و در حال توضیح درمان خود برای سرطانی است که به ویروس جهش می یابد.

دانلود فیلم سینمایی من افسانه هستم i am legend
ویل اسمیت در فیلم من افسانه ام

فیلمبرداری فیلم من افسانه هستم I am Legend 2007

آکیوا گلدزمن تصمیم گرفت داستان را از لس آنجلس به شهر نیویورک منتقل کند تا از مکان هایی استفاده کند که به راحتی خلأ را نشان می دهند.

گلدزمن توضیح داد، “لس آنجلس در ساعت سه بعد از ظهر خالی به نظر می رسد، اما نیویورک هرگز خالی نیست… این راه بسیار جالب تر برای نشان دادن پوچی بادگیر جهان بود.”

برادران وارنر در ابتدا این ایده را به دلیل تدارکات رد کرد، اما فرانسیس لارنس مصمم بود در محل فیلمبرداری کند تا به فیلم حس طبیعی بدهد که از فیلمبرداری نکردن در صحنه های صوتی سود می برد.

لارنس با یک دوربین فیلمبرداری به شهر رفتو از مناطق پر از جمعیت فیلمبرداری کرد. سپس یک تست جلوه های ویژه برای حذف همه آن افراد انجام شد. این آزمایش تأثیر قدرتمندی بر مدیران استودیو داشت.

مایکل تادروس مقامات را متقاعد کرد که مناطق شلوغی مانند راه‌راه ترمینال بزرگ مرکزی ، چندین بلوک خیابان پنجم و پارک میدان واشنگتن را ببندند . این فیلم عمدتاً در قالب آنامورفیک ، با صحنه‌های فلاش بک در Super 35 فیلمبرداری شد.

فیلمبرداری در 23 سپتامبر 2006 آغاز شد. اسلحه خانه Marcy Avenue در ویلیامزبورگ برای فضای داخلی خانه نویل استفاده شد، در حالی که روستای گرینویچ برای نمای بیرونی استفاده شد.

مکان‌های دیگر عبارتند از بخش ترایبکا در منهتن پایین، ناو هواپیمابر Intrepid ، اسلحه‌خانه Kingsbridge در برانکس، و کلیسای جامع سنت پاتریک.

علف‌های هرز از فلوریدا وارد شدند و در نقاط مختلف پخش شدند تا شهر به نظر برسد که با آنها بیش از حد رشد کرده است. بسته شدن خیابان های اصلی با نیویورکی ها بحث برانگیز بود.

ویل اسمیت گفت: “فکر نمی‌کنم کسی به این زودی‌ها دوباره بتواند این کار را در نیویورک انجام دهد. مردم خوشحال نبودند. این بیشترین انگشت وسطی است که من تا به حال در حرفه‌ام به دست آورده‌ام.”

یک صحنه پل برای شش شب متوالی در ماه ژانویه روی پل بروکلین فیلمبرداری شد تا به عنوان یک صحنه فلاش بک که در آن شهروندان نیویورک شهر را تخلیه می کنند، عمل کند.

فیلمبرداری این صحنه 5 میلیون دلار از بودجه 150 میلیون دلاری گزارش شده فیلم را مصرف کرد که احتمالاً گران ترین فیلمبرداری شهر تا به امروز بوده است. این صحنه که باید الزامات 14 سازمان دولتی را برآورده می‌کرد، شامل 250 خدمه و 1000 نفر دیگر از جمله 160 عضو گارد ملی بود.

همچنین چندین هاموی ، سه استرایکر ، یک کاتر 110 فوتی (34 متری) ، یک قایق 41 فوتی (12 متری) نیز حضور داشتند.و دو قایق پاسخگویی 25 فوتی (7.6 متری) و همچنین وسایل نقلیه دیگر از جمله تاکسی، ماشین پلیس، کامیون آتش نشانی و آمبولانس.

فیلمبرداری در 31 مارس 2007 به پایان رسید. از تصاویر کامپیوتری (CGI) برای به تصویر کشیدن دهانه های اصلی پل بروکلین و پل منهتن در حال فروریختن موشک ها از جت های نظامی عبوری آنها را به جزیره منهتن منفجر کردند. .

پایان فیلم در لمبرتویل، نیوجرسی فیلمبرداری شد.

فیلمبرداری مجدد در حدود نوامبر 2007 انجام شد. لارنس خاطرنشان کرد: “تا حدود یک ماه پیش شاهد نماهای رندر شده کامل نبودیم. فیلم شروع به زندگی کاملاً دیگری می کند.

بعداً نمی توانید یک فیلم را به عنوان یک کل قضاوت کنید. برو، “اوه، شاید باید این قطعه کوچک را در وسط شلیک کنیم، یا کمی آن را تغییر دهیم.” اتفاقاً فیلمبرداری مجدد ما حول و حوش پایان فیلم می چرخد.”

خواننده ، مایک پاتون ، فریادهای روده‌ای «هموسیت‌های» آلوده را ارائه کرد و داش میهوکانیمیشن شخصیت را برای “مرد آلفا” آلوده ارائه کرد.

چندین شخصیت پرکننده با نقش‌های نامشخص در برنامه‌های خبری قدیمی و فلاش‌بک‌ها حضور داشتند، مانند صدای رئیس جمهور ناشناس ( پت فرالی )، و بازیگران نمایش امروز .

دانلود فیلم سینمایی من افسانه هستم i am legend
ویل اسمیت در فیلم من افسانه ام

جلوه ها فیلم من افسانه هستم I am Legend 2007

یک هفته پس از فیلمبرداری، فرانسیس احساس کرد افراد آلوده (که در فیلمنامه به آنها “تاریک جویان” یا “هموسیت ها” گفته می شود) که توسط بازیگرانی که پروتز پوشیده بودند به تصویر کشیده می شدند، قانع کننده نیستند.

تصمیم او برای استفاده از CGI منجر به افزایش بودجه و افزایش پس از تولید شد، اگرچه نتایج نهایی همیشه به خوبی مورد استقبال قرار نگرفت.

مفهوم پشت افراد آلوده این بود که غدد آدرنال آنها همیشه باز بود و لارنس توضیح داد: “آنها باید در اجرای خود دست از کار می کشیدند که شما نمی توانید در میانه راه از دست مردم خارج شوید.

شبی که پابرهنه هستند و متابولیسم آنها واقعاً افزایش یافته است، بنابراین آنها دائماً در حال تهویه بیش از حد هستند.، که واقعا نمی توانید بازیگران را برای مدت طولانی مجبور به انجام آن کنید یا آنها از هوش می روند .

در این فیلم تا حدودی انسانی به نظر می رسد، اما استاندارد نیست، بنابراین مایک پاتون، خواننده اصلی Faith No More ، مشغول ارائه فریادها و زوزه های مبتلایان شد.

علاوه بر این، CGI برای شیرها و آهوها در فیلم و برای پاک کردن عابران پیاده در نماهایی از نیویورک استفاده شد. کارگران قابل مشاهده در پنجره ها، تماشاگران و اتومبیل های در حال حرکت در دوردست همگی حذف شدند.

لارنس در دیدگاه خود از نیویورک خالی، از جان فورد به عنوان تأثیر خود یاد کرد: “ما نمی خواستیم یک فیلم آخرالزمانی بسازیم که در آن منظره آخرالزمانی احساس شود.

بسیاری از فیلم ها در یک روز زیبا می گذرند. چیزی جادویی در مورد آن وجود دارد. شهر خالی برخلاف تاریک و ترسناک که ایده آلی بود که بازیگران و گروه می خواستند.

دانلود فیلم سینمایی من افسانه هستم i am legend
ویل اسمیت در فیلم من افسانه ام

انتشار فیلم من افسانه هستم I am Legend 2007

I Am Legend در ابتدا برای اکران در 21 نوامبر 2007 در ایالات متحده و کانادا برنامه ریزی شده بود، اما تا 14 دسامبر به تعویق افتاد.

این فیلم در 26 دسامبر 2007 در بریتانیا اکران شد، و ایرلند، که در ابتدا برای 4 ژانویه 2008 برنامه ریزی شده بود.

در دسامبر 2007، چین به طور موقت اکران همه فیلم‌های آمریکایی در این کشور را به حالت تعلیق درآورد، که گمان می‌رود اکران I Am Legend را به تاخیر انداخته است.

ویل اسمیت با رئیس گروه فیلم چین در مورد تعیین تاریخ اکران صحبت کرد و بعداً توضیح داد: «ما خیلی خیلی سخت تلاش کردیم تا آن را به نتیجه برسانیم، اما فقط تعداد مشخصی از فیلم‌های خارجی مجاز هستند. ”

اولین نمایش در توکیو، نیویورک و لندن برگزار شد. در اولین نمایش لندن در میدان لستر ، نگ دوپری ، کمدین و بازیگر بریتانیایی پس از اینکه روی فرش قرمز فشار آورد و با فریاد “من نجند هستم!” به اطراف دوید، دستگیر شد. این شیرین کاری بخشی از بخش “ورزش شهری Neg’s” او در نمایش بازی کمدی توپ های فولادی بود.

دانلود فیلم سینمایی من افسانه هستم i am legend
ویل اسمیت و سردسته مبتلایان در فیلم من افسانه ام

بازاریابی فیلم من افسانه هستم I am Legend 2007

تیزر فیلم به نمایش هری پاتر و محفل ققنوس پیوست شد. و یک کمیک از DC Comics و Vertigo Comics ساخته شد، I Am Legend: Awakening.

این پروژه بر اساس همکاری بیل سینکیویچ ، فیلمنامه نویس مارک پروتوسویچ و نویسنده اورسون اسکات کارت طراحی شد. پسر نویسنده کتاب اصلی، ریچارد کریستین متسون، نیز در این پروژه همکاری کرد.

این پروژه از کمیک به یک قالب آنلاین تبدیل شد که در آن انیمیشن‌های انیمیشنی (که توسط تیم Broken Saints ایجاد شده‌اند) در وب‌سایت رسمی نمایش داده می‌شوند.

در اکتبر 2007، Warner Bros. Pictures، همراه با شرکت Electric Sheep، بازی چند نفره آنلاین I Am Legend: Survival را در دنیای مجازی Second Life راه اندازی کرد.

این بازی بزرگ‌ترین بازی بود که در دنیای مجازی برای حمایت از انتشار فیلم راه‌اندازی شد و به افراد این امکان را می‌داد تا در ۶۰ هکتار (۲۴۰۰۰۰ متر مربع) از شهر نیویورک به‌عنوان افراد آلوده یا غیرآلوده با یکدیگر بازی کنند.

این استودیو همچنین آژانس تبلیغاتی Crew Creative را استخدام کرد تا وب‌سایتی ایجاد کند که به طور خاص در آیفون قابل مشاهده باشد.

دانلود فیلم سینمایی من افسانه هستم i am legend
ویل اسمیت و آلیس براگا در فیلم من افسانه ام

باکس آفیس فیلم من افسانه هستم I am Legend 2007

I Am Legend در آخر هفته افتتاحیه خود در 3606 سالن سینما 77,211,321 دلار فروخت که به طور میانگین به ازای هر سالن 21,412 دلار رسید و آن را در صدر باکس آفیس قرار داد.

پیشی گرفتن از افتتاحیه The Lord of the Rings: The Return of King از افتتاحیه آن در ماه دسامبر. این فیلم در آمریکای شمالی 256،393،010 دلار و در کل 585،349،010 دلار در سراسر جهان فروخت.

این فیلم ششمین فیلم پرفروش سال 2007 در آمریکای شمالی بود، و تا آوریل 2014، در بین 100 فیلم برتر تاریخ، هم در داخل و هم در سراسر جهان (بدون تعدیل تورم قیمت بلیط) باقی ماند.

دانلود فیلم سینمایی من افسانه هستم i am legend
ویل اسمیت و سگ وفادارش در فیلم من افسانه ام

رسانه خانگی فیلم من افسانه هستم I am Legend 2007

این فیلم در 18 مارس 2008 بر روی DVD در دو نسخه منتشر شد: یک نسخه تک دیسکی، شامل فیلم با چهار انیمیشن کمیک (“مرگ به عنوان هدیه”، “انزوا”، “فدا کردن تعداد کمی برای بسیاری”، و “Shelter”)، و سایر ویژگی های DVD-ROM ، و یک نسخه ویژه دو دیسکی که شامل همه این موارد اضافی است، یک نسخه تئاتری جایگزین از فیلم با پایانی که به پایانی نزدیکتر از رمان دنبال می شود، و کپی دیجیتالی فیلم در پایان با کیفیت بالا، فیلم با فرمت دیسک Blu-ray و فرمت HD DVD همراه با انتشار DVD منتشر شد، با نسخه HD-DVD که بعداً در 8 آوریل 2008 منتشر شد.

هر دو نسخه HD شامل تمام ویژگی های موجود در نسخه DVD دو دیسکی هستند. نسخه نهایی مجموعه سه دیسکی نیز در 9 دسامبر 2008 منتشر شد.

این فیلم 7.04 میلیون دی‌وی‌دی فروخته و 126.2 میلیون دلار درآمد کسب کرده است که ششمین دی‌وی‌دی پرفروش سال 2008 است.

 • موسیقی متن
 • من افسانه ام
 • امتیاز فیلم توسطجیمز نیوتن هاوارد
 • منتشر شد 15 ژانویه 2008
 • طول 44:00 _ _
 • برچسب واریس سارابنده
 • تهیه کننده جیمز نیوتن هاوارد
 • گاهشماری جیمز نیوتن هاوارد
 • اسب آب من افسانه ام

موسیقی متن فیلم من افسانه ام I Am Legend در 15 ژانویه 2008 تحت عنوان Varèse Sarabande منتشر شد . موسیقی توسط جیمز نیوتن هاوارد ساخته شده است. این فیلم همچنین دارای آهنگ های باب مارلی “آهنگ رستگاری ” ” سه پرنده کوچک ” و ” من به کلانتر شلیک کردم “.

دانلود فیلم سینمایی من افسانه هستم i am legend
ویل اسمیت در فیلم من افسانه ام

دانلود فیلم سینمایی من افسانه هستم i am legend 2007

دانلود فیلم با زیرنویس چسبیده

دانلود با کیفیت Full HDدانلود با کیفیت 1080pدانلود با کیفیت 720pدانلود با کیفیت 480p
دانلوددانلوددانلوددانلود

دانلود فیلم با دوبله فارسی

دانلود با کیفیت 1080pدانلود با کیفیت 720pدانلود صوت دوبله جداگانه
دانلوددانلوددانلود
دانلود فیلم

.

خلاصه داستان : در فیلم من افسانه ام 2007، یک ویروس اصلاح شده برای درمان سرطان، در بین انسان‌ها پخش شده و برخلاف انتظار، تقریبا تمام نسل بشر را از بین برده است.

دکتر «رابرت نویل» (ویل اسمیت) تنها انسان باقی مانده در نیویورک، و شاید هم تمام دنیا است. به مدت سه سال، نویل هر روز پیغام های رادیویی را ارسال می کند به امید بازمانده های دیگری را هم پیدا کند.

اما او تنها نیست. بعضی از مبتلایان به ویروس هنوز نمرده اند، و به دور از نور خورشید، در تاریکی زندگی می کنند و تمام اعمال نویل را زیر نظر دارند، و تنها منتظر یک اشتباه از جانب او هستند، اشتباهی که می تواند به قیمت جانش تمام شود…

.

 • سایر اطلاعات :
 • کارگردان : Francis Lawrence
 • بازیگران : Will Smith, Alice Braga, Charlie Tahan
 • تهیه کنندگان : Akiva Goldsman, James Lassiter, David Heyman, Neal H. Moritz
 • نویسندگان : Mark Protosevich, Akiva Goldsman
 • موسیقی : James Newton Howard
 • کمپانی منتشرکننده : Warner Bros. Pictures, Roadshow Entertainment
 • ژانر فیلم آخرالزمانی — اکشن
 • رده سنی : PG-13 – تماشای این فیلم به افراد زیر 13 سال توصیه نمی شود.
 • زمان فیلم : 100 دقیقه
 • دوبله فارسی : دارد
4.8/5 - (6 امتیاز)