دانلود فیلم منطقه 3

معرفی فیلم منطقه 9 (District 2009)

فیلم منطقه 9 یک فیلم اکشن علمی تخیلی محصول سال 2009 به کارگردانی نیل بلوم کمپ در اولین فیلم بلند خود به نویسندگی بلومکمپ و تری تاچل و تهیه کنندگی پیتر جکسون و کارولین کانینگهام است. این محصول مشترک نیوزلند ، ایالات متحده و آفریقای جنوبی است. شارلتو کوپلی ، جیسون کوپ و دیوید جیمز بازیگران این فیلم هستند و از فیلم کوتاه زنده در جوبورگ محصول سال 2006 بلومکمپ اقتباس شده است.

فیلم District 2009 تا حدی در قالب فیلم یافت شده با مصاحبه‌های تخیلی، فیلم خبری و ویدئو از دوربین‌های نظارتی ارائه می‌شود. داستان که به بررسی مضامین انسانیت ، بیگانه‌هراسی و جداسازی اجتماعی می‌پردازد ، در سال 1982، زمانی که یک سفینه فضایی بیگانه بر فراز ژوهانسبورگ ، آفریقای جنوبی ظاهر می‌شود، آغاز می‌شود.

هنگامی که جمعیتی از بیگانگان حشره وار بیمار و سوءتغذیه در کشتی کشف می شوند، دولت آفریقای جنوبی آنها را در اردوگاهی به نام منطقه 9 محبوس می کند. بیست سال بعد، در جریان انتقال بیگانگان توسط دولت به اردوگاه دیگری، یکی از بیگانگان محصور به نام کریستوفر جانسون که قصد دارد با پسرش از زمین بگریزد و به خانه بازگردد، با یک بوروکرات به نام ویکوس ون دی مروه که رهبری جابجایی را برعهده دارد، تلاقی می‌کند. عنوان و فرضیه منطقه 9 از رویدادهای منطقه شش کیپ تاون در دوران آپارتاید الهام گرفته شده است.

یک کمپین بازاریابی ویروسی برای این فیلم در سال 2008 در San Diego Comic-Con آغاز شد، در حالی که تریلر تئاتر در ژوئیه 2009 به نمایش درآمد. District 9 توسط TriStar Pictures در 14 اوت 2009 در آمریکای شمالی منتشر شد و به موفقیت مالی دست یافت و بیش از 210 دلار درآمد کسب کرد. میلیون در گیشه این فیلم همچنین مورد تحسین منتقدان قرار گرفت که کارگردانی، اجراها، تدوین، جلوه‌های بصری، مضامین و داستان فیلم را تحسین کردند و برخی آن را یکی از بهترین فیلم‌های علمی تخیلی دهه 2000 می‌دانستند و جوایز و نامزدی متعددی از جمله چهار فیلم آکادمی دریافت کرد . نامزدهای جایزه بهترین فیلم ، بهترین فیلمنامه اقتباسی ، بهترین جلوه‌های بصریو بهترین تدوین فیلم .

معرفی فیلم منطقه 9

داستان فیلم سینمایی District 2009

در سال 1982، یک سفینه فضایی غول پیکر به زمین می رسد و بر فراز شهر ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی شناور می شود. یک تیم تحقیقاتی انسانی بیش از یک میلیون بیگانه مبتلا به سوءتغذیه (به نام ” میگوها “) را در داخل پیدا می کند، و دولت آفریقای جنوبی آنها را به یک اردوگاه زمینی به نام ناحیه 9 منتقل می کند. با این حال، در طول سال ها به یک زاغه تبدیل می شود و مردم محلی از زمین اغلب شکایت می کنند. که بیگانگان قانون شکنان کثیف و نادانی هستند که منابع را از انسان ها خارج می کنند.

پس از ناآرامی بین بیگانگان و افراد محلی، دولت شرکت چند ملیتی متحد (MNU)، یک تولید کننده بزرگ سلاح را استخدام می کند تا بیگانگان را به یک کمپ جدید در خارج از شهر منتقل کند. پیت اسمیت، یکی از مدیران MNU، کارمند MNU و دامادش Wikus van de Merwe را برای رهبری جابجایی منصوب می کند.

در همین حال، سه بیگانه، کریستوفر جانسون، پسر خردسالش سی‌جی، و دوست کریستوفر، پل، در زباله‌دانی منطقه 9 برای یافتن سوخت بیگانگان در فناوری میگو جستجو می‌کنند، که کریستوفر در بیست سال گذشته از آنها خواسته است تا به اندازه کافی برای اجرای نقشه‌اش ترکیب کنند. آنها سرانجام در کلبه پل کار را تمام می کنند، اما وقتی ویکوس به کلبه می آید تا اطلاعیه جابجایی را به پل ارائه دهد، ویکوس ظرف مخفی شده با سوخت را پیدا می کند و به طور تصادفی مقداری از آن را در حالی که آن را مصادره می کند به صورتش می پاشد. پل توسط کوبوس ونتر کشته شد

ویکوس شروع به جهش به میگو می‌کند و از بازوی چپش شروع می‌کند که پس از قرار گرفتن در معرض سوخت آسیب دیده و زیر یک بانداژ بزرگ پنهان شده است. او پس از کمرنگ کردن علائم خود (استفراغ، خون دماغ، سردرد و از دست دادن ناخن)، در یک مهمانی برای جشن ترفیع خود از هوش می رود و به بیمارستان منتقل می شود، جایی که اکنون کشف می شود که دست چپ او تبدیل به پنجه میگو شده است.

او به آزمایشگاه MNU منتقل می‌شود، جایی که محققان آزمایش‌های وحشیانه‌ای را انجام می‌دهند و کشف DNA کایمریک او به او توانایی کار با سلاح‌های میگو را می‌دهد، که فقط با بیولوژی موجودات فضایی کار می‌کند. اسمیت که می‌خواهد این هیبرید انسان/بیگانه را قبل از تبدیل شدن کامل Wikus به تصویر بکشد، دستور می‌دهد بدن ویکوس را زنده کنند.

و به دلیل خواص آن برداشت می شود. Wikus بر پرسنل آزمایشگاه چیره می شود و فرار می کند. در حالی که نیروهای کوبوس ونتر به دنبال او هستند، داستانی از تلویزیون پخش می‌شود، داستانی که به تانیا که همسر ویکوس و دختر اسمیت است می‌رسد و ادعا می‌کند که ویکوس یک فراری تحت تعقیب است که به دلیل ارتباط با بیگانگان به بیماری مسری مبتلا شده است.

Wikus در منطقه 9 پناه می برد و به طور تصادفی کریستوفر و ماژول فرماندهی مخفی سفینه فضایی مادر را در زیر خانه فقیر نشین خود پیدا می کند. کریستوفر به Wikus توضیح می‌دهد که سوخت مصادره‌شده برای برنامه او برای فعال‌سازی مجدد دراپ‌شیپ بسیار مهم است، و اگر بتواند آن‌ها را در dropship به کشتی مادر برساند، می‌تواند Wikus را درمان کند و دگرگونی فیزیکی او را معکوس کند.

ویکوس تلاش می کند تا از فروشنده اسلحه منطقه 9 نیجریه ای Obesandjo، اسلحه به دست آورد، او می خواهد بازوی بیگانگان Wikus را بخورد زیرا معتقد است که این امر به او توانایی های بیگانه می دهد. با این حال، ویکوس یک سلاح بیگانگان را تصاحب می‌کند و می‌تواند از آن استفاده کند، با مجموعه‌ای از سلاح‌هایی که او و کریستوفر می‌توانند برای بازیابی سوخت بیگانگان استفاده کنند، فرار می‌کند.

ویکوس و کریستوفر سپس از طریق MNU به آزمایشگاه می‌روند و سوخت را بازیابی می‌کنند. با این حال، کریستوفر پس از دیدن آزمایش‌های وحشیانه‌ای که MNU بر روی افرادش در آزمایشگاه (از جمله پل تشریح شده) انجام داده است، به ویکوس می‌گوید که باید هرچه سریع‌تر برای کمک به خانه برگردد و تا سه سال دیگر نمی‌تواند جهش ویکوس را خنثی کند.

به عرضه محدود سوخت ویکوس خشمگین کریستوفر را به زمین می اندازد و سعی می کند ماژول dropship را خودش به کشتی مادر بفرستد، اما توسط نیروهای Koobus Venter سرنگون می شود. ونتر ویکوس و کریستوفر را دستگیر می‌کند، اما گروه اوبساندجو به کاروان MNU کمین می‌کنند، ویکوس را می‌گیرند و او را به اوبساندجو می‌آورند، او آماده می‌شود تا بازوی میگوی ویکوس را جدا کند.

در همین حال، سی‌جی که در دراپ‌شیپ پنهان می‌ماند، از راه دور کشتی مادر و لباس مکانیزه بزرگ جنگی واقع در پایگاه Obesandjo را فعال می‌کند. کت و شلوار به نیجریه ای ها حمله می کند و ویکوس وارد لباس می شود و کریستوفر را از دست مزدوران نجات می دهد. با رفتن به سفینه، آن دو زیر آتش سلاح‌های انسانی سنگین قرار می‌گیرند، و ویکوس برای دفع مزدوران پشت سر می‌ماند و برای کریستوفر، که قول می‌دهد بعد از سه سال برگردد و ویکوس را شفا دهد، زمان می‌خرد.

پس از کشته شدن همه مزدوران دیگر، ونتر سرانجام لباس را فلج می کند و در آستانه اعدام ویکوس است که بیگانگان زاغه نشین به او حمله کرده و او را زنده تکه تکه می کنند. کریستوفر با سی جی وارد سفینه دراپ می‌شود و کشتی از طریق یک پرتو تراکتور به سفینه مادر منتقل می‌شود و کریستوفر از آن برای ترک زمین استفاده می‌کند.

بشریت باید حدس بزند که آیا کریستوفر بازخواهد گشت تا همه موجودات فضایی باقیمانده را به دنیای اصلی خود بازگرداند یا اینکه برای اعلان جنگ به زمین بازخواهد گشت. آزمایشات MNU بر روی جمعیت بیگانه توسط فاندیسوا، کارآموز سابق ویکوس، افشا می شود، و بیگانگان به اردوگاه جدید، به نام ناحیه 10 منتقل می شوند. تانیا یک گل فلزی را در آستانه خانه خود پیدا می کند، که به او امیدواری می دهد که ویکوس هنوز زنده است، و اکنون ویکوس کاملاً دگرگون شده در یک انبار زباله در حال ساخت گل برای همسرش نشان داده می شود.

بازیگران فیلم District 2009

بهترین فیلم ها را در کنار خانواده با وبسایت رسمی عصر فیلم تجربه کنید

معرفی فیلم و سریال

معرفی فیلم از ژانر های پیشنهادی ——>

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.