دانلود فیلم یادگاری(ممنتو memento(

دانلود فیلم یادگاری [ممنتو (MEMENTO)] 2000

فیلم ممنتو (MEMENTO) در سال 2000 انتشار یافت. یادگاری یک فیلم با حسی نو که بیننده خود را پای تلویزیون میخکوب خواهد کرد و ساعت ها لذت را از ژانر خود به شما هدیه میدهد.

فیلم یادگاری(memento) با یک پایان شروع می شود. ما شاهد قتل جان «تدی» گمل ( جو پانتولیانو ) از فراموشی مرموز لئونارد شلبی ( گای پیرس ) هستیم و سپس زمان برعکس می گذرد، حتی قبل از اینکه داستان اتفاق بیفتد. یک پولاروید به داخل دوربین برمی‌گردد، یک تفنگ دور انداخته به دست لئونارد برمی‌گردد و یک گلوله به داخل اتاقک پرواز می‌کند.

این نه تنها یک فیلم معمایی معکوس را آغاز می کند، بلکه وسواس مداوم کریستوفر نولان بزرگ را در مورد راه های مختلف حرکت و مبارزه با زمان نیز آغاز می کند.

خواه او حقه‌های جادویی می‌کشد، در رویاها غوطه‌ور می‌کند یا از کیهان عبور می‌کند، علایق نولان تقریباً همیشه به شخصیت‌هایی بازمی‌گردد که نه تنها با گذشته‌شان حساب می‌کنند، بلکه فعالانه تلاش می‌کنند تا آن‌ها را تغییر دهند.

فیلم یادگاری یا ممنتو (MEMENTO) احساسات بیننده را به راحتی هر لحظه تحریک و در یک لحظه حس غمگین فیلم را به خشم تبدیل میکرد.

با فیلم ساز تنت که به معنای واقعی کلمه جان دیوید واشنگتن را در گذر زمان به عقب می‌برد و جالب است که به اولین “وارونگی زمانی” فیلم یادگاری (Memento) نگاهی بیندازیم، اگر فقط ببینیم نولان چگونه تکامل یافته عمل کرده است و به طرز شگفت‌انگیزی ثابت مانده است. یک قصه گو بعد از این همه…

فیلم Memento برعکس حرکت می کند تا رنج عجیب شخصیت اصلی خود را تقلید کند. یک حمله به خانه باعث مرگ همسر لئونارد و آسیب شدید مغزی او شد، نوعی از دست دادن حافظه کوتاه مدت که در آن او نمی تواند خاطرات جدیدی ایجاد کند.

سیستم پیچیده ای از پولارویدها، یادداشت های خط دار و خالکوبی تنها چیزهایی هستند که او را در تلاش برای انتقام از قاتل همسرش، که او فقط با نام “جان جی” می شناسد، نگه می دارد.

در بازگویی داستان از لحظه‌ای که لئونارد تدی را می‌کشد که در ابتدا به عنوان انتقامی که لئونارد در جستجوی آن بوده است قاب می‌شود نولان ما را به جای قهرمان داستان قرار می‌دهد.

ما در هر صحنه‌ای بدون زمینه‌ای از خواب بیدار می‌شویم، نتایج نهایی را بدون پیش‌فرض می‌بینیم، پاسخ‌هایی به سؤالاتی که در وهله اول هرگز نگرفتیم.

همانطور که داستان دوباره به هم می‌پیوندد، متوجه می‌شویم که تقریباً هر چیزی که به لئونارد گفته شده یک دروغ است و خطرات اعتماد به هر کسی را در زمانی که هر فردی که ملاقات می‌کنید یک غریبه است برجسته می‌کند.

ناتالی ( کری-آن ماس )، متصدی بار که شماره پلاکی را اجرا می کند که در نهایت لئونارد را متقاعد کرد که تدی همان جان جی است، این کار را تنها پس از دستکاری لئونارد برای هدایت یک فروشنده مواد مخدر رقیب، داد ( کالوم کیث رنی ) انجام می دهد.) خارج از شهر.

این یک فریب سرد و حساب شده است که آینه بزرگتری است که توسط تدی انجام شده است. برای یک سال، تدی یک پلیس مخفی است و اساساً از لئونارد به عنوان قاتل شخصی خود استفاده می کند و او را به سمت “جان جی”های بی شماری هدایت می کند و سپس روند را از اول شروع می کند. در واقع، این مردان هیچ ارتباطی با مرگ همسر لئونارد نداشتند.

تدی فقط از لئونارد استفاده می کند تا معاملات مواد مخدر را به هم بزند و پول کمی از این معامله برای خودش بردارد.

داستان فیلم ممنتو (MEMENTO) [2000]

لئونارد پس از قتل آخرین جان جی – جیمی گرانتز ( لری هولدن )، دوست پسر ناتالی – که نام “سامی” را ذکر می کند، دوگانگی تدی را کشف می کند.

یکی از اولین خالکوبی های لئونارد عبارت است از “به یاد داشته باشید سامی جانکیس”، مردی با اختلال حافظه مشابه. اگر جیمی گرانتز از سامی خبر داشته باشد، به این معنی است که او قبلاً با لئونارد ملاقات کرده است، به این معنی که هیچ چیز در مورد این تعامل آنطور که لئونارد می‌داند نیست.

تدی از راه می رسد و حقیقت را به لئونارد گیج می گوید، اما مهم نیست. او آن را به خاطر نخواهد آورد. او به لئونارد می گوید : « اینجا تعداد زیادی جان جی وجود دارد که بتوانیم آنها را پیدا کنیم.

اما مهمترین دروغ او در Memento همان دروغی است که لئونارد به خودش می گوید. فیلم با رسیدن لئونارد به یک مغازه خالکوبی خاتمه می‌یابد تا شماره پلاک تدی را برای خودش جوهر کند و مسیری را پیش می‌گیرد که با صحنه قتلی که فیلم را باز می‌کند به پایان می‌رسد.

لئونارد در حال تنظیم آینده است- لئونارد برای انتقام گیری که او حتی متوجه نمی شود. اما آیا این وعده پوچ همه انتقام نیست، لحظه ای کوتاه از تحقق که واقعیت شما را تغییر نخواهد داد؟ انتقام در نهایت یک عمل دروغ گفتن به خودتان است. لئونارد می پرسد: “آیا من به خودم دروغ می گویم تا خوشحال باشم؟” “در مورد تو، تدی، بله، این کار را خواهم کرد.”

آنچه نولان در اینجا می گوید این است که شما می توانید معنای یک پایان را تغییر دهید، اما آغاز، منبع آن خشم یا درد یا رنجش، ثابت می ماند. و سپس به ساخت چند فیلم در مورد مردانی پرداخت که با همین ایده مبارزه می کنند.

در فیلم آغازین ، دومینیک کاب ( لئوناردو دی کاپریو ) توسط فرافکنی همسرش، مالوری ( ماریون کوتیار ) تسخیر می شود، که تنها به عنوان یک رویا تجلی گناهی است که او به خاطر گناهش در مرگ او احساس می کند.

در فیلم بین ستاره‌ای (inter staler) ، کوپر ( متیو مک‌کانهی ) از طریق یک سیاه‌چاله سفر می‌کند و به یک نمایش چهار بعدی از یک حالت پنج بعدی پیشرفته می‌رود تا پیامی را برای دخترش در گذشته ارسال کند.

حتی بروس وین (کریستن بیل) که در هر سه فیلم سه گانه شوالیه تاریکی نولان نقش بتمن را ایفا می کند، خود را به طور کامل وقف ماموریتی می کند که از یک لحظه غم انگیز در کوچه ای به وجود می آید، زمانی که او فقط یک پسر بود.

اینها لحظات تغییر ناپذیری در زمان هستند که شخصیت های نولان بهشت ​​و زمین را به حرکت در می آورند تا تغییر دهند.

زمان پرپیچ و خم Tenet عمدتاً با Inception و Interstellar مقایسه می شود، اما بیشتر شبیه نقطه پایان موضوعی طبیعی ایده هایی است که برای اولین بار در Tenet مطرح شد.

نولان پس از اولین بازی با Following ، واقعاً با داستانی که به عقب روایت می‌شود، ظاهر شد، تصویری از روشی که یک لحظه در زمان می‌تواند عواقبی داشته باشد که ما حتی ممکن است درک نکنیم، عواقبی که نمی‌توانیم تغییر دهیم.

بیست سال بعد، با تنت ، نولان تصمیم گرفت که از غر زدن دست بردارد و فقط بپرسد: خوب، اگر بتوانیم چه اتفاقی می‌افتد؟ “این معکوس کردن جریان زمان…آیا اکنون اینجا بودن به این معنا نیست که هرگز اتفاق نیفتاده است؟”

“باید باور کنم که اعمال من هنوز معنی دارند، حتی اگر نتوانم آنها را به خاطر بسپارم. باید باور کنم که وقتی چشمانم بسته است، دنیا هنوز آنجاست.»

لئونارد شلبی، در فیلم یادگاری

دانلود فیلم یادگاری (ممنتو memento)

دانلود فیلم ممنتو زبان اصلیکیفیتلینک دانلود
دانلود فیلم ممنتو زبان اصلیکیفیت 1080
همراه زیرنویس فارسی
دانلود
دانلود فیلم ممنتو زبان اصلیکیفیت 720
همراه زیرنویس فارسی
دانلود
دانلود فیلم ممنتو زبان اصلیکیفیت 480
همراه زیرنویس فارسی
دانلود
———————————————–———————————————–———————————————–
دانلود فیلم حافظه زبان اصلی
4.8/5 - (11 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.