دانلود فیلم سورپرمن 2013

معرفی فیلم مرد پولادین (سوپر من) Man of Steel

فیلم مرد پولادین فیلمی ابرقهرمانی محصول سال 2013 بر اساسشخصیت سوپرمن کامیکس دی سی است . تولید شده توسط Syncopy ، و توزیع شده توسط Warner Bros. Pictures ، اولین قسمت از DC Extended Universe (DCEU) و راه اندازی مجدد سری فیلم سوپرمن است که داستان اصلی شخصیت را به تصویر می کشد.

کارگردانی فیلم Man of Steel بر عهده زک اسنایدر است که توسط دیوید اس. گویر بر اساس داستانی از او و کریستوفر نولان ، که تهیه کننده نیز هست، نوشته شده و هنری کاویل در آن نقش آفرینی کرده است.

ایمی آدامز , مایکل شانون , کوین کاستنر , دایان لین , لارنس فیشبرن و راسل کرو . در این فیلم، کلارک کنت متوجه می شود که او یک بیگانه فوق العاده از سیاره کریپتون است. او نقش محافظ بشریت را به عنوان سوپرمن بر عهده می گیرد و تصمیم می گیرد با ژنرال زود روبرو شود و او را از نابودی بشریت باز دارد.

توسعه در سال 2008 زمانی آغاز شد که برادران وارنر از نویسندگان، فیلمنامه نویسان و کارگردانان کتاب های مصور صحبت کرد و تصمیم به راه اندازی مجدد فرنچایز گرفت. در سال 2009، یک حکم دادگاه منجر به این شد که خانواده جری سیگل حقوق منشأ سوپرمن و حق چاپ سیگل را پس بگیرند.

در این تصمیم آمده بود که برادران وارنر حق امتیاز اضافی از فیلم های قبلی را به خانواده ها بدهکار نیست، اما اگر آنها تا سال 2011 تولید یک فیلم سوپرمن را آغاز نکنند، املاک شوستر و سیگل می توانند برای از دست دادن درآمد یک فیلم تولید نشده شکایت کنند.

کریستوفر نولان تهیه کننده ایده گویر را پس از بحث در مورد داستان شوالیه تاریکی برمی خیزدو اسنایدر در اکتبر 2010 به عنوان کارگردان فیلم استخدام شد. تصویربرداری اصلی در اوت 2011 در غرب شیکاگو، ایلینویز ، قبل از نقل مکان به ونکوور و پلانو، ایلینوی آغاز شد.

فیلم Man of Steel در ۱۴ ژوئن ۲۰۱۳ به صورت دو بعدی، سه بعدی و آی مکس در سینماها اکران شد . این فیلم نقدهای متفاوتی دریافت کرد و منتقدان سکانس‌های اکشن، فیلمبرداری، جلوه‌های بصری، کارگردانی اسنایدر، موسیقی هانس زیمر و بازی شانون در نقش زود را ستایش کردند، اما از سرعت و رویکرد جدی آن به شخصیت اصلی انتقاد کردند.

بازی کاویل در نقش سوپرمن نیز با واکنش قطبی روبرو شد. این فیلم بیش از 668 میلیون دلار در سراسر جهان فروخت، سود خالص آن تقریباً 42 میلیون دلار بود و نهمین فیلم پرفروش سال 2013 است.

این آخرین فیلم دی سی است که توسط لجندری پیکچرز با سرمایه مشترک ساخته شده است. ادامه‌ای با عنوان Batman v Superman: Dawn of Justiceدر 25 مارس 2016 منتشر شد.

دانلود فیلم سور پرمن 2013

داستان فیلم مرد پولادین (سوپر من) Man of Steel

سیاره کریپتون از استخراج هسته سیاره بی ثبات شده است . درست قبل از انفجار سیاره، جور-ال ، مشاور ارشد شورای عالی کریپتون، کدکس ژنتیک را به پسر شیرخوار خود، کال ال ،، اولین کودک کریپتونی به طور طبیعی در طی قرن ها تزریق می کند.

جور-ال موفق می شود کال ال را با یک فضاپیما به سمت زمین بفرستد، قبل از اینکه توسط ژنرال زود در جریان یک شورش کشته شود. کال ال در کانزاس فرود آمد ، جایی که جاناتان و مارتا کنت او را به فرزندخواندگی پذیرفتند و کلارک نامیدند.

همانطور که او بزرگتر می شود، قدرت های مافوق بشری در او ایجاد می شود که جاناتان او را ترغیب می کند که پنهان نگه دارد، حتی سال ها بعد در طی یک حادثه گردباد که جان خود را از دست می دهد از کمک کلارک خودداری می کند. کلارک که به خاطر مرگ جاناتان احساس گناه می کند، با نام مستعار مختلف به سراسر جهان سفر می کند و به دنبال هدفی در زندگی است.

خبرنگار دیلی پلنت ، لویس لین ، مأموریتی برای بررسی کشف یک کشتی پیشاهنگ کریپتونی در قطب شمال کانادا دریافت می کند. کلارک با لباس مبدل به کشتی وارد کشتی می شود و از هوش مصنوعی (AI) آن که از پدرش جور-ال الگوبرداری شده است، متوجه می شود که کلارک برای راهنمایی مردم آن به زمین فرستاده شده است.

لوئیس در حالی که کلارک را دنبال می کند، به طور ناخواسته سیستم امنیتی کشتی را فعال می کند و او از قدرت خود برای نجات لوئیس از نیروهای دفاعی آن استفاده می کند.

او یونیفرم ارائه شده توسط هوش مصنوعی کشتی را می پوشد و شروع به آزمایش توانایی های پروازی خود می کند. قادر به متقاعد کردن سرپرست پری وایت نیستلوئیس برای انتشار مقاله ای در مورد این حادثه، کلارک را در اسمالویل ردیابی می کند و قصد دارد او را افشا کند.

با این حال، لوئیس با شنیدن قربانی شدن جاناتان کنت داستان را رها می کند و هویت کلارک را ایمن نگه می دارد، که به شک پری دامن می زند.

Zod و خدمه اش از منطقه فانتوم فرار می کنند ، جایی که به دلیل اقدامات خود علیه کریپتون به جرم خیانت زندانی شدند. آن‌ها به زمین سفر می‌کنند تا آن را به یک کریپتون جدید تبدیل کنند که چندین دستگاه زمین‌ساز را در اختیار دارد که از پاسگاه‌های کریپتونی نجات یافته است.

پس از دستگیری کلارک و لوئیس، افسر علمی Zod، Jax-Ur ، ژن های کلارک را استخراج می کند تا مستعمره نشینان کریپتونی را ایجاد کند که جامعه ای بر اساس ایده آل های Zod در خلوص ژنتیکی بسازند.

با استفاده از Jor-El AI برای تصاحب کشتی، کلارک و لوئیس فرار می کنند و به ارتش ایالات متحده در مورد نقشه Zod هشدار می دهند که منجر به یک رویارویی انفجاری بین کلارک و سربازان Zod می شود.

Zod قدرتمندترین دستگاه زمین‌ساز خود، موتور جهانی را به کار می‌گیرد که به شدت به متروپلیس آسیب می‌زند و موجودیت بشریت را به خطر می‌اندازد. با توجه به نام رمز ” سوپرمنکلارک سکوی زمین‌سازی را نابود می‌کند در حالی که ارتش حمله انتحاری را آغاز می‌کند و نیروهای زود را به منطقه فانتوم بازمی‌گرداند.

با نابودی کشتی و از بین رفتن تنها امید کریپتون برای احیای، زود قول می‌دهد که زمین و ساکنانش را برای انتقام نابود کند. کریپتونی ها درگیر یک نبرد طولانی در سراسر متروپلیس می شوند که زمانی به پایان می رسد که کلارک مجبور می شود زود را بکشد در حالی که او به خانواده ای در ایستگاه قطار حمله می کند. او برای دسترسی مخفیانه به موقعیت های خطرناک، با هویت غیرنظامی خود، کلارک، به عنوان یک خبرنگار مستقل برای دیلی پلنت ، شغلی را انتخاب می کند.

دانلودفیلم مرد پولادین 2013

بازیگران فیلم مرد پولادین (سوپر من) Man of Steel

 • هنری کاویل در نقش کال ال / کلارک کنت / سوپرمن :
 • یک کریپتونی با قدرت ها و توانایی های مافوق بشری که در کودکی توسط والدینش به زمین فرستاده شد تا از نابودی سرزمین مادری خود، کریپتون فرار کند، و تحت هدایت ذهنی کشاورزان در اسمالویل ، کانزاس بزرگ شد تا اینکه از پیام هولوگرافیک خود الهام گرفت. پدر فقید برای تبدیل شدن به بزرگترین محافظ زمین. کاویل اولین بازیگر غیرآمریکایی است که این شخصیت را بازی می کند. او قبلاً در فیلم Superman: Flyby انتخاب شده بود، که در نهایت کنار گذاشته شد، و برای ایفای نقش در فیلم 2006 در نظر گرفته شد. سوپرمن برمی گردد ، اما به براندون راث باخت. کاویل اظهار داشت: “یک داستان بسیار واقعی در پشت شخصیت سوپرمن وجود دارد.” او توضیح داد که هدف همه این بوده است که مشکلاتی را که شخصیت او در نتیجه داشتن هویت‌های چندگانه با آن روبرو می‌شود، کشف کنند – از جمله نام تولد او، کال ال، و شخصیت جایگزین او، کلارک کنت. کاویل همچنین با اشاره به آسیب پذیری های سوپرمن اظهار داشت: “او تنهاست و هیچکس شبیه او نیست.” “این باید فوق‌العاده ترسناک و تنها باشد، نه اینکه بدانی کی هستی یا چه هستی، و سعی کنی بفهمی چه چیزی منطقی است. مبنای شما کجاست.? از چه چیزی می کشی؟ با قدرتی که داری از کجا حد می کشی؟ به خودی خود، این یک ضعف باورنکردنی است.” [15] در مصاحبه ای با مجله توتال فیلم ، کاویل اظهار داشت که روزانه نزدیک به 5000 کالری مصرف می کرده است، روزانه بیش از دو ساعت تمرین می کرده و پروتئین را شخم می زند تا توده عضلانی را جمع کند. تایلر هوچلین (که بعدها نقش شخصیت را در Arrowverse و Superman & Lois بازی کرد )، متیو گود ، آرمی همر ، جو مانگانیلو و کالین اودوناگو نیز برای این نقش در نظر گرفته شده بودند. Manganiello پس از آن به عنوان Deathstroke در لیگ عدالت انتخاب شد. کوپر تیمبرلین برای نقش کلارک کنت 9 ساله و دیلن اسپریبری برای نقش کلارک کنت 13 ساله انتخاب شدند.
 • امی آدامز در نقش لوئیس لین :
 • خبرنگار روزنامه دیلی پلنت و علاقه عاشقانه کلارک کنت. آدامز از میان فهرستی از بازیگران زن انتخاب شد که شامل کریستن استوارت ، زوئی سالدانا ، اولیویا وایلد و میلا کونیس می‌شد. اسنایدر گفت: “جستجوی بزرگ و عظیمی برای لوئیس وجود داشت.” “برای ما، این یک چیز بزرگ و بدیهی است که نقش بسیار مهمی بود. ما تست های آزمایشی زیادی انجام دادیم، اما این ملاقات را با امی آدامز داشتیم و بعد از آن احساس کردم که او برای آن عالی است.” آدامز برای این نقش سه بار تست داد: یک بار برای فیلم بدون تولید Superman: Flyby و بار دوم برای بازی Superman Returns قبل از رسیدن به نقش فعلی. آدامز در مارس 2011 ایفای نقش لوئیس لین را تایید کرد. اسنایدر هنگام اعلام این نقش در بیانیه ای گفت: “ما هیجان زده هستیم که انتخاب بازیگران امی آدامز، یکی از همه کاره ترین و معتبرترین بازیگران زن در فیلم های امروزی را اعلام کنیم. امی. این استعداد را دارد که تمام ویژگی‌هایی را که ما در مورد لوئیس دوست داریم به تصویر بکشد: باهوش، سرسخت، خنده‌دار، گرم، جاه‌طلب و البته زیبا.» آدامز در به تصویر کشیدن لوئیس لین اظهار داشت که این فیلم لوئیس لین را نشان می دهد که “زنی مستقل و پر جنب و جوش… اما در دنیایی قابل شناسایی تر است.” آدامز گفت که “او بیشتر به یک روزنامه نگار آزاد تبدیل شده است، کسی که دوست دارد دستی کار کند. ماهیت تجارت روزنامه بسیار تغییر کرده است. فشار بسیار بیشتری وجود دارد.”
 • مایکل شانون در نقش ژنرال زود :
 • یک ژنرال کریپتونی با همان ابرقدرت‌های سوپرمن، که می‌خواهد زمین را به یک کریپتون جدید تحت فرمانروایی خود تبدیل کند. ویگو مورتنسن و دنیل دی لوئیس نیز برای این نقش در نظر گرفته شده بودند. اسنایدر اظهار داشت: “زود نه تنها یکی از سرسخت‌ترین دشمنان سوپرمن است، بلکه یکی از مهم‌ترین دشمنان سوپرمن است، زیرا او بینش‌هایی نسبت به سوپرمن دارد که دیگران آن را ندارند. مایکل بازیگر قدرتمندی است که می‌تواند هر دو هوش را به نمایش بگذارد. و بدخواهی شخصیت، او را برای این نقش عالی می کند.” وقتی از گویر در مورد دلیل انتخاب زود به عنوان شخصیت منفی سوال شد، او گفت: “روشی که (کریستوفر) نولان و من همیشه به فیلم ها نزدیک شده ایم این است که هرگز نمی گویید، “هی، کدام شخصیت شرور برای این فیلم جالب است؟” شما ابتدا با داستان شروع می کنید. چه نوع داستانی؟ چه نوع تمی را می خواهید بگویید؟ بنابراین ما آن را حل کردیم. سپس، معمولاً شرور از نظر اینکه چه کسی آنتاگونیست مناسب برای آن خواهد بود، آشکار می شود. بچه ها فیلم را ببینید، تنها شروری که می توانستیم از آن استفاده کنیم، زود و کریپتونی ها بود. منظورم این است که وقتی می بینید کل داستان چیست، هیچ چیز دیگری حتی معنا پیدا نمی کرد.”
 • کوین کاستنر در نقش جاناتان کنت :
 • پدر خوانده کلارک اسنایدر توضیح داد که دلیلش برای انتخاب این زوج روی پرده صرفاً به خاطر واقع‌گرایی است: «فکر می‌کنم چیزی که وقتی به دایان و کوین نگاه می‌کنید، متوجه می‌شوید، در تصمیم ما برای انتخاب بازیگران تا اینجای کار، به نوعی متوجه می‌شوید. احساس می کنید که ما با چه آهنگی به فیلم نگاه می کنیم، و آنچه شما متوجه می شوید این است که آن بچه ها بازیگران جدی هستند، و ما این فیلم را از نظر لحن داشتن آن بچه ها بسیار جدی می گیریم. موقعیتی که در آن اکشن یا درام فیلم هر چه باشد، اولویت اول ما این است که مطمئن شویم به واقعی‌ترین شکلی که می‌توانیم ارائه شود.”
 • دایان لین در نقش مارتا کنت :
 • مادر خوانده کلارک لین اولین بازیگری بود که پس از کاویل به فیلم پیوست. اسنایدر در این اکران گفت: “این یک قطعه بسیار مهم در انتخاب بازیگر برای من بود، زیرا مارتا کنت زنی است که ارزش هایش به شکل گیری مردی که ما به عنوان سوپرمن می شناسیم کمک کرد.” ما از حضور دایان در این نقش بسیار هیجان‌زده هستیم، زیرا او می‌تواند حکمت و شگفتی زنی را که پسرش قدرتی فراتر از تصور او دارد را به ما منتقل کند.»
 • لارنس فیشبرن در نقش پری وایت :
 • سردبیر دیلی پلنت و رئیس لوئیس لین. فیشبرن اولین آفریقایی-آمریکایی است که نقش پری وایت را در یک فیلم لایو اکشن بازی می کند. فیشبرن در مورد نقش خود اظهار داشت: “[من] الهام بخش فقید اد بردلی است که سال ها خبرنگار CBS در برنامه 60 Minutes بود… اد بردلی افسانه ای… یک دوست بود. مربی و یک الگو برای من بود، به ویژه به این دلیل که او در روزنامه‌نگاری کار می‌کرد، و از آن دسته افرادی بود که با پادشاهان راه می‌رفت، اما ارتباط مشترکی داشت. بنابراین او الهام‌بخش من برای پری بود.
 • Antje Traue در نقش Faora-Ul :
 • فرمانده فرعی ژنرال زود و یکی از فرماندهان ارتش کریپتونی که کاملاً به زود فداکار و وفادار است. این نقش به گال گدوت پیشنهاد شد، اما به دلیل اینکه در آن زمان باردار بود، نپذیرفت. این به او اجازه داد تا بعداً در نقش Wonder Woman در دنباله فیلم انتخاب شود. آلیس ایو ، دایان کروگر و روزاموند پایک نیز برای این نقش در نظر گرفته شدند. ترائو در مورد نقش فائورا در مصاحبه ای گفت: “چیزی که من در مورد او دوست داشتم این بود که ما به عنوان یک زن تردیدهای خاصی داریم و گاهی اوقات بیش از حد به خودمان و همه این چیزها فکر می کنیم، آنها برای فائورا نیستند. او یک جنگجوی پرورش یافته.بنابراین تمرکز واقعاً روی آن جنبه، این ترس یک واکنش شیمیایی است و اینکه از او نشأت گرفته است و او آن را ندارد، وقتی واقعاً به آن فکر می کنید، رهایی بخش است. اینکه شما فقط یک نفر هستید. ذهن را دنبال کنید، فیلتری وجود ندارد، معنای دوگانه ای وجود ندارد. او دستور می گیرد و بدون سوال به آن دستورات پاسخ می دهد.”
 • آیلت زورر در نقش لارا لور وان :
 • مادر بیولوژیکی کال ال و همسر وفادار جور ال. جولیا اورموند قبلاً به عنوان بازیگر معرفی شده بود، اما از آن انصراف داد. کانی نیلسن در حال مذاکره برای نقش قبل از انتخاب زورر بود. نیلسن متعاقباً برای نقش ملکه هیپولیتا در فیلم Wonder Woman انتخاب شد.
 • کریستوفر ملونی در نقش سرهنگ ناتان هاردی:
 • یک افسر نیروی هوایی ایالات متحده، با علامت تماس ” نگهبان “، منصوب به فرماندهی شمالی ایالات متحده .
 • راسل کرو در نقش جور ال :
 • یک دانشمند کریپتونی که پدر بیولوژیکی کال ال است. شان پن و کلایو اوون نیز برای این نقش در نظر گرفته شده بودند. کرو به این نکته اشاره می‌کند که چگونه پدرش از خواندن فیلمنامه برای به تصویر کشیدن جور ال خبر داده است، و بیان می‌کند که «… این یکی از آن چیزهایی بود که به من متصل می‌شد. این سؤالی است که جور ال با آن روبروست این وضعیتی است که او در آن قرار دارد.”​​کرو همچنین در مورد آماده سازی خود برای فیلم اظهار داشت: “وقتی امضا کردم … خوب، یکی، متوجه نشدم که اسپندکس می پوشم.کرو گفت: «چون می‌دانی که این لباس سوپرمن است—من متوجه نشدم که باید با آن کریستینا رن نقش سروان کری فریس ، افسر نیروی هوایی ایالات متحده و دستیار ژنرال سوانویک را بازی می کند. ریچارد شیف نقش دکتر امیل همیلتون ، دانشمندی را بازی می کند که با نیروهای مسلح ایالات متحده برای دارپا کار می کند. کارلا گوجینو صدای کلور، ربات سرویس هوش مصنوعی کریپتونی را به تصویر می‌کشد. مکنزی گری بازی می کندجکس اور ، دانشمند کریپتونی که یکی از پیروان ژنرال زود است. مایکل کلی در نقش استیو لومبارد ، کارمند دیلی پلنت ، و ربکا بولر نقش جنی جورویچ، کارآموز دیلی پلنت را بازی می‌کند. جادین گولد، روون کان و جک فولی به ترتیب نقش لانا لانگ ، کنی براورمن و پیت راس ، همکلاسی های کلارک کنت در دبیرستان را بازی می کنند. جوزف کرانفورد راس را به عنوان یک بزرگسال به تصویر می کشد.ریچارد سترون، سامانتا جو ، روارد دوفرن وآپولونیا وانوا به ترتیب نقش Tor-An، Car-Vex، Dev-Em II و Nadira، سربازان کریپتونی را بازی می کنند که ژنرال Zod را دنبال می کنند.

بهترین فیلم ها را در کنار خانواده با وبسایت رسمی عصر فیلم تجربه کنید

دانلود فیلم و سریال

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.