دانلود فیلم مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز

معرفی فیلم The Amazing Spider-Man

مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز (به انگلیسی: Amazing Spider-Man ) یک فیلم ابرقهرمانی آمریکایی محصول سال ۲۰۱۲که بر اساسشخصیت مرد عنکبوتی کامیکس مارول ساخته شده و عنوان طولانی‌ترین مجموعه کتاب کمیک این شخصیت به همین نام را دارد. این چهارمین فیلم سینمایی مرد عنکبوتی است که توسط کلمبیا پیکچرز و مارول انترتینمنت تولید می‌شود ، یک راه‌اندازی مجدد از مجموعه پس از سه‌گانه مرد عنکبوتی 2002-2007 سام ریمی ،و اولین فیلم از دو فیلم مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز است. این فیلم توسط مارک وب کارگردانی شده استو توسط جیمز وندربیلت ، آلوین سارجنت و استیو کلاوز از داستانی از واندربیلت نوشته شده است و اندرو گارفیلد در نقش پیتر پارکر / مرد عنکبوتی در کنار اما استون ، ریس ایفانس ، دنیس لیری ، کمبل اسکات ، عرفان خان ، مارتین شین و سالی فیلد بازی می کند . . در این فیلم، پس از اینکه پارکر توسط یک عنکبوت تغییر یافته ژنتیکی گزیده می‌شود، او قدرت‌های جدید و عنکبوت‌مانندی به دست می‌آورد و برای نجات شهر از دسیسه‌های مارمولک تلاش می‌کند.

توسعه فیلم پس از لغو فیلم Spider-Man 4 در ژانویه 2010 آغاز شد و به مجموعه فیلم های مرد عنکبوتی کارگردان Sam Raimi که در ابتدا توبی مگوایر را به عنوان ابرقهرمان اصلی معرفی می کرد، پایان یافت. کلمبیا پیکچرز تصمیم گرفت این فرنچایز را با همان تیم سازنده به همراه واندربیلت راه اندازی مجدد کند تا به نوشتن فیلم بعدی مرد عنکبوتی ادامه دهد ، در حالی که سارجنت و کلووز نیز در فیلمنامه کمک کردند. در طول پیش تولید ، شخصیت‌های اصلی در سال 2010 انتخاب شدند. طرح‌های جدیدی از کمیک‌ها معرفی شدند، مانند وب شوترهای مصنوعی. با استفاده از دوربین دیجیتال سینمای قرمز شرکت RED Epic، عکاسی اصلیدر دسامبر 2010 در لس آنجلس و قبل از نقل مکان به شهر نیویورک شروع شد. این فیلم در آوریل 2011 وارد مراحل پس از تولید شد. 3ality Technica پردازش تصویر سه بعدی را ارائه کرد، در حالی که Sony Pictures Imageworks جلوه های CGI را مدیریت می کرد. این همچنین آخرین فیلم آمریکایی بود که جیمز هورنر در طول زندگی خود، سه سال قبل از مرگ او در 22 ژوئن 2015 در اثر سانحه هوایی، و همچنین فیلم ماقبل آخر برای هر دو طراح تولید، جی. مایکل ریوا و یک فیلم، اکران شد. از تهیه کنندگان لورا زیسکین ، که به ترتیب در 7 ژوئن 2012 و 12 ژوئن 2011 درگذشت. آخرین فیلم جی مایکل ریوا به عنوان طراح تولید بودDjango Unchained که پنج ماه بعد اکران شد و آخرین فیلم زیسکین به عنوان تهیه کننده The Butler بود که یک سال بعد در سال 2013 اکران شد.

سونی پیکچرز انترتینمنت یک وب سایت تبلیغاتی ایجاد کرد و پیش نمایش های زیادی را منتشر کرد و یک کمپین بازاریابی ویروسی را راه اندازی کرد. Tie-ins شامل یک بازی ویدیویی توسط Beenox و Activision بود. این فیلم در 30 ژوئن 2012 در توکیو به نمایش درآمد و در 3 ژوئیه، ده سال پس از اکران مرد عنکبوتی (2002) در ایالات متحده در قالب‌های 2D، 3D و IMAX 3D اکران شد. اغلب نقدهای مثبتی از منتقدان دریافت کرد که عملکرد گارفیلد، کارگردانی وب، جلوه‌های بصری، امتیاز و تخیل و تصویر واقعی شخصیت عنوان را تحسین کردند. این فیلم با فروش 758 میلیون دلاری در گیشه موفق شد و تبدیل به فیلم شدهفتمین فیلم پرفروش سال 2012 . دنباله‌ای به نام مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز 2 در 2 می 2014 منتشر شد. گارفیلد و ایفان دوباره نقش‌های خود را در فیلم MCU Spider-Man: No Way Home (2021) که به مفهوم چندجهانی می‌پردازد و آن فرنچایز را به هم مرتبط می‌کند، بازی کردند. به اقساط Raimi و Webb.

دانلود فیلم مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز
دانلود فیلم مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز

داستان فیلم مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز The Amazing Spider-Man

پیتر پارکر جوان متوجه می شود که اتاق کار پدرش ریچارد پارکر به سرقت رفته است. والدین پیتر اسناد مخفی را جمع آوری می کنند، پیتر را به خانه عمه می و عمو بن می برند ، سپس به طور مرموزی از آنجا می روند. سالها بعد، پیتر نوجوانی به دبیرستان علوم میدتاون می رود . او باهوش است اما از نظر اجتماعی بی دست و پا و اغلب مورد آزار و اذیت قرار می گیرد. او همچنین عاشق گوئن استیسی است که احساسات او را برمی‌گرداند.

پیتر متوجه می شود که پدرش با دانشمند دکتر کرت کانرز در Oscorp در زمینه ژنتیک بین گونه ها کار می کرده است. او مخفیانه وارد اسکورت می شود و در آنجا توسط یک عنکبوت اصلاح شده ژنتیکی گاز گرفته می شود. سپس متوجه می شود که توانایی های عنکبوت مانندی مانند قدرت فوق العاده، حواس تیز، چابکی و سرعت را در خود ایجاد کرده است. پیتر اوراق پدرش را مطالعه می کند و به ملاقات کانرز می رود که دست راستش بالای آرنج قطع شده است. پیتر فاش می‌کند که پسر ریچارد است و «الگوریتم نرخ پوسیدگی» پدرش را به کانرز می‌دهد، قطعه‌ای که در آزمایش‌های کانرز در مورد بازسازی اندام‌ها گم شده بود. در خانه، پیتر و بن با هم بحث می کنند و پیتر می رود. در حین جستجوی او، بن تلاش می کند تا یک دزد را متوقف کندکه پیتر اجازه داد فرار کند و تیراندازی شد و در آغوش پیتر جان خود را از دست داد. پیتر از توانایی های جدید خود برای ردیابی جنایتکارانی که با توصیف قاتل مطابقت دارند استفاده می کند. او برای پنهان کردن هویت خود ماسک و لباس اسپندکس درست می کند. او همچنین از ساعت‌های مچی وب شوترهای مکانیکی می‌سازد تا به بازوها/مچ‌هایش متصل شوند. در شام با خانواده گوئن، او متوجه می شود که پدرش، کاپیتان پلیس جورج استیسی است، که از قهرمان جدید هوشیار بیزار است.

پیتر هویت خود را برای گوئن فاش می کند و آنها همدیگر را می بوسند. پس از مشاهده موفقیت با موش های آزمایشگاهی با استفاده از DNA مارمولک، راتا برتر کانرز از کانرز می خواهد که آزمایشات انسانی را فوراً آغاز کند. کانرز از عجله در روند آزمایش مواد مخدر و قرار دادن افراد بی گناه در معرض خطر خودداری می کند. راتا کانرز را اخراج می‌کند و تصمیم می‌گیرد سرم او را در بیمارستان اداره کهنه سربازان آزمایش کند. کانرز در اقدامی از سر ناامیدی، این فرمول را روی خودش امتحان می کند. پس از بیهوش شدن، او از خواب بیدار می شود و می بیند که بازوی گم شده اش بازسازی شده است. کانرز با کشف اینکه راتا در راه بیمارستان است، می رود تا او را رهگیری کند. زمانی که به پل ویلیامزبورگ می رسد ، به یک خزنده انسان نما تبدیل شده است. پیتر که اکنون خود را مرد عنکبوتی می نامد، مردم روی پل را از حمله کانرز نجات می دهد. به دنبال یک نبرد دردر فاضلاب ، مارمولک هویت واقعی مرد عنکبوتی را می‌آموزد و در مدرسه به پیتر حمله می‌کند. پلیس به دنبال مرد عنکبوتی و مارمولک است. آنها در نهایت مرد عنکبوتی را به گوشه می گیرند و کاپیتان استیسی را هدایت می کنند که بفهمد مرد عنکبوتی پیتر است و به او اجازه می دهد تا مارمولک را متوقف کند. مارمولک قصد دارد با رهاسازی یک ابر شیمیایی از برج اسکورت، همه انسان ها را خزنده کند تا نقاط ضعفی را که معتقد است بشریت را آزار می دهد از بین ببرد.

گوئن پادزهری ایجاد می‌کند که پیتر آن را پراکنده می‌کند و کانرز و قربانیانش را به حالت عادی برمی‌گرداند، اما نه قبل از اینکه مارمولک به کاپیتان استیسی زخمی کند. قبل از مرگ، کاپیتان استیسی از پیتر می خواهد که از گوئن اجتناب کند تا او را در امان نگه دارد. پیتر در ابتدا این کار را انجام می دهد، اما با دیدن اینکه هر دو ناراضی هستند، به او اشاره می کند که ممکن است او را ببیند.

در یک صحنه میانی ، یک کانرز زندانی با مردی در سایه صحبت می کند که می پرسد آیا پیتر حقیقت را در مورد پدرش می داند یا خیر. کانرز نمی داند و می خواهد که پیتر قبل از ناپدید شدن مرد تنها بماند.

بازیگران فیلم مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز

 • اندرو گارفیلد در نقش پیتر پارکر / مرد عنکبوتی :
 • نوجوانی با استعداد فکری و در عین حال درونگرای اجتماعی که از زمانی که پدر و مادرش در کودکی فوت کردند در تلاش برای یافتن جایگاه خود در زندگی است. هنگامی که پیتر مخفیانه به داخل ساختمان Oscorp جایی که پدرش در آن کار می کرد می رود، یک عنکبوت که از نظر ژنتیکی تقویت شده است او را از پشت گردنش گاز می گیرد و به او توانایی های غیرانسانی شبیه توانایی های یک عنکبوت می دهد. پس از قتل عمویش به دست یک دزد، او ردای یک مراقب نقابدار به نام «مرد عنکبوتی» را بر تن می کند که با استفاده از توانایی های فوق بشری خود و ابزارهای مچ بند مخصوص ساخته شده به نام «وب»، جنایتکاران سطح خیابان را هدف قرار می دهد. تیراندازان.” او در ابتدا با استفاده از آلترایگوی خود برای تعقیب قاتل عمویش، بعداً مجبور شد از توانایی های خود برای متوقف کردن تهدید فزاینده ” استفاده کند. گارفیلد پارکر را فردی توصیف کرد که می تواند با او ارتباط برقرار کند و اظهار داشت که این شخصیت از دوران کودکی تأثیر مهمی بر او داشته است. گارفیلد در مصاحبه‌هایی، از جمله مصاحبه‌ای که در آن مگوایر با او مصاحبه کرده بود، گفت که وقتی در جوانی فیلم مرد عنکبوتی را تماشا می‌کرد، به شوخی جملات مگوایر را در آینه با یکی از دوستانش می‌خواند. که به شوخی گفت که هرگز مرد عنکبوتی نخواهد شد. گارفیلد در مورد پذیرش نقش توضیح داد: “من از بسیاری جهات آن را به عنوان یک چالش بزرگ می بینم… برای اینکه آن را معتبر جلوه دهیم. برای اینکه شخصیت به شیوه ای جدید زندگی کند و نفس بکشد. مخاطب در حال حاضر با بسیاری از تجسم های مختلف رابطه دارد. من هم همینطور. احتمالاً در سینما همان مردی خواهم بود که به خودم فریاد می زند. اما باید آن را کنار بگذارم. بازگشتی ندارم. و من نمی خواهم. پس از ایفای این نقش، گارفیلد حرکات ورزشکاران و عنکبوت ها را مورد مطالعه قرار داد و سعی کرد آنها را با هم ترکیب کند و گفت که پارکر “از نظر نحوه حرکتش یک پسر/عنکبوت است، نه فقط در کت و شلوار.” او برای این نقش یوگا و پیلاتس انجام داد تا تا حد امکان انعطاف پذیر باشد. گارفیلد اعتراف کرد که در اولین پوشیدن لباسش اشک ریخت و سعی کرد “چهره بازیگر بسیار بهتری را در آن کت و شلوار” تصور کند، زیرا دیدن خود به عنوان مرد عنکبوتی “برای او منطقی نبود”. او گفت: “فکر نمی کردم که اسپندکس اینقدر مرا احساساتی کند، اما اینطور شد.” او کت و شلوار را “ناراحتی” توصیف کرد و گفت که به او اجازه نداشت چیزی زیر آن بپوشد زیرا بسیار تنگ بود، اگرچه بعداً روشن شد که در حالی که در کت و شلوار بود زیرشلوار می پوشید. هنگام فیلمبرداری، گارفیلد توضیح داد که چهار ماه تمرین داشته است و نقش های فیزیکی خود را در بدلکاری به شدت چالش برانگیز و طاقت فرسا توصیف کرد.
 • مکس چارلز نقش پیتر پارکر جوان را بازی می کند.
 • اما استون در نقش گوئن استیسی :
 • یک همکلاسی دبیرستانی و علاقه مند به پارکر، یک دختر باهوش و کاریزماتیک که کارآموز ارشد در Oscorp است. برای این نقش، استون رنگ موهای بلوند طبیعی خود را به جای حفظ موهای قرمز رنگ شده معمول خود حفظ کرد. او احساس می کرد که مسئولیت آموزش دادن خود را در مورد مرد عنکبوتی بر عهده دارد و اعتراف کرد که “در دوران رشد کتاب کمیک را نخوانده بود، و تجربه من با فیلم های سام ریمی بود … من همیشه تصور می کردم که مری جین اولین عشق او بود»، و تنها با همبازی او در The Help آشنا بودبازی برایس دالاس هاوارد در مرد عنکبوتی 3. استون گفت، “بخشی از من وجود دارد که واقعاً می‌خواهد افرادی را که عاشق مرد عنکبوتی یا گوئن استیسی هستند راضی کند و می‌خواهند او عدالت را رعایت کند. امیدوارم آنها به من مجوز بدهند. تا او را به شیوه من تفسیر کنم.
 • ریس ایفانس در نقش دکتر کرت کانرز / مارمولک :
 • یکی از ذهن‌های علمی برجسته Oscorp و شریک سابق پدر مرحوم پیتر، ریچارد پارکر، که تلاش می‌کند یک سرم بازسازی انقلابی را برای کمک به رشد مجدد اندام‌ها و بافت‌های انسانی مهندسی کند. مشکلی پیش می آید و او به یک هیولای خزنده بزرگ تبدیل می شود. ایفانس گفت که شخصیت او بیشتر فیلم را به عنوان یک انسان می گذراند. در حین بازی با خزنده 9 فوتی، ایفانس ملزم به پوشیدن CGI بودکت و شلوار. در ابتدا، یک بدلکار بزرگ به‌عنوان پایه‌ای برای این نقش استفاده می‌شد، اما ایفانس اصرار داشت که شخصیت دگرگون‌شده را به تصویر بکشد. ایفانس در مورد تکنولوژی مورد استفاده برای جان بخشیدن به شخصیت خود ادامه داد: “من یک کت و شلوار سبز پوشیده بودم، سپس این سر مقوایی و این پنجه های کوچک… هر بار که مارمولک را می بینید، اکنون این فناوری آنقدر پیشرفته شده است که وقتی چشم‌های مارمولک حرکت می‌کنند، آن‌ها چشمان من هستند. اگر اخم کنم یا هر احساسی نشان دهم، آنها احساسات من هستند. فناوری فوق‌العاده پیشرفته‌ای است.” ایفانس گفت که او صداپیشگی انسان-جانور را نیز بر عهده داشته است، و توضیح داد: «مطمئنم که در ویرایش های نهایی صدا با آن بازی خواهد شد، اما زمانی که در حال فیلمبرداری از CGI بودم، لحظاتی که انسان نبودم. مارمولک، من شبیه یک آدمک تست تصادف بودمدر یک چیز پلنگی سبز لحظات زیادی بود که مجبور شدم با اندرو گارفیلد و اما استون در نقش مارمولک صحبت کنم.»
 • دنیس لیری در نقش جورج استیسی :
 • پدر گوئن، کاپیتان پلیسی که هم مرد عنکبوتی را به خاطر بی اعتمادی شکار می کند و هم مارمولک را به خاطر جنایتش. لیری توضیح داد که او چیز زیادی در مورد مرد عنکبوتی در کمیک نمی‌دانست و “بیشتر یک مرد بتمن بود. نه دهه 60 [نسخه تلویزیونی] ، بلکه بتمن تاریک. اما همسرم مرد عنکبوتی بود. به همین دلیل بود که به سراغ عکس های توبی مگوایر رفتم.” او اضافه کرد که مدت‌ها قبل از اینکه به عنوان جورج استیسی انتخاب شود، دوستش جف گارلین ، یکی از طرفداران مرد عنکبوتی، “به من گفت: “اولین باری که تو را دیدم، فکر کردم تو جورج استیسی هستی!” این مثل 30 سال پیش بود. من می گفتم “چی؟!” [32]کارگردان وب درباره انتخاب بازیگرانش گفت: “ما همه به دنیس لیری اعتماد داریم. او این نگرش را دارد، اما شما او را دوست دارید.”
 • کمپبل اسکات در نقش ریچارد پارکر :
 • پدر فقید پیتر و یک متخصص ژنتیک که برای Oscorp کار می کرد، تحقیقات او آزمایش گونه های متقاطع سم عنکبوتی است که گفته می شود هر بیماری را التیام می دهد یا معالجه می کند، یکی از عنکبوت هایی که او ایجاد کرد در نهایت پسرش را گاز می گیرد و به او توانایی هایش را می دهد.
 • عرفان خان در نقش راجیت راتا:
 • مدیر اجرایی Oscorp، مافوق فوری کانرز. خان گفت که پس از حضور در سریال درام تلویزیونی در درمان به او پیشنهاد شد که او به عنوان این “نقش محوری” توصیف کرد . وب هنگام تماشای سریال همراه با فیلم‌های The Nameske و The Warrior ، خود را از طرفداران این بازیگر توصیف کرد. خان گفت که در ابتدا به این پروژه بی علاقه بود، اما پسرانش در مورد آن هیجان زده بودند و اصرار داشتند که او این نقش را بازی کند.
 • مارتین شین در نقش بن پارکر :
 • عموی پیتر و برادر ریچارد. شین اعتراف کرد که به غیر از نقش مگوایر، با مرد عنکبوتی آشنا نبود و اطلاعات کمی از شخصیت بن پارکر داشت، به جز اینکه می دانست که کلیف رابرتسون در این نقش بازی کرده است. شین شخصیت خود را به عنوان یک پدر جایگزین توصیف کرد و گفت: “من با این نوجوان روبرو هستم که با تغییرات، تغییرات هورمونی و خارج شدن از کنترل او مشکل دارد. من باید به او دستور راهپیمایی و غیره بدهم. وب گفت، “شما مارتین شین را به عنوان رئیس جمهور بارتلت [از تلویزیون وست وینگ” در نظر می گیرید.]. او این حس اقتدار خیرخواهانه را دارد، اما چیز دیگری وجود دارد که مهم است، از نظر پویایی که می‌خواستم بررسی کنم، در مقابل رابطه پیتر با والدین غایبش.” نشان دهنده مرد کارگر یقه آبی بود، شکافی که می توانست بین شخصیت ها پویایی ایجاد کند.
 • سالی فیلد در نقش می پارکر :
 • همسر بن پارکر و عمه پیتر. فیلد گفت دلیل اصلی که احساس می‌کرد باید در این فیلم باشد، تهیه‌کننده لورا زیسکین بود (آنها در سال 1985 در فیلم عاشقانه مورفی با هم کار کردند ) زیرا او غریزه داشت که این آخرین فیلم زیسکین است. . پس از مرگ زیسکین، فیلد از حضور در اولین و آخرین فیلم زیسکین قدردانی کرد. کارگردان وب احساس می‌کرد که «وقتی بازیگری مثل سالی را انتخاب می‌کنید، او با سطح مشخصی از آگاهی و محبت واقعی واقعی می‌آید، که برای عمه می یک چیز فوق‌العاده مهم است». وب گفت در حالی که «ما همه عمه می را دوست داریم»، او می‌خواست بین می و پیتر تنش ایجاد کند. “او روی صورتش کبود شده است، و در آن لحظه چه اتفاقی می افتد؟ این می تواند کمی تنش ایجاد کند، اما شما می خواهید عشق وجود داشته باشد. این چیزی است که شخصی مانند سالی فیلد به شما می دهد.”
 • کریس زیلکا فلش تامپسون ، یک قلدر دبیرستانی را به تصویر می کشد که کاپیتان تیم بسکتبال Midtown Science High نیز هست و معمولاً پارکر را انتخاب می کند. زیلکا هنگام بازی در این نقش گفت: “شما فقط سعی می کنید تمرکز کنید. به عنوان یک هنرمند یا به عنوان یک بازیگر، فقط سعی می کنید تمرکز کنید و در آن دنیا بمانید و جلوی همه چیز را بگیرید.” Embeth Davidtz مادر پیتر، مری پارکر را به تصویر می کشد. لیف گانتوورت نقش سارقی را بازی می‌کند که فروشگاه رفاه را دزدی می‌کند و سپس عمو بن را می‌کشد، و مایکل بارا در نقش تی‌بون، کارمند فروشگاه. تام ویت نقش نیکی را بازی می کند، اراذلی که پیتر او را با قاتل عمویش اشتباه می گیرد. هانا مارکسمیسی کالن بک، دختری خجالتی را به تصویر می کشد که به پیتر علاقه دارد. ​​نقش کوتاه کلسی چاو به سادگی به عنوان “دختر داغ” در تیتراژ پایانی فیلم شناخته می شود، اما این بازیگر در حوالی زمان اکران فیلم به رسانه ها نشان داد که شخصیت او در واقع سالی آوریل است. به طور مشابه، شخصیت سی. توماس هاول به عنوان “پدر جک” در پایان فیلم شناخته می شود (جک پسری است که مرد عنکبوتی در پل ویلیامزبورگ نجات می دهد) اما یکی از آنها به عنوان تروی از او یاد می کند. کارگران ساختمانی او در خود فیلم. بر خلاف فیلم های قبلی، جی جونا جیمسون ظاهر نمی شود. استن لی ، خالق مرد عنکبوتیمانند فیلم های قبلی ظاهری کوتاه دارد. در کامیک کان دالاس در سال 2011 ، لی به تفصیل توضیح داد که یک کتابدار را در حال گوش دادن به موسیقی با هدفون خود در حالی که کتاب‌ها را مهر می‌کند، بازی می‌کند، غافل از نبردی که در جریان است. مایکل ماسی ، که قبلاً با مارول به عنوان دکتر بروس بنر در مجموعه فیلم‌های انیمیشن نهایی Avengers کار کرده بود ، نقش مرد مرموز در سایه را بازی می‌کند که در یک صحنه تیزر در طول تیتراژ پایانی با کانرز در سلول زندانش صحبت می‌کند. در مورد هویت این مرد، کارگردان مارک وب گفت: “این عمداً مرموز است. و من از حدس و گمان دعوت می کنم…” در مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2 مشخص شد که این شخصیت گوستاو فیرز است. مایکل پاپاجان ، بازیگر نقش دنیس کارادین ، قاتل ظاهری عمو بن در فیلم 2002، در نقش آلفرد، راننده لیموزین دکتر راتا نقش آفرینی کرد، بنابراین تنها بازیگر (به غیر از استن لی) از فیلم های سام ریمی است که بازی می کند. نقشی در فیلم ریبوت پاپاجان در ابتدا درخواست کرد که نقش قاتل عمو بن را دوباره بازی کند، اما این نقش به گانتوورت داده شد.

کاری کلمن، چارلی دیپیو، اسکایلر گیسوندو و جیکوب رودیر خانواده استیسی را به تصویر می کشند: هلن استیسی، فیلیپ استیسی، هوارد استیسی و سایمون استیسی.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.