دانلود فیلم مرد آهنی 2

معرفی فیلم مرد آهنی Iron Man 2010) 2)

فیلم مرد آهنی 2 که به انگلیسی Iron Man II یک فیلم ابرقهرمانی آمریکایی محصول سال 2010که بر اساسشخصیت مرد آهنی کامیکس مارول ساخته شده است . آیرون من 2 توسط استودیو مارول تولید و توسط پارامونت پیکچرز توزیع شده است، دنباله ای برای مرد آهنی (2008) و سومین فیلم در دنیای سینمایی مارول (MCU) است. فیلم Iron Man 2 به کارگردانی جان فاورو و نویسندگی جاستین تروکس ، رابرت داونی جونیور در نقش تونی استارک/مرد آهنی در کنار گوئینت پالترو ، دان چیدل ، اسکارلت جوهانسون بازی می‌کند. سم راکول , میکی رورک و ساموئل ال جکسون.

شش ماه پس از مرد آهنی ، تونی استارک در برابر فراخوان‌های دولت ایالات متحده برای واگذاری فناوری مرد آهنی، که باعث کاهش سلامتی او می‌شود، مقاومت می‌کند. در همین حال، دانشمند روسی ایوان ونکو (رورک) از نسخه خود از این فناوری برای تعقیب انتقام علیه خانواده استارک استفاده می کند.

پس از موفقیت تجاری و انتقادی فیلم مرد آهنی در می 2008، مارول استودیو اعلام کرد و بلافاصله دست به کار ساخت دنباله ای شد. در ماه جولای، تروکس برای نوشتن فیلمنامه استخدام شد و فاورو برای بازگشت به عنوان کارگردان قرارداد امضا کرد. داونی، پالترو و جکسون قرار بود نقش‌های خود را از مرد آهنی بازی کنند ، در حالی که چیدل به جای ترنس هاوارد در نقش جیمز رودز آورده شد.

در ماه های اولیه 2009، رورک (وانکو)، راکول و جوهانسون بازیگران مکمل را پر کردند. فیلمبرداری از آوریل تا جولای 2009، بیشتر در کالیفرنیا مانند فیلم اول، به جز یک سکانس کلیدی در موناکو انجام شد.. برخلاف نسخه قبلی خود که جلوه‌های دیجیتالی و عملی را با هم ترکیب می‌کرد، دنباله اصلی برای ایجاد لباس‌های مرد آهنی بر تصاویر کامپیوتری تکیه داشت.

Iron Man 2 در 26 آوریل 2010 در تئاتر El Capitan به نمایش درآمد و در 7 می در ایالات متحده به عنوان بخشی از فاز یک MCU اکران شد. مرد آهنی 2 عموماً نقدهای مثبتی را از سوی منتقدان دریافت کرد و با تمجید از سکانس‌های اکشن و اجراهایش، هر چند آنها آن را از فیلم اول پایین‌تر می‌دانستند. این دنباله بیش از 623.9 میلیون دلار در باکس آفیس جهانی فروخت و هفتمین فیلم پرفروش سال 2010 شد. این فیلم نامزد جایزه اسکار بهترین جلوه های بصری شد. دنباله‌ای، مرد آهنی 3 ، در 3 می 2013 منتشر شد.

معرفی فیلم مرد آهنی 2

معرفی فیلم iron man 2
معرفی فیلم iron man 2

داستان فیلم iron man II

در روسیه، رسانه ها افشای هویت تونی استارک به عنوان مرد آهنی را پوشش می دهند. ایوان ونکو ، پدرش، آنتون وانکو ، کارمند سابق صنایع استارک ، به تازگی فوت کرده است، این را می بیند و شروع به ساخت یک راکتور قوس مینیاتوری شبیه به استارک می کند. شش ماه بعد، [N 2] استارک به یک سوپراستار رسانه ای تبدیل شد و در برابر فشار دولت برای فروش طرح هایش مقاومت می کند. او برای ادامه میراث پدرش هاوارد ، نمایشگاه استارک را در فلاشینگ میدوز–کورونا پارک شهر نیویورک دوباره راه اندازی کرد .

استارک متوجه می شود که هسته پالادیوم در راکتور قوس که او را زنده نگه می دارد و زره را نیرو می دهد به آرامی او را مسموم می کند و او نمی تواند جایگزینی پیدا کند. استارک که به طور فزاینده ای نسبت به مرگ قریب الوقوع خود بی پروا و مأیوس می شود، و تصمیم می گیرد که وضعیت خود را به کسی نگوید، دستیار شخصی خود پپر پاتس را به عنوان مدیرعامل صنایع استارک منصوب می کند و ناتالی راشمن ، کارمند استارک را به عنوان دستیار شخصی خود استخدام می کند. استارک در جایزه بزرگ تاریخی موناکو شرکت می کند، جایی که در میانه مسابقه مورد حمله ونکو قرار می گیرد که شلاق های برقی را به دست می گیرد. استارک زره خود را بر تن کرده و ونکو را شکست می دهد، اما لباس به شدت آسیب می بیند. وانکو توضیح می دهد که قصد او این بود که به دنیا ثابت کند که مرد آهنی شکست ناپذیر نیست.

جاستین همر ، رقیب استارک که تحت تاثیر عملکرد ونکو قرار گرفته ، مرگ ونکو را جعل می کند و او را از زندان بیرون می کشد و از او می خواهد که خطی از لباس های زرهی برای استارک بالای صحنه بسازد، هرچند وانکو به این نتیجه می رسد که پهپادهای بدون سرنشین ایده بهتری هستند. استارک در طول جشن تولد آخرش، در حالی که کت و شلوار مرد آهنی را پوشیده است، مست می شود. منزجر، بهترین دوست استارک، سرهنگ دوم نیروی هوایی آمریکا ، جیمز رودز، نمونه اولیه زره استارک را بر تن می کند و سعی می کند او را مهار کند. نبرد به بن بست ختم می شود و رودز زره را برای نیروی هوایی ایالات متحده مصادره می کند.

نیک فیوری ، کارگردان SHIELD ، به استارک نزدیک می‌شود و فاش می‌کند که «راشمن» مامور ناتاشا رومانوف است و هوارد استارک یکی از بنیان‌گذاران SHIELD است که فیوری شخصاً او را می‌شناسد. فیوری توضیح می‌دهد که پدر وانکو و استارک راکتور قوس را با هم اختراع کردند، اما وقتی آنتون سعی کرد آن را بفروشد، استارک او را اخراج کرد. شوروی آنتون را به گولاگ فرستاد. فیوری مقداری از مطالب قدیمی پدرش را به استارک می دهد. تونی پیامی پنهان در نمای نمایشگاه استارک 1974 کشف می کند. ثابت می کند که نموداری از ساختار اتمی یک عنصر جدید است. استارک با کمک هوش مصنوعی خود، جارویس ، آن را سنتز می کند. وقتی متوجه می شود که وانکو هنوز زنده است، عنصر جدید را در راکتور قوس خود قرار می دهد و به وابستگی پالادیوم خود پایان می دهد.

در نمایشگاه کنونی، هامر از پهپادهای زرهی وانکو به رهبری رودز در نسخه ای با تسلیحات سنگین از نمونه اولیه زره رونمایی می کند. استارک می رسد تا به رودز هشدار دهد، اما ونکو کنترل از راه دور تمام پهپادها و زره های رودز را در دست می گیرد و به استارک حمله می کند. همر به زودی به دلیل بیرون کردن وانکو از زندان دستگیر می شود، در حالی که رومانوف و محافظ استارک هپی هوگان به دنبال وانکو در کارخانه همر می روند. وانکو فرار می کند، اما رومانوف کنترل زره رودز را به او باز می گرداند. استارک و رودز با هم وانکو و پهپادهایش را شکست می دهند. وانکو با منفجر کردن کت و شلوار خود به همراه پهپادهای شکست خورده خودکشی می کند.

فیوری در یک جلسه توجیهی به استارک اطلاع می دهد که به دلیل شخصیت دشوارش، شیلد قصد دارد از او فقط به عنوان مشاور استفاده کند. استارک و رودز برای قهرمانی خود مدال دریافت می کنند. در یک صحنه پس از اعتبار ، مامور SHIELD، فیل کولسون ، از کشف یک چکش بزرگ در پایین یک دهانه در بیابانی در نیومکزیکو گزارش می دهد.

معرفی فیلم مرد آهنی2 2010
معرفی فیلم مرد آهنی2 2010

بازیگران فیلم مرد آهنی (2 IRON MAN 2010)

 • رابرت داونی جونیور در نقش تونی استارک / مرد آهنی : میلیاردری که با زرهی که ساخته
  بود از اسارت در افغانستان فرار کرد، اکنون در تلاش است تا فناوری خود را از دست دولت دور نگه دارد. داونی و فاورو، که فیلمنامه‌ای به دستشان رسیده بود و روی فیلم اول از آن کار کرده بودند، بخشی از داستان فیلم را خودشان تصور کردند. داونی در مورد قهرمان بودن استارک گفت: “این یک جور قهرمانانه است، اما واقعاً از طرف خودش. بنابراین فکر می کنم احتمالاً کمی عقده قلابی وجود دارد و به زودی او گفته است: “من مرد آهنی هستم.” – که او اکنون واقعاً تعجب می کند که این به چه معناست. اگر شما هم مانند او این همه بالشتک را دارید و مردم در کنار شما هستند و ثروت و قدرت بسیار زیادی دارید، فکر می کنم او. داونی برای ایفای مجدد نقش 20 پوند ماهیچه گذاشت. داوین رانسوم شش ساله تونی استارک را در کودکی به تصویر می کشد.
  گوئینت پالترو در نقش ویرجینیا “پپر” پاتس :
  نزدیکترین دوست استارک، علاقه مند به عشق و شریک تجاری. فلفل به سمت مدیرعاملی صنایع استارک ارتقا یافت. در مورد ارتقاء شخصیت خود، پالترو اظهار داشت: “وقتی ما فیلم Iron Man 2 را شروع می کنیم، پپر و تونی در حال و هوای یکسانی هستند… با پیشرفت فیلم، به پپر مسئولیت بیشتری داده می شود و او ارتقا پیدا می کند و دیدن او خوشحال است. به نوعی به این شکل بزرگ شوم. من فکر می‌کنم که این واقعاً به او می‌آید، شغل واقعاً برای او مناسب است.” پالترو از همکاری با جوهانسون ابراز هیجان کرد.
  دان چیدل در نقش جیمز «رودی» رودز / ماشین جنگی :
  یک افسر در نیروی هوایی ایالات متحده و دوست نزدیک شخصی تونی استارک که بعداً زره ماشین جنگی را اداره می کند. چیدل جایگزین ترنس هاوارد در فیلم اول شد. چیدل تنها چند ساعت فرصت داشت تا نقش را بپذیرد و حتی نمی‌دانست که رودز تحت چه خط داستانی قرار خواهد گرفت. او اظهار داشت که از طرفداران کتاب های مصور است، اما قبلاً به دلیل کمیاب بودن ابرقهرمانان سیاه پوست در فیلم های کمیک شرکت نکرده بود. چیدل گفت که فکر می کرد مرد آهنی قبل از اکران فیلم اول یک ربات است. چیدل در مورد نحوه برخورد او با شخصیت خود اظهار داشت: “من می روم، وجه مشترک اینجا چیست؟ و وجه مشترک واقعا دوستی او با تونی بود، و این چیزی است که ما واقعاً در این مورد سعی کردیم دنبال کنیم. دوستی آنها چگونه تحت تاثیر زمانی تونی قرار گرفت. بیرون می آید و صاحب «من مرد آهنی هستم» است؟». چیدل گفت که کت و شلوار او 23 کیلوگرم (50 پوند) فلز بود، و او نمی توانست صورت خود را در حالی که آن را پوشیده بود لمس کند. چیدل قراردادی شش تصویری امضا کرد.
  اسکارلت جوهانسون در نقش ناتاشا رومانوف / بیوه سیاه :
  یک جاسوس مخفی برای SHIELD که به عنوان دستیار جدید استارک ظاهر می شود. جوهانسون قبل از اینکه نقش را بازی کند موهایش را قرمز رنگ کرد، به این امید که به فاورو متقاعد شود که او برای این نقش مناسب است. جوهانسون در مورد اینکه چرا این نقش را انتخاب کرد، گفت: “شخصیت بیوه سیاه با من طنین انداز شد… [او] یک ابرقهرمان است، اما همچنین انسان است. او کوچک است، اما قوی است… او تاریک است و آنقدر با مرگ روبرو شد که دید عمیقی به ارزش زندگی دارد… تحسین نکردن او سخت است.” او اظهار داشت که “لحظه ای عجیب و غریب” داشته است. در طول تبلیغ برای Black Widow (2021)، جوهانسون احساس کرد که در فیلم مرد آهنی 2 “بیش از حد جنسی” شخصیت وجود داشته است، به طور خاص به دیالوگی اشاره می کند که او را به عنوان “تکه ای از چیزی، مانند یک دارایی” توصیف می کند. “شاید در آن زمان که در واقع مانند یک تعریف بود” او سپاسگزار بود که بخشی از فیلم بود، در حالی که همراه با شخصیت برای ارائه “پیام مثبت” تر مانند Black Widow تکامل یافت.
  سم راکول در نقش جاستین همر :
  یک سازنده رقیب سلاح. سم راکول برای نقش تونی استارک در فیلم اول در نظر گرفته شد و او بدون خواندن فیلمنامه نقش همر را پذیرفت. او قبل از اینکه با او در مورد این قسمت تماس گرفته شود هرگز نام این شخصیت را نشنیده بود و نمی دانست که هامر یک انگلیسی قدیمی در کمیک است. راکول گفت، “من با جان فاورو روی این فیلم به نام ساخته شده کار کردم . و جاستین تروکس، که فیلمنامه را نوشته، دوست قدیمی من است، آنها این ایده را درست کردند و آن را به کوین فایگی رساندند . این کار را انجام دادند، شاید قرار بود مانند جف بریجز ، یک شرور را انجام دهند، اما سپس آنها تصمیم گرفتند شرورها را از هم جدا کنند. و واقعا میکی [ رورک ] [شرور] اصلی است، اما من به کمک او می آیم. “
  میکی رورک در نقش ایوان وانکو / ویپلش : یک فیزیکدان
  و محکوم سابق روسی که برای گرفتن انتقام از خانواده استارک، یک جفت شلاق الکتریکی مبتنی بر راکتور قوس الکتریکی می‌سازد. این شخصیت ترکیبی از Whiplash و Crimson Dynamo است. رورک برای تحقیق در مورد نقش از زندان بوتیرکا بازدید کرد، و او پیشنهاد کرد که نیمی از گفتگوی شخصیت به زبان روسی باشد. او همچنین اضافه کردن خالکوبی، دندان‌های طلا و علاقه به یک کاکادو حیوان خانگی را پیشنهاد کرد و هزینه دندان‌ها و پرنده را با پول خود پرداخت کرد. رورک توضیح داد که او نمی‌خواست در نقش یک “مرد بد تک بعدی” بازی کند و می‌خواست تماشاگران را به چالش بکشد تا چیزی قابل بازخرید در او ببینند. رورک که چیزی در مورد رایانه نمی دانست، تظاهر به دانش فنی را سخت ترین بخش نقش توصیف کرد.
  ساموئل ال جکسون در نقش نیک فیوری :
  کارگردان SHIELD; جکسون برای ایفای نقش این شخصیت قراردادی نه فیلم امضا کرد. جکسون درباره موضوعی که شخصیتش هیچ اکشنی در فیلم ندیده است، گفت: “ما هنوز نیک فیوری را به منطقه بد رفتار نکرده ایم. او هنوز یک جورهایی سخنگو است.
  کارگردان، جان فاورو ، نقش خود را در نقش هارولد “هپی” هوگان، محافظ و راننده تونی استارک تکرار می کند، در حالی که کلارک گرگ و لزلی بیب نقش خود را به عنوان مامور SHIELD فیل کولسون و گزارشگر کریستین اورهارت ، بازی می کنند. به ترتیب. جان اسلاتری در نقش پدر تونی هاوارد استارک و گری شانلینگ در نقش سناتور ایالات متحده استرن ظاهر می شوند که از استارک می خواهد زره مرد آهنین را به دولت بدهد. فاورو اظهار داشت که شخصیت شاندلینگ از نام شخصیت رادیویی هاوارد استرن نامگذاری شده است. پل بتانی دوباره صدای کامپیوتر استارک، جارویس اولیویا مان در ابتدا به عنوان یک شخصیت ناشناس ظاهر شد که متعاقباً از فیلم حذف شد. فاورو سپس نقش شطرنج رابرتز، خبرنگاری که نمایشگاه استارک را پوشش می داد، به او داد. یوگنی لازارف در نقش پدر ایوان وانکو، آنتون ونکو ظاهر می شود، کیت مارا یک سرور فرآیند را به تصویر می کشد که تونی را به جلسه استماع دولت احضار می کند، و استن لی .به عنوان خودش ظاهر می شود (اما با لری کینگ اشتباه می شود).

علاوه بر این، مجری اخبار کریستین امان پور، مفسر سیاسی بیل اوریلی ، مدیر عامل شرکت تسلا موتورز ، ایلان ماسک ، و مدیر عامل شرکت اوراکل، لری الیسون ، خود ظاهر می شوند. آدام گلدشتاین نیز در نقش خودش ظاهر می شود و فیلم به یاد او تقدیم شده است. مکس پسر فاورو در کودکی با ماسک مرد آهنی ظاهر می شود که استارک او را از یک هواپیمای بدون سرنشین نجات می دهد. در سال 2017، جان واتس ، کارگردان مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه گفت که به فایگی پیشنهاد کرده است که به ماسبق بنشینند.این کودک معرفی یک پیتر پارکر / مرد عنکبوتی جوان به MCU است، ایده ای که تام هالند بازیگر مرد عنکبوتی از آن حمایت کرد.

بهترین فیلم ها را در کنار خانواده با وبسایت رسمی عصر فیلم تجربه کنید

معرفی فیلم و سریال
معرفی فیلم مرد آهنی 2010
معرفی فیلم مرد آهنی 2010

معرفی فیلم از ژانر های پیشنهادی ——>

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.