دانلود فیلم ماتریکس 4 زیرنویس چسبیده

دانلود فیلم ماتریکس 4 The Matrix Resurrections 2021 با لینک مستقیم

فیلم سینمایی رستاخیزهای ماتریکس (به انگلیسی: The Matrix Resurrections ) یک فیلم اکشن — علمی تخیلی آمریکایی محصول سال ۲۰۲۱ است که توسط لانا واچوفسکی ساخته، نویسندگی و کارگردانی شدهاست.

فیلم سینمایی رستاخیزهای ماتریکس (به انگلیسی: The Matrix Resurrections ) دنباله ای بر انقلاب های ماتریکس (2003) و چهارمین قسمت از مجموعه فیلم های ماتریکس است. کیانو ریوز ، کری آن ماس ، جادا پینکت اسمیت و لمبرت ویلسون در فیلم‌های قبلی نقش‌های خود را بازی می‌کنند و یحیی عبدالمتین دوم ، جسیکا هنویک ، جاناتان گروف ، نیل پاتریک هریس و پریانکا چوپرا جوناس به آنها ملحق می‌شوند.

داستان فیلم سینمایی رستاخیزهای ماتریکس (به انگلیسی: The Matrix Resurrections ) شصت سال پس از انقلاب‌ها می‌گذرد و نئو را دنبال می‌کند که به‌عنوان یک توسعه‌دهنده بازی‌های ویدیویی که با تمایز رویاها از واقعیت مشکل دارد، زندگی معمولی‌ای دارد. گروهی از شورشیان با کمک نسخه برنامه ریزی شده مورفیوس ، نئو را از نسخه جدید ماتریکس آزاد می کنند و با دشمن جدیدی که ترینیتی را اسیر نگه می دارد مبارزه می کنند.

پس از اکران انقلاب ها، واچوفسکی ها احتمال ساخت فیلم دیگری از ماتریکس را رد کردند . استودیوی برادران وارنر به طور مداوم به احیای این فرنچایز ابراز علاقه می کرد و پس از اینکه واچوفسکی ها هر پیشنهادی را برای ساخت دنباله های بیشتر رد کردند، زک پن را برای نوشتن فیلمنامه جدید استخدام کرد.

در اواخر سال 2019، سرانجام چهارمین فیلم ماتریکس اعلام شد که لانا واچوفسکی بدون حضور خواهرش لیلی و ریوز و ماس به عنوان کارگردان به عنوان کارگردان بازگشته است.

فیلمبرداری در فوریه 2020 آغاز شد اما یک ماه بعد به دلیل همه گیری COVID-19 متوقف شد. واچوفسکی در نظر داشت فیلم را رها کند، اما بازیگران اصرار داشتند که او آن را تمام کند. فیلمبرداری در ماه اوت از سر گرفته شد و سه ماه بعد به پایان رسید.

The Matrix Resurrections در تاریخ 16 دسامبر 2021 در تورنتو اکران شد و در 22 دسامبر 2021 در سینما و از طریق سرویس پخش HBO Max توسط برادران وارنر پیکچرز اکران شد.

فیلم سینمایی رستاخیزهای ماتریکس (به انگلیسی: The Matrix Resurrections ) با فروش بیش از 156 میلیون دلار در سراسر جهان با بودجه تولید 190 میلیون دلار، عملکرد ضعیفی داشت. در باکس آفیس، و نقدهای متفاوتی از منتقدان برای بازنویسی، تصاویر، نگارش و زمان اجرا دریافت کرد، اگرچه بازی های ریوز و ماس مورد تحسین قرار گرفتند.

با وجود این، این فیلم نسبت به فیلم قبلی خود پیشرفتی در نظر گرفته شد و نامزد بهترین جلوه های بصری در هفتاد و پنجمین دوره جوایز آکادمی بریتانیا شد.

داستان فیلم ماتریکس 4 The Matrix Resurrections 2021

توماس اندرسون یک توسعه‌دهنده موفق بازی‌های ویدیویی است که مجموعه‌ای از بازی‌های ویدیویی The Matrix را بر اساس خاطرات ضعیفش در نقش نئو ساخته است.

در یک کافی‌شاپ محلی، اندرسون با تیفانی، مادری متاهل که هیچ خاطره‌ای از گذشته‌اش ندارد، مسیرهای خود را ادامه می‌دهد، که اندرسون بر اساس آن ترینیتی ، یکی از شخصیت‌های بازی‌اش، ساخته شده است.

اندرسون در مواقعی تلاش می کند تا واقعیت درک شده را از رویاها جدا کند. درمانگر او برای سرکوب این موارد قرص‌های آبی برای او تجویز می‌کند که مصرف آن‌ها را متوقف می‌کند.

اندرسون شبیه‌سازی به نام modal را اجرا می‌کند، یک سندباکس برنامه‌نویسی که برای توسعه شخصیت‌های بازی ایجاد شده است. زن جوانی به نام باگز می‌آموزد که مدال کدهای قدیمی را در یک حلقه اجرا می‌کند و لحظه‌ای را به تصویر می‌کشد که ترینیتی برای اولین بار نئو را در ماتریکس پیدا کرد.

باگز برنامه‌ای را کشف می‌کند که مظهر مورفئوس است، و به او کمک می‌کند قبل از اینکه شریک تجاری اندرسون، اسمیت، بتواند مدال را پاک کند. اگرچه نئو مرده فرض می‌شد، باگز و مورفیوس او را به اندرسون می‌کشند و او را از ماتریکس بیرون می‌آورند و متوجه می‌شوند که اسمیت در واقع مامور اسمیت است.

نئو در یک غلاف از خواب بیدار می‌شود و متوجه می‌شود که ترینیتی در غلاف دیگری محصور شده است، در حالی که ماشین‌هایی که باگ فرستاده‌اند او را بازیابی کرده و به کشتی باگز، Mnemosyne منتقل می‌کنند.

نئو به سنگر انسانی به نام آیو آورده می شود، جایی که او دوباره با نیوبی متحد می شود. او توضیح می دهد که شصت سال در دنیای واقعی از جنگ ماشین می گذرد و بازماندگان انسان با ماشین هایی که برای پیوستن به جامعه بشری فرار کرده اند متحد شده اند.

دانلود فیلم ماتریکس 4 دوبله فارسی و زبان اصلی
پوستر فیلم ماتریکس 4 رستاخیز

اگرچه نئو می خواهد ترینیتی را نجات دهد، نیوب مخالفت می کند و در عوض او را حبس می کند. باگ و خدمه‌اش از نیوب اطاعت نمی‌کنند تا به نئو در آزادی ترینیتی کمک کنند.

پس از ورود به ماتریکس، اسمیت و سایر برنامه‌های تبعیدی که می‌خواهند ماتریکس به شکل سابق خود بازگردانده شود، آنها را رهگیری می‌کنند.

در مبارزه بعدی، نئو موفق می شود اسمیت را شکست دهد و توانایی هایش به تدریج بازگردد. آنها را ترک می کنند و مکان ترینیتی را پیدا می کنند، اما قبل از اینکه نئو بتواند با او صحبت کند، درمانگر او ظاهر می شود و با دستکاری زمان او را بی حرکت می کند.

او هویت خود را به عنوان تحلیلگر آشکار می کند، برنامه ای که برای مطالعه روان انسان طراحی شده است. او توضیح می دهد که پس از مرگ نئو و ترینیتی، توانست آنها را زنده کند تا آنها را مطالعه کند.

او دریافت که سرکوب کردن خاطرات آن‌ها اما نزدیک نگه داشتن آن‌ها با یکدیگر باعث می‌شود که ماتریس با قدرت کارآمدتر و در برابر ناهنجاری‌هایی که باعث شکست تکرارهای قبلی شده‌اند، مقاوم‌تر شود.

با این حال، رهایی نئو، سیستم را بی‌ثبات کرد و باعث ایجاد یک گاوصندوق شدبرای راه اندازی مجدد ماتریس تحلیلگر با متقاعد کردن مافوق خود که تهدید به کشتن ترینیتی باعث می شود نئو داوطلبانه به غلاف خود بازگردد، راه اندازی مجدد را متوقف کرد.

زمانی که کشتی دیگری که توسط Niobe فرستاده شده بود Mnemosyne را به Io بازگرداند، Neo و Bugs به زور از Matrix خارج می شوند. نیوبی نئو را به ساتی می برد، برنامه تبعیدی که قبلاً با او آشنا شده بود.

بساتی که به دنبال انتقام مرگ والدینش به دست ماشین‌ها است، به طراحی نقشه‌ای برای آزادی ترینیتی کمک می‌کند. در بازگشت به ماتریکس، نئو با تحلیلگر معامله می کند.

اگر نتواند ترینیتی را متقاعد کند که از گذشته خود و ماتریکس آگاه شود، به غلاف خود بازخواهد گشت. همانطور که نئو با تیفانی صحبت می کند، خانواده او ظاهر می شوند و او را وسوسه می کنند که بماند.

او (در ابتدا) تسلیم می شود، اما کمی بعد آنها را رد می کند و هویت واقعی خود را به عنوان ترینیتی به یاد می آورد. تحلیلگر با فهمیدن این که شکست خورده است، سعی می کند او را بکشد، اما اسمیت به دنبال انتقام برای زندانی شدن خود است. نئو، ترینیتی و دیگران فرار می کنند.

نئو و ترینیتی به‌عنوان آخرین نمونه‌هایی که استخراج می‌شوند، بر فراز یک آسمان‌خراش قرار می‌گیرند. آنها دست در دست یکدیگر می پرند و امیدوارند که نئو بتواند توانایی پرواز خود را مهار کند، اما در عوض ترینیتی این توانایی را به دست می آورد و آنها را به مکان امن می برد.

با کنترل جدید ترینیتی بر ماتریکس، هر دو برای مقابله با تحلیلگر بازمی‌گردند، که اکنون حالتی مطیع به خود می‌گیرد. آنها به طعنه از او برای شروعی تازه تشکر می کنند، که قصد دارند از آن برای بازسازی ماتریکس به دلخواه خود استفاده کنند.

دانلود فیلم ماتریکس 4 دوبله فارسی و زبان اصلی
کیانو ریوز در فیلم ماتریکس 4 (رستاخیز)

بازیگران فیلم ماتریکس 4 The Matrix Resurrections 2021

 • کیانو ریوز در نقش توماس اندرسون / نئو : پیشگویی شده “یک” از نسخه قبلی ماتریکس، نئو توسط ماشین ها تعمیر شده و دوباره در نسخه جدیدی از ماتریکس قرار داده شده است، و خاطراتش سرکوب شده است تا او را نگه دارند. تحت کنترل.
 • علیرغم گذشت شصت سال از قربانی شدن نئو، نئو به لطف تغییراتی که دستگاه ها در بدنش انجام داده اند، تنها بیست سال پیر شده است. به عنوان توماس، نئو ناخواسته برنامه‌نویسی اضافی برای Matrix از طریق حرفه خود به عنوان توسعه‌دهنده بازی‌های ویدیویی ایجاد می‌کند. استیون روی تجسم نئو اصلی را در بازتاب ها و صحنه های اضافی مختلف بازی می کند.
 • کری-آن ماس در نقش تیفانی / ترینیتی : علاقه عاشقانه نئو که توسط مورفئوس در فیلم اول از ماتریکس آزاد شد و در پایان جنگ ماشین کشته شد. دستگاه‌ها بدن او را بازیابی، تعمیر و اصلاح می‌کنند و دوباره او را در نسخه جدیدی از ماتریکس قرار می‌دهند. مانند نئو، خاطرات زندگی قبلی‌اش توسط ماشین‌ها سرکوب می‌شود و او تبدیل به تیفانی می‌شود، مادر سه فرزند حومه شهر با علاقه به موتورسیکلت. ترینیتی علیرغم گذشت شصت سال از مرگش، تنها بیست سال از عمرش را به لطف تغییراتی که دستگاه ها در بدنش انجام داده اند، داشته است.
 • یحیی عبدالمتین دوم در نقش مورفیوس : نسخه جایگزین هکری که نئو را از ماتریکس آزاد کرد. این شخصیت توسط Laurence Fishburne در فیلم های قبلی به تصویر کشیده شد. نسخه فیشبرن از این شخصیت با استفاده از تصاویر آرشیو ظاهر می شود.
 • عبدالمتین II همچنین به طور خلاصه تفسیری از مامور اسمیت را در مدال ایجاد شده توسط نئو بر اساس خاطرات سرکوب شده نئو از اسمیت و مورفئوس اصلی به تصویر می‌کشد.
 • جسیکا هنویک در نقش حشرات: یک تفنگچی با خالکوبی خرگوش سفید ، و کاپیتان هواناو Mnemosyne . هنویک شخصیت خود را به عنوان “چشم های مخاطب” توصیف می کند.
 • جاناتان گروف در نقش اسمیت : شریک تجاری توماس و دشمن سابق نئو و عامل ماتریکس.این شخصیت توسط هوگو ویوینگ در فیلم های قبلی به تصویر کشیده شد. ویوینگ همچنین با استفاده از تصاویر آرشیو در نقش اسمیت ظاهر می شود. برای آماده شدن برای این نقش، گروف کلیپ‌های یوتیوب را تماشا کرد که شامل اجرای ویوینگ بود، سه‌گانه اصلی را دوباره تماشا کرد و فرانکنشتاین مری شلی ، آثار فیلیپ کی دیک و کریستوفر ایشروود ، داستان‌های برلین را خواند .، اگرچه او نمی خواست تأثیری از ویوینگ داشته باشد، اما در طول سکانس های مبارزه با نقش ارتباط بیشتری داشت. در نتیجه، یکی از اعضای تیم بدلکاری در صحنه فیلمبرداری، گروف را «وحشی» نامیدند.
 • نیل پاتریک هریس در نقش تحلیلگر:خالق تکرار فعلی ماتریکس، که خود را به عنوان درمانگر توماس در می آورد و از نزدیک با بیمارش همکاری می کند تا معنای پشت رویاهایش را درک کند و آنها را از “واقعیت” متمایز کند و در عین حال او را حفظ کند. در داخل ماتریس
 • پریانکا چوپرا جوناس در نقش ساتی: یک برنامه تبعیدی که بدون هدف ایجاد شد و اندکی قبل از پایان جنگ ماشینی با نئو ملاقات کرد. این شخصیت توسط تنویر کی آتوال در انقلاب های ماتریکس به تصویر کشیده شد .
 • جادا پینکت اسمیت در نقش نیوب : ژنرال سنگر انسانی آیو و کاپیتان سابق شناور لوگوس . اسمیت نقش خود را از دو فیلم قبلی تکرار می کند. استفاده از آرایش مصنوعی اسمیت برای ایجاد ظاهری که شخصیت او 60 ساله شده بود، پنج ساعت طول کشید.
 • Toby Onwumere به عنوان Sequoia: اپراتور Mnemosyne .
 • مکس ریملت در نقش شپرد: مورد اعتمادترین کاپیتان نیوبه در آیو.
 • برایان جی اسمیت در نقش برگ: یکی از خدمه Mnemosyne که نئو را مطالعه کرده است.
 • ارندیرا ایبارا در نقش لکسی: [20] یکی از خدمه کشتی Mnemosyne که بت ترینیتی را می شناسد.
 • لمبرت ویلسون در نقش مرووینگیان : یک قاچاقچی اطلاعاتی که پیش از پایان جنگ ماشینی با نئو روبرو شد. او اکنون به دنبال انتقام از نئو است که به‌خاطر این که ناخواسته او را از هدفش در زمانی که ماتریکس قبلی نابود شد، از بین برد. ویلسون نقش خود را از دو فیلم قبلی تکرار می کند.
 • کریستینا ریچی در نقش گوین دی ور: یک مدیر بازرگانی در شرکت بازی های ویدیویی توماس.
 • تلما هاپکینز در نقش فریا: رئیس گیاه شناسی در آیو.
 • چاد استاهلسکی در نقش چاد: شوهر تیفانی. استاهلسکی بازیگر بدلکاری کیانو ریوز و همچنین هماهنگ کننده بدلکاری در فیلم های قبلی بود.
 • علاوه بر این، اندرو لوئیس کالدول و الن هالمن به ترتیب در نقش جود و اکو ظاهر می شوند. جولیان گری و گیج چت نیز به ترتیب به عنوان پسران تیفانی براندون و دانی ظاهر می شوند. اعلام شد که دانیل برنهارت در نقش مامور جانسون در فیلم The Matrix Reloaded دوباره نقش خود را بازی می کند ، اما صحنه های او از فیلم نهایی قطع شد. تام هاردی به دلیل فیلمبرداری The Matrix Resurrections همزمان با فیلمبرداری The Matrix Resurrections در سانفرانسیسکو ، یک ظاهر کوتاه در پس زمینه بدون اعتبار فیلمبرداری کرد.Venom: Let There Be Carnage که در آن هاردی در نقش ادی براک / ونوم بازی کرد.
دانلود فیلم ماتریکس 4 دوبله فارسی و زبان اصلی
قرص های قرمز و آبی فیلم ماتریکس

دانلود فیلم ماتریکس 4 The Matrix Resurrections 2021

دانلود فیلم ماتریکس 4 زبان اصلیکیفیتلینک دانلود
دانلود فیلم ماتریکس 4 زیرنویس چسبیده180pدانلود
دانلود فیلم ماتریکس 4 زیرنویس چسبیده720pدانلود
دانلود فیلم ماتریکس 4 زیرنویس چسبیده480pدانلود
دانلود فیلم ماتریکس 4 زبان اصلی
دانلود فیلم ماتریکس 4 دوبله فارسیکیفیتلینک دانلود
دانلود فیلم ماتریکس 4 دوبله فارسی180pدانلود
دانلود فیلم ماتریکس 4 دوبله فارسی720pدانلود
دانلود فیلم ماتریکس 4 دوبله فارسی480pدانلود
دانلود فیلم ماتریکس 4 دوبله فارسی
Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.