دانلود فیلم قوی سیاه

معرفی فیلم قوی سیاه Black Swan

فیلم قو سیاه ( Black Swan ) یک فیلم مهیج روانشناختی آمریکایی محصول سال ۲۰۱۰به کارگردانی دارن آرونوفسکی بر اساس فیلمنامه ای از مارک هیمن ، جان مک لافلین و آندرس هاینز است که بر اساس داستانی از هاینز ساخته شده است.

در فیلم Black Swan ناتالی پورتمن ، وینسنت کسل ، میلا کونیس ، باربارا هرشی و وینونا رایدر ایفای نقش می‌کنند و حول محور تولیدباله دریاچه قو چایکوفسکی توسط باله شهر نیویورک می‌چرخند .شرکت. تولید به یک بالرین نیاز دارد تا در نقش قو سفید معصوم و شکننده بازی کند، که رقصنده متعهد نینا سایرز (پورتمن) برای آن کاملا مناسب است، و همچنین قو سیاه تیره و شهوانی، که ویژگی هایی هستند که توسط رقیب جدید لیلی بهتر تجسم می شوند. کونیس). نینا وقتی خود را در حال رقابت برای این نقش می بیند تحت فشار شدیدی قرار می گیرد که باعث می شود کنترل ضعیف خود را بر واقعیت از دست بدهد و به جنون فرو رود.

آرونوفسکی این فرض را با پیوند دادن تماشاهایش از یک تولید دریاچه قو با فیلمنامه ای تحقق نیافته در مورد مطالعات ناقص و تصور تسخیر شدن توسط یک دو نفره، شبیه به فولکلور پیرامون داپلگانگرها ، درک کرد. آرونوفسکی از فیلم The Double اثر فئودور داستایوفسکی به عنوان الهام دیگری برای فیلم یاد می کند.

کارگردان همچنین قو سیاه را قطعه ای همراه برای فیلم کشتی گیر خود در سال 2008 در نظر گرفت که هر دو فیلم شامل اجراهای سختی برای انواع مختلف هنر بودند.

او و پورتمن برای اولین بار در سال 2000 درباره این پروژه صحبت کردند و پس از پیوست کوتاهی به یونیورسال پیکچرز ، Black Swan .در سال 2009 توسط فاکس سرچ لایت پیکچرز در شهر نیویورک تولید شد . پورتمن و کونیس قبل از شروع فیلمبرداری چندین ماه در باله آموزش دیدند.

قو سیاه به عنوان فیلم افتتاحیه در شصت و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم ونیز در تاریخ 1 سپتامبر 2010 به نمایش درآمد و اکران محدودی در ایالات متحده از 3 دسامبر آغاز شد، قبل از اکران گسترده در 17 دسامبر. تحسین منتقدان، با ستایش خاص از کارگردانی آرنوفسکی و بازی های پورتمن و کونیس. این یک موفقیت تجاری نیز بود و 329 میلیون دلار در سراسر جهان در مقابل بودجه 13 میلیون دلاری به دست آورد.

این فیلم در هشتاد و سومین دوره جوایز اسکار پنج نامزدی دریافت کرد ، از جمله بهترین فیلم ، با برنده شدن پورتمن بهترین بازیگر زن . همچنین چهار نامزدی در شصت و هشتمین دوره جوایز گلدن گلوب دریافت کرداز جمله بهترین فیلم درام با پورتمن برنده بهترین بازیگر زن . در سال 2021، بازی پورتمن در فهرست بهترین اجراهای سینمایی قرن بیست و یکم نیویورکر قرار گرفت.

داستان فیلم قوی سیاه Black Swan

نینا سایرز زن جوانی است که با مادر بیش از حد محافظ خود، اریکا، رقصنده سابق زندگی می کند و با یک شرکت باله شهر نیویورک می رقصد . این شرکت فصل را با دریاچه قو چایکوفسکی افتتاح می کند.

کارگردان هنری توماس لروی پس از اینکه بت مک اینتایر را مجبور به بازنشستگی کرد، اعلام کرد که به دنبال یک رقصنده جدید برای نقش های دوگانه اودت قوی سفید بی گناه و شکننده و اودیل قو سیاه شهوانی و تاریک است. نینا برای نقش ها تست می دهد و تمرین بی عیب و نقصی در نقش اودت ارائه می دهد، اما در تجسم اودیل شکست می خورد.

روز بعد، نینا از توماس می خواهد که در نقش خود تجدید نظر کند. وقتی به زور او را می بوسد، او را گاز می گیرد و از دفترش می گریزد. بعداً در همان روز، نینا لیست بازیگران را می بیند و در کمال تعجب متوجه می شود که نقش های اصلی را دریافت کرده است. در یک جشن جشن فصل جدید، یک بث مست او را متهم می کند که در ازای ارتقای شغلی به توماس لطف جنسی می کند.

روز بعد، نینا می شنود که بث با یک ماشین برخورد کرده است. توماس معتقد است که بث قصد خودکشی داشته است. نینا از یک بث بیهوش در بیمارستان بازدید می کند و می بیند که پاهایش به شدت آسیب دیده است، به این معنی که دیگر نمی تواند به عنوان یک رقصنده باله اجرا کند.

در طول تمرین، توماس به نینا می گوید که یک تازه وارد به نام لیلی را مشاهده کند که شباهت ظاهری با نینا دارد، اما همچنین کیفیتی غیرقابل مهار نینا ندارد. نینا توهم دارد و آثار خراش روی پشت خود پیدا می کند.

یک شب، با وجود مخالفت اریکا، نینا دعوت لیلی را برای نوشیدن نوشیدنی می پذیرد. لیلی به نینا یک کپسول اکستازی می دهد و می گوید که به او کمک می کند آرام شود. نینا آن را رد می‌کند، اما لیلی نوشیدنی‌اش را با پودر می‌پاشد.

نینا تحت تأثیر آن با مردان در بار و لیلی نیز معاشقه می کند. آن دو در یک کلوپ شبانه می رقصند و اواخر همان شب به آپارتمان نینا برمی گردند. نینا پس از مشاجره با مادرش در اتاقش سنگر می گیرد و با لیلی رابطه جنسی برقرار می کند. صبح روز بعد متوجه می شود که برای تمرین لباس دیر آمده است.

به محض رسیدن به مرکز لینکلن ، نینا لیلی را در حال رقصیدن در نقش اودیل می بیند و با او در مورد شب مشترکشان روبرو می شود. لیلی رفتن به خانه با نینا را انکار می کند و نینا را به خاطر داشتن فانتزی جنسی در مورد او طعنه می زند.

نینا متقاعد می شود که لیلی قصد دارد جای او را بگیرد، به خصوص پس از اینکه متوجه شد توماس لیلی را جایگزین خود کرده است. توهمات نینا قوی‌تر می‌شود و جراحاتش افزایش می‌یابد، تا جایی که با توهم تبدیل به اودیل می‌شود.

در شب افتتاحیه، او به مادرش فریاد می زند: “من ملکه قو هستم، تو کسی هستی که هرگز سپاه را ترک نکردی !”، و او می رود. از آنجایی که نینا دیر کرده است، لیلی آماده است تا جایگزین او شود. نینا با توماس روبرو می شود، که آنقدر تحت تاثیر اعتماد به نفس جدیدش قرار می گیرد که به او اجازه می دهد نقش هایش را پس بگیرد.

در اواخر اجرای دوم باله، نینا با توهم دیگری پرت می شود و ثبات خود را در نقش اودت از دست می دهد. این باعث می شود رقصنده مردی که نقش شاهزاده را بازی می کند او را روی صحنه بیاندازد که توماس را خشمگین می کند.

او به اتاق رختکن خود برمی گردد و لیلی را در حال آماده شدن به عنوان اودیل می بیند. در طی یک درگیری، لیلی به نینا تبدیل می شود. این دو با شکستن یک آینه با هم دعوا می کنند.

نینا با یک تکه شیشه بزرگ از آینه به دوپلگانگر خود ضربه می زند و او را می کشد. بدن به لیلی برمی گردد. نینا جسد را در حمام پنهان می کند و روی صحنه می رود و در نقش اودیل بی عیب و نقص می رقصد.

در میان تشویق ایستاده تماشاگران، نینا با یک بوسه پرشور توماس را غافلگیر کرد و به اتاق رختکن خود بازگشت.

وقتی نینا آرایش اودت توتو و قو سفید را از سر می گیرد، صدای تق تق در خانه اش را می شنود. او آن را باز می کند تا لیلی را زنده پیدا کند. لیلی قبل از مرخصی عذرخواهی می کند و به او تبریک می گوید. نینا گیج شده می بیند که آینه هنوز شکسته است. اما حوله ای که او برای پاک کردن خون استفاده کرد تمیز است. او به پایین نگاه می کند و یک تکه شیشه را از شکمش بیرون می آورد و متوجه می شود که خودش را چاقو زده است نه لیلی.

نینا آخرین بازی باله را می رقصد، که با پرت شدن ادت از صخره و فرود نینا روی تشک به پایان می رسد. در حالی که توماس، لیلی و دیگران جمع می شوند تا به نینا که روی تشک دراز کشیده است، تئاتر را تشویق کنند. توماس خون در حال پخش شدن در کمرش را می بیند و فریاد می زند که کمک کند. او با عصبانیت از نینا می پرسد که چه اتفاقی برای او افتاده است. نینا با خونسردی پاسخ می دهد که وقتی صفحه به رنگ سفید محو می شود، او عالی بود.

بازیگران فیلم قوی سیاه Black Swan

در طول تیتراژ پایانی، بازیگران اصلی هم به‌عنوان شخصیت‌های فیلم و هم شخصیت‌های متناظرشان از دریاچه سوان شناخته می‌شوند .

 • ناتالی پورتمن در نقش نینا سایرز/قوی سفید/ادت
 • میلا کونیس در نقش لیلی/قوی سیاه/اودیل
 • وینسنت کسل در نقش توماس لروی/آقا
 • باربارا هرشی در نقش اریکا سایرز/ملکه
 • وینونا رایدر در نقش الیزابت “بت” مک اینتایر/قوی در حال مرگ
 • بنجامین میلپید در نقش دیوید مورو/پرنس زیگفرید
 • کسنیا سولو در نقش ورونیکا/قوی کوچولو
 • کریستینا آناپائو در نقش گالینا/قوی کوچولو
 • جانت مونتگومری در نقش مادلین/قوی کوچولو
 • سباستین استن در نقش اندرو/ خواستگار
 • توبی همینگوی در نقش تام/ خواستگار
 • سرجیو تورادو در نقش سرجیو/فون روثبارت
 • مارک مارگولیس در نقش آقای فیتیان/حامی
 • تینا اسلون در نقش خانم فیتیان/حامی

بهترین فیلم ها را در کنار خانواده با وبسایت رسمی عصر فیلم تجربه کنید

دانلود فیلم و سریال

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.