دانلود سینمایی فیلم قهرمان

دانلود رایگان فیلم سینمایی قهرمان (اصغر فرهادی) بدون سانسور

فیلم سینمایی قهرمان یک فیلمی اجتماعی زیبای ایرانی به نویسندگی و کارگردانی جناب آقای اصغر فرهادی است که در سال ۱۴۰۰ منتشر شد. در تهیه‌کنندگی فیلم قهرمان آقای الکساندر ماله-گی با جناب آقای اصغر فرهادی همکاری مشترک داشته‌است.

این فیلم سینمایی در شهر زیبای شیراز در ایران فیلم‌برداری شده‌است و موضوعی اجتماعی را روایت می‌کند. این فیلم در ۲۹ مهر ماه ۱۴۰۰ به عنوان نماینده سینمای ایران برای رقابت در نود و چهارمین دوره جوایز اسکار معرفی شد اما متاسفانه نتوانست به جمع پنج نامزد نهایی راه یابد.

قهرمان برای نخستین بار در ۱۳ ژوئیهٔ سال ۲۰۲۱ در جشنوارهٔ فیلم کن به نمایش درآمد و در آن‌جا مشترکاً با کوپه شماره شش ساختهٔ یوهو کاسمانن موفق به کسب جایزه بزرگ هیئت داوران از جشنواره کن شد. قهرمان بر پایهٔ نقد ۱۴۸ منتقد امتیاز ۹۶٪ را از بازبینی جمعی وبگاه راتن تومیتوز و بر پایهٔ نقد ۳۹ منتقد نمره ۸۲٪ را از وبسایت متاتریک کسب کرده‌است.

دانلود فیلم سینمایی قهرمان

دانلود فیلم سینمایی قهرمان

رحیم (بازیگر : امیر جدیدی) خطاط و نقاشی مطلّقه است که به علت عدم پرداخت بدهی‌اش به بهرام (بازیگر : محسن تنابنده) به زندان افتاده‌است. قسمتی از فیلم رحیم به مرخصی دو روزه‌ای می‌آید. رحیم پسری دارد که لکنت زبان دارد و با منشی کلینیک گفتاردرمانی او فرخنده (بازیگر : سحر گلدوست) در رابطه است.

فرخنده به رحیم می‌گوید که کیفی حاوی چند سکهٔ طلا پیدا کرده‌است و با فروش آن‌ها می‌تواند بدهی خود را به بهرام بدهد، اما رحیم می‌فهمد که پول سکه‌ها کافی نیست و بهرام تمام طلبش را می‌خواهد، زیرا آن پول برای جهیزیهٔ دخترش بوده‌است.

پس رحیم در سطح شهر اعلامیه پخش می‌کند تا صاحب کیف را پیدا کند. این کار رحیم، توجه تلویزیون و رسانه‌های مجازی را جلب می‌کند و مردم به رحیم لقب قهرمان را می‌دهند.

امیر جدیدی در نقش رحیم
محسن تنابنده در نقش بهرام
فرشته صدرعرفایی در نقش رادمهر
سارینا فرهادی در نقش نازنین
سحر گلدوست در نقش فرخنده
صالح کریمایی در نقش سیاوش

فیلم سینمایی قهرمان در خرداد سال ۱۳۹۹ وارد پیش تولید شد و فیلم‌برداری آن پس از ۷۵ جلسه در دوم دی‌ماه سال ۱۳۹۹ به پایان رسید و سپس تدوین آن را هایده صفی‌یاری آغاز کرد.

آمازون استودیوز حق پخش قهرمان را در ایالات متحده آمریکا در اختیار دارد. همچنین شرکت فرانسوی ممنتو پیکچرز، تهیه‌کنندگی و فروش بین‌المللی قهرمان را برعهده داشته که این فیلم را در فرانسه نیز اکران خواهد کرد.

به علاوه، شرکت «لاکی رد» نیز فیلم فرهادی را در ایتالیا اکران خواهد کرد. قهرمان در بخش مسابقهٔ جشنوارهٔ فیلم کن در فرانسه برای نخستین‌بار به نمایش درآمد و جایزهٔ بزرگ هیئت داوران جشنواره فیلم کن را از آن خود کرد.

بازیگران فیلم سینمایی قهرمان

4.9/5 - (15 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.