دانلود فیلم سینمایی فهرست شیندلر (Schindler’s List) زبان اصلی

دانلود فیلم فهرست شیندلر (Schindler’s List)

فیلم سینمایی فهرست شیندلر فیلمی آمریکایی در ژانر درامتاریخی محصول سال 1993 به کارگردانی استیون اسپیلبرگ است. این فیلم اقتباسی از رمان فهرست شیندلر ( کشتی شیندلر ) نوشته توماس کنیلی است.

فیلم فهرست شیندلر یکی از فیلم های زیبای 250 فیلم برتر تاریخ سینمای جهان میباشد. همچنین این فیلم در رده ششم بعد از فیلم سینمایی 12 مرد خشمگین قرار گرفته است.

فیلم سینمایی فهرست شیندلر (Schindler’s List) با بازی بازیگرانی همچون :

  • لیام نیسون
  • بن کینگزلی و رالف فاینس
  • بسیار خوش درخشید.

فیلم فهرست شیندلر بر اساس رمانی به همین نام در سال 1982 نوشته توماس کنیلی، شرح می‌دهد که چگونه اسکار شیندلر یک صنعت‌گر آلمانی، در طول جنگ جهانی دوم توانست حدود 1200 یهودی را نجات دهد. اردوگاه کار اجباری Płaszów ، بدون پنهان کردن کاستی ها و ابهامات و حتی یک جاسوس عضو حزب نازی این فیلم را به تصویر میکشد.

در سال 2004، این فیلم به دلیل “اهمیت فرهنگی، تاریخی یا زیبایی شناختی” آن توسط کتابخانه کنگره برای حفظ در فهرست ملی فیلم انتخاب شد.

فهرست شیندلر در رتبه 100 برتر موسسه فیلم آمریکا در رتبه هشتم قرار دارد. همچنین در رتبه بندی بهترین فیلم های تاریخ در سایت مرجع IMDB با امتیاز 8.9 ⁄ 10 در رتبه ششم قرار دارد. علاوه بر این، شخصیت‌های اسکار شیندلر و آمون گوث در میان « 100 قهرمان و شرور » سینما طبقه‌بندی می‌شوند.

دانلود فیلم سینمایی فهرست شیندلر
لیام نیسون بازیگر فیلم فهرست شیندلر

داستان فیلم سینمایی فهرست شیندلر (Schindler’s List)

در کراکوف ، در طول جنگ جهانی دوم ، سربازان آلمانی یهودیان را مجبور می‌کنند تا در گتوی کراکوف جمع شوند. اسکار شیندلر یک صنعتگر آلمانی، عضو حزب نازی است. در ابتدا که فقط به سود خود فکر می کرد، به اعضای ورماخت و افسران اس اس رشوه داد تا یک کارخانه فلزی میناکاری شده را خریداری کنند.

از آن زمان به بعد، برای کمک به او در اداره تجارتش، یک حسابدار یهودی به نام Itzhak Stern را استخدام کرد . او همچنین نماینده محلی جامعه یهودی است و با بازار سیاه ارتباط دارد و عضو جامعه تجاری یهودیان است.

استرن سپس به شیندلر کمک می کند تا بودجه ای برای راه اندازی کسب و کار خود پیدا کند. شیندلر روابط دوستانه ای با نازی ها داشت، از ثروت خود، موقعیت خود به عنوان “آقا کارگردان” سود می برد و استرن را به عنوان دست راست خود داشت.

او نیروی کار ارزان یهودی را در کارخانه خود به کار می گیرد. به نوبه خود، اشترن شیندلر را متقاعد می کند که تا آنجا که ممکن است کارمندان ضروری برای تلاش های جنگ آلمان را استخدام کند: بنابراین، او آنها را از تبعید به اردوگاه های کار اجباری یا اعدام اجمالی نجات می دهد.

انحلال محله یهودی نشین کراکوف در مارس 1943موضوع بخش 15 دقیقه ای این فیلم است.
اس اس – Untersturmführer (ستوان دوم) آمون گوت به کراکوف می رسد تا بر ساخت اردوگاه کار اجباری Płaszów نظارت کند.

پس از پایان اردو، دستور انحلال گتو را صادر می کند. اسکار شیندلر تنها زمانی متوجه وحشت و جنون نازی‌ها می‌شود که شاهد انحلال گتوی کراکوف است و به‌ویژه وقتی دختر بچه‌ای را با کت قرمزی که در قتل عام گم شده می‌بیند (این یکی از عناصر بسیار کمیاب در فیلم‌های رنگی است، بیشتر به صورت سیاه و سفید فیلمبرداری شده است).

دختر کوچک از نازی‌ها پنهان می‌شود و بعداً جسد او (که با کت قرمزش قابل شناسایی است) از یک گور دسته‌جمعی بیرون آورده می‌شود تا با تسمه نقاله منتقل شود تا با سایر قربانیان انحلال گتو سوزانده شود.

شیندلر مراقب است که دوستی خود را با گوت حفظ کند و از طریق رشوه و هدایا همچنان اس اس ها را برای حمایت آنها سرگرم می کند.

گوت به نوبه خود به طرز وحشیانه ای با خدمتکار یهودی خود، هلن هیرش، بدرفتاری می کند و از بالکن ویلای خود که مشرف به اردوگاه است، با تفنگ به زندانیان شلیک می کند. زندانیان در وحشت روزمره زندگی می کنند.

شیندلر در نهایت از منافع مالی خود چشم پوشی می کند: اولویت او اکنون نجات هر چه بیشتر زندگی است. او به گوت رشوه می دهد تا اجازه دهد تا اردوگاه خود را برای اسکان کارگرانش بسازد تا بهتر از آنها محافظت کند.

با شروع شکست آلمان ها در جنگ، گوت دستور می گیرد آخرین یهودیان را از پلاسزو به اردوگاه کار اجباری آشویتس بفرستد . شیندلر از گوت اجازه می‌خواهد تا کارگرانش را به کارخانه مهمات جدیدی که قصد دارد در زادگاهش زویتاو-برینلیتز بسازد، منتقل کند.

گوت می پذیرد، اما در برابر رشوه ای هنگفت. شیندلر و استرن سپس « فهرست شیندلر » را ایجاد می کنند ، فهرستی از 1100 نفر که به برینلیتز منتقل می شوند و از تبعید به آشویتس در امان می مانند.

با این حال، قطاری از زنان که قرار است به کارخانه او بروند به آشویتس هدایت می‌شوند. آنها به لطف رشوه و الماسی که به رودولف هوس ، فرمانده آشویتس داده شد، به سختی از مرگ فرار کردند.

آزاد شده، سالم و سلامت به کارخانه شیندلر می رسند. او در این کارخانه نگهبانان اس اس را از رفتن به سالن تولید و انجام هرگونه شیطنت در مورد کارمندان منع می کند.

او یهودیان را تشویق می کند که روز شنبه شبات را جشن بگیرند. شیندلر حتی تا آنجا پیش خواهد رفت که کالای خود را خراب می کند تا در طول هفت ماه تولید شرکتش نتوان از آنها استفاده نظامی کند. او سپس بخش بزرگی از ثروت خود را برای فساد مقامات نازی خرج می کند.

چند ماه بعد، در سال 1945، جنگ پایان یافت. اسکار شیندلر و همسرش که ویران شده اند، کشور را ترک می کنند. شیندلر به عنوان یکی از اعضای حزب نازی و به عنوان یک سودجو از جنگ شکار می شود.

او از ارتش سرخ در حال پیشروی می گریزد . به نگهبانان اس اس دستور داده شد که یهودیان را از بین ببرند، اما شیندلر آنها را متقاعد کرد که این کار را نکنند و “به عنوان مرد و نه به عنوان قاتل به خانواده خود بازگردند”.

شیندلر نمی توانست بدون خداحافظی با 1100 یهودی که نجات داده بود، که حلقه ای طلایی ساخته شده از پروتزهای ذوب شده دندان را به او هدیه کردند، که حاوی این عبارت برگرفته از تلمود بود : “کسی که جانی را نجات می دهد، همه بشر را نجات می دهد” (میشنا، سنهدرین).

شیندلر از این ژست متاثر می شود اما شرمنده است که بیشتر از این انجام نداده است. شیندلرجودن (یهودیان شیندلر ) صبح روز بعد زمانی که یک سرباز شوروی اعلام کرد که آنها آزاد هستند از خواب بیدار می شوند. آنها کارخانه را ترک می کنند و به سمت نزدیک ترین شهر می روند.

در صحنه های بعدی اعدام گوت و خلاصه ای از زندگی شیندلر پس از جنگ را می بینیم. سپس فیلم سیاه و سفید رنگی می شود تا شیندلر جودن را در روزگار کنونی در مقبره شیندلر در اورشلیم نشان دهد.

شیندلرجودن با همراهی بازیگران فیلم، سنگ هایی را در اطراف سنگ قبر قرار می دهند. در صحنه آخر، بازیگر لیام نیسون دو گل رز را در آنجا می گذارد.

فیلم سینمایی فهرست شیندلر (Schindler’s List)

عنوان انگلیسی: Schindler’s List
عنوان اصلی: فهرست شیندلر
کارگردان: استیون اسپیلبرگ
فیلمنامه: استیون زیلیان ، بر اساس رمان فهرست شیندلر ( کشتی شیندلر ) نوشته توماس کنیلی
موسیقی: جان ویلیامز
طراحی صحنه: آلن استارسکی
لباس: آنا بی شپرد
عکاس: یانوش کامینسکی
تدوین: مایکل کان
تهیه کننده: برانکو لوستیگ ، جرالد آر مولن ، استیون اسپیلبرگ و لو ریوین
شرکت سازنده: Universal Pictures و Amblin Entertainment
شرکت های توزیع کننده: یونیورسال پیکچرز (ایالات متحده آمریکا)؛ United International Pictures (فرانسه و کشورهای مختلف)
بودجه: 22,000,000 دلار
کشور مادری : Drapeau des États-Unis ایالات متحده
زبان های اصلی: انگلیسی ، عبری ، آلمانی و لهستانی
فرمت: سیاه و سفید و تا حدی رنگی (DeLuxe) – 1.85:1 – DTS – 35 میلی متر
ژانر: درام تاریخی
مدت زمان: 195 دقیقه
تاریخ انتشار :
ایالات متحده آمریکا :30 نوامبر 1993( پیش نمایش در واشنگتن دی سی ) سپس15 دسامبر 1993
فرانسه :2 مارس 1994

دانلود فیلم سینمایی فهرست شیندلر (Schindler’s List) :

دانلود فیلم سینمایی فهرست شیندلر (Schindler’s List) زبان اصلیلینک دانلود
Bluray 1080p / AdiT / 11.36 GBدانلود
Bluray 1080p / 2.80 GBدانلود
Bluray 720p / 1.40 GBدانلود
Bluray 480p / Pahe/ 700 MBدانلود
دانلود فیلم سینمایی فهرست شیندلر (Schindler’s List) زبان اصلی
دانلود فیلم سینمایی فهرست شیندلر (Schindler’s List) دوبله فارسیلینک دانلود
Bluray 1080p / 2.97 GBدانلود
Bluray 720p / 1.57 GBدانلود
1080p BluRay x265 / 1.57 GBدانلود
720p BluRay x265 / 878 MBدانلود
دانلود فیلم سینمایی فهرست شیندلر (Schindler’s List) دوبله فارسی
4.9/5 - (8 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.