دانلود فیلم غلاف تمام فلزی Full Metal Jacket 1987

معرفی فیلم غلاف تمام فلزی Full Metal Jacket 1987

دانلود فیلم غلاف تمام فلزی Full Metal Jacket 1987

غلاف تمام فلزی (به انگلیسی: Full Metal Jacket ) یک فیلم درام جنگی محصول ۱۹۸۷کارگردانی و تهیه‌کنندگی استنلی کوبریک است که فیلمنامه آن را نیز با مایکل هر و گوستاو هاسفورد نوشته است.

این فیلم بر اساس رمان هسفورد به نام The Short-Timers در سال 1979 ساخته شده است و متیو مودین ، لی ارمی ، وینسنت دونوفریو و آدام بالدوین در آن بازی می کنند.

خط داستانی یک جوخه از تفنگداران دریایی ایالات متحده را از طریق آموزش اردوگاه در اردوگاه سربازان تفنگداران دریایی در جزیره Parris ، کارولینای جنوبی ، دنبال می‌کند، که عمدتاً در نیمه اول فیلم بر روی سربازان خصوصی جی.تی دیویس و لئونارد لارنس، ملقب به جوکر و پایل ، تمرکز می‌کند که در زیر دستان خود مبارزه می‌کنند.

مربی مته توهین آمیز گروهبان هارتمن. نیمه دوم تجربیات جوکر و یکی دیگر از تفنگداران دریایی جوخه را در شهرهای دا نانگ و هو در ویتنام در طول حمله تت در جنگ ویتنام به تصویر می کشد. عنوان فیلم به گلوله تمام فلزی کت استفاده شده توسط سربازان ارتش اشاره دارد.

برادران وارنر غلاف تمام فلزی را در 26 ژوئن 1987 در ایالات متحده منتشر کرد. این آخرین فیلم کوبریک بود که در زمان حیات او اکران شد . این فیلم مورد تحسین منتقدان قرار گرفت، در مقابل بودجه 16 میلیون دلاری 120 میلیون دلار فروخت و نامزد جایزه اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی برای کوبریک، هیر و هاسفورد شد. در سال 2001، مؤسسه فیلم آمریکا این فیلم را در نظرسنجی خود با عنوان ” AFI’s 100 Years…100 Thrills ” در رتبه 95 قرار داد.

دانلود فیلم غلاف تمام فلزی Full Metal Jacket 1987

داستان فیلم غلاف تمام فلزی Full Metal Jacket 1987

گروهی از نیروهای استخدام شده به جزیره پاریس می رسند تا تفنگداران دریایی شوند . مربی مته Gunnery Sergeant Hartman خود را به عنوان یک مربی محکم اما منصف برای سربازان معرفی می کند، اگرچه لئونارد لارنس چاق و چاق شروع به عصبانیت هارتمن و بقیه جوخه با اشتباهات و اشتباهات مداوم خود می کند.

وقتی هارتمن یک دونات ژله‌ای را پیدا می‌کند که در سربازخانه کالای قاچاق محسوب می‌شود (و خوردن آن برای لارنس ممنوع است، زیرا او بیش از حد اضافه وزن دارد)، همه چیز به اوج می‌رسد. هارتمن که خسته شده است، با دستور دادن به آنها که هر بار که لارنس مرتکب اشتباه می شود، تمام جوخه به جز لارنس را مجازات دسته جمعی اعمال می کند.

یک روز عصر، اعضای جوخه انتقام لارنس را با کتک زدن او با صفحات صابون در پتو از او می گیرند . در نهایت، به نظر می رسد لارنس خود را برگرداند، تیراندازی عالی از خود نشان داد و تبدیل به یک سرباز نمونه شد. جی تی دیویس، با این حال، متوجه صحبت کردن لارنس با تفنگ خود می شود و حدس می زند که او ممکن است دچار یک فروپاشی روانی شده باشد.

با این وجود، استخدام شدگان فارغ التحصیل می شوند. بیشتر آنها به ویتنام فرستاده خواهند شد . دیویس در آخرین شب خود در جزیره پاریس، لارنس را در حمام می‌بیند، در حالی که با صدای بلند The Rifleman’s Creed را می‌خواند و یک تفنگ پر شده را تکان می‌دهد. هارتمن سعی می کند مداخله کند اما توسط لارنس مورد اصابت گلوله قرار می گیرد و کشته می شود و سپس خودکشی می کند.

در ژانویه 1968، دیویس یک گروهبان است و در دا نانگ برای روزنامه استارز اند استرایپس در کنار همکارش ، رافترمن درجه یک، یک عکاس رزمی مستقر می شود.

حمله تت آغاز می شود و پایگاه دیویس مورد حمله قرار می گیرد، اما نگه می دارد. صبح روز بعد، دیویس و رافترمن به فو بای فرستاده می شوند، جایی که دیویس به دنبال گروهبان “کاوبوی”، دوستی که در جزیره پاریس ملاقات کرده بود، می گردد.

در طول نبرد هو ، یک تله انفجاری رهبر گروه را می کشد و کابوی را به فرماندهی می گذارد. کابوی که در شهر گم می شود، سعی می کند پشتیبانی تانک را افزایش دهد اما توسط یک تک تیرانداز ویت کنگ کشته می شود.

با فرض فرماندهی، مسلسل جوخه “مادر حیوانات” حمله به تیرانداز را رهبری می کند. دیویس ابتدا او را پیدا می کند، اما تفنگ M-16 او گیر می کند و به تک تیرانداز از حضور او هشدار می دهد. همانطور که تک تیرانداز شلیک می کند، معلوم می شود که او یک دختر نوجوان است. رافترمن به او شلیک می کند و او را مجروح می کند.

در حالی که او مجروح دراز کشیده بالای سرش ایستاده، تیم درمورد چه کاری باید بکند. او چندین بار با درد می‌گوید «به من شلیک کن» و دیویس او را از بدبختی بیرون می‌آورد.

بعداً، با فرا رسیدن شب، تفنگداران دریایی با آواز خواندن ” میکی ماوس مارس ” به اردوگاه باز می گردند. روایتی از افکار دیویس روی آواز می‌پوشاند که می‌گوید، علیرغم اینکه «در دنیایی از گند» است، او خوشحال است که زنده است و دیگر نمی‌ترسد.

دانلود فیلم غلاف تمام فلزی Full Metal Jacket 1987

بازیگران فیلم غلاف تمام فلزی Full Metal Jacket 1987

  • متیو مودین در نقش سرباز/گروهبان جی تی “جوکر” دیویس، یک تفنگدار جوان خردمند. در صحنه فیلمبرداری، مودین یک دفتر خاطرات داشت که در سال 2005 به صورت کتاب و در سال 2013 به یک برنامه تعاملی تبدیل شد.
  • وینسنت دونوفریو در نقش سرباز لئونارد ” گومر پایل ” [یک] لارنس، یک سرباز اضافه وزن و کند ذهن که موضوع تمسخر هارتمن است. D’Onofrio از مودین در مورد تست های فیلم شنید. D’Onofrio استماع خود را با استفاده از یک دوربین فیلمبرداری اجاره ای ضبط کرد و لباس های خسته ارتش پوشیده بود. به گفته کوبریک، پایل «سخت‌ترین نقش برای بازی در کل فیلم» بود. کوبریک اما به سرعت به D’Onofrio پاسخ داد و او را در این نقش انتخاب کرد. D’Onofrio لازم بود 70 پوند (32 کیلوگرم) اضافه کند.
  • لی ارمی در نقش گروهبان توپچی هارتمن، یک مربی ارشد مته خشن، بد دهن و بی رحم . تجربه واقعی ارمی به عنوان مربی مانور تفنگداران دریایی ایالات متحده در جنگ ویتنام به او کمک کرد تا بسیاری از گفتگوهایش را آزادانه انجام دهد.
  • آدام بالدوین در نقش مادر حیوانات، یک مسلسل گرسنه جنگی که به کشتن سربازان دشمن افتخار می کند. آرنولد شوارتزنگر ابتدا برای این نقش در نظر گرفته شد اما آن را به نفع بازی در مرد دونده رد کرد.
  • آرلیس هاوارد در نقش سرباز/گروهبان “کاوبوی” ایوانز، دوست جوکر و یکی از اعضای جوخه Lusthog .
  • کوین میجر هاوارد در نقش رافترمن، یک عکاس رزمی.
  • دوریان هاروود در نقش Eightball، یکی از اعضای تیم.
  • تیم کولسری در نقش Doorgunner، یک هلیکوپتر بیرحم در تیرانداز که به جوکر و رافترمن پیشنهاد می‌کند داستانی درباره او بنویسند. Colceri، یک تفنگدار سابق، در ابتدا قرار بود نقش هارتمن را بازی کند، نقشی که به Ermey رسید. کوبریک این قسمت کوچکتر را به عنوان تسلیت به کولسری داد.
  • شخصیت‌های دیگر عبارتند از اد اوراس در نقش ستوان والتر جی. جان تری در نقش ستوان لاکهارت، سردبیر Stars and Stripes . بروس بوآ در نقش یک سرهنگ POG که لباس جوکر را به خاطر پوشاندن نماد صلح بر روی یقه اش می پوشاند. کوبریک و دخترش ویویان به عنوان عکاس در یک سایت قتل عام ویتنام ظاهر
4.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.