دانلود فیلم صورت زخمی

معرفی فیلم صورت زخمی Scarface

فیلم صورت زخمی (Scarface) یک فیلم درام جنایی آمریکایی به کارگردانی برایان دی پالما و نویسندگی الیور استون است که در سال ۱۹۸۳. فیلم اسکار فیس که بر اساس رمانی به همین نام در سال 1929 ساخته شده و به عنوان یک بازسازی آزاد از فیلم 1932 عمل می کند، داستان پناهنده کوبایی تونی مونتانا ( آل پاچینو ) را روایت می کند که بی پول وارد می شود.

در میامی در طول قایق لیفت ماریل و تبدیل به یک سلطان مواد مخدر قدرتمند و بسیار قاتل می شود. استیون بائر و میشل فایفر در این فیلم نقش، مری الیزابت ماسترانتونیو و رابرت لوژیا. دی پالما این نسخه از Scarface را به نویسندگان فیلم اصلی، هاوارد هاکس و بن هچت تقدیم کرد.

پاچینو پس از دیدن نسخه 1932 به بازسازی آن علاقه مند شد و او و تهیه کننده مارتین برگمن شروع به توسعه آن کردند. سیدنی لومت در ابتدا برای کارگردانی این فیلم استخدام شد اما دی پالما جایگزین او شد و استون را برای نوشتن فیلمنامه استخدام کرد. فیلمبرداری از نوامبر 1982 تا مه 1983 در لس آنجلس و میامی انجام شد. موسیقی متن فیلم توسط جورجیو مورودر ساخته شده است.

Scarface برای اولین بار در شهر نیویورک در 1 دسامبر 1983 به نمایش درآمد و در 9 دسامبر 1983 توسط یونیورسال پیکچرز منتشر شد. این فیلم در باکس آفیس داخلی ۴۵ میلیون دلار و در سراسر جهان ۶۶ میلیون دلار فروخت. استقبال اولیه از انتقاد به دلیل خشونت بیش از حد، فحاشی، و مصرف بی رویه مواد مخدر منفی بود.

برخی از مهاجران کوبایی در میامی به نمایش فیلم از کوبایی ها به عنوان جنایتکاران و قاچاقچیان مواد مخدر اعتراض کردند. در سال‌های بعد، منتقدان دوباره آن را ارزیابی کردند و اکنون به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های گانگستری شناخته می‌شود.

فیلمنامه نویسان و کارگردانانی مانند مارتین اسکورسیزی این فیلم را ستوده اند و در فرهنگ پاپ به ویژه در موسیقی هیپ هاپ به طور گسترده ای به آن اشاره شده است. و همچنین کتاب های کمیک، برنامه های تلویزیونی و بازی های ویدیویی. این فیلم به عنوان یک فیلم کلاسیک کالت در نظر گرفته شده است

داستان فیلم صورت زخمی Scarface

در سال 1980، تونی مونتانا ، پناهنده و محکوم سابق کوبایی ، به عنوان بخشی از قایق ماریل به میامی ، فلوریدا می رسد ، جایی که او به همراه بهترین دوستش مانی ری و همراهانشان آنجل و چی چی به اردوگاه پناهندگان فرستاده می شود.

این چهار نفر آزاد می شوند و در ازای قتل یک ژنرال سابق کوبایی به درخواست فرانک لوپز، قاچاقچی میامی، کارت سبز دریافت می کنند. آنها در یک غذاخوری ماشین ظرفشویی می شوند، اما یک تونی ناراضی اعلام می کند که او برای کارهای بزرگتر در نظر گرفته شده است.

دست راست فرانک، عمر سوارز، این چهار نفر را برای خرید کوکائین از دلالان کلمبیایی می فرستد. با این حال، زمانی که تونی و آنجل دستگیر می شوند، معامله بد پیش می رود.

کمی قبل از اینکه مانی و چی-چی موفق شوند تونی را نجات دهند، تونی مجبور می شود زمانی که آنجل کشته می شود، ببیند که فروشنده ها او را با اره برقی تکه تکه می کنند.

آنها سپس کلمبیایی ها را می کشند. تونی و مانی که مشکوک هستند که عمر آنها را راه اندازی کرده است، اصرار می کنند که شخصاً داروها و پول های کشف شده را به فرانک تحویل دهند.

در طول ملاقات آنها، تونی جذب الویرا ، همسر جایزه فرانک می شود. پس از آن، فرانک تونی و مانی را استخدام می کند. بعداً، تونی با مادر و خواهر کوچکترش جینا، که دومی بیش از حد از آنها محافظت می کند، متحد می شود. مادرش که از زندگی جنایتکارانه اش منزجر شده بود، او را بیرون می اندازد. مانی جذب جینا می شود، اما تونی به او می گوید که از او دوری کند.

فرانک تونی و عمر را به کوچابامبا ، بولیوی می فرستد تا با الخاندرو سوسا ، پادشاه کوکائین، ملاقات کنند . در طول جلسه، زمانی که تونی بدون تایید فرانک بر سر یک معامله مذاکره می کند، عمر ناراضی است. سوسا بعداً به تونی ادعا کرد که عمر یک خبرچین پلیس است و فرانک قضاوت ضعیفی دارد.

تونی شاهد ضرب و شتم عمر از هلیکوپتر است. تونی که از اعدام عمر ناراحت نیست و او را به خاطر مرگ فرشته مقصر می داند، سازمان فرانک را تضمین می کند. سوسا – که از تونی خوشش می آید – به نوبه خود با این معامله موافقت می کند، اما نه قبل از اینکه به تونی هشدار دهد هرگز به او خیانت نکند.

فرانک در میامی از مرگ عمر و معامله غیرمجاز تونی خشمگین می شود. به زودی، تونی عملیات کوکائین مستقل خود را آغاز می کند. در یک کلوپ شبانه، مل برنشتاین، کارآگاه پلیس فاسد در لیست حقوق و دستمزد فرانک، تلاش می کند در ازای حمایت پلیس، از تونی اخاذی کند.

تونی متوجه می‌شود که جینا با مردی برادری می‌کند و وقتی می‌بیند که او به او دست می‌زند، هر دو را کتک می‌زند. سپس هیتمن ها سعی می کنند تونی را ترور کنند که در نهایت مجروح می شود اما موفق به فرار می شود.

او با فرانک و برنشتاین روبرو می شود، مطمئن است که آنها این حمله را سازماندهی کرده اند. فرانک اعتراف می کند که با اسلحه درگیر بوده و برای جانش التماس می کند، اما تونی از مانی می خواهد به او شلیک کند و سپس برنشتاین را اعدام کند. تونی به زودی با الویرا ازدواج می کند و توزیع کننده محصول سوسا می شود.

در سال 1983، یک عملیات گزنده توسط ماموران فدرال منجر به این شد که تونی به فرار مالیاتی با یک حکم زندان اجتناب ناپذیر متهم شود. سوسا پیشنهاد می کند از ارتباطات دولتی خود برای دور نگه داشتن تونی از زندان استفاده کند، اما تنها در صورتی که تونی فعالی را که قصد افشای عملیات مواد مخدر سوسا را ​​دارد، ترور کند.

در طول شام در یک رستوران مجلل، تونی مانی را متهم به دستگیری او و الویرا را به یک معتاد نابارور متهم می کند. الویرا در نهایت او را ترک می کند.

تونی به شهر نیویورک سفر می کند تا ترور را با سرسپردۀ سوسا، آلبرتو، ملقب به “سایه” انجام دهد، که یک بمب رادیویی را زیر ماشین این فعال کار می گذارد. با این حال، زمانی که این فعال به طور غیرمنتظره ای توسط همسر و فرزندانش همراهی می شود، تونی سعی می کند ضربه را لغو کند. Shadow حاضر به عقب نشینی نیست و تونی قبل از اینکه بتواند بمب را منفجر کند او را می کشد.

تونی به میامی بازمی‌گردد، جایی که سوسا خشمگین با او تماس می‌گیرد تا به خاطر اجازه دادن به فعال برای ارائه افشاگری قول تلافی بدهد. تونی، به دستور مادرش، جینا را دنبال می کند و او را با مانی پیدا می کند. تونی در حالت عصبانیت به مانی شلیک می کند و بعد از آن جینا با گریه به تونی می گوید که آنها روز قبل ازدواج کرده اند. تونی مضطرب به همراه جینا به ملک خود بازمی گردد و در دفتر کارش شروع به مصرف زیاد کوکائین می کند.

لحظاتی بعد، مردان سوسا شروع به هجوم به املاک و کشتن تمام نگهبانان تونی می کنند. چی-چی در حمله بعدی کشته می شود. همانطور که این اتفاق می افتد، جینا تونی را متهم می کند که او را برای خودش می خواهد و به سمت او شلیک می کند.

سپس یکی از مردان سوسا او را می کشد و به نوبه خود توسط تونی کشته می شود. تونی با قاتلان بیرون دفترش، یک تفنگ مجهز به نارنجک انداز را به سمت آنها می چرخاند و تعداد زیادی را درو می کند.

تونی بارها توسط مهاجمان باقیمانده مورد اصابت گلوله قرار می گیرد، اما همچنان به طعنه زدن آنها ادامه می دهد تا اینکه توسط دست راست سوسا، جمجمه، از پشت به طور مرگبار مورد اصابت گلوله قرار می گیرد.

جسد تونی سپس به داخل فواره ای در زیر، روبروی مجسمه ای می افتد که روی آن نوشته شده “دنیا مال توست”، پیامی که تونی قبلا دیده بود که در کنار یک بالون تبلیغاتی نمایش داده شده بود.

بازیگران فیلم صورت زخمی Scarface

 • آل پاچینو در نقش تونی مونتانا : یک پناهنده کوبایی که به یک قاچاقچی ثروتمند در میامی تبدیل می شود.
 • استیون بائر در نقش مانی ری : دوست و دست راست تونی
 • میشل فایفر در نقش الویرا : همسر فرانک لوپز که بعداً با تونی مونتانا ازدواج کرد.
 • مری الیزابت مسترانتونیو در نقش جینا: خواهر تونی، که او بیش از حد از او محافظت می کند.
 • رابرت لاجیا در نقش فرانک لوپز: یک سلطان مواد مخدر میامی که تونی و مانی را راهنمایی می کند
 • میریام کولون در نقش ماما مونتانا: مادر ناراضی تونی
 • اف. موری آبراهام در نقش عمر: دست راست فرانک که نسبت به تونی بدبین است
 • پل شنار در نقش الخاندرو سوسا : یک قاچاقچی بولیویایی و تامین کننده تونی
 • هریس یولین در نقش برنشتاین: یک افسر پلیس متقلب در لیست حقوق و دستمزد لوپز که تلاش می کند تونی را اخاذی کند.
 • آنجل سالازار در نقش چی چی: دوست تونی
 • آرنالدو سانتانا در نقش ارنی: محافظ فرانک که بعداً برای تونی کار می کند
 • پپه سرنا در نقش فرشته: دوست تونی
 • مایکل پی موران در نقش نیک خوک: زیردست تونی
 • آل اسرائیل در نقش هکتور وزغ: یک قاچاقچی کلمبیایی مواد مخدر
 • دنیس هولاهان در نقش بانکدار: بانکداری که تونی از آن برای شستن پول خود استفاده می کند
 • مارک مارگولیس در نقش سایه: سرسپردۀ سوسا
 • مایکل آلدرج در نقش شفیلد: وکیل تونی
 • تد بنیادس در نقش سیدلبوم: یک افسر پلیس مخفی
 • آلبرت کریر در نقش پدرو کوئین: رئیس شرکت شکر آند
 • سزار کوردووا در نقش تاکو استند کوک: آشپزی از غذاخوری کوبایی
 • بعلاوه، گنو سیلوا قاتل را به تصویر می کشد که تونی مونتانا را می کشد که به عنوان جمجمه شناخته می شود. ریچارد بلزر بابیلون کلاب MC را به تصویر می کشد [20] لانا کلارکسون به عنوان شریک رقص مانی در کلاب بابیلون ظاهر می شود. چارلز دورنینگ و دنیس فرانتس ، اعضای ثابت د پالما ، صداپیشگی نامعتبر افسران خدمات مهاجرت و تابعیت را که در صحنه آغازین از مونتانا بازجویی می کنند، ارائه کردند. گارنت اسمیت، تونی پرز و جان براندونافسران خدمات مهاجرت و تابعیت را به تصویر کشیده است. مدل نوجوان تامی لین لپرت به عنوان یک فاحشه در طول صحنه اره برقی ظاهر می شود. پنج ماه بعد، لپرت ناپدید شد و از آن زمان به عنوان یک فرد ناپدید شده است.

بهترین فیلم ها را در کنار خانواده با وبسایت رسمی عصر فیلم تجربه کنید

دانلود فیلم و سریال
Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.