دانلود فیلم صحرا 2005 sahara

دانلود فیلم صحرا 2005 sahara

فیلم سینمایی صحرا sahara 2005 یک فیلم اکشن — ماجرای جویی محصول سال 2005 به کارگردانی برک آیزنر بر اساس رمانی به همین نام از کلایو کاسلر در سال 1992 است.

متیو مک‌کانی ، استیو زان و پنه‌لوپ‌کروز در این می‌کنند و یک شکارچی گنج را دنبال می‌کند که با یک پزشک سازمان بهداشت جهانی شریک می‌شود تا یک کشتی جنگی گمشده در داخل آمریکا را در صحرای صحرا پیدا کند.

فیلم سینمایی صحرا sahara 2005 در سال 2003 در مراکش و همچنین در بریتانیا فیلمبرداری شد. این فیلم به دلیل مسائل متعدد تولید، از جمله دو برابر ساخت بودجه خود از 80 میلیون دلار به 160 میلیون دلار، حقوقی بین خدمه و مصرف به چندین قانون بین المللی، قابل توجه است.

فلیم صحرا 2005 در گیشه 119 میلیون دلار در سراسر جهان فروخت که در نهایت هزینه های خود را جبران می کند و در فهرست بزرگترین شکست های باکس آفیس تاریخ قرار می گیرد.

خط داستانی فیلم صحرا 2005 sahara

در سال 1865، در پایان جنگ داخلی آمریکا ، ریچموند، ویرجینیا ویران شده است. CSS تگزاس ، که توسط میسون تومز کاپیتان است، با آخرین طلای کنفدراسیون بارگذاری شده است تا آن را از نیروهای نظامی دور نگه دارد. سپس در اقیانوس اطلس ناپدید می شود .

در مالی امروزی جنگ داخلی بین ژنرال کاظم دیکتاتور و قوم طوارق در جریان است . در نیجریه، روجاس و فرانک هاپر، پزشکان سازمان جهانی بهداشت ، بیماری‌های را مورد بررسی قرار می‌دهند که بر آنها تأثیر مالی می‌گذارند.

زاکارا، یک توآرگ فاسد، سعی کنید کند اوا را به قتل می رساند، اما او توسط دیرک پیت ، از آژانس ملی زیر آب و دریایی ، که در همان نزدیکی غواصی می کرد، نجات می یابد.

دیرک یک سکه طلای کنفدراسیون پیدا می کند که درنیجرپیدا شده است. دیرک، سرنخی از تگزاس گمشده، قایق بادبانی رئیسش سندکر را قرض می‌گیرد تا آن را جستجو کند.

شریک او ال جیوردینو و رودی گان از NUMA او را همراهی می کنند. آنها ابتدا ایوا و هاپر را به مالی منتقل می کنند تا به بررسی بیماری ادامه دهند، سپس به سمت نیجر ادامه دهند.

تاجر ایو ماسارد و ژنرال کاظم دیکتاتور تلاش می کنند تا پزشکان را از کشف منبع بیماری باز دارند. کاظم مردانی را برای حمله به قایق تفریحی می فرستد.

دیرک، آل و رودی زنده می مانند، اما قایق بادبانی نابود می شود. رودی برای کمک گرفتن می رود در حالی که دیرک و آل برای نجات پزشکان می روند.

دانلود فیلم صحرا 2005 sahara
بازی گران فیلم صحرا در کنار متیو مک کانهی

افراد کاظم پزشکان را ردیابی می کنند و هاپر را می کشند. دیرک و آلا را نجات می دهند. زمانی که آنها در حال ترک مالی هستند، توسط شورشیان طوارق اسیر می شوند.

آنها رهبر، مودیبو، گروه را متقاعد می کند که آنها توسط کاظم شکار می شوند، به اوا نشان می دهد که مردمش بر اثر بیماری که او دنبال می کند می میرد.

او متوجه می شود که آب حاوی سموم است و هیچ درمانی در دسترس نیست. آل با یک نقاشی که تگزاس آهنی را نشان می دهد به غاری برخورد می کند.

دیرک معتقد است که تگزاس با خشک شدن رودخانه به گل نشسته و همان رودخانه ای که کشتی را حمل می کند اکنون زیر زمین می گذرد.

به دنبال بستر رودخانه تا مرز، آنها به طور تصادفی به نیروگاه خورشیدیMassarde ، منبع برخورد می کنند. مواد شیمیایی به آرامی به سمت اقیانوس تراوش می کنند، جایی که با ورود به آب نمکبه سرعت گسترش می یابند وحیات اقیانوس ها رادر سراسر جهان از بین می برند. دولت ایالات متحده در طول جنگ داخلی در یک کشور مستقل مداخله نخواهد کرد.

Massarde و Zakara آنها را دستگیر می کنند، اوا را نگه می دارند و دیرک و آل را با یک کامیون به کاظم می فرستند. آنها در وسط بیابان فرار می کنند. با بازسازی یک هواپیمای غرق شده در یکقایق تفریحی زمینی، آنها صحرا را ترک می کنند.

دیرک و آل با کمک مودیبو به کارخانه بازگشتند. Massarde برای پوشاندن زباله ها می خواهد آن را با مواد منفجره نابود کند. آل از ترس نابودی کارخانه که آب را در سرتاسر جهان تضمین می‌کند، برای حذف مواد منفجره می‌رود در حالی که دیرک می‌کند تا اوا را نجات دهد.

دیرک زاکارا را پس از یک درگیری وحشیانه می کشد، اما ماسارد از طریق هلیکوپتر فرار می کند. آل با موفقیت مواد منفجره را خنثی می کند و ماسارد را خشمگین می کند.

هر سه با یک هواپیمای Avions Voisinکارخانه C-28 را ترک می کنند و کاظم با یک هلیکوپتر تهاجمی آنها را تعقیب می کند و ارتش خود را دنبال می کند.

مجموعه ای از انفجارها در امتداد بستر رودخانه رودخانه، خرابه های تگزاس را نشان می دهد . این سه نفر در کشتی پنهان می شوند و با استفاده از توپ آن کاظم و هلکوپیترش را نابود می کنند و او را می کشند. مودیبو با کمک کمکی توآرگ وارد می شود و ارتش کاظم را مجبور به تسلیم و پایان دادن به جنگ داخلی می کند.

کارخانه تعطیل شود، منبع های سمی می شود و با بقیه برخورد می شود. سندکر خواست که در ازای دریافت بودجه NUMA، به طور مخفیانه برای ایالات متحده آمریکا کار کند.

طلای تگزاسکه از نظر فنی مربوط به آمریکا کنفدراسیون آمریکا است، نزد مردم مودیبوباقی مانده است. به طور ضمنی گفته می شود که ماسارد توسط کارل، یک مامور مخفی ایالات متحده مسموم می شود، در حالی که دیرک و اوا رابطه خود را آغاز می کند.

بازیگران فیلم صحرا 2005 sahara

 • متیو مک کانهیدر نقشدیرک پیت
 • استیو زاندر نقش آل جووردینو
 • پنه لوپه کروزدر نقش اوا روخاس
 • لمبرت ویلسوندر نقش ایو ماسارد
 • لنی جیمزدر نقشسرتیپذاتب کاظم
 • ویلیام اچ میسیدر نقشدریاسالار جیمز ساندکر
 • راین ویلسوندر نقشفرماندهرودی گان
 • دلروی لیندودر نقش کارل
 • پاتریک مالاهیدبه عنوان سفیر پولیدوری
 • گلین تورمندر نقش فرانک هاپر
 • داینا کاسلردر نقشکیتی مانوک (صحنه های حذف شده)
 • رابرت کاوانادر نقشکاپیتانتومز
 • پائولین فودووپ در نقش مودیبو
 • جود آکوودیکبه عنوان امام
 • کلینت دایر در نقش اوشودی
 • مارک آسپینال به عنوان وکیل
 • Rakie Ayolaدر نقش خانم Nwokolo
 • کریستوفر بلو در نقش ماشین قطار
 • نیکلاس بونی در نقش افسر قایق تفنگدار 1
 • موریس لی در نقش زکارا
دانلود فیلم صحرا 2005 sahara
سکانسی از فیلم صحرا 2005

تولید فیلم صحرا 2005

عکاسی اصلیدر نوامبر 2003 آغاز شد و فیلمبرداری در محل در مراکش فیلمبرداری انجام شد و بخشهایی از آن در انگلستان (همپشایر و)استودیو شپرتون) و در اسپانیا گرفته شد. یک سکانس اکشن 46 ثانیه برای فیلمبرداری 2 میلیون دلار هزینه داشت اما در نهایت موفق به ساخت فیلم نهایی نشد.

مک‌کانی ۸ میلیون دلار، پنه‌لوپه کروز ۱.۶ میلیون دلار و راین ویلسون ۴۵ هزار دلار دستمزد دریافت کردند. در مجموع از 10 فیلمنامه نویس برای صیقل دادن فیلمنامه استفاده شد که چهار نفر در نهایت اعتبار دریافت کردند که 3.8 میلیون دلار به بودجه فیلم اضافه شد.

دیوید اس واردبرای کارهای بی اعتبار خود 500000 دلار به دست آورد. در ابتدا با چراغ سبز با بودجه تولید 80 میلیون دلار، هزینه ها تا زمان شروع فیلمبرداری به 100 میلیون دلار افزایش یافت و تا پایان تولید به 160 میلیون دلار رسید.

دانلود فیلم صحرا 2005 sahara
متیو مک کانهی در فیلم صحرا 2005

بازار یابی فیلم صحرا 2005

برای تبلیغ این فیلم،متیو مک‌ کانهی ، بازیگر، تریلر ایر استریم خود (که با پوستر بزرگ فیلم صحرا در هر طرف نقاشی شده بود) را در سرتاسر آمریکا سوار کرد و در پایگاه‌های نظامی و بسیاری از رویدادها مانندDaytona 500(به گرند مارشال مسابقه) توقف کرد. فیلم برای طرفداران، امضا، و انجام مصاحبه در هر ایستگاه.نکات برجسته سفر درE نشان داده شد! کانال ویژه با اکران فیلم. مک کانی همچنین یک وبلاگ در حال اجرا از سفر خود را در وب سایت سرگرمیMTV نگه داشت.

به گفته مک‌کانهی، این فیلم قرار بود اولین فیلم از یک فرنچایز بر اساس رمان‌های درک پیتاثر کلایو کاسلر باشد (مثل فیلم جیمز باند)، اما عملکرد ضعیف در باکس آفیس‌های ساخت دنباله آن را برنامه‌ریزی کرده است.

دانلود فیلم صحرا 2005 sahara
متیو مک کانهی در فیلم صحرا 2005

فیلم صحرا در باجه بلیط

این فیلم در رتبه اول باکس آفیس ایالات متحده آمریکا قرار گرفت و در اولین هفته اکرانش ۱۸ میلیون دلار گرفت و در نهایت ۶۹ میلیون دلار فروخت. 50 میلیون دلار دیگر در خارج از کشور به دست آورد که مجموعاً 119 میلیون دلار در سراسر جهان است.

با بودجه 160 میلیون دلاری و 61 میلیون دلاری دیگر در هزینه های تولید شده است. طبق گفته مدیر مالی منصوب به فیلم، فیلم تقریباً 105 میلیون دلار از دست داد.

با این حال، روشهایحسابداری هالیوودبا در نظر گرفتن درآمد پیش‌بینی‌شده، زیان 78.3 میلیون دلار را تعیین می‌کنند. طبق حسابداری هالیوود، فیلم درآمد پیش بینی شده 202.9 میلیون دلار در مقابل هزینه های 281.2 میلیون دلاری است.

لس‌آنجلس تایمزدر 15 آوریل 2007 گزارش ویژه‌ای را ارائه کرد و بودجه صحرا را به عنوان نمونه‌ای از هزینه‌های زیادی برای تولید و شکست فیلم‌های هالیوودی تشریح کرد.

بسیاری از اسنادی که معمولاً از نزدیک نگهداری می‌شوند، پس از طرح دعوای حقوقی مربوط به فیلم لو رفته بودند. در میان برخی از اقلام بودجه، رشوه به دولت مراکش بود، که برخی از آنها ممکن است طبق قوانین آمریکا از نظر قانونی مشکوک باشند.

دانلود فیلم سینمایی صحرا 2005 sahara

 • کارگردان: برک آیستر
 • بازیگران: متیو مک کانهی، استیو زان، پنلوپه کروز
 • تاریخ انتشار: ۲۰۰۵
 • امتیاز IMDb به فیلم: ۶ از ۱۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۳۸ از ۱۰۰


متیو مک‌کانهی قبل از اینکه برای بازی در نقش‌های مهم‌تری به یک بازیگر نام آشنا تبدیل شود، در فیلم های کمدی‌ رمانتیک و فیلم‌های ساخته شده در ژانر اکشن و ماجراجویی که «صحرا» محصول سال ۲۰۰۵ یکی از آن‌هاست به ایفای نقش می‌پرداخت.

این فیلم که بر اساس رمان نوشته شده توسط کلایو کاسلر ساخته شده، به روایت داستان کاشف مشهوری به نام درک پیت با بازی مک‌کانهی می‌پردازد که برای جستجوی ناو جنگی گمشده کنفدراسیون که گفته شده محموله گنج داشته، استخدام می‌شود.

اما چندی نمی‌گذرد که پیت درگیر توطئه‌ای می‌شود که دیکتاتوری غرب آفریقا و یک صنعتگر فرانسوی که کارخانه او، زباله‌های سمی زیادی را در آبراه‌های محلی می‌ریزند در آن نقش دارند.

در این فیلم، استیو زان در نقش آل جوردینو و پنه لوپه کروز در نقش پزشک سازمان بهداشت جهانی به ایفای نقش می‌پردازند و اوا روجاس، به پیت و جووردینو در سرنگونی ژنرال دیکتاتور (با بازی لنی جیمز) کمک می‌کند.

با توجه به همین خلاصه داستان می‌توان دریافت که «صحرا» یک فیلم اکشن و مبتنی بر ماجراجویی و سرگرم کننده با شخصیت‌های به یاد ماندنی است.

دانلود فیلم صحرا 2005کفیتلینک دانلود
دانلود فیلم صحرا زبان اصلی + دوبله فارسی1080pدانلود
دانلود فیلم صحرا زبان اصلی + دوبله فارسی720pدانلود
دانلود فیلم صحرا زبان اصلی 1080pدانلود
دانلود فیلم صحرا زبان اصلی 720p دانلود
دانلود فیلم
Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.