دانلود فیلم شیر شاه The Lion King زیرنویس فارسی بدون سانسور

معرفی فیلم شیر شاه The Lion King زیرنویس فارسی بدون سانسور

شیر شاه یک فیلم درام موزیکال آمریکایی محصول سال ۲۰۱۹به کارگردانی و تهیه‌کنندگی جان فاورو ، نویسندگی جف ناتانسون و تهیه‌کنندگی والت دیزنی پیکچرز و فیرویو انترتینمنت است.

این یک بازسازی واقعی انیمیشن کامپیوتری از انیمیشن سنتی دیزنی در سال 1994 با همین نام است. صداپیشگان این فیلم دونالد گلاور ، ست روگن ، چیوتل اجیوفور ، آلفره وودارد ، بیلی آیچنر ، جان کانی ، جان اولیور ، فلورانس کاسومبا ، اریک آندره ، کیگان-مایکل کی ، جی دی مک کری ، شاهدی رایت جوزف ، و بیانسه نولز-کارتر ، و همچنین جیمز ارل جونز نقش خود را از فیلم اصلی تکرار می کند.

خلاصه داستان: سیمبا ، شیر جوانی است که پس از قتل پدرش، موفاسا ، به دست عمویش، اسکار ، باید نقش خود را به عنوان پادشاه برحق سرزمینش بپذیرد .

برنامه های بازسازی شیر شاه در سال 1994 در سپتامبر 2016 پس از موفقیت های باکس آفیس برای بازسازی های دیزنی مانند The Jungle Book (2016) که همچنین توسط فاورو کارگردانی شد، تایید شد.

فاورو از نقش های خاصی از شخصیت ها در اقتباس برادوی الهام گرفت و بر اساس عناصر داستان فیلم اصلی توسعه یافت. بسیاری از بازیگران اصلی در اوایل سال 2017 قرارداد امضا کردند و عکاسی اصلی در اواسط سال 2017 در یک صحنه نمایش آبی در لس آنجلس آغاز شد.

ابزارهای واقعیت مجازی به کار رفته در فیلمبرداری کتاب جنگل به میزان بیشتری در طول فیلمبرداری شیر شاه مورد استفاده قرار گرفت.

آهنگساز هانس زیمر ،التون جان ، و تیم رایس ، ترانه‌سرا، که همگی روی موسیقی متن اصلی کار می‌کردند، برای آهنگسازی در کنار نولز-کارتر، که به جان در بازسازی موسیقی متن کمک کرد و آهنگ جدیدی به نام « روح » برای فیلم نوشت، بازگشتند.

که او نیز اجرا کرد. این فیلم به عنوان آخرین اعتبار تدوینگر مارک لیولسی است و به یاد او تقدیم شده است. این فیلم با بودجه تقریبی 260 میلیون دلار یکی از پرهزینه ترین فیلم هایی است که تا کنون ساخته شده است.

این فیلم در تاریخ 9 جولای 2019 در هالیوود به نمایش درآمد و در 19 جولای 2019 در ایالات متحده در قالب‌های Dolby Cinema ، RealD 3D و IMAX اکران شد.

این انیمیشن در طول اکران خود بیش از 1.6 میلیارد دلار در سراسر جهان فروخته است و با پشت سر گذاشتن Frozen به پردرآمدترین فیلم انیمیشن تمام دوران تبدیل شده است.

این فیلم همچنین هفتمین فیلم پرفروش تمام دوران و دومین فیلم پرفروش سال 2019 شد. شیر شاهنقدهای متفاوتی از منتقدان دریافت کرد، با تمجید از جلوه های بصری، موسیقی، و اجرای آواز (به ویژه روگن و ایچنر)، اما به دلیل اصالت نداشتن آن انتقاد شد.

این فیلم در هفتاد و هفتمین دوره جوایز گلدن گلوب و بیست و پنجمین جوایز انتخاب منتقدان نامزد دریافت جایزه بهترین انیمیشن بلند و آهنگ اصلی شد.

همچنین در هفتاد و سومین دوره جوایز فیلم آکادمی بریتانیا و نود و دومین دوره جوایز اسکار ، هر دو برای جلوه‌های بصری، نامزد شد. یک فیلم بعدی با کارگردانی بری جنکینز در حال ساخت است.

معرفی فیلم شیر شاه The Lion King زیرنویس فارسی بدون سانسور

معرفی فیلم شیر شاه The Lion King

معرفی فیلم شیر شاه The Lion King زیرنویس فارسی بدون سانسور

داستان فیلم شیر شاه The Lion King

در سرزمین‌های پراید آفریقا، غرور شیرها از پراید راک بر قلمرو حیوانات حکومت می‌کنند. شاه موفاسا و ملکه سارابی، پسر تازه متولد شده خود، سیمبا ، را توسط رافیکی ماندریل ، شمن و مشاور پادشاهی ، به حیوانات گردآوری می کنند.

موفاسا سرزمین های غرور را به سیمبا نشان می دهد و مسئولیت های پادشاهی و “دایره زندگی” را که همه موجودات زنده را به هم متصل می کند، برای او توضیح می دهد.

برادر کوچکتر موفاسا، اسکار ، طمع به تاج و تخت دارد و نقشه می کشد تا از شر موفاسا و سیمبا خلاص شود، بنابراین ممکن است پادشاه شود.

او سیمبا و بهترین دوستش نالا را فریب می دهد تا قبرستان ممنوعه فیل ها را کشف کنند ، جایی که آنها توسط یک قبیله کفتار به رهبری شنزی بی رحم تعقیب می شوند.

موفاسا از ماژوردومو خود ، نوک شاخ، در مورد این حادثه می شنودزازو، و توله ها را نجات می دهد. موفاسا اگرچه از سیمبا ناراحت است، او را می بخشد و توضیح می دهد که پادشاهان بزرگ گذشته از آسمان شب مراقب آنها هستند و او یک روز از سیمبا مراقبت خواهد کرد.

در همین حال، اسکار از کفتارها دیدن می کند و آنها را متقاعد می کند که در ازای دریافت حق شکار در سرزمین های پراید، به او کمک کنند تا موفاسا را ​​سرنگون کند.

اسکار برای برادر و برادرزاده‌اش تله می‌گذارد، سیمبا را به دره می‌کشاند و کفتارها گله بزرگی از وحشی را به داخل ازدحام می‌برند که او را زیر پا می‌گذارد.

او موفاسا را ​​از خطر سیمبا آگاه می کند، زیرا می داند که پادشاه برای نجات پسرش عجله خواهد کرد. موفاسا سیمبا را نجات می دهد اما در نهایت به طرز خطرناکی از لبه دره آویزان می شود.

اسکار از کمک به موفاسا امتناع می ورزد، در عوض او را به سمت مرگ می فرستد. سپس سیمبا را متقاعد می کند که این تراژدی تقصیر خود سیمبا بوده و به او توصیه می کند که پادشاهی را ترک کند و دیگر برنگردد.

او به کفتارها دستور می دهد که توله را بکشند، اما سیمبا فرار می کند. اسکار به غرور می گوید که ازدحام جمعیت موفاسا و سیمبا را کشت و به عنوان پادشاه جدید جلو می رود و به قبیله شنزی اجازه می دهد در سرزمین پراید زندگی کنند.

تیمون و پومبا ، یک مرغ دریایی و سگ زگیل ، سیمبا را که در بیابان سقوط می کند، نجات می دهند. سیمبا در واحه با دو دوست جدید خود و سایر حیوانات در واحه آنها بزرگ می شود و زندگی بی دغدغه ای را تحت شعار ” هاکونا ماتاتا ” (“بدون نگرانی” در سواحیلی ) می گذراند.

یک سیمبای بالغ تیمون و پومبا را از دست یک شیر گرسنه که معلوم می شود نالا است، نجات می دهد. او و سیمبا دوباره به هم می پیوندند و عاشق هم می شوند و او را ترغیب می کند که به خانه بازگردد و به او می گوید که سرزمین پراید تحت فرمانروایی اسکار به یک زمین بایر خشکسالی تبدیل شده است.

سیمبا که در مورد مرگ پدرش احساس گناه می کند، امتناع می کند و طوفان می کند. او سپس با رافیکی روبرو می شود که به او می گوید روح موفاسا در سیمبا زنده است.

سیمبا در آسمان شب از روح موفاسا دیدن می کند که به او می گوید که باید جایگاه واقعی خود را به عنوان پادشاه بگیرد. سیمبا که متوجه می شود دیگر نمی تواند از گذشته خود فرار کند، تصمیم می گیرد به سرزمین پراید بازگردد.

سیمبا با کمک دوستانش به صورت مخفیانه از کنار کفتارها در پراید راک می گذرد و با اسکار که می خواست با سرابی مبارزه کند، روبرو می شود.

اسکار به خاطر نقشش در مرگ موفاسا به سیمبا طعنه می زند و او را به لبه صخره می برد، جایی که به او فاش می کند که موفاسا را ​​به قتل رسانده است.

سیمبا عصبانی شده حقیقت را به بقیه پراید می گوید. اسکار سعی می کند از خود دفاع کند، اما آگاهی او از آخرین لحظه موفاسا (علی رغم اینکه قبلاً ادعا کرده بود که خیلی دیر به دره رسیده است) نقش او را در مرگ موفاسا فاش می کند.

تیمون، پومبا، رافیکی، زازو و شیرزن‌ها کفتارها را دفع می‌کنند در حالی که اسکار که سعی می‌کند فرار کند، در گوشه‌ای نزدیک بالای صخره پراید قرار گرفته است.

اسکار التماس رحمت می کند و تلاش می کند تا جنایات خود را به گردن کفتارها بیندازد. سیمبا جان او را می بخشد اما به او دستور می دهد که سرزمین پراید را برای همیشه ترک کند.

اسکار امتناع می کند و به برادرزاده اش حمله می کند. اما سیمبا پس از یک دعوای کوتاه او را از صخره پرت می کند. اسکار از سقوط جان سالم به در می برد اما توسط کفتارها مورد حمله قرار می گیرد و تا حد مرگ کشته می شود و تلاش او برای خیانت به آنها را شنیده بودند. پس از آن، سیمبا سلطنت را به دست می گیرد و نالا را ملکه خود می کند.

با بازگشت سرزمین پراید به حالت معمول خود، رافیکی توله تازه متولد شده سیمبا و نالا را به حیوانات مونتاژ شده تقدیم می کند و دایره زندگی را ادامه می دهد.

معرفی فیلم شیر شاه The Lion King زیرنویس فارسی بدون سانسور

بازیگران فیلم شیر شاه The Lion King

 • دونالد گلاور در نقش سیمبا :
 • شیری که ولیعهد سرزمین غرور است. گلاور گفت که این فیلم بیشتر از فیلم اصلی بر روی دوران رشد سیمبا تمرکز خواهد کرد، و اظهار داشت که “[فاورو] بسیار مشتاق بود که مطمئن شود ما انتقال [سیمبا] از پسری به مرد را دیدیم و این چقدر می‌تواند سخت باشد وقتی که وجود داشته باشد. یک ضربه عمیق”.
 • جی دی مک کری در نقش سیمبای جوان.
 • ست روگن در نقش پومبا :
 • یک سگ زگیل کند هوش که با سیمبای جوان پس از فرار از خانه دوست می شود و او را به فرزندی قبول می کند. روگن گفت: «[یک] یک بازیگر، من فکر نمی‌کنم برای هر نقشی مناسب باشم— نقش‌های زیادی وجود دارد که فکر نمی‌کنم حتی در فیلم‌هایی که من برایشان مناسب باشم. درست می‌کنم، اما پومبا یکی از مواردی بود که می‌دانستم می‌توانم آن را به خوبی انجام دهم». فاورو بیلی آیچنر از روگن و تیمون را که صداهای خود را با هم ضبط می‌کردند تشویق کرد تا بداهه‌پردازی زیادی کنند. انتخاب بازیگران روگن همچنین نشان دهنده اولین باری است که پومبا توسط ارنی سابلا ، که نقش را برای هر پروژه دیزنی که شخصیت تا آن لحظه درگیر آن بود، بازی نکرده بود.
 • چیوتل اجیوفور در نقش اسکار :
 • برادر خیانتکار موفاسا، برادر شوهر سرابی و عموی سیمبا که به دنبال تصاحب ردای پادشاه سرزمین های پراید است. اجیوفور اسکار را نسبت به فیلم اصلی “از نظر روانی تسخیر شده” و “وحشیانه” توصیف کرد. اجیوفور گفت که “به خصوص با Scar، خواه کیفیت آوازی باشد که به اعتماد به نفس خاصی اجازه می دهد یا تجاوز خاصی را می دهد، همیشه بدانید که در پایان آن شما در حال بازی در نقش کسی هستید که توانایی این را دارد که همه چیز را روشن کند. در کسری از ثانیه با اعمال خشونت‌آمیز ظالمانه سر بزنید – که می‌تواند دمای صحنه را کاملاً تغییر دهد.» اجیوفور همچنین گفت که “روابط [اسکار و موفاسا] به دلیل طرز تفکر اسکار کاملاً ویران و وحشیانه شده است. او مبتلا به این بیماری منیت و خواسته خودش است. فاورو درباره انتخاب اجیوفور گفت: او فقط یک بازیگر فوق‌العاده است که کمی از آهنگ اواسط اقیانوس اطلس و برداشت جدیدی از شخصیت را برای ما به ارمغان می‌آورد. پس زمینه او به عنوان یک بازیگر. وقتی فردی به باتجربه و چاشنی چیوتل را دارید، فوق العاده است؛ او فقط چنین زندگی شگفت انگیزی را در این شخصیت دمیده است. هنگامی که جرمی آیرونز در 30 نوامبر 2016 در Larry King Now مصاحبه شد ، او ابراز علاقه کرد که دوباره این نقش را بازی کند.
 • آلفره وودارد در نقش سرابی :
 • ملکه سرزمین های غرور، همسر موفاسا و مادر سیمبا.
 • بیلی آیچنر در نقش تیمون : یک میرکت
 • عاقل که با سیمبای جوان پس از فرار از خانه دوست می شود و او را به فرزندی قبول می کند. آیچنر تیمون را به عنوان “از نظر فیزیکی کوچکترین شخصیت توصیف کرد، اما او یکی از شخصیت های بزرگتر را دارد، و من ترکیب این دو چیز را دوست دارم. من به نوعی با تیمون بازی کردم، همانطور که با بسیاری از شخصیت هایم انجام داده ام، که] او ممکن است جثه کوچکی داشته باشد، اما احساس حق طلبی زیادی دارد، که بازی کردن آن همیشه خنده دار است، و اینکه «وقتی تیمون صحبت می کند و زمانی که نقل قول می کند «خنده دار» است، بسیار پر سر و صدا و پرهیاهو است، اما [ آواز خواندن او به این سمت آسیب‌پذیر اجازه می‌دهد، جنبه‌ای ملایم‌تر، به‌ویژه در «می‌توانی امشب عشق را احساس کنی» و لحظات دیگر.» آیچنر همچنین در مورد داشتن “آنچه که برخی ممکن است حساسیت همجنسگرایان را در نظر بگیرند” صحبت کرد که هنگام صداپیشگی تیمون روی میز آورد.
 • جان کانی در نقش رافیکی : یک ماندریل
 • دانا که به عنوان شمن سرزمین های غرور خدمت می کند و از دوستان نزدیک موفاسا است. کانی با تشبیه نقش خود به نقش یک پدربزرگ، گفت: “رافیکی همه ما را به یاد آن خویشاوند دانا خاص می اندازد. خرد، شوخ طبعی و وفاداری او به خاندان مفاسا چیزی است که قلب ما را نسبت به او گرم می کند. او همیشه او را گرم می کند. شوخی های شاد و عاقلانه به عنوان درس زندگی و بقا.
 • جان الیور در نقش زازو :
 • نوک شاخی که ماژوردومو پادشاه سرزمین های غرور است. الیور در مورد نقش خود گفت: “من فکر می کنم زازو اساساً پرنده ای است که ساختار را دوست دارد. او فقط می خواهد همه چیز همانطور که باید باشد. من فکر می کنم که بازتاب های بریتانیایی در آنجا وجود دارد زیرا ما تمایل داریم به جای داشتن احساسات عاطفی از ساختار حمایت کنیم. واکنش به هر چیزی.” [1]
 • بیانسه نولز-کارتر در نقش نالا :
 • بهترین دوست دوران کودکی سیمبا و علاقه مند به عشق آینده. به گفته فاورو، این شخصیت نقش بزرگ تری نسبت به فیلم اصلی دارد. [12] فاورو احساس کرد که «بخشی از [پیوستن بیانسه به فیلم] این است که او بچه‌های جوان دارد، بخشی از آن این است که داستانی است که برای این مرحله از زندگی و حرفه‌اش حس خوبی دارد، و او واقعاً فیلم اصلی را خیلی دوست دارد. و بعد، البته، این شماره های موسیقی فوق العاده وجود دارد که او می تواند با آنها درگیر شود، و خدای من… او واقعاً به اندازه زیبایی صدا و استعدادش به شهرت خود ادامه می دهد.
 • شهید رایت جوزف در نقش نالا جوان. جوزف نقش خود را از تولید برادوی تکرار می کند . جوزف تصمیم گرفت روی فیلم کار کند زیرا “نالا الهام بخش دختران کوچک است او یک الگوی بزرگ است.
 • جیمز ارل جونز در نقش موفاسا :
 • پادشاه سرزمین های غرور، شوهر سرابی و پدر سیمبا. جونز نقش خود را از انیمیشن اصلی 1994 تکرار می کند. به گفته فاورو، خطوط جونز عمدتاً مشابه فیلم اصلی باقی مانده است. اجیوفور گفت که “آرامش [جونز در اجرای مجدد نقشش] در بردن دوباره [مخاطبان] به این سفر بسیار مفید خواهد بود. فاورو بازگشت جونز را به‌عنوان «حمل میراث در سراسر» فیلم اصلی و بازسازی می‌دید و احساس می‌کرد که تغییر تونالیته صدای او در مقایسه با فیلم اصلی «به خوبی نقش را ایفا می‌کند، زیرا او مانند یک پادشاه به نظر می‌رسد. مدت طولانی حکومت کرد».
 • فلورانس کاسومبا ، کیگان-مایکل کی و اریک آندره صدای شنزی، کاماری و عزیزی را صدا می کنند: ماتریارک قبیله کفتار و دو ستوان او که برای کشتن موفاسا به اسکار می پیوندند. در حالی که شنزی شخصیتی است که در انیمیشن اصلی سال 1994 حضور داشت، کاماری و عزیزی نام‌های مربوط به شخصیت‌های جدید هستند که بر اساس بانزای و اد از فیلم اصلی ساخته شده‌اند. شخصیت پردازی کفتارها به شدت با فیلم اصلی تغییر کرده است، زیرا فاورو احساس می کرد که آنها “باید چیزهای زیادی تغییر کنند” تا با سبک رئالیستی بازسازی مطابقت داشته باشند، و اظهار داشت که “بسیاری از چیزهای اطراف آنها [در فیلم اصلی] بسیار شیک». کاسومبا توضیح داد و اعلام کرد که “این کفتارها خنده دار بودند. این کفتارها خطرناک هستند.” Kasumba همچنین صداپیشگی Shenzi در دوبله آلمانی فیلم را بر عهده دارد.
 • علاوه بر این، پنی جانسون جرالد صداپیشگی سارافینا، مادر نالا را بر عهده دارد. امی سداریس ، چنس رپر ، جاش مک کری و فیل لامار به ترتیب صدای مرغ دریایی ، بچه بوته ای، فیل شرور و تاپی (که به اشتباه به عنوان ایمپالا شناخته می شود)، همسایگان تیمون و پومبا در واحه هستند. جی لی صدای کفتاری را می‌گوید که تیمون و پومبا را تعقیب می‌کند.

بهترین فیلم ها را در کنار خانواده با وبسایت رسمی عصر فیلم تجربه کنید

معرفی فیلم و سریال

معرفی فیلم در ژانر های پیشنهادی ——>

4.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.