دانلود فیلم شوالیه تاریکی 2

دانلود فیلم شوالیه تاریکی 2 بدون سانسور (فیلم)

فیلم شوالیه تاریکی 2 یک فیلم ابرقهرمانی محصول سال ۲۰۰۸ به کارگردانی، تهیه‌کنندگی و نویسندگی کریستوفر نولان است. این فیلم که بر اساس شخصیت بتمن کامیکس دی سی ساخته شده، دومین قسمت از سه گانه شوالیه تاریکی نولان و دنباله ای بر بتمن آغاز می شود محصول 2005 است که بازیگرانی همچون :

  • کریستین بیل
  • مایکل کین
  • هیث لجر
  • گری اولدمن
  • آرون اکهارت
  • مگی گیلنها
  • مورگان فریمن نقش آفرینی کرده اند

فیلم سینمایی شوالیه تاریکی2 یکی از بهترین فیلم های 250 فیلم برتر تاریخ سینمای جهان میباشد. همچنین این فیلم در رده چهارم بعد از فیلم پدرخوانده 2 (godfather part II) قرار گرفته است.

در فیلم شوالیه تاریکی 2 بروس وین / بتمن (بیل)، ستوان پلیس جیمز گوردون(اولدمن) و دادستان منطقه هاروی دنت (اکهارت) برای از بین بردن جنایات سازمان یافته در شهر گاتهام اتحاد تشکیل می دهند ، اما توسط یک مغز متفکر آنارشیستی به نام جوکر (هیث لجر) که می خواهد نفوذ بتمن را تضعیف کند و شهر را در هرج و مرج بیاندازد، تهدید می شوند

این فیلم که یکی از بهترین فیلم‌های دهه خود و یکی از بهترین و تاثیرگذارترین فیلم‌های تمام دوران به حساب می‌آید، به دلیل فیلمنامه، سبک بصری، موسیقی، بدلکاری، تم‌های بالغ، اجراها (مخصوصاً هیث لجر بزرگ)، فیلمبرداری، تحسین منتقدان را دریافت کرد.

فیلم شوالیه تاریکی دو همچنین در طول نمایش خود رکوردهای متعددی را به نام خود ثبت کرد. شوالیه تاریکی در 287 فهرست ده منتقد برتر ظاهر شد، بیش از هر فیلم دیگری در سال 2008 به استثنای WALL-E ، و منتقدان بیشتری فیلم شوالیه تاریکی 2 را به عنوان بهترین فیلم منتشر شده در آن سال معرفی کردند.

با بیش از ۱ میلیارد دلار درآمد در سراسر جهان، چهارمین فیلم پرفروش شد.در آن زمان و پرفروش ترین فیلم سال 2008 ; همچنین رکورد پردرآمدترین افتتاحیه داخلی را با 158 میلیون دلار به نام خود ثبت کرد، رکوردی که برای سه سال حفظ کرد.

در هشتاد و یکمین دوره جوایز اسکار ، فیلم شوالیه تاریکی 2 هشت نامزدی دریافت کرد و برنده جایزه بهترین تدوین صدا شد و هیث لجر پس از مرگ جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را دریافت کرد.

در سال 2020، این فیلم برای نگهداری در فهرست ملی فیلم ایالات متحده توسط کتابخانه کنگره به دلیل اهمیت فرهنگی، تاریخی یا زیبایی شناختی انتخاب شد، که تبدیل به دومین فیلم ابرقهرمانی پس از سال 1978 شد.سوپرمن برای کسب افتخار. شوالیه تاریکی برمی خیزد ، آخرین فیلم از این سه گانه، در سال 2012 اکران شد.

داستان فیلم شوالیه تاریکی 2

یک باند تبهکار از بانک اوباش شهر گاتهام دزدی می کنند. جوکر آنها را دستکاری می کند تا همدیگر را برای سهم بیشتری به قتل برسانند تا زمانی که تنها او باقی بماند و با پول فرار کند.

بتمن ، هاروی دنت دادستان منطقه و ستوان جیم گوردون برای خلاصی گاتهام از شر جرایم سازمان یافته اتحاد تشکیل می دهند. بروس وین تحت تأثیر آرمان گرایی دنت قرار گرفته و پیشنهاد می کند از حرفه او حمایت کند.

او معتقد است که با دنت به عنوان محافظ گاتهام، می تواند بتمن بودن را رها کند و یک زندگی عادی با ریچل داوز داشته باشد حتی اگر او و دنت قرار ملاقات داشته باشند.

رؤسای اوباش، سال مارونی ، گمبول، و چچنی با حسابدار فاسد خود، لاو، که وجوه آنها را برای نگهداری مخفی کرده و به هنگ کنگ گریخته است، یک کنفرانس ویدئویی برگزار می کنند.

جوکر به آن‌ها هشدار می‌دهد که بتمن مانعی ندارد و در ازای نصف پولشان پیشنهاد می‌کند که او را بکشد. پس از اینکه جوکر گامبول را می کشد و باند او را به دست می گیرد، اوباش پیشنهاد او را می پذیرند.

بتمن لاو را پیدا می کند و او را برای شهادت به گاتهام می آورد و به دنت اجازه می دهد تا کل اوباش را دستگیر کند. جوکر یک رشته قتل را تهدید می کند مگر اینکه بتمن هویت خود را فاش کند و با کشتن کمیسر پلیس جیلیان بی لوب و قاضی سوریلو شروع می کند.

او شهردار را هدف قرار می دهد اما گوردون خود را قربانی می کند تا ترور را متوقف کند. راشل هدف بعدی است.

بروس قصد دارد هویت خود را برای جلوگیری از قتل‌ها فاش کند، اما دنت، با امتناع از انجام این کار، اعلام می‌کند که او بتمن است.

دنت بازداشت می شود و جوکر به کاروان حمله می کند. بتمن و گوردون که مرگ او را جعل کرده بودند، دنت را نجات می دهند و جوکر را دستگیر می کنند.

ریچل و دنت ربوده می شوند و جوکر فاش می کند که آنها در مکان های جداگانه ای هستند که مواد منفجره دارند. بتمن برای نجات ریچل مسابقه می دهد در حالی که گوردون تلاش می کند تا دنت را نجات دهد. بتمن خیلی دیر متوجه می شود که جوکر او را به جای دنت فرستاده است.

هر دو ساختمان منفجر می شوند و ریچل کشته می شوند و نیمی از چهره دنت بد شکل می شود. جوکر با لاو فرار می کند که او را به همراه چچنی به قتل میرساند.

کلمن ریس، حسابدار در شرکت Wayne Enterprises ، استنباط می کند که بروس بتمن است و سعی می کند اطلاعات را در اختیار عموم قرار دهد.

جوکر که نمی‌خواهد افشاگری ریس در برنامه‌های او دخالت کند، تهدید می‌کند که بیمارستانی را ویران می‌کند مگر اینکه ریس ظرف یک ساعت کشته شود.

جوکر یک دنت سرخورده را متقاعد می کند که به دنبال انتقام مرگ ریچل باشد، سپس بیمارستان را ویران می کند. دنت به عنوان دو چهره هوشیار به کشتار می رود و کسانی را که مسئول مرگ ریچل می داند هدف قرار می دهد.

پس از اعلام اینکه گاتهام در شب تحت حاکمیت او خواهد بود، جوکر دو کشتی را با مواد منفجره دکل می کند، یکی شامل غیرنظامیان و دیگری زندانیان است.

او تهدید می کند که هر دوی آنها را منفجر می کند اما اگر مسافران کشتی دیگری را منفجر کنند، اجازه می دهد یکی از کشتی ها زنده بماند.

بتمن با بهره برداری از قابلیت های سونار تمام گوشی های شهر، جوکر را پیدا می کند. غیرنظامیان و زندانیان از کشتن یکدیگر خودداری می کنند و ثابت می کنند که گاتهام هنوز به خوبی امیدوار است.

هنگامی که SWAT جوکر را به بازداشتگاه می برد، خوشحال می شود که شهروندان گاتهام پس از اینکه خشم دنت تحسین شده به اطلاع عموم برسد، امید خود را از دست خواهند داد.

گوردون و بتمن با دو چهره روبرو می شوند که خانواده گوردون را به عنوان گروگان نگه داشته است. دو چهره به بتمن شلیک می کند و پسر گوردون را تهدید به کشتن می کند و ادعا می کند که سهل انگاری گوردون عامل مرگ ریچل است. بتمن با دو چهره از ساختمان خارج می شود و به مرگ می رسد.

او گوردون را متقاعد می کند که او را مسئول قتل دنت بداند تا چهره قهرمانانه دنت حفظ شود، با این باور که دنت قهرمانی است که گاتهام در حال حاضر به آن نیاز دارد.

دنت به عنوان یک قهرمان مورد ستایش قرار می گیرد و پلیس به دنبال بتمن است و گوردون ناخواسته سیگنال خفاش را نابود می کند.

دانلود فیلم شوالیه تاریکی 2 :

دانلود فیلم شوالیه تاریکی 2
نمایی از فیلم شوالیه تاریکی 2
(زبان اصلی)کیفیتلینک دانلود
دانلود فیلم شوالیه تاریکی زبان اصلی1080p BluRay x265 /10bit / MkvCage / 4.03 GBدانلود
دانلود فیلم شوالیه تاریکی زبان اصلیBluray 1080p / Ganool / 1.99 GBدانلود
دانلود فیلم شوالیه تاریکی زبان اصلی1080p BluRay x265 / 1.10 GBدانلود
دانلود فیلم شوالیه تاریکی زبان اصلیBluray 720p / Ganool / 950 MBدانلود
دانلود فیلم شوالیه تاریکی 2
دوبله فارسیکیفیتلینک دانلود
دانلود فیلم شوالیه تاریکی دوبله فارسیBluray 1080p / 2.33 GBدانلود
دانلود فیلم شوالیه تاریکی دوبله فارسیBluray 720p / 1.24 GBدانلود
دانلود فیلم شوالیه تاریکی دوبله فارسی720p BluRay x265 / 1.24 GBدانلود
دانلود فیلم شوالیه تاریکی دوبله فارسی720p BluRay x265 / 690 MBدانلود
دانلود فیلم شوالیه تاریکی 2

دانلود صوت دوبله جداگانه ———–> لینک دانلود

4.9/5 - (7 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.