دانلود فیلم شوالیه تاریکی باز میگردد The Dark Knight Rises 2012 دوبله فارسی

دانلود فیلم شوالیه تاریکی باز میگردد The Dark Knight Rises 2012 دوبله فارسی

فیلم شوالیه تاریکی برمیخیزد The Dark Knight Rises 2012 یک فیلم ابرقهرمانی محصول 2012 به کارگردانی کریستوفر نولان است که فیلمنامه را با برادرش جاناتان نولان و داستان را با دیوید اس. گویر نوشته است.

فیلم شوالیه تاریکی باز میگردد The Dark Knight Rises 2012 بر اساس شخصیت بتمن کامیکس دی سی، آخرین قسمت از سه گانه شوالیه تاریکی نولان و دنباله شوالیه تاریکی (2008) است. کریستین بیل در نقش بروس وین / بتمن در کنار مایکل کین، گری اولدمن، آن هاتاوی، تام هاردی، ماریون کوتیار، جوزف گوردون-لویت و مورگان فریمن در این فیلم بازی می‌کنند.

هشت سال پس از وقایع شوالیه تاریکی، Bane انقلابی بروس وین را مجبور می کند تا نقش خود را به عنوان بتمن از سر بگیرد و شهر گاتهام را از نابودی هسته ای نجات دهد.

کریستوفر نولان در مورد بازگشت به سریال برای فیلم سوم مردد بود، اما پس از توسعه داستانی با برادرش و گویر موافقت کرد که احساس می‌کرد سریال را با رضایت‌بخش به پایان می‌رساند.

نولان از اولین کتاب کمیک بن در خط داستانی «سقوط شوالیه» در سال 1993، سریال شوالیه تاریکی بازگشته در سال 1986 و خط داستانی «سرزمین هیچ مردی» در سال 1999 الهام گرفت.

فیلمبرداری از مه تا نوامبر 2011 در مکان هایی از جمله جودپور، لندن، ناتینگهام، گلاسکو، لس آنجلس، شهر نیویورک، نیوآرک و پیتسبورگ انجام شد. نولان برای بهینه‌سازی کیفیت تصویر، از دوربین‌های IMAX 70 میلی‌متری برای بیشتر فیلم‌برداری، از جمله شش دقیقه اول فیلم استفاده کرد.

یک نوع وسیله نقلیه از Batplane و Batcopter به نام “Bat”، یک مجموعه زندان زیرزمینی، و یک مجموعه جدید Batcave به طور خاص برای فیلم ساخته شد. مانند شوالیه تاریکی، کمپین های بازاریابی ویروسی در اوایل تولید شروع شد.

هنگامی که فیلمبرداری به پایان رسید، برادران وارنر کمپین خود را دوباره متمرکز کرد، وب سایت های تبلیغاتی را توسعه داد، شش دقیقه اول فیلم را منتشر کرد، تریلرهای تئاتر را نمایش داد و اطلاعاتی در مورد داستان فیلم ارسال کرد.

فیلم شوالیه تاریکی برمی خیزد 2012 در 16 ژوئیه 2012 در شهر نیویورک اکران شد. این فیلم در 20 ژوئیه 2012 در ایالات متحده و بریتانیا اکران شد. این فیلم نقدهای مثبتی دریافت کرد، با ستایش به سمت اجراها، سکانس های اکشن، فیلمنامه، موسیقی، و عمق احساسی، با بسیاری از منتقدان که آن را نتیجه ای رضایت بخش برای سه گانه می دانند.

فیلم شوالیه تاریکی برمیخیزد The Dark Knight Rises 2012 بیش از 1 میلیارد دلار در سرتاسر جهان فروخت و دومین فیلم از مجموعه فیلم های بتمن با درآمد 1 میلیارد دلاری شد. این فیلم علاوه بر اینکه پرفروش‌ترین فیلم نولان بود، هفتمین فیلم پرفروش تمام دوران در زمان اکران و همچنین سومین فیلم پرفروش سال 2012 شد.

فیلم شوالیه تاریکی باز میگردد The Dark Knight Rises 2012 یکی از 10 فیلم برتر معرفی شد. فیلم های سال 2012 توسط موسسه فیلم آمریکا. این فیلم که یکی از بهترین فیلم های ابرقهرمانی تمام دوران به حساب می آید، یکی از بهترین فیلم های دهه 2010 نیز به حساب می آید.

دانلود فیلم شوالیه تاریکی باز میگردد The Dark Knight Rises 2012 دو زبانه

دانلود فیلم شوالیه تاریکی باز میگردد The Dark Knight Rises 2012

دانلود با کیفیت Full HDدانلود با کیفیت 1080pدانلود با کیفیت 720pدانلود با کیفیت 480p
——-دانلوددانلود——-

دانلود صوت دوبله بصورت جداگانه ———–> دانلود

دانلود زیرنویس فارسی فیلم ———–> دانلود

خط داستانی فیلم شوالیه تاریکی باز میگردد The Dark Knight Rises 2012

بان، یک تروریست نقابدار و عضو سابق لیگ سایه ها، دکتر لئونید پاول، فیزیکدان هسته ای را از یک هواپیمای سیا بر فراز ازبکستان می رباید.

هشت سال پس از مرگ هاروی دنت، دادستان منطقه، N 1 بتمن ناپدید شده است. جرایم سازمان‌یافته در شهر گاتهام به لطف قانون دنت که اختیارات گسترده‌تری به پلیس می‌دهد، ریشه‌کن شده است.

کمیسر جیمز گوردون اعمال جنایتکارانه دنت را پس از تغییر شکلش مخفی نگه داشته و اجازه داده است که تقصیر جنایات او به گردن بتمن بیفتد. او یک سخنرانی برای خواندن آماده کرده است که حقیقت را آشکار می کند اما تصمیم می گیرد آن را نخواند. بروس وین تبدیل به یک منزوی شده است و وین اینترپرایز در حال ضرر دادن است.

Bane پایگاه خود را در فاضلاب شهری ایجاد می کند و رقیب شرکتی بروس، جان داگت را ترغیب می کند تا اثر انگشت بروس را بخرد. سارق گربه، سلینا کایل، پرینت‌های بروس را از وین مانور برای داگت به دست می‌آورد، اما در صرافی او را دوبرابر می‌کنند و به پلیس هشدار می‌دهند.

گوردون و پلیس از راه می رسند و سرسپردگان بن و داگت را در فاضلاب تعقیب می کنند در حالی که کایل فرار می کند. دژخیمان گوردون را دستگیر کرده و به بانه می برند.

گوردون فرار می کند و توسط افسر تازه کار GCPD جان بلیک پیدا می شود. بلیک، یک یتیم همکار که به هویت مخفی بروس پی برد، با او روبرو می شود و او را متقاعد می کند که به عنوان بتمن بازگردد.

Bane با استفاده از اثر انگشت بروس در یک سری معاملات به بورس اوراق بهادار گاتهام حمله می کند که باعث ورشکستگی بروس می شود. بتمن پس از هشت سال در حالی که بن و زیردستانش را رهگیری می کند دوباره ظاهر می شود.

پیشخدمت بروس، آلفرد پنی ورث، متقاعد نشده است که بروس به اندازه کافی قوی است تا با بان مبارزه کند و به امید نجات او استعفا می دهد، اما تنها پس از اعتراف به اینکه نامه ای را که ریچل برای او گذاشته بود، سوزانده و گفته بود که قصد دارد با دنت ازدواج کند.

بروس در میراندا تیت، مدیرعامل جدید وین انترپرایز، آرامش پیدا می‌کند و این دو عاشق می‌شوند. بان با استفاده از تراکنش های سرقت شده، عملیات خود را گسترش می دهد و داگت را می کشد.

کایل موافقت می کند که بتمن را به Bane ببرد اما در عوض او را به دام Bane می برد. بن فاش می کند که قصد دارد ماموریت راس الغول برای نابودی گاتهام را انجام دهد.

بتمن در یک نزاع با بین می‌جنگد، اما بن او را شکست می‌دهد و ضربه‌ای فلج‌کننده به کمرش وارد می‌کند قبل از اینکه او را به خارج از کشور به زندان زیرزمینی ببرد، جایی که فرار عملاً غیرممکن است. زندانیان داستان فرزند رأس الغول را برای بروس تعریف می کنند که قبل از فرار در زندان به دنیا آمد و بزرگ شد – تنها زندانی که چنین کرده است.

Bane پلیس گاتهام را در فاضلاب گرفتار می کند و پل های اطراف شهر را خراب می کند. او شهردار آنتونی گارسیا را می کشد و دکتر پاول را مجبور می کند تا قبل از کشتن او، هسته راکتور همجوشی Wayne Enterprises را به یک بمب نوترونی در حال تجزیه تبدیل کند.

دانلود فیلم شوالیه تاریکی باز میگردد The Dark Knight Rises 2012 دو زبانه

در خارج از زندان بلک‌گیت، بین سخنرانی گوردون را برای جمعی می‌خواند و حقیقت را در مورد هاروی دنت فاش می‌کند. مدت کوتاهی پس از آزادی زندانیان ندامتگاه بلک‌گیت، حکومت نظامی را در شهر برقرار می‌کند و نخبگان گاتهام را در دادگاه‌های کانگورو به ریاست جاناتان کرین تبعید می‌کند و می‌کشد.

پنج ماه بعد، بروس از زندان می گریزد و به گاتهام باز می گردد. به عنوان بتمن، او پلیس را آزاد می کند و آنها در خیابان ها با ارتش Bane درگیر می شوند. در طول نبرد، بتمن بر Bane غلبه می کند. تیت مداخله می کند و بتمن را با چاقو می کوبد و خود را به عنوان تالیا الغول، دختر رأس الغول نشان می دهد. او چاشنی بمب را فعال می کند، اما گوردون سیگنال او را مسدود می کند.

تالیا می رود تا بمب را پیدا کند در حالی که بن آماده کشتن بتمن می شود، اما کایل از راه می رسد و بن را می کشد. بتمن و کایل به دنبال تالیا هستند، به این امید که بمب را به محفظه راکتور برگردانند، جایی که بتوان آن را تثبیت کرد.

کامیون تالیا تصادف می کند، اما او از راه دور سیل می زند و اتاق راکتور را قبل از مرگ ویران می کند. بدون هیچ راهی برای متوقف کردن انفجار، بتمن از هواپیمای خود، خفاش، استفاده می کند تا بمب را به دور از خلیج بکشد، جایی که با خیال راحت منفجر شود. قبل از بلند شدن، بتمن هویت خود را به گوردون آشکار می کند.

پس از آن، بتمن مرده فرض می شود و به عنوان یک قهرمان مورد احترام قرار می گیرد. وین مانور به یک یتیم خانه تبدیل می شود و املاک بروس به آلفرد سپرده می شود.

گوردون متوجه می شود که سیگنال خفاش تعمیر شده است، در حالی که لوسیوس فاکس متوجه می شود که بروس خلبان خودکار خراب خفاش را تعمیر کرده است. آلفرد متوجه می شود که بروس زنده است و با کایل در ارتباط است. بلیک که نام اصلی او رابین فاش شده است، از GCPD استعفا می دهد و بسته ای از بروس دریافت می کند که او را به بت غار می برد.

دانلود فیلم شوالیه تاریکی باز میگردد The Dark Knight Rises 2012 دو زبانه

بازیگران فیلم فیلم شوالیه تاریکی برمیخیزد The Dark Knight Rises 2012

 • کریستین بیل در نقش بروس وین / بتمن:
  یک میلیاردر اجتماعی که خود را وقف محافظت از شهر گاتهام در برابر دنیای جنایتکارانش می کند، به عنوان یک مراقب ترسناک. نولان بیان کرده است که به دلیل فاصله هشت ساله بین شوالیه تاریکی و شوالیه تاریکی برمی‌خیزد، «او یک بروس وین مسن‌تر است؛ او در وضعیت عالی قرار ندارد». روش، اکنون برای وضعیت فعلی وین و سبک Bane اصلاح شده است.
 • بیل بیان کرده است که شوالیه تاریکی برمی خیزد آخرین فیلم بتمن او خواهد بود. بیل تصدیق کرد که بتمن “فرد سالمی نیست، این کسی است که خوب انجام می دهد، اما او درست در آستانه انجام کارهای بد است”.
 • بیل توضیح می‌دهد که “او نمی‌خواهد [مرگ پدر و مادرش] را فراموش کند. او می‌خواهد عصبانیتی را که از آن بی‌عدالتی احساس می‌کرد، حفظ کند”. بیل از ترک این فرنچایز احساس تلخی کرد و گفت که این مانند “خداحافظی با یک دوست قدیمی” است.

 • مایکل کین در نقش آلفرد پنی ورث:
  پیشخدمت و معتمد بروس، که نقش پدر وین را بازی می‌کند، اما نمی‌تواند تمایل وین برای احیای شخصیت بتمن خود را بپذیرد، حتی از موقعیت خود استعفا داد تا جدیت موقعیت خود را بر او تحت تأثیر قرار دهد.
 • کریستوفر نولان بر پیوند عاطفی بین پنی‌ورث و وین تأکید کرد و بر اهمیت آن در فیلم‌های قبلی تأکید کرد و پیش‌بینی کرد که این رابطه تیره‌تر خواهد شد که قبلاً هرگز نداشته است.

 • گری اولدمن در نقش جیمز گوردون:
  کمیسر اداره پلیس شهر گاتهام و یکی از معدود افسران پلیس صادق شهر. اولدمن کار این شخصیت را در پاکسازی شهر گاتهام به گونه ای توصیف کرد که او را جهانی خسته و اندکی خسته کرده است، و گوردون را به سربازی تشبیه می کند که از شانس حضور در خط مقدم می جهد.
 • زندگی او از زمان شوالیه تاریکی بدتر شده است. همسرش او را ترک کرده و فرزندانشان را گرفته است و شهردار قصد دارد او را از کارش برکنار کند. گوردون به خاطر نقش خود در پنهان کردن جنایات هاروی دنت احساس گناه می کند و آماده است از سمت خود به عنوان کمیسر در این مورد استعفا دهد، اما بعد احساس می کند که گاتهام در معرض تهدید قرار می گیرد.

 • آن هاتاوی در نقش سلینا کایل / زن گربه ای:
  یک گربه دزد حرفه ای، شکارچی و زن کشنده که با وین رابطه ای بازیگوش و آزاردهنده برقرار می کند که “مقداری از غم و اندوه شخصیت او را می گیرد”و به دنبال “لوح پاک” (یک برنامه کامپیوتری که شایعه می شود قادر است). برای پاک کردن سابقه جنایی یک شخص) زمانی که او با وین و بتمن در تماس است. هاتاوی بدون اینکه نمی دانست برای چه نقشی در نظر گرفته شده بود تست داد. هاتاوی این نقش را از نظر فیزیکی سخت‌ترین نقشی توصیف کرد که تا به حال بازی کرده است، و اعتراف کرد که در حالی که فکر می‌کرد خود را تناسب اندام می‌دانست، باید تلاش خود را در ورزشگاه دوچندان می‌کرد تا با خواسته‌های نقش سازگاری داشته باشد. هاتاوی برای این نقش به طور گسترده در هنرهای رزمی آموزش دید و برای توسعه عملکرد خود به هدی لامار – که الهام‌بخش اولیه شخصیت کتاب کمیک بود – نگاه کرد. بتمن آغاز می‌کند و نویسنده شوالیه تاریکی، دیوید اس. گویر، قبلاً در سال 2008 حضور زن گربه‌ای در فیلم سوم را به دلیل حضور در فیلم بازگشت بتمن تیم برتون، با بازی میشل فایفر، رد کرده بود.

 • تام هاردی در نقش بن:
  یک شرور انقلابی مرموز و از نظر جسمی تحمیل کننده که از لیگ سایه ها طرد شد و خود را به عنوان “رهایی دهنده درد” نشان می دهد. او ناامید است که میراث راس الغول را با تخریب گاتهام ادامه دهد. این شخصیت توسط کریستوفر نولان به دلیل تمایل او به دیدن آزمایش بتمن در سطح فیزیکی و ذهنی انتخاب شد. به گفته طراح لباس، لیندی همینگ، این شخصیت ماسکی می‌پوشد که برای تسکین درد ناشی از جراحتی که «در اوایل داستانش» متحمل شده بود، به او یک گاز ضد درد می‌دهد.
 • هاردی قصد داشت این کاراکتر را “مهربان‌تر” از نسخه رابرت سوئنسون از شخصیت در بتمن و رابین جوئل شوماخر به تصویر بکشد و برای انجام این کار، تصویر او مستلزم ایجاد تضادی بین صدا و بدن او بود. هاردی برای این نقش 30 پوند (14 کیلوگرم) اضافه کرد، وزن خود را به 200 پوند (90 کیلوگرم) افزایش داد. هاردی صدای بین را بر روی چندین اثر، از جمله بارتلی گورمن، و میراث کتاب کمیک شخصیت، بنا کرد. بان ادعا می کند که دشمنان انقلاب او ثروتمندان و فاسدانی هستند که به زعم او “مردم” را سرکوب می کنند.
  ماریون کوتیار در نقش میراندا تیت / تالیا الغول:
  یکی از اعضای هیئت اجرایی Wayne Enterprises که اخیراً ارتقا یافته و بروسی را که هنوز اندوهگین است تشویق می کند تا دوباره به جامعه بپیوندد و کارهای بشردوستانه پدرش را ادامه دهد، اما بعداً مشخص شد که دختر راس الغول و همدست بانه است. کوتیار همچنین صدای دوبله خود را در دوبله فرانسوی اروپایی و کانادایی فیلم انجام می دهد.
  جوی کینگ در نقش تالیا الغول جوان.
  جوزف گوردون لویت در نقش جان بلیک:
  افسر پلیس جوانی که غرایزش او را به این باور می رساند که مشکلی در افق وجود دارد و زمانی که پلیس بزرگتر چیزی از خود را در جوانتر دید، توسط گوردون به کارآگاه ارتقا یافت. بلیک نماینده ایده آلیسمی است که گوردون و بروس وین زمانی داشتند، اما به زودی در نبرد خود با جنایت در شهر شکست خوردند. این فیلم نشان می‌دهد که نام قانونی او رابین جان بلیک است.
  مورگان فریمن در نقش لوسیوس فاکس:
  مدیرعامل و بعداً معاون اجرایی Wayne Enterprises، که شرکت را از طرف وین اداره می کند و به عنوان زره پوش او برای Batsuit عمل می کند و تجهیزات پیشرفته را در اختیار او قرار می دهد و به طور محتاطانه فناوری و تسلیحات پیشرفته را توسعه می دهد، حتی زمانی که وین اینترپرایز شروع به از دست دادن می کند. پول
  متیو مودین در نقش پیتر فولی، نفر دوم گوردون که بتمن را تحقیر می کند ظاهر می شود. بن مندلسون جان داگت، یک میلیاردر رقیب اجتماعی را به تصویر می کشد که بن را در برنامه خود برای به دست گرفتن کنترل شرکت های وین به کار می گیرد، و برن گورمن به عنوان دستیار داگت و معاون اجرایی ارشد، فیلیپ استرایور ظاهر می شود. آلون ابوتبول لئونید پاول، فیزیکدان هسته‌ای روسی را به تصویر می‌کشد که توسط بان از ازبکستان ربوده شده و مجبور می‌شود هسته جدید راکتور Wayne Enterprises را به بمب تبدیل کند.
 • جونو تمپل نقش جن، دوست و همدست کایل را بازی می‌کند، و دانیل سونجاتا، مارک جونز، افسر عملیات ویژه ایالات متحده را به تصویر می‌کشد که یک گروه عملیاتی را به گاتهام هدایت می‌کند تا به گوردون و GCPD در رهایی شهر از حکومت بِن کمک کند.
 • کریس الیس در نقش پدر ریلی، کشیش یتیم خانه ای که بلیک در آن بزرگ شد ظاهر می شود. برت کالن بایرون گیلی، نماینده کنگره آمریکا را به تصویر می کشد که در روز هاروی دنت توسط کایل ربوده می شود.
 • کیلیان مورفی در نقش دکتر جاناتان کرین / مترسک از فیلم‌های قبلی، و لیام نیسون در نقش هنری دوکارد / راس الغول، که در توهم بروس ظاهر می‌شود، و عموی کریستوفر نولان، جان، دوباره بازی می‌کند. نولان در نقش داگلاس فردریک، یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت Wayne Enterprises. جاش پنس راس الغول جوانی را در صحنه هایی به تصویر می کشد که سی سال قبل از وقایع بتمن آغاز می شود.
 • نستور کاربونل نیز به عنوان آنتونی گارسیا، شهردار گاتهام بازمی گردد. دیگر بازیگران این فیلم عبارتند از آیدان گیلن در نقش بیل ویلسون مأمور سیا (41) (که در دیالوگ های فیلم فقط به عنوان “سیا” نامیده می شود؛ نام شخصیت در رمان سازی فیلم مشخص شده است)؛ راب براون و دزموند هرینگتون در نقش افسران پلیس؛ جاش استوارت در نقش بارساد، دست راست بن، کریستوفر قاضی به عنوان یکی از سرسپردگان بان، نوئل گوگلیمی به عنوان تبعید کننده ی بن، و تام کونتی به عنوان یک زندانی.
 • ویلیام دوان نقش رئیس جمهور ایالات متحده را به تصویر می کشد. آرون اکهارت ابراز اشتیاق کرد که اگر از او خواسته شود برای دنباله ای بازگردد، اگرچه بعداً اظهار داشت که نولان تأیید کرد که شخصیت او، هاروی دنت / دو چهره، مرده است، و تنها تصاویر آرشیوی اکهارت از شوالیه تاریکی در فیلم ظاهر می شود.
 • تعدادی از اعضای تیم پیتسبورگ استیلرز به عنوان اعضای تیم فوتبال خیالی گاتهام روگز در این فیلم ظاهر شده اند، از جمله بن روتلیسبرگر، هاینز وارد، تروی پولامالو، ویلی کولون، مورکیس پونسی، مایک والاس، هیث میلر، آرون اسمیت، رایان کلارک، جیمز فاریور، لامار وودلی، و کیسی همپتون، و سرمربی سابق استیلرز، بیل کاور، به عنوان سرمربی سرکشان. شهردار پیتزبورگ، لوک راونشتال، یک ضربه زننده در کالج، به عنوان ضربه زننده مخالفان سرکش، بناهای تاریخی شهر سریع، ظاهر می شود.
 • در سال 2008، خانواده رونی سهام اقلیت تیم را به توماس تول، مدیر عامل و رئیس لجندری پیکچرز، که شوالیه تاریکی برمی خیزد، فروخت. سناتور ایالات متحده پاتریک لیهی، که در فیلم شوالیه تاریکی ظاهر شد، در شوالیه تاریکی برمی خیزد، به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره وین اینترپرایز. توماس لنون که در ممنتو به عنوان پزشک ظاهر شده بود، بار دیگر نقش یک پزشک را بازی می کند. ایندیا وادسورث نقش همسر راس الغول و مادر تالیا را بازی می کند.
4.8/5 - (6 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.