دانلود فیلم شرلوک هلمز

معرفی فیلم شرلک هلمز Sherlock Holmes

دانلود فیلم شرلک هلمز Sherlock Holmes

فیلم شرلوک هلمز یک فیلم اکشن رازآلود در سال ۲۰۰۹ بر اساس شخصیتی به همین نام ساخته سر آرتور کانن دویل است. این فیلم به کارگردانی گای ریچی و تهیه کنندگی جوئل سیلور ، لیونل ویگرام ، سوزان داونی و دن لین ساخته شده است.

فیلمنامه نوشته شده توسط مایکل رابرت جانسون، آنتونی پکهام و سایمون کینبرگ بر اساس داستانی از ویگرام و جانسون ساخته شده است. رابرت داونی جونیور و جود لا در نقش شرلوک هلمز و دکتر جان واتسون هستند ، به ترتیب.

در سال 1890، کارآگاه عجیب و غریب هلمز و همراهش واتسون توسط یک جامعه مخفی استخدام می شوند تا توطئه یک عرفان را برای به دست آوردن کنترل بریتانیا با ابزارهای به ظاهر فراطبیعی خنثی کنند. ریچل مک آدامز در نقش ایرنه آدلر رقیب سابق آنها و مارک استرانگ نقش شرور لرد هنری بلک‌وود را بازی می‌کند.

این فیلم در 25 دسامبر 2009 در آمریکای شمالی و در 26 دسامبر 2009 در بریتانیا، ایرلند، اقیانوس آرام و اقیانوس اطلس به طور گسترده اکران شد. شرلوک هلمز عمدتاً واکنش انتقادی مثبتی دریافت کرد.

داونی برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر مرد در فیلم موزیکال یا کمدی شد. این فیلم همچنین نامزد دو جایزه اسکار بهترین موسیقی متن و بهترین کارگردانی هنری شد

دنباله‌ای به نام Sherlock Holmes: A Game of Shadows در ۱۶ دسامبر ۲۰۱۱ اکران شد و سومین فیلم برای اکران در سال ۲۰۲۲ به کارگردانی دکستر فلچر برنامه‌ریزی شد .

داستان فیلم شرلک هلمز Sherlock Holmes

در سال 1890 لندن ، کارآگاه خصوصی شرلوک هلمز و شریک زندگی اش دکتر جان واتسون از قتل آئینی زنی توسط لرد هنری بلک وود که پنج زن جوان دیگر را به روشی مشابه کشته است، جلوگیری کردند. بازرس لسترید و پلیس بلک وود را دستگیر می کنند.

سه ماه بعد، واتسون با مری مورستان نامزد کرد و از خیابان بیکر 221B نقل مکان کرد; واتسون در حالی که از ماجراجویی‌هایشان با هم لذت می‌برد، مشتاقانه منتظر است که با عجیب‌وغریب‌های هولمز کنار بیاید.

در همین حال، بلک‌وود که ادعا می‌کند قدرت‌های ماوراء طبیعی دارد، به اعدام محکوم شده و درخواست ملاقات با هولمز را می‌دهد و به او در مورد سه مرگ غیرقابل توقف دیگر هشدار می‌دهد که تغییرات بزرگی در جهان ایجاد می‌کند. بلک وود متعاقباً به دار آویخته می شود.

هولمز توسط ایرنه آدلر ، یک دشمن سابق که از او می خواهد مرد گم شده ای به نام لوک روردان را پیدا کند، ملاقات می کند. پس از رفتن او، هولمز در حالی که با کارفرمای مخفی خود ملاقات می کند، او را تعقیب می کند و فقط می فهمد که آن مرد یک پروفسور است و او آدلر را می ترساند.

در همین حال، مشاهده یک بلک وود زنده و کشف مقبره خالی او مقامات را متقاعد می کند که بلک وود از قبر خود برخاسته است. Reordan مرده در داخل تابوت بلک وود پیدا می شود. پس از یک سری سرنخ از بدن، هلمز و واتسون مخفیگاه Reordan را پیدا می کنند و آزمایشاتی را کشف می کنند که تلاش می کنند علم را با جادو ادغام کنند.

هولمز پس از اینکه از نبرد با مردان بلک‌وود جان سالم به در می‌برد، به معبد چهار دستور، یک برادری جادویی مخفی با نفوذ سیاسی قابل توجهی برده می‌شود.

رهبران – لرد رئیس دادگستری سر توماس روترام، سفیر ایالات متحده استندیش و لرد کوارد وزیر کشور – از هولمز می خواهند که جلوی بلک وود، عضو سابق جامعه و پسر نامشروع سر توماس را بگیرد.

در آن شب، سر توماس در حمام خود غرق می شود و بلک وود در حال تماشای آن است، و شب بعد لرد کوارد جلسه ای را فرا می خواند. او بلک وود را به عنوان فرماندهی به جای سر توماس نامزد می کند و بلک وود خود را به گروه نشان می دهد و قصد خود را برای به دست گرفتن کنترل امپراتوری بریتانیا و تسخیر مجدد ایالات متحده توضیح می دهد.

استندیش سعی می‌کند به بلک‌وود شلیک کند، اما وقتی که ماشه تفنگ خود را می‌کشد، آتش می‌گیرد و از پنجره سقوط می‌کند تا جانش را بگیرد. لرد کوارد حکم دستگیری هولمز را صادر می کند و باعث می شود که او مخفی شود. هولمز آداب و رسوم نظم را مطالعه می کند و نمادهای آنها را در صحنه سازی قتل ها توسط بلک وود تشخیص می دهد.

او از این نتیجه استنباط می کند که هدف قتل نهایی هر نماینده منتخب مجلس است. با کمک لسترید، هولمز دستگیری خود را جعلی می‌کند و به دیدن کوارد برده می‌شود، جایی که او با استفاده از شواهد روی لباس‌های کوارد متوجه می‌شود که بلک‌وود مراسمی را در فاضلاب زیر کاخ وست‌مینستر برگزار کرده است.

هلمز فرار می‌کند و او، واتسون و آدلر مردان بلک‌وود را در فاضلاب‌ها می‌بینند که بر اساس آزمایش‌های Reordan از دستگاهی محافظت می‌کنند، که برای انتشار گاز سیانید در اتاق‌های پارلمان و کشتن همه حامیان بلک‌وود، که مخفیانه به آنها پادزهر داده است، طراحی شده است.

بلک‌وود به پارلمان می‌آید و مرگ قریب‌الوقوع آنها را اعلام می‌کند، سپس سعی می‌کند دستگاه سیانید را با کنترل از راه دور فعال کند. Adler می تواند آن را با یک انفجار کنترل شده غیرفعال کند.

بلک‌وود از پارلمان فرار می‌کند و هلمز را می‌بیند که در حال تعقیب آدلر است که قوطی‌های سیانور از دستگاه برداشته است، از طریق فاضلاب ، و هر دو را تا بالای پل ناقص تاور تعقیب می‌کند..

بلک‌وود آدلر را تحت سلطه خود درمی‌آورد و با هولمز می‌جنگد، زیرا هولمز استنباط می‌کند که چگونه تمام شاهکارهای ماوراء طبیعی فرضی بلک‌وود کار علم و نیرنگ بوده است. بلک‌وود به شدت از روی پل پایین می‌آید و در حلقه‌ای از زنجیر می‌افتد، زنجیره‌ای که دور گردنش می‌پیچد و او را برای همیشه آویزان می‌کند.

آدلر به هولمز توضیح می دهد که کارفرمای او پروفسور موریارتی است و او هشدار می دهد که موریارتی را نباید دست کم گرفت. همانطور که واتسون از 221B خارج می شود، پلیس به او و هولمز گزارش می دهد که یک افسر مرده در نزدیکی دستگاه بلک وود پیدا شده است.

موریارتی از رویارویی با آدلر و بلک‌وود به‌عنوان یک انحراف استفاده کرد، در حالی که او یک جزء کلیدی را که بر اساس دانش نوزادی رادیو بود ، از دستگاه برداشت. هلمز مشتاقانه منتظر پرونده جدید و دشمن جدید خود است.

بازیگران فیلم شرلک هلمز Sherlock Holmes

 • رابرت داونی جونیور در نقش شرلوک هولمز ، دانشمند غیرمتعارف و کارآگاهی غیرعادی که در شکار لرد بلک‌وود به یک فراری تحت تعقیب تبدیل می‌شود در حالی که دائماً با حضور پروفسور موریارتی دنبال می‌شود . داونی به همراه همسرش، تهیه کننده سوزان داونی ، در حال بازدید از دفاتر جوئل سیلور بود که از پروژه مطلع شد. ریچی در ابتدا احساس می‌کرد داونی برای این نقش خیلی پیر شده است، زیرا می‌خواست فیلم هولمز جوان‌تری را در منحنی یادگیری مانند Batman Begins نشان دهد. ریچی تصمیم گرفت از شانسی برای انتخاب او برای این نقش استفاده کند و داونی به بی بی سی گفتکه “فکر می‌کنم من و گای برای همکاری با هم مناسب هستیم. هر چه بیشتر به کتاب‌ها نگاه می‌کنم، فوق‌العاده‌تر می‌شود. هولمز بسیار عجیب و غریب است.” داونی همچنین صحبت های همسرش را فاش کرد: “این که وقتی توصیف آن مرد را می خوانید – عجیب و غریب و عجیب – می تواند توصیفی از من باشد”. داونی قصد داشت بیشتر روی جنبه میهن پرستانه هولمز و غیرتمندی او تمرکز کند ، و احساس کرد که کارش روی چاپلین او را برای لهجه انگلیسی آماده کرده است . ریچی احساس می کند لهجه او “بی عیب” است. داونی و ریچی هر دو از علاقه مندان به هنرهای رزمی هستند و از باریتسو که در داستان 1901 ذکر شد الهام گرفته شده اند.ماجراجویی خانه خالی . داونی برای این نقش وزن خود را کاهش داد، زیرا مارتین در خلال گپ و گفتی که با کریس مارتین داشت، توصیه کرد که هولمز “لاغر” و “لاغر” به نظر برسد.
 • جود لا در نقش دکتر جان واتسون ، همراه و دوست صمیمی هلمز که جراح و کهنه سرباز جنگ دوم افغانستان نیز هست . لاو واتسون بیشتر شبیه شخصیت اصلی است که بیشتر یک همکار بود، نه احمقی که بازیگر نایجل بروس در فیلم های دهه 1930-1940 محبوبیت داد . لاو قبلاً در سریال تلویزیونی گرانادا ، ماجراهای شرلوک هلمز ، در اپیزودی بر اساس The Adventure of Shoscombe Old Place ظاهر شد.. از آنجایی که لاو از طرفداران هولمز بود، متوجه شد که در دیگر اقتباس‌ها مطالب ناشناخته‌ای وجود دارد و بازیگران داونی او را مجذوب خود کرد. لاو به این دلیل انتخاب شد که ملاقات مثبتی با داونی داشت و قبول کرد که فیلم باید دوستی هولمز و واتسون را بررسی کند. داونی معتقد بود که با تأکید بر ویژگی‌های واتسون به‌عنوان یک سرباز سابق، یک پزشک، یک زن‌باز و یک قمارباز ، فویل جالب‌تری برای هلمز ایجاد می‌کند. لاو دفترچه ای از عبارات داستان ها درست کرد تا در دیالوگ های خود بداهه بنویسد. ریچی در ابتدا راسل کرو را در این نقش متصور بود.
 • مارک استرانگ در نقش لرد هنری بلک‌وود، یک قاتل زنجیره‌ای اشرافی که در غیبت مشغول است تا دیگران را وادار به انجام دستور او کند. بلک وود که پس از اعدامش بازگشت، نقشه ای را برای به دست گرفتن کنترل بریتانیا تدبیر می کند . به شخصیت او عناصر ماوراء طبیعی زیادی داده می شود و حضور او معمولاً با یک کلاغ تهدیدآمیز همراه است. استرانگ برای سومین بار با کارگردان ریچی کار کرد و گفت که قدردان عدم منیت کارگردان و کار کردن با او آسان است.
 • ریچل مک آدامز در نقش آیرین آدلر ، یک زن کشنده آمریکایی از نیوجرسی که دو بار هولمز را فریب داد، همانطور که در داستان دویل، رسوایی در بوهمیا آمده است. در این فیلم، آدلر دیگر با گادفری نورتون ازدواج نکرده است و برای این پرونده به کمک هلمز نیاز دارد. داونی ریچی را متقاعد کرد که مک آدامز را به عنوان بازیگر انتخاب کند، با این استدلال که او خیلی جوان به نظر نمی رسد که مورد علاقه او باشد.از این نظر، فیلم به طور قابل توجهی از فیلم اصلی دویل فاصله می‌گیرد، جایی که هولمز پس از یک مورد که آدلر را فریب داد (و بسیار تحت تأثیر قرار داد) دیگر هرگز او را ملاقات نکرد. فیلم برعکس نشان می‌دهد که آن دو بارها بعداً ملاقات کردند و یک رابطه عاشقانه متناوب و شدید داشتند.
 • کلی ریلی در نقش مری مورستان ، خانمی که واتسون می خواهد با او ازدواج کند و باعث درگیری با هلمز می شود.
 • ادی مارسان در نقش بازرس لسترید ، بازپرسی از اسکاتلند یارد که هلمز را برای بررسی قتل ها استخدام می کند. بر خلاف بسیاری از اقتباس‌های قبلی، لسترید به عنوان یک بازرس بی‌نظم به تصویر کشیده نمی‌شود، اما نشان داده می‌شود که افسری نسبتاً شایسته است (اگرچه او نسبتاً از هولمز خسته شده است).
 • هانس متسون در نقش لرد کوارد، وزیر کشور که دست راست بلک‌وود است و به بلک‌وود در تمام قتل‌هایش کمک می‌کرد و یکی از معدود متحدانش بود که از استفاده بلک‌وود از فناوری برای تظاهر به قدرت‌های جادویی آگاه بود.
 • جرالدین جیمز در نقش خانم هادسون، صاحبخانه شرلوک هلمز . این دومین فیلم هولمز جیمز است. او همچنین نقش همسر دکتر مورتیمر را در فیلم اقتباسی The Hound of the Baskervilles در سال 2002 ایفا کرده بود .
 • جیمز فاکس در نقش سر توماس روترام، پدر بیولوژیکی لرد بلک‌وود و رئیس چهار نظم.
 • ویلیام هوپ در نقش جان استندیش سفیر آمریکا
 • رابرت میله در نقش Dredger، یک سرسپرده فرانسوی زبان 7 فوتی (2.14 متری) که برای Blackwood کار می کند.
 • ویلیام هیوستون در نقش پاسبان کلا
 • اندرو جک صدای پروفسور موریارتی را ارائه کرد ،اگرچه کارگردان گای ریچی در ابتدا از شناسایی او خودداری کرد. جرد هریس ، که نقش موریارتی را در دنباله شرلوک هولمز: بازی سایه‌ها بازی کرد ، خطوط جک را برای انتشار رسانه‌های خانگی بعدی و پخش تلویزیونی فیلم دوباره دوبله کرد.
Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.