دانلود فیلم شبکه اجتماعی the social network

معرفی فیلم شبکه اجتماعی The Social Network 2010

دانلود فیلم شبکه اجتماعی the social network

شبکه اجتماعی یک فیلم درام بیوگرافیک آمریکایی محصول سال ۲۰۱۰به کارگردانی دیوید فینچر و نویسندگی آرون سورکین است.

این کتاب که از کتاب «میلیاردرهای تصادفی » بن مزریچ در سال 2009اقتباس شدهاست، تأسیسوب سایت شبکه اجتماعی فیس بوک و دعاوی ناشی از آن را به تصویر می کشد.

جسی آیزنبرگ در نقشبنیانگذار مارک زاکربرگ ، اندرو گارفیلد در نقش ادواردو ساورین ، جاستین تیمبرلیک در نقش شان پارکر ، آرمی همر در نقش کامرون وتایلر وینکلووس و مکس مینگلا در نقش دیویا نارندرا . نه زاکربرگ و نه هیچ یک از کارکنان فیس بوک با این پروژه درگیر نبودند، اگرچه ساورین مشاور کتاب مزریچ بود

تولید این فیلم در سال 2009 آغاز شد، زمانی که آیزنبرگ، تیمبرلیک و گارفیلد همگی به عنوان بازیگر معرفی شدند. عکاسی اصلی در همان سال در ماه اکتبر در کمبریج، ماساچوست آغاز شد و تا نوامبر ادامه داشت.

صحنه های دیگری در کالیفرنیا، در شهرهای لس آنجلس و پاسادنا فیلمبرداری شد، زیرا بخشی از فیلم در دره سیلیکون جریان داشت. در سال 2010، اعلام شد که ترنت رزنور و آتیکوس راس موسیقی فیلم را که در 28 سپتامبر 2010 منتشر شد، خلق خواهند کرد.

این فیلم توسط کلمبیا پیکچرز در 1 اکتبر 2010 در ایالات متحده اکران شد. این فیلم یک موفقیت بزرگ منتقدان و تجاری بود. این فیلم توسط ۷۸ منتقد به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های سال معرفی شد و ۲۲ منتقد بهترین فیلم را در آن سال معرفی کردند.

این فیلم همچنین توسط هیئت ملی بازبینی به عنوان بهترین فیلم سال 2010 انتخاب شد. در هشتاد و سومین دوره جوایز اسکار ، هشت نامزدی دریافت کرد، از جمله برای بهترین فیلم ، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر مرد برای آیزنبرگ، و برنده سه جایزه شد: بهترین فیلمنامه اقتباسی ، بهترین موسیقی متن.و بهترین تدوین فیلم . همچنین جوایز بهترین فیلم درام ، بهترین کارگردانی ، بهترین فیلمنامه و بهترین موسیقی متن را در شصت و هشتمین دوره جوایز گلدن گلوب دریافت کرد .

شبکه اجتماعی از زمان اکران اولیه خود شهرت زیادی داشته است و معمولاً توسط منتقدان به عنوان یکی از بهترین فیلم های قرن 2010 و 21 معرفی می شود.

انجمن نویسندگان آمریکا فیلمنامه سورکین را در رتبه سوم برترین فیلمنامه قرن بیست و یکم قرار داد. [9] در حالی که هیچ دنباله رسمی اعلام نشده است، سورکین علنا ​​علاقه و تمایل خود را برای نوشتن فیلمنامه ای برای یکی در صورتی که فینچر برای کارگردانی بازگردد ابراز کرده است.

داستان فیلم شبکه اجتماعی The Social Network 2010

در 28 اکتبر 2003، مارک زاکربرگ ، دانشجوی 19 ساله دوم دانشگاه هاروارد توسط دوست دخترش، اریکا آلبرایت، اخراج شد. زاکربرگ در بازگشت به خوابگاه خود، در وبلاگ لایو ژورنال خود پستی توهین آمیز درباره آلبرایت می نویسد.

او یک وب سایت دانشگاهی به نام Facemash با هک کردن پایگاه داده های دانشگاه برای سرقت عکس های دانشجویان دختر ایجاد می کند و سپس به بازدیدکنندگان سایت اجازه می دهد تا جذابیت آنها را ارزیابی کنند.

پس از اینکه ترافیک به سایت بخش‌هایی از شبکه کامپیوتری هاروارد را خراب می‌کند، زاکربرگ شش ماه از دوره آزمایشی تحصیلی برخوردار می‌شود . با این حال، محبوبیت Facemash توجه دوقلوهای Cameron و Tyler Winklevoss و شریک تجاری آنها Divya Narendra را به خود جلب می کند.

این سه نفر از زاکربرگ دعوت می کنند تا روی هاروارد کانکشن کار کند، یک شبکه اجتماعی انحصاری برای دانشجویان هاروارد و با هدف قرار ملاقات. زاکربرگ به دوستش ادواردو ساورین نزدیک می‌شود و ایده‌ای برای فیس‌بوک، یک وب‌سایت شبکه اجتماعی که منحصر به دانشجویان Ivy League است، می‌گیرد.

Saverin 1000 دلار سرمایه اولیه را فراهم می کند و به زاکربرگ اجازه می دهد تا وب سایتی را بسازد که به سرعت محبوب می شود. هنگامی که آنها از فیس بوک مطلع می شوند، دوقلوهای وینکلووس و نارندرا خشمگین می شوند و معتقدند که زاکربرگ ایده آنها را دزدیده در حالی که آنها را با متوقف کردن توسعه وب سایت هاروارد کانکشن گمراه کرده است. آنها شکایت خود را با لری سامرز رئیس هاروارد مطرح می کنند، که نادیده گرفته می شود و هیچ ارزشی برای اقدامات انضباطی در فیس بوک یا زاکربرگ نمی بیند.

ساورین و زاکربرگ با هم دانشجوی کریستی لی ملاقات می کنند که از آنها می خواهد “من فیسبوک” کنند، جمله ای که آنها را تحت تاثیر قرار می دهد. با افزایش محبوبیت فیس بوک، زاکربرگ شبکه را به دانشگاه ییل، دانشگاه کلمبیا و دانشگاه استنفورد گسترش داد.

لی ترتیبی می دهد که ساورین و زاکربرگ با شان پارکر ، یکی از بنیانگذاران Napster ، که چشم انداز “میلیارد دلاری” را برای شرکت ارائه می دهد، ملاقات کنند.

زاکربرگ تحت تأثیر قرار می گیرد، اما ساورین او را به عنوان پارانوئید و هذیان رد می کند. پارکر همچنین پیشنهاد می کند که نام سایت را به فیس بوک تغییر دهید.

بعداً زاکربرگ شرکت را به پالو آلتو منتقل کردبه توصیه پارکر؛ Saverin در نیویورک باقی می ماند تا روی توسعه تجارت کار کند. پارکر بعداً به خانه‌ای نقل مکان می‌کند که زاکربرگ از آن به عنوان پایگاه عملیاتی استفاده می‌کند و بیشتر با شرکت درگیر می‌شود که باعث آزار Saverin شد

دوقلوهای Winklevoss در حالی که در مسابقات سلطنتی هنلی برای هاروارد در مقابل هلندیا روئیکلاب رقابت می کردند، متوجه می شوند که فیس بوک با آکسفورد ، کمبریج و LSE به اروپا گسترش یافته است و تصمیم می گیرند از این شرکت به دلیل سرقت دارایی معنوی شکایت کنند.

در همین حال، ساورین با تصمیمات تجاری پارکر برای فیس بوک مخالفت می کند و حساب بانکی شرکت را در این اختلاف مسدود می کند. وقتی زاکربرگ فاش می کند که 500000 دلار از سرمایه گذار فرشته پیتر تیل تضمین کرده اند، او تسلیم می شود. Saverin وقتی متوجه می شود که قرارداد سرمایه گذاری جدید اجازه می دهد تا سهم او از فیس بوک کاهش یابد عصبانی می شود.از 34٪ به 0.03٪ در حالی که درصد مالکیت همه طرف های دیگر را حفظ می کند.

او با زاکربرگ و پارکر روبرو می شود و ساورین قول می دهد قبل از بیرون راندن از ساختمان از زاکربرگ شکایت کند. نام Saverin به عنوان یکی از بنیانگذاران و CFO از روی دکل حذف شده است.

بعداً، پارکر به دلیل نگهداری کوکائین در یک مهمانی که یک میلیون کاربر را جشن می‌گرفت، دستگیر می‌شود. او سعی می کند ساورین را سرزنش کند، بنابراین زاکربرگ رابطه خود را با او قطع می کند و به او می گوید «به خانه برود».

در سپرده‌های جداگانه ، دوقلوهای Winklevoss ادعا می‌کنند که زاکربرگ ایده آن‌ها را دزدیده است، در حالی که Saverin ادعا می‌کند که سهام او در فیس‌بوک به‌طور ناعادلانه‌ای کاهش یافته است.

مریلین دلپی، وکیل جوان دفاع، به زاکربرگ اطلاع می‌دهد که با ساورین کنار می‌آیند زیرا جزئیات ناپسند تأسیس فیس‌بوک و نگرش بی‌رحمانه زاکربرگ باعث می‌شود که او نسبت به هیئت منصفه بی‌درد باشد.

زاکربرگ به تنهایی یک درخواست دوستی در فیس بوک برای آلبرایت می فرستد و بارها صفحه را رفرش می کند. متن‌ها نشان می‌دهد که دوقلوهای وینکلووس تسویه حساب 65 میلیون دلاری دریافت کرده‌اند، قرارداد عدم افشای اطلاعات را امضا کرده‌اند و برای تیم المپیک آمریکا در پکن پارو زده‌اند.

در جایگاه ششم قرار گرفت. ادواردو ساورین تسویه حساب ناشناخته ای دریافت کرد و نام او به سرفصل فیس بوک بازگردانده شد. فیس بوک 500 میلیون عضو در 207 کشور جهان دارد و در حال حاضر ارزش آن 25 میلیارد دلار است و مارک زاکربرگ جوان ترین میلیاردر جهان است.

بازیگران فیلم شبکه اجتماعی The Social Network 2010

 • جسی آیزنبرگ در نقش مارک زاکربرگ
 • اندرو گارفیلد در نقش ادواردو ساورین
 • جاستین تیمبرلیک در نقش شان پارکر
 • آرمی همر در نقش کامرون و تایلر وینکلووس
 • مکس مینگلا در نقش دیویا نارندرا
 • برندا سانگ در نقش کریستی لی
 • رشیدا جونز در نقش مریلین دلپی
 • جان گتز در نقش سای
 • دیوید سلبی در نقش گیج
 • دنیس گریسون در نقش گرچن
 • داگلاس اوربانسکی در نقش لری سامرز
 • رونی مارا در نقش اریکا آلبرایت
 • جوزف مازلو در نقش داستین موسکوویتز
 • داستین فیتزسیمون در نقش ققنوس – رئیس باشگاه SK
 • والاس لانگهام در نقش پیتر تیل
 • پاتریک میپل در نقش کریس هیوز
 • داکوتا جانسون در نقش آملیا ریتر
 • مالز جو در نقش آلیس کانتول
 • ترور رایت در نقش BU Guy in Bra
 • شلبی یانگ در نقش کی سی
 • آرون سورکین به عنوان مدیر تبلیغات
 • استیو سیرز در نقش بیل گیتس
 • کالب لندری جونز به عنوان یک برادر برادری
 • جاش پنس بدنه دوتایی هامر است که شکلش به صورت دیجیتالی بر بدن پنس تحمیل شده است. او در تیتراژ پایانی به عنوان نقش تایلر وینکلووس در کنار همر ذکر شده است. او همچنین در نقشی کوتاه در نقش مردی که توسط زاکربرگ و ساورین از حمام منحرف می‌شود ظاهر می‌شود.
4.7/5 - (4 امتیاز)