دانلود فیلم سخنرانی پادشاه

معرفی فیلم سخنرانی پادشاه The King’s Speech 2010

فیلم سخنرانی پادشاه The King’s Speech 2010 یک فیلم درام تاریخی بریتانیایی محصول سال ۲۰۱۰به کارگردانی تام هوپر و نویسندگی دیوید سیدلر است. کالین فرث نقش پادشاه آینده جورج ششم را بازی می کند که برای کنار آمدن با یک لکنت ، لیونل لوگ ، درمانگر گفتار و زبان استرالیاییبا بازی جفری راش را می بیند.

این افراد در حین کار با یکدیگر دوست می شوند و پس از کناره گیری برادرش از تاج و تخت ، پادشاه جدید به لوگ تکیه می کند تا به او کمک کند تا اولین پخش رادیویی خود در زمان جنگ را پس از اعلام جنگ بریتانیا علیه آلمان در سال 1939 انجام دهد.

سیدلر پس از یادگیری نحوه مدیریت بیماری لکنت که در دوران جوانی خود به آن مبتلا شده بود، در مورد زندگی جورج ششم مطالعه کرد. او از اوایل دهه 1980 شروع به نوشتن در مورد رابطه بین درمانگر و بیمار سلطنتی خود کرد، اما به درخواست ملکه الیزابت، ملکه مادر ، بیوه پادشاه، کار را تا زمان مرگش در سال 2002 به تعویق انداخت.

او بعداً فیلمنامه خود را برای صحنه بازنویسی کرد. تمرکز بر رابطه اساسی بین دو قهرمان داستان. نه هفته قبل از شروع فیلمبرداری، سازندگان فیلم از وجود یادداشت‌هایی که توسط لوگ نوشته شده بود که توسط نوه‌اش مارک و پیتر کنرادی به‌عنوان پایه‌ی کتاب استفاده می‌شد ، مطلع شدند و به آنها اجازه داده شد که مطالبی را از یادداشت‌ها و کتاب در فیلمنامه بگنجانند. .

عکاسی اصلی در لندن و اطراف بریتانیا از نوامبر 2009 تا ژانویه 2010 انجام شد. از نور سخت برای دادن طنین بیشتر به داستان استفاده شد و از لنزهای عریض تر از حد معمول برای بازسازی احساس انقباض دوک یورک استفاده شد. سومین تکنیکی که هوپر به کار گرفت، کادربندی خارج از مرکز کاراکترها بود.

سیدلر پس از یادگیری نحوه مدیریت بیماری لکنت که در دوران جوانی خود به آن مبتلا شده بود، در مورد زندگی جورج ششم مطالعه کرد. او از اوایل دهه 1980 شروع به نوشتن در مورد رابطه بین درمانگر و بیمار سلطنتی خود کرد، اما به درخواست ملکه الیزابت، ملکه مادر ، بیوه پادشاه، کار را تا زمان مرگش در سال 2002 به تعویق انداخت. او بعداً فیلمنامه خود را برای صحنه بازنویسی کرد.

تمرکز بر رابطه اساسی بین دو قهرمان داستان. نه هفته قبل از شروع فیلمبرداری، سازندگان فیلم از وجود یادداشت‌هایی که توسط لوگ نوشته شده بود که توسط نوه‌اش مارک و پیتر کنرادی به‌عنوان پایه‌ی کتاب استفاده می‌شد ، مطلع شدند و به آنها اجازه داده شد که مطالبی را از یادداشت‌ها و کتاب در فیلمنامه بگنجانند. .

عکاسی اصلی در لندن و اطراف بریتانیا از نوامبر 2009 تا ژانویه 2010 انجام شد. از نور سخت برای دادن طنین بیشتر به داستان استفاده شد و از لنزهای عریض تر از حد معمول برای بازسازی احساس انقباض دوک یورک استفاده شد. سومین تکنیکی که هوپر به کار گرفت، کادربندی خارج از مرکز کاراکترها بود.

سخنرانی پادشاه یک موفقیت بزرگ باکس آفیس و منتقدان بود . فیلم سخنرانی پادشاه The King’s Speech 2010 به دلیل سبک بصری، کارگردانی هنری، فیلمنامه، کارگردانی، موسیقی متن و بازیگری آن به طور گسترده توسط منتقدان فیلم تحسین شد. مفسران دیگر در مورد بازنمایی فیلم از جزئیات تاریخی، به ویژه معکوس کردن مخالفت وینستون چرچیل با کناره گیری از سلطنت بحث کردند.

فیلم سخنرانی پادشاه جوایز و نامزدی بسیاری دریافت کرد ، به ویژه برای بازی کالین فرث، که منجر به اولین برنده شدن اسکار او برای بهترین بازیگر مرد شد. در هشتاد و سومین دوره جوایز اسکار ، «سخنرانی پادشاه» 12 نامزدی اسکار دریافت کرد، بیش از هر فیلم دیگری در آن سال، و متعاقباً چهار نامزدی دریافت کرد.

بهترین عکس سانسورها در ابتدا به دلیل ناسزاگویی به آن رتبه‌بندی بزرگسالان می‌دادند، اگرچه بعداً پس از انتقاد سازنده‌ها و توزیع‌کنندگان در بریتانیا و برخی موارد فحش در ایالات متحده بی‌صدا شد، این موارد بعداً به سمت پایین بازنگری شد. با بودجه 8 میلیون پوندی، بیش از 250 میلیون پوند در سطح بین المللی درآمد کسب کرد

معرفی فیلم سخنرانی پادشاه The King's Speech 2010
معرفی فیلم سخنرانی پادشاه The King’s Speech 2010

معرفی فیلم سخنرانی پادشاه The King’s Speech 2010

 • نام فارسی : سخنرانی پادشاه
 • زبان : فارسی + زبان اصلی
 • صوت دوبله بصورت جداگانه
 • سال تولید : ۲۰۱۰
 • محصول کشور : انگلستان
 • ژانر : زندگی نامه | درام
 • امتیاز IMDB از ۱۰ : ۸٫۰
 • کیفیت : BluRay 1080p – ۷۲۰p – x265
 • کارگردان : Tom Hooper
 • ستارگان :Helena Bonham Carter , Colin Firth, Geoffrey Rush

خلاصه فیلم سخنرانی پادشاه : فیلم درباره روابط بین پادشاه ششم انگلیس جرج ششم و دکتر معالج استرالیایی‌اش جفری راش است که تلاش می کند مشکل لکنت او رابرطرف کند و به او قوت قلب دهد. فیلم بر اساس داستانی واقعی درباره‌ی‌ پادشاه جورج ششم ساخته شده است.

معرفی فیلم The King's Speech 2010
معرفی فیلم The King’s Speech 2010

داستان فیلم سخنرانی پادشاه 2010

در اختتامیه رسمی نمایشگاه امپراتوری بریتانیا در استادیوم ومبلی ، شاهزاده آلبرت، دوک یورک ، پسر دوم پادشاه جورج پنجم ، جمعیت را با لکنت شدید خطاب می کند. جستجوی او برای درمان دلسردکننده بوده است، اما همسرش، الیزابت ، او را متقاعد می‌کند تا لیونل لوگ متولد استرالیا ، یک درمانگر نقص گفتار خیابان هارلی را که آموزش‌های پزشکی دیده است، ببیند.

“برتی”، همانطور که خانواده اش او را صدا می کنند، معتقد است جلسه اول خوب پیش نمی رود، اما لیونل که اصرار دارد همه بیمارانش او را چنین خطاب کنند، از مشتری بالقوه اش می خواهد که هملت را بخواند.

بودن یا نبودن در حین شنیدن موسیقی کلاسیک با هدفون . V، پیام سلطنتی کریسمس سال 1934 خود را پخش می کند، او به برتی توضیح می دهد که بی سیم نقش مهمی در نقش خانواده سلطنتی ایفا می کند و به آنها اجازه ورود به خانه های مردم را می دهد و بی توجهی برادر برتی به مسئولیت های خود، آموزش در آن را ضروری می کند. تلاش برای خواندن پیام خود ناموفق بود، اما آن شب برتی صدای ضبط شده ای را که لیونل به او داده بود را پخش می کند و از نبود لکنت در آنجا شگفت زده می شود. بنابراین او برای غلبه بر ریشه های جسمی و روانی دشواری صحبت کردنش برای درمان های روزانه بازمی گردد.

جورج پنجم در سال 1936 درگذشت و پسر ارشدش دیوید به عنوان پادشاه ادوارد هشتم بر تخت سلطنت نشست . یک بحران قانون اساسی با پادشاه جدید بر سر ازدواج احتمالی با والیس سیمپسون که دو بار طلاق گرفته بود، به وجود می آید . ادوارد، به عنوان فرماندار عالی کلیسای انگلستان ، نمی تواند با او ازدواج کند، حتی اگر او طلاق دوم خود را دریافت کند، زیرا هر دو شوهر قبلی او زنده هستند.

در یک جلسه برنامه ریزی نشده، برتی ناراحتی خود را ابراز می کند که، در حالی که گفتارش هنگام صحبت با اکثر مردم بهبود یافته است، او همچنان هنگام صحبت با دیوید لکنت زبان می کند و در عین حال میزان حماقت ادوارد هشتم با سیمپسون را آشکار می کند. وقتی لیونل اصرار می‌کند که برتی خودش می‌تواند یک پادشاه خوب بسازد، برتی لیونل را به خیانت متهم می‌کند و با عصبانیت لیونل را ترک می‌کند. برتی اکنون باید بدون هیچ کمکی با شورای الحاق روبرو شود.

برتی و لیونل تنها پس از اینکه پادشاه ادوارد تصمیم به کناره گیری برای ازدواج می کند دوباره با هم می آیند . برتی، که نخست وزیر استنلی بالدوین از او خواسته بود، به عنوان پادشاه جورج ششم بر تخت سلطنت می‌نشیند و قبل از تاجگذاری به همراه همسرش از خانه لیونل دیدن می‌کند ، که باعث تعجب خانم لوگ شد وقتی ملکه الیزابت در حال خوردن چای سر میز اتاق غذاخوری‌اش بود. این اولین بار است که می فهمد بیمار شوهرش کی بوده است.

رابطه برتی و لیونل توسط مشاوران پادشاه در طول تدارک تاجگذاری او در کلیسای وست مینستر مورد سوال قرار می گیرد. اسقف اعظم کانتربری ، کازمو گوردون لانگ ، آشکار می کند که جورج هرگز از مشاوران خود در مورد درمان خود مشاوره نخواسته و لیونل هرگز آموزش رسمی ندیده است.

لیونل به برتی خشمگین توضیح می دهد که در زمانی که او با نقص های گفتاری شروع کرد، هیچ مدرک رسمی وجود نداشت و تنها کمک شناخته شده ای که برای بازگشت سربازان استرالیایی شوکه شده از جنگ بزرگ در دسترس بود، از تجربه شخصی بود. برتی متقاعد نشده است تا زمانی که به بی احترامی لیونل به صندلی پادشاه ادوارد اعتراض کند.سنگ اسکون . برتی تنها در این لحظه مهم، پس از اینکه متوجه شد که خود را بدون نقص بیان کرده است، می‌تواند با لیونل تمرین کند و مراسم را کامل کند.

به عنوان پادشاه جدید، برتی در بحرانی است که باید به بریتانیا و امپراتوری پس از اعلام جنگ علیه آلمان نازی در سال 1939 برنامه پخش کند. لیونل به کاخ باکینگهام احضار می شود تا پادشاه را برای سخنرانی خود آماده کند. لانگ، وینستون چرچیل و نخست وزیر نویل چمبرلین با دانستن چالشی که پیش روی او قرار دارد، برای ارائه حمایت حضور دارند.

سپس پادشاه و لوگ در اتاق پخش رها می شوند. او سخنرانی خود را با رهبری لوگ ارائه می کند، اما در پایان او آزادانه صحبت می کند. لوگ در حال آماده شدن برای خروج از اتاق برای تبریک افراد حاضر، به پادشاه اشاره می کند که او هنوز در بیان w مشکل دارد.و پادشاه به شوخی پاسخ می دهد: “من مجبور شدم چند تا را بیاندازم تا بدانند من هستم.”

در حالی که خانواده سلطنتی به بالکن کاخ می‌روند و توسط جمعیت تشویق می‌شوند، یک کارت عنوان توضیح می‌دهد که لوگ، که نشان سلطنتی ویکتوریا را برای خدمت به ولیعهد دریافت کرد، همیشه در سخنرانی‌های شاه جورج ششم در طول جنگ حضور داشت و آنها در آنجا ماندند. دوستان تا زمان مرگ پادشاه بر اثر سرطان ریه در سال 1952.

معرفی فیلم سخنرانی پادشاه The King's Speech 2010
معرفی فیلم سخنرانی پادشاه The King’s Speech 2010

بازیگران فیلم The King’s Speech 2010

 • کالین فرث در نقش پادشاه جورج ششم
 • جفری راش در نقش لیونل لوگ
 • هلنا بونهام کارتر در نقش ملکه الیزابت
 • گای پیرس در نقش پادشاه ادوارد هشتم
 • تیموتی اسپال در نقش وینستون چرچیل
 • درک جاکوبی در نقش کازمو گوردون لانگ
 • جنیفر اله در نقش میرتل لوگ
 • مایکل گامبون در نقش پادشاه جورج پنجم
 • فریا ویلسون در نقش پرنسس الیزابت
 • رامونا مارکز در نقش پرنسس مارگارت
 • پاتریک رایکارت در نقش لرد ویگرام
 • سایمون چندلر در نقش لرد داوسون پن
 • کلر بلوم در نقش ملکه مری
 • اورلاندو ولز در نقش شاهزاده جورج، دوک کنت
 • ایو بست در نقش والیس سیمپسون
 • آنتونی اندروز در نقش استنلی بالدوین
 • اندرو هاویل در نقش رابرت وود
4.8/5 - (5 امتیاز)

1 دیدگاه دربارهٔ «معرفی فیلم سخنرانی پادشاه The King’s Speech 2010»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.