دانلود فیلم Life of Pi 2012

معرفی فیلم زندگی پی Life of Pi 2012

زندگی پی (به انگلیسی: Life of Pi ) یک فیلم درام ماجرایی محصول سال ۲۰۱۲به کارگردانی و تهیه‌کنندگی آنگ لی و نویسندگی دیوید مگی است. بر اساس رمانی به همین نام یان مارتل در سال 2001، سورج شارما ، عرفان خان ، راف اسپال ، تابو و عادل حسین در نقش‌های اصلی بازی می‌کنند.

داستان حول محور دو بازمانده از یک کشتی شکسته می چرخد. یکی یک پسر شانزده ساله هندی به نام پی پاتل ( سوراج شارما ) و دیگری یک ببر وحشی بنگال به نام ریچارد پارکر است که در یک قایق نجات در اقیانوس آرام سرگردانبه مدت 227 روز ساخت فیلم مدت کوتاهی پس از انتشار کتاب آغاز شد و کارگردانان M. Night Shyamalan ، Alfonso Cuarón و Jean-Pierre Jeunet در مراحل مختلف قبل از استخدام لی درگیر شدند.

فیلمبرداری در سال 2011 بین هند ، تایوان و مونترال تقسیم شد و استودیو Rhythm & Hues (R&H) کارهای جلوه های بصری را انجام می داد. این فیلم در 28 سپتامبر 2012 به عنوان اولین فیلم افتتاحیه پنجاهمین جشنواره فیلم نیویورک در سالن والتر رید و سالن آلیس تالی شهر نیویورک در سراسر جهان به نمایش درآمد.

Life of Pi به یک موفقیت تجاری و انتقادی تبدیل شد و بیش از 609 میلیون دلار در سراسر جهان کسب کرد. این فیلم نامزد سه جایزه گلدن گلوب، از جمله بهترین فیلم – درام و بهترین کارگردانی شد و برنده جایزه گلدن گلوب برای بهترین موسیقی متن شد. در هشتاد و پنجمین دوره جوایز اسکار ، یازده نامزدی از جمله بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه اقتباسی داشت و چهار نامزدی از جمله بهترین کارگردانی برای آنگ لی را برد.

داستان فیلم زندگی پی Life of Pi 2012

در کانادا، یک نویسنده جوان با پی پاتل میانسال آشنا می شود. به نویسنده گفته شده است که داستان زندگی پی موضوع خوبی برای یک کتاب خواهد بود. پی داستان زیر را در مورد زندگی خود به نویسنده می گوید:

پدر پی نام او را به نام Piscine Molitor Patel از استخر معروف Piscine Molitor در فرانسه می‌گذارد . در مدرسه راهنمایی در پوندیچری ، او برای جلوگیری از قلدری، حرف یونانی ” پی ” را به عنوان نام مستعار خود انتخاب کرد. او در یک خانواده هندو بزرگ شده است، اما در 12 سالگی با مسیحیت و سپس اسلام آشنا می شود.، و تصمیم می گیرد از هر سه دین پیروی کند زیرا “فقط می خواهد خدا را دوست داشته باشد”. مادرش از تمایل او برای رشد حمایت می کند، اما پدر خردگرا سعی می کند او را سکولاریزه کند. خانواده پی صاحب یک باغ وحش هستند و پی به حیوانات، به ویژه ببر بنگال به نام ریچارد پارکر علاقه مند است. پس از اینکه پی به طور خطرناکی به ریچارد پارکر نزدیک می شود، پدرش او را مجبور می کند تا شاهد کشتن یک بز توسط ببر باشد.

وقتی پی 16 ساله است، پدرش اعلام می کند که آنها باید به کانادا نقل مکان کنند، جایی که او قصد دارد در آنجا ساکن شود و حیوانات را بفروشد. گذر کتاب های خانواده با حیوانات در یک کشتی باری ژاپنی. در طول یک طوفان، کشتی در حالی که پی روی عرشه است ، بنیانگذار است. او برای پیدا کردن خانواده‌اش تلاش می‌کند، اما خدمه او را به داخل قایق نجات می‌اندازد. گورخر آزاد شده با او به قایق می پرد و پایش می شکند. کشتی در سنگر ماریانا غرق می شود و خانواده او را غرق می کند. پی به طور خلاصه آنچه را که به نظر می رسد یک بازمانده است می بیند، اما معلوم می شود که ببر، ریچارد پارکر است.

پس از طوفان، پی در قایق نجات همراه با گورخر بیدار می شود و یک اورانگوتان ماهر به او می پیوندد. یک کفتار خالدار از زیر یک برزنت که نیمی از قایق نجات را پوشانده بیرون می آید و به پی می زند و او را مجبور می کند تا انتهای قایق عقب نشینی کند. کفتار گورخر و بعداً اورانگوتان را می کشد. ریچارد پارکر از زیر برزنت بیرون می‌آید و کفتار را می‌کشد و سپس برای چند روز عقب‌نشینی می‌کند.

پی یک قایق کوچک از جلیقه‌های شناور می‌سازد که به قایق نجاتی که برای ایمنی از دست ریچارد پارکر به آن عقب نشینی می‌کند، متصل می‌کند. با وجود قوانین اخلاقی خود در برابر کشتن، او شروع به ماهیگیری می کند و او را قادر می سازد تا ببر را نیز حفظ کند. وقتی ببر برای شکار ماهی به دریا می‌پرد و سپس با تهدید به سمت پی می‌آید، پی به این فکر می‌کند که اجازه دهد او غرق شود، اما در نهایت به او کمک می‌کند تا به قایق برگردد. یک شب، یک نهنگ گوژپشت خیلی به قایق نزدیک می شود و قایق و وسایل آن را نابود می کند. پی به ریچارد پارکر آموزش می دهد تا او را در قایق بپذیرد و متوجه می شود که مراقبت از ببر نیز به زنده ماندن خود کمک می کند.

چند هفته بعد آنها با جزیره ای شناور از درختان به هم پیوسته روبرو می شوند. این جنگل سرسبز از گیاهان خوراکی، استخرهای آب شیرین و جمعیت زیادی از میرکات ها است که به پی و ریچارد پارکر اجازه می دهد آزادانه بخورند و بنوشند و قدرت را بازیابند. در شب، جزیره به یک محیط خصمانه تبدیل می شود. ریچارد پارکر به سمت قایق نجات عقب نشینی می کند در حالی که پی و میرکت ها در درختان می خوابند. حوضچه های آب اسیدی می شوند و ماهی های موجود در آنها را هضم می کنند. پی پس از یافتن یک دندان انسان که در یک گل جاسازی شده است نتیجه می گیرد که جزیره گوشتخوار است.

پی و ریچارد پارکر جزیره را ترک می کنند و در نهایت به ساحل مکزیک می رسند . پی از اینکه ریچارد پارکر قبل از ناپدید شدن در جنگل او را تایید نمی کند ناراحت است. او نجات یافته و به بیمارستان منتقل می شود. نمایندگان بیمه شرکت باربری ژاپنی با او مصاحبه می کنند، اما داستان او را باور نمی کنند و می پرسند واقعا چه اتفاقی افتاده است. او داستان متفاوتی را تعریف می‌کند که در آن انسان‌ها جای حیوانات را می‌گیرند: مادرش برای اورانگوتان، ملوانی دوست‌داشتنی برای گورخر، و آشپز وحشی کشتی برای کفتار. در این داستان آشپز ملوان را می کشد و از گوشت او تغذیه می کند. او همچنین مادر پی را می کشد و پس از آن پی او را با چاقو می کشد و از بقایای او به عنوان غذا و طعمه ماهی استفاده می کند. نمایندگان بیمه از این ماجرا ناراضی هستند، اما بدون اینکه پی را بیشتر بازجویی کنند، آنجا را ترک می کنند.

نویسنده تشابهات بین این دو داستان را تشخیص می دهد و خاطرنشان می کند که در نسخه دوم پی در واقع ریچارد پارکر است. پی می گوید فرقی نمی کند که کدام داستان حقیقت داشته باشد زیرا خانواده او همچنان در هر دو طرف مرده اند. سپس می پرسد نویسنده کدام داستان را ترجیح می دهد و نویسنده اولین داستان را انتخاب می کند که پی پاسخ می دهد: “و اینطور با خدا پیش می رود”. نویسنده با نگاهی به نسخه‌ای از گزارش رسمی بیمه، با صدای بلند می‌خواند که پی از ماجراجویی بزرگ خود «در همراهی یک ببر بنگال بالغ» جان سالم به در برده است.

بازیگران فیلم زندگی پی Life of Pi 2012

 • سورج شارما در نقش Piscine Molitor “Pi” Patel، 16/17 ساله
 • عرفان خان در نقش پی پاتل، بزرگسال
 • گوتام بلور در نقش پی پاتل، 5 ساله
 • آیوش تاندون در نقش پی پاتل، سن 11/12
 • راف اسپال در نقش نویسنده
 • تابو در نقش گیتا پاتل، مادر پی
 • عادل حسین در نقش سانتوش پاتل، پدر پی
 • آیان خان در نقش راوی پاتل، برادر بزرگتر پی، 7 ساله
 • محمد عباس خلیلی در نقش راوی، سن 13/14
 • ویبیش سیواکومار در نقش راوی، 19/18 ساله
 • آندره آ دی استفانو در نقش کشیش
 • شروانتی سایناث در نقش آناندی، دوست دختر نوجوان پی
 • ژرار دوپاردیو در نقش آشپز
 • وانگ پو چیه در نقش ملوان
 • جاگ هوانگ در نقش ملوان
 • میتیلی پراکاش در نقش همسر پی
 • راج پاتل در نقش راوی پاتل، پسر پی (به افتخار برادر پی نامگذاری شده است)
 • حدیقه حمید در نقش آدیتا پاتل، دختر پی
 • الی الوف در نقش فرانسیس «ماماجی» آدیروباسامی
Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.