دانلود فیلم روز گراند هاگ

معرفی فیلم روز گراند هاگ Groundhog Day 1993

Groundhog Day یک فیلم کمدی فانتزی آمریکایی محصول 1993 به کارگردانی هارولد رامیس با فیلمنامه ای از او و دنی روبین است. بیل موری ، اندی مک داول و کریس الیوت از بازیگران آن هستند. موری فیل کانرز، هواشناس بدبین تلویزیونی را به تصویر می‌کشد کهرویداد سالانه روز گراندهاگ در پانکس‌سوتاونی، پنسیلوانیا را پوشش می‌دهد، که در یک حلقه زمانی به دامو او را مجبور می‌کند تا دوم فوریه را بارها و بارها زنده کند. در این فیلم استیون توبولوفسکی ، برایان دویل موری ، ماریتا گراتی ، آنجلا پاتون نیز ایفای نقش کرده‌اند.ریک دوکومون ، ریک اورتون و رابین دوک .

روبین طرح کلی روز Groundhog را در اوایل دهه 1990 طراحی کرد. او آن را به عنوان یک فیلمنامه خاص نوشت تا با تهیه کنندگان برای کارهای دیگر ملاقات کند. در نهایت مورد توجه رامیس قرار گرفت، که با روبین کار کرد تا با تقویت کمدی ایده خود را از لحن تیره‌تر و دلپذیرتر برای مخاطب عام کند. پس از انتخاب، موری بر سر فیلمنامه با رامیس درگیر شد. موری می خواست بر عناصر فلسفی تمرکز کند، در حالی که رامیس بر جنبه های کمیک تمرکز کرده بود. عکاسی اصلی از مارس تا ژوئن 1992 تقریباً به طور کامل در وودستاک، ایلینوی انجام شد. فیلمبرداری سخت بود، تا حدی به دلیل هوای سرد و همچنین به دلیل درگیری مداوم بین رامیس و موری.

Groundhog Day در زمان اکران خود به عنوان یک موفقیت در گیشه در نظر گرفته شد و بیش از 105 میلیون دلار به دست آورد تا به یکی از پرفروش ترین فیلم های سال 1993 تبدیل شود. همچنین نقدهای کلی مثبتی دریافت کرد. منتقدان در تمجید از ترکیب موفقیت آمیز فیلم از لحظات بسیار احساساتی و عمیقا بدبینانه، و پیام فلسفی زیر کمدی ثابت بودند. این فیلم نامزد جوایز متعددی شد و برنده جایزه بفتا برای بهترین فیلمنامه اصلی شد . با تمام موفقیت‌هایش، این فیلم پایان همکاری طولانی مدت رامیس و موری بود که فیلم‌هایی مانند Caddyshack (1980) و Ghostbusters را تولید کرد.(1984). این زوج پس از فیلمبرداری تا اندکی قبل از مرگ رامیس در سال 2014 صحبت نکردند. این فیلم ویترینی برای موری بود. بازی او که قبلاً فقط به عنوان یک بازیگر کمدی دیده می شد، منجر به نقش های اصلی جدی تری در فیلم های مورد تحسین منتقدان شد.

در سال‌های پس از اکران، ارزش این فیلم افزایش یافته است و اغلب به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های دهه 1990 و یکی از بهترین فیلم‌های کمدی تاریخ شناخته می‌شود. همچنین تأثیر قابل توجهی بر فرهنگ عامه داشت. اصطلاح Groundhog Day به بخشی از فرهنگ لغت انگلیسی تبدیل شد که به معنای وضعیت یکنواخت، ناخوشایند و تکراری است. این فیلم توسط بودایی ها، مسیحیان و یهودیان به عنوان یک تمثیل مذهبی تحلیل شده است. روز Groundhog همچنین با استقبال عمومی از فیلم‌های کمدی با عناصر ژانر فانتزی شناخته می‌شود. در سال 2006، کتابخانه کنگره ایالات متحده این فیلم را برای نگهداری در فهرست ملی فیلم انتخاب کرد. روز گراند هاگدر یک موزیکال 2016 و یک دنباله بازی ویدیویی در سال 2019 با نام Groundhog Day: Like Father Like Son اقتباس شده است.

داستان فیلم روز گراند هاگ Groundhog Day 1993

در 1 فوریه، هواشناسی تلویزیون فیل کانرز به بینندگان پیتسبورگ خود اطمینان می دهد که کولاک نزدیک پنسیلوانیا غربی را از دست خواهد داد . فیل در کنار تهیه‌کننده‌اش ریتا هنسون و فیلم‌بردار لری، برای پوشش سالانه جشن‌های روز گراندهاگ به Punxsutawney سفر می‌کند. او تحقیر خود را نسبت به این مأموریت، شهر کوچک و «هیک‌هایی» که در آنجا زندگی می‌کنند پنهان نمی‌کند و ادعا می‌کند که به زودی ایستگاه خود را برای شغل جدید ترک خواهد کرد.

خانه ای سفید با بام سبز. از یک چمن عقب افتاده و با درختان برهنه احاطه شده است
خانه ای شخصی که برای نمای بیرونی مسافرخانه خیابان گیلاس استفاده می شود، لوکیشن خیالی که فیل هر روز صبح در فیلم در آن بیدار می شود.
در 2 فوریه، فیل در مسافرخانه درخت گیلاس با آهنگ ” I Got You Babe ” سانی و چر در حال پخش از رادیو ساعتی بیدار می شود. او گزارشی بی‌درد از جانور پونکسوتاونی فیل و جشن‌ها ارائه می‌کند. برخلاف پیش‌بینی او، کولاک به منطقه می‌رسد و مانع از همه سفرهای خارج از Punxsutawney می‌شود، و اگرچه او ناامیدانه به دنبال راهی برای ترک است، مجبور می‌شود شب را در شهر بگذراند.

صبح روز بعد، فیل یک بار دیگر با “I Got You Babe” و همان شوخی دی جی در رادیو از خواب بیدار می شود. فیل اتفاقات روز قبل را دقیقاً تکرار می کند و معتقد است که در حال تجربه دژاوو است. او دوباره تلاش می کند شهر را ترک کند و به رختخواب بازنشسته می شود. وقتی بیدار می شود، دوباره 2 فوریه است. فیل به تدریج متوجه می شود که در یک حلقه زمانی گیر افتاده است که هیچ کس دیگری از آن آگاه نیست. او وضعیت خود را به ریتا می‌گوید، که او را نزد یک متخصص مغز و اعصاب راهنمایی می‌کند و او نیز به نوبه‌ی خود او را نزد یک روان‌شناس راهنمایی می‌کند. هیچ کدام نمی توانند تجربیات خود را توضیح دهند. فیل با گاس و رالف محلی ها مست می شود و سپس پلیس را در تعقیب و گریز ماشینی با سرعت بالا هدایت می کند و سپس دستگیر و زندانی می شود. صبح روز بعد، فیل در مسافرخانه درخت گیلاس از خواب بیدار می شود.

فیل با درک این که هیچ عواقبی برای اعمال او وجود ندارد، شروع به خرج کردن حلقه‌ها برای افراط در پرخوری، یک شبانه‌روزی، دزدی و سایر فعالیت‌های خطرناک می‌کند و از دانش روزافزون خود از رویدادهای روز و ساکنان شهر استفاده می‌کند تا شرایط را به نفع خود دستکاری کند. در نهایت، او روی اغوا کردن ریتا تمرکز می کند و از حلقه ها برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد او استفاده می کند تا بتواند سعی کند با او بخوابد. مهم نیست که چه قدم هایی برمی دارد، ریتا پیشرفت های او را رد می کند، به ویژه وقتی فیل به او می گوید که او را دوست دارد. ریتا ادعا می کند که او حتی او را نمی شناسد.

فیل به تدریج افسرده می شود و به دنبال راهی برای فرار از این حلقه ناامید می شود. او به طرق مختلف خودکشی می کند، حتی پانکسسوتاونی فیل را می رباید و هر دو را از صخره می راند. هر بار، او در 2 فوریه با “I Got You Babe” دوباره بیدار می شود. او در نهایت سعی می کند وضعیت خود را دوباره برای ریتا توضیح دهد و از دانش دقیق خود در روز برای پیش بینی دقیق رویدادها استفاده می کند. ریتا که متقاعد شده، بقیه حلقه آن روز را با فیل می گذراند. او او را تشویق می کند که به جای لعنت، حلقه ها را به عنوان یک نعمت در نظر بگیرد. فیل که شب با هم روی تخت دراز می کشد، متوجه می شود که احساسات او نسبت به ریتا صادقانه شده است. او در فوریه به تنهایی از خواب بیدار می شود 2. فیل تصمیم می گیرد از دانش خود در مورد حلقه برای تغییر خود و دیگران استفاده کند: او مردم را از حوادث و بدبختی های مرگبار نجات می دهد و نواختن پیانو، مجسمه سازی یخ و صحبت کردن به زبان فرانسوی را یاد می گیرد. او بدون توجه به اقداماتش، نمی تواند پیرمردی بی خانمان را از مرگ نجات دهد.

در طی یک بار تکرار حلقه، فیل از جشن های روز گراندهاگ با چنان شیوایی گزارش می دهد که دیگر گروه های خبری برای گوش دادن به سخنرانی او، ریتا شگفت انگیز، دست از کار می کشند. فیل به روز خود برای کمک به مردم پونکسوتاونی ادامه می دهد. در آن شب، ریتا شاهد مهارت‌های حرفه‌ای فیل در نواختن پیانو می‌شود، زیرا مردم شهر دوستدار او را با داستان‌هایی از کارهای خوب خود می‌پسندند. ریتا که تحت تأثیر تغییر شکل ظاهری یک شبه او قرار گرفته بود، با موفقیت برای او در یک حراج کارشناسی خیریه پیشنهاد داد. فیل یک مجسمه یخی به تصویر ریتا می‌تراشد و به او می‌گوید که مهم نیست چه اتفاقی می‌افتد، حتی اگر محکوم به بیدار شدن هر روز صبح به تنهایی برای همیشه باشد، می‌خواهد او بداند که بالاخره خوشحال است زیرا او را دوست دارد. آنها یک بوسه را به اشتراک می گذارند و به اتاق فیل بازنشسته می شوند. فیل صبح روز بعد با “I Got You Babe” از خواب بیدار می شود. اما متوجه می شود که ریتا هنوز با او در رختخواب است و شوخی های رادیویی تغییر کرده است. الان فوریه است 3. فیل به ریتا می گوید که می خواهد در Punxsutawney با او زندگی کند.

بازیگران فیلم گراند هاگ Groundhog Day 1993

 • بیل موری در نقش فیل کانرز
 • اندی مک داول در نقش ریتا هانسون
 • کریس الیوت در نقش لری فیلمبردار
 • استفن توبولوفسکی در نقش ند رایرسون
 • برایان دویل موری در نقش باستر گرین
 • ماریتا گراتی در نقش نانسی تیلور
 • آنجلا پاتون در نقش خانم لنکستر
 • ریک دوکامون در نقش گاس
 • ریک اورتون در نقش رالف
 • رابین دوک در نقش دوریس پیشخدمت
 • علاوه بر بازیگران اصلی، « روز گروندهاگ »، کن هادسون کمپبل در نقش مرد در راهروی هتل، دیوید پاسکوزی در نقش روانپزشک فیل، و ریچارد هنزل و راب رایلی به عنوان مجریان رادیو که هر روز صبح فیل را بیدار می کنند، حضور دارند. Hynden Walch و Michael Shannon زوج تازه ازدواج کرده دبی و فرد را به تصویر می کشند. لس پودول نقش پیرمرد بی خانمان را بازی می کند و راد سل در نقش یکی از مقامات روز گراندهاگ ظاهر می شود. کارگردان هارولد رامیس به عنوان یک متخصص مغز و اعصاب ظاهر می شود. Punxsutawney Phil توسط یک گراز به نام Scooter به تصویر کشیده شده است.
Rate this post