دانلود فیلم رستگاری در شاوشنگ

دانلود فیلم رستگاری در شاوشنگ (The Shawshank Redemption)

فیلم رستگاری در شاوشنگ (The Shawshank Redemption) یک فیلم درام آمریکایی محصول سال 1994 با نویسندگی و کارگردانی فرانک دارابونت است که بر اساس رمان ریتا هیورث و رستگاری شاوشنک در سال 1982 استیون کینگ ساخته شده است.

فیلم رستگاری در شاوشنگ داستان یک بانکدار به نام اندی دوفرن یا همان تیم رابینز را روایت می‌کند که علی‌ رغم ادعای بی‌ گناهی‌ اش، به دلیل قتل همسر و معشوقش در زندان ایالتی شاوشنک به حبس ابد محکوم می‌شود.

اندی دوفرن در طول دو دهه بعد، با یک هم زندانی، قاچاقچی، الیس “رد” ردینگ ( مورگان فریمن ) دوست می شود و در یک عملیات پولشویی به رهبری رئیس زندان ساموئل نورتون ( باب گانتون ) نقش مهمی ایفا می کند. ویلیام سادلرکلنسی براون ، گیل بلوز و جیمز ویتمور در نقش های مکمل ظاهر می شوند.

پوستر فیلم رستگاری در شاوشنک در باره مردی با پشت به بیننده و دستانش دراز شده ایستاده و زیر باران به آسمان نگاه می کند. که شعاری با این مضمون است: “ترس می تواند شما را زندانی کند. امید می تواند شما را آزاد کند.”


دارابونت حقوق فیلم داستان کینگ را در سال 1987 خریداری کرد، اما توسعه آن تا پنج سال بعد آغاز نشد، زمانی که او فیلمنامه را در یک دوره هشت هفته ای نوشت.

دو هفته پس از ارسال فیلمنامه رستگاری در شاوشنگ خود به Castle Rock Entertainment ، دارابونت بودجه 25 میلیون دلاری را برای تولید The Shawshank Redemption که پیش تولید آن در ژانویه 1993 آغاز شد.

در فیلم رستگاری در شاوشنگ ستاره های زیادی را برای نقش اندی جذب کردند، از جمله ستاره بزرگ سینما هالیوود تام هنکس بزرگ؛ و بازیگرانی دیگر همچون تام کروز وکوین کاستنر و توماس نیومن.

در حالی که The Shawshank Redemption در زمان اکران خود مورد تحسین منتقدان قرار گرفت، به ویژه برای داستان خود و بازی های رابینز و فریمن، در گیشه ناامیدکننده بود و در طول اولین نمایش خود تنها 16 میلیون دلار به دست آورد.

دلایل زیادی برای شکست فیلم رستگاری در شاوشنگ در آن زمان ذکر شده است، از جمله رقابت با فیلم جذابی مثل Forrest Gump و بازی بی نظیر بازیگر بزرگی مانند تام هنکس و فیلم Pulp Fiction و عدم محبوبیت عمومی فیلم های درون زندان، همینطور عدم وجود شخصیت های زن و حتی عنوانی که برای مخاطبان گیج کننده به نظر می رسید.

در ادامه نامزدی جوایز متعددی از جمله هفت جایزه اسکار شد، و یک اکران مجدد در سینما که همراه با فیلم های بین المللی، فروش گیشه فیلم را به 73.3 میلیون دلار افزایش داد.

بیش از 320000 نسخه اجاره VHS در سراسر ایالات متحده ارسال شد و به دلیل نامزدی جوایز و تبلیغات شفاهی آن، به یکی از برترین ویدیوهای اجاره ای در سال 1995 تبدیل شد. همچنین حقوق پخش پس از خرید Castle Rock توسط کمپانی ترنر Broadcasting به دست گرفته شد.

همچنین فیلم رستگاری در شاو شنگ از سال 1997 به طور منظم در شبکه TNT نمایش داده شد و محبوبیت آن را بیشتر کرد.

ده ه‌ها پس از اکران، این فیلم همچنان به طور منظم پخش می‌شد و در چندین کشور محبوبیت خاص خود را داشت و مخاطبان و افراد مشهور از آن به عنوان منبع الهام خود یاد می کردند و در نظر سنجی‌ های مختلف از آن به عنوان فیلم مورد علاقه خود نام بردند.

در سال 2015، کتابخانه کنگره ایالات متحده این فیلم را برای نگهداری در شهر خود انتخاب، و آن را در لیست فیلم های کشور خود ثبت ملی نمود.

دانلود فیلم رستگاری در شاوشنگ (The Shawshank Redemption)

داستان فیلم رستگاری در شاوشنگ از این قرار است که در سال 1947 پورتلند، مین ، اندی دوفرن، بانکدار، به قتل همسر و معشوقش محکوم شد و به دو حبس ابد متوالی در زندان ایالتی شاوشنک محکوم شد .

او با الیس “ردینگ” یک زندانی و قاچاقچی که در حال گذراندن حبس ابد است، دوست می شود. رد یک چکش سنگی و یک پوستر بزرگ از ریتا هیورث برای اندی تهیه می کند.

اندی که برای کار در خشکشویی زندان منصوب شده است، اغلب توسط “خواهران” و رهبر آنها، بوگ، مورد تجاوز جنسی قرار می گیرد.

در سال 1949، اندی می شنود که کاپیتان نگهبانان، بایرون هدلی، در مورد مالیات بر ارث شکایت می کند و به او پیشنهاد کمک می کند تا پول را به طور قانونی پناه دهد.

پس از تهاجم خواهران که نزدیک بود اندی را بکشد، هدلی باگس را کتک زده و فلج می کند، که متعاقباً به زندان دیگری منتقل می شود. اندی دوباره مورد حمله قرار نمی گیرد.

سرپرست ساموئل نورتون با اندی ملاقات می کند و او را به کتابخانه زندان منصوب می کند تا به زندانی سالخورده بروکس هاتلن کمک کند، جبهه ای که به اندی اجازه می دهد امور مالی سایر کارکنان زندان، نگهبانان زندان های دیگر و خود سرپرست را مدیریت کند.

اندی شروع به نوشتن نامه‌های هفتگی به قانونگذار ایالتی می‌کند و درخواست بودجه برای بهبود کتابخانه رو به زوال زندان می‌کند.

بروکس در سال 1954 پس از 50 سال حبس از زندان آزاد می شود ، اما نمی تواند خود را با دنیای بیرون وفق دهد و در نهایت خود را حلق آویز می کند.

قانونگذار کمکی به کتابخانه می فرستد که شامل ضبط ازدواج فیگارو می شود. اندی گزیده ای را بر روی سیستم اعلان عمومی پخش می کند و با سلول انفرادی مجازات می شود.

دانلود فیلم رستگاری در شاوشنگ
دانلود فیلم رستگاری در شاوشنگ

پس از آزادی از انفرادی، اندی توضیح می دهد که امید چیزی است که او را در زمان خود می برد، مفهومی که رد آن را رد کرده و قبول نمی کند.

در سال 1963، نورتون شروع به بهره‌برداری از نیروی کار زندان برای کارهای عمومی کرد و از طریق کاهش هزینه‌های نیروی کار ماهر و دریافت رشوه سود برد . اندی با نام مستعار “رندال استفنز” پول می شویید .

تامی ویلیامز به دلیل دزدی در سال 1965 زندانی می شود. اندی و رد با او دوست می شوند و اندی به او کمک می کند تا پیشرفت تحصیلی عمومی خود را پشت سر بگذارد.

آزمون (GED). یک سال بعد، تامی به رد و اندی فاش می‌کند که هم سلولی‌اش در زندان دیگری مسئولیت قتل‌هایی را که اندی به خاطر آنها محکوم شده بود، بر عهده گرفته است.

اندی با این اطلاعات به نورتون نزدیک می شود، اما نورتون از گوش دادن امتناع می ورزد و وقتی اندی به پولشویی اشاره می کند، نورتون او را به سلول انفرادی باز می گرداند.

نورتون هدلی را به قتل تامی در بهانه تلاش برای فرار می خواهد. اندی تلاش می کند تا شستشو را متوقف کند، اما پس از تهدید نورتون به تخریب کتابخانه، حذف حفاظت اندی از نگهبانان و انتقال او به شرایط بدتر، تسلیم می شود.

اندی پس از دو ماه از سلول انفرادی آزاد می‌شود و به یک قرمز شکاک می‌گوید که آرزوی زندگی در Zihuatanejo ، یک شهر ساحلی مکزیک را دارد.

اندی همچنین به او از یک یونجه مخصوص در نزدیکی باکستون می گوید، از رد – پس از آزاد شدن – می خواهد بسته ای را که اندی در آنجا دفن کرده است، پس بگیرد. قرمز نگران حال اندی است، مخصوصاً وقتی می‌فهمد که اندی از هم زندانی‌اش درخواست طناب 6 فوتی (1.8 متری) کرده است.

در تماس تلفنی روز بعد ، نگهبانان سلول اندی را خالی می یابند. نورتون خشمگین سنگی را به سمت پوستر راکل ولش که روی دیوار سلول آویزان شده است پرتاب می کند و تونلی را که اندی با چکش سنگی خود در 19 سال گذشته حفر کرده بود، نشان می دهد.

شب قبل، اندی از طناب برای فرار از تونل و لوله فاضلاب زندان استفاده کرد و کت و شلوار، کفش و دفتر نورتون را برد.، حاوی شواهدی دال بر پولشویی است.

در حالی که نگهبانان به دنبال او هستند، اندی خود را به عنوان رندال استفنز نشان می دهد، بیش از 370000 دلار (معادل 2.95 میلیون دلار در سال 2020) از پول های شسته شده را از چندین بانک برداشت می کند و دفتر کل و سایر شواهد فساد و قتل در شاوشنک را برای یک روزنامه محلی پست می کند.

پلیس ایالتی به شاوشنک می رسد و هدلی را بازداشت می کند، در حالی که نورتون برای جلوگیری از دستگیری خودکشی می کند.

سال بعد، قرمز سرانجام پس از 40 سال حبس از زندان آزاد شد. او تلاش می کند تا خود را با زندگی خارج از زندان وفق دهد و می ترسد که هرگز این کار را نکند.

او با یادآوری قول خود به اندی، از باکستون بازدید می کند و یک انبار حاوی پول و نامه ای پیدا می کند که از او می خواهد به زیهواتانجو بیاید.

رد با سفر به فورت هنکوک، تگزاس و عبور از مرز به مکزیک، آزادی مشروط خود را نقض می‌کند و اعتراف می‌کند که در نهایت احساس امیدواری می‌کند. او اندی را در ساحلی در Zihuatanejo پیدا می کند و دو دوست که دوباره به هم پیوسته اند با خوشحالی در آغوش می گیرند.

 • بازیگران نیز عبارتند از:
 • مارک رولستون در نقش باگ دایموند
 • رئیس باند “خواهران” و یک متجاوز به زندان
 • جفری دی مون به عنوان وکیل دادگستری در محاکمه دوفرن
 • آلفونسو فریمن در نقش Fresh Fish Con
 • ند بلامی و دان مک مانوس به ترتیب به عنوان نگهبانان زندان
 • یانگ بلاد و وایلی. و دیون اندرسون در نقش سر بول هیگ
 • رنی بلین همسر اندی را به تصویر می کشد و اسکات مان معشوقه مربی گلف او گلن کوئنتین را به تصویر می کشد
 • فرانک مدرانو نقش Fat Ass
 • یکی از همبندان جدید اندی را بازی می کند که توسط هادلی و بیل بولندر تا حد مرگ مورد ضرب و شتم قرار می گیرد
 • نقش المو بلاچ را بازی می کند
 • محکومی که ممکن است در واقع مسئول جنایاتی باشد که اندی به خاطر آنها محکوم شده است
 • جیمز کیسیکی و کلر اسلمر به ترتیب مدیر بانک ملی مین و یک باجه را به تصویر می کشند
دانلود فیلم رستگاری در شاوشنگ
دانلود فیلم رستگاری در شاوشنگ
نام بازیگرنقش بازیگر
تیم رابینز در نقش اندی دوفرن:یک بانکدار که در سال 1947 به دلیل قتل همسرش و معشوقش به حبس ابد محکوم شد
مورگان فریمن در نقش الیس بوید “ردینگ” ردینگ:یک قاچاقچی زندانی قاچاق که با اندی دوست می شود
باب گانتون در نقش ساموئل نورتون:نگهبان باتقوا و ظالم زندان شاوشنک
ویلیام سادلر در نقش هیوود:یکی از اعضای باند محکومان قدیمی رد
کلنسی براون در نقش بایرون هدلی:کاپیتان وحشیانه نگهبانان زندان
گیل بلوز در نقش تامی ویلیامز:یک محکوم جوان که به دلیل سرقت در سال 1965 زندانی شد
جیمز ویتمور در نقش بروکس هاتلن:کتابدار سالخورده زندان که از اوایل دهه 1900 زندانی بود
دانلود فیلم رستگاری در شاوشنگ

فیلم زیبای رستگاری در شاوشنگ بی شک یکی از فیلم های جذاب برای انتخاب شما عزیزان میباشد.

عصر فیلم

تحلیل و بررسی فیلم رستگاری در شاوشنگ

فیلم رستگاری در شاوشنگ به عنوان یک داستان با ریشه در عرفان دین مسیحیت تعبیر شده است که اندی را به‌ عنوان یک شخصیت مسیحی معرفی می‌کند.

رد در اوایل فیلم او را به‌عنوان هاله‌ای توصیف می‌کند که او را در برابر شاوشنک می‌بلعد و از او محافظت می‌کند.

صحنه‌ای که در آن اندی و چند زندانی سقف زندان را می‌کوبند، می‌توان به‌عنوان بازآفرینی شام آخر ، با اندی در حال تهیه آبجو شراب برای دوازده زندانی شاگرد، همانطور که فریمن آنها را به عنوان «ارباب همه خلقت» توصیف می‌کند، دیده می‌شود.

دعا کردن برکت عیسی کارگردان فرانک دارابونت پاسخ داد که این قصد عمدی او نبود، اما او می خواست مردم معنای خود را در فیلم پیدا کنند.

کشف رکورد ازدواج فیگارو در فیلمنامه شبیه به یافتن جام مقدس ، توقف زندانیان و برخاستن بیماران در رختخواب توصیف شده است.

واردن نورتون در اوایل فیلم از عیسی مسیح نقل می‌کند که خود را برای اندی توصیف می‌کند و می‌گوید: “من نور جهان هستم” و خود را ناجی اندی می‌داند، اما این توصیف می‌تواند به لوسیفر، حامل نور نیز اشاره کند.

در واقع، حاکم قانون کلی را اجرا نمی کند، بلکه تصمیم می گیرد تا قوانین و مجازات های خود را آن طور که صلاح می داند اجرا کند و مانند رفتار شیطان برای خودش قانونی شود.

سرپرست همچنین با ریچارد نیکسون رئیس جمهور سابق ایالات متحده مقایسه شده است ظاهر نورتون و آدرس‌های عمومی را می‌توان مشابه نیکسون دید.

به طور مشابه، نورتون تصویری از یک مرد مقدس به نمایش می گذارد که در حالی که کلاهبرداری های فاسدی را انجام می دهد، مانند مواردی که نیکسون متهم به آن شده بود، با توده های خدمتگزار با تقدس صحبت می کند.

دیدار مجدد اندی و رد در پناهگاه ملی حیات وحش سندی پوینت ، سنت کروکس، جزایر ویرجین ایالات متحده فیلمبرداری شد. مکان به نوعی فرار یا بهشت ​​تعبیر شده است.

دانلود فیلم رستگاری در شاوشنگ بدون سانسور
دانلود فیلم رستگاری در شاوشنگ بدون سانسور


Zihuatanejo به عنوان مشابهی برای بهشت ​​یا بهشت ​​تفسیر شده است. در این فیلم، اندی آن را مکانی بدون خاطره توصیف می‌کند که با فراموش کردن گناهان خود یا اجازه شستن آنها توسط اقیانوس آرام، که نام آن به معنای “آرامش” است، از گناهان خود گذشت می‌کند.

احتمال فرار به Zihuatanejo تنها زمانی مطرح می شود که اندی اعتراف می کند که خود را مسئول مرگ همسرش می داند. به همین ترتیب، آزادی رد تنها زمانی به دست می‌آید که بپذیرد نمی‌تواند خود را نجات دهد یا کفاره گناهانش را بپردازد.

فریمن داستان رد را به عنوان داستان رستگاری توصیف کرده است زیرا برخلاف اندی که رستگاری می یابد، او از جنایات خود بی گناه نیست.

در حالی که برخی از بینندگان مسیحی Zihuatanejo را بهشت ​​تفسیر می کنند، مارک کرمود منتقد فیلمنوشت که همچنین می‌توان آن را به‌عنوان شکل نیچه‌ای از بی‌گناهی که خارج از مفاهیم سنتی خیر و شر به دست می‌آید تعبیر کرد، که در آن فراموشی ارائه شده، نابودی است تا بخشش گناه، به این معنی که هدف اندی سکولار و الحادی است. همانطور که اندی را می توان به عنوان شخصیتی شبیه به مسیح تعبیر کرد، او را می توان پیامبری زرتشت وار دید که از طریق آموزش و تجربه آزادی فرار می کند.

منتقد فیلم راجر ایبرت استدلال کرد که رستگاری در شاوشنک تمثیلی برای حفظ احساس ارزشمندی شخص در موقعیتی ناامیدکننده است. صداقت اندی موضوع مهمی در خط داستانی است، به خصوص در زندان، جایی که صداقت وجود ندارد.

خود رابینز معتقد است که مفهوم Zihuatanejo در بین مخاطبان طنین انداز می شود، زیرا نشان دهنده نوعی فرار است که می توان پس از سال ها زنده ماندن در هر «زندانی» که کسی در آن قرار گرفت، خواه یک رابطه بد، شغل یا محیط، به دست آورد. رابینز گفت که مهم است که چنین مکانی برای ما وجود داشته باشد.

آیزاک ام. مورهاوس پیشنهاد می‌کند که این فیلم تصویری عالی از چگونگی آزادی شخصیت‌ها، حتی در زندان، یا زندانی شدن، حتی در آزادی، بر اساس نگرش‌هایشان به زندگی ارائه می‌دهد.

فیلسوف ژان پل سارترآزادی را پروژه‌ای در حال انجام توصیف کرد که نیاز به توجه و انعطاف‌پذیری دارد، بدون آن فرد شروع به تعریف شدن توسط دیگران یا نهادها می‌کند، و منعکس کننده این باور رد است که زندانیان برای تعریف زندگی خود به زندان وابسته می‌شوند.

اندی از طریق شورش، با پخش موسیقی از بلندگوی زندان و امتناع از ادامه کلاهبرداری پولشویی، انعطاف خود را نشان می دهد.

بسیاری از عناصر را می توان ادای احترام به قدرت سینما دانست. در تئاتر زندان، زندانیان فیلم گیلدا (1946) را تماشا می کنند، اما این صحنه در ابتدا برای نمایش آخر هفته گمشده (1945) در نظر گرفته شده بود. قابل تعویض بودن فیلم‌های مورد استفاده در تئاتر زندان نشان می‌دهد که این تجربه سینمایی است و نه موضوع که کلید صحنه است و به مردان اجازه می‌دهد از واقعیت موقعیت خود فرار کنند.

بلافاصله پس از این صحنه، اندی توسط خواهران در اتاق پروژکتور مورد حمله قرار می گیرد و از یک حلقه فیلم برای کمک به مبارزه با آنها استفاده می کند.

سپس در پایان فیلم، اندی از سوراخی در سلول خود می گذرد که توسط یک پوستر فیلم پنهان شده بود تا هم از سلول خود و هم در نهایت از شاوشنک فرار کند.

رابطه اندی و رد به‌عنوان داستانی غیرجنسی بین دو مرد توصیف شده است، که تعداد کمی از فیلم‌های دیگر آن را ارائه می‌دهند، جایی که دوستی بر اساس انجام یک کپر، تعقیب و گریز با ماشین، یا ایجاد رابطه با زنان نیست.

فیلسوف الکساندر هوک استدلال کرد که آزادی واقعی اندی و رد دوستی آنهاست، توانایی به اشتراک گذاشتن شادی و شوخ طبعی با یکدیگر.

دانلود فیلم رستگاری در شاوشنگ زبان اصلی

کیفیتحجم دانلودلینک دانلود زبان اصلیدانلود زیرنویس فارسی
1080p Full HDGB 15.3دانلوددانلود
Bluray 1080p GB 1.68دانلود———————–
Bluray 720pGB 1.01دانلود———————–
 Bluray 480p MB 501دانلود———————–
BluRay 1080px2651.10 GBدانلود———————–
 BluRay 720p x265526 MBدانلود———————–
 BluRay 720p x265 GB 2.42دانلود———————–
دانلود فیلم رستگاری در شاوشنگ زبان اصلی

دانلود فیلم رستگاری در شاوشنگ دوبله فارسی (دو زبانه)

کیفیتحجم دانلودلینک دانلود دو زبانه
BluRay 1080pGB 2.29دانلود
Bluray 720pGB 1.18دانلود
BluRay 1080px265GB1.33دانلود
 BluRay 720p x265MB 765دانلود
دانلود فیلم رستگاری در شاوشنگ زبان اصلی

دانلود صوت دوبله جداگانه فیلم رستگاری در شاوشنگ

صوت دوبلهزمان دوبلهلینک دانلود
صوت دوبله صدا سیما2.22.33دانلود
صوت دوبله صدا سیما2.22.12دانلود
صوت دوبله موسسه2.22.33دانلود
صوت دوبله موسسه2.22.12دانلود
4.9/5 - (18 امتیاز)