دانلود فیلم ربوده شده (taken))

معرفی فیلم ربوده شده Taken (تیکن)

دانلود فیلم ربوده شده (taken))

فیلم ربوده شده (همچنین با نام 96 ساعت و گروگان ) یک فیلم اکشن و هیجان انگیز انگلیسی زبان فرانسوی به نویسندگی لوک بسون و رابرت مارک کامن و کارگردانی پیر مورل است که در سال 2008 منتشر شد.

از بازیگران فیلم TAKEN (تیکن) میتوان به لیام نیسون ، مگی گریس ، فامکه جانسن ، کیتی کسیدی ، لیلاند اورسر و هالی والانس در این فیلمبازی می‌کنند. نیسون نقش برایان میلز، افسر سابق سیا را بازی می کند که پس از ربوده شدن دو دختر توسط آلبانیایی ، تصمیم می گیرد دختر نوجوانش کیم (گریس) و بهترین دوستش آماندا (کسیدی) را ردیابی کند. قاچاقچیان انسان در سفر به فرانسه در طول تعطیلات.

Taken در 27 فوریه 2008 توسط EuropaCorp در فرانسه منتشر شد و بعداً در ایالات متحده در 30 ژانویه 2009 توسط فاکس قرن بیستم منتشر شد. این فیلم بیش از 226 میلیون دلار فروخت.

دانلود فیلم ربوده شده (taken))

با وجود نظرات متفاوت منتقدان، بسیاری از رسانه ها از این فیلم به عنوان نقطه عطفی در حرفه نیسون یاد کردند که او را دوباره تعریف کرد و به یک ستاره فیلم اکشن تبدیل کرد.

این اولین فیلم در فرانچایز Taken است و پس از آن دو دنباله – Taken 2 و Taken 3 – به ترتیب در سال‌های 2012 و 2014 اکران شدند. یک سریال تلویزیونی در سال 2017 در NBC پخش شد ، باکلایو استاندن در نقش برایان میلز جوانتر.

دانلود فیلم ربوده شده تیکن

داستان فیلم ربوده شده Taken (تیکن)

برایان میلز، برت سبز سابق و افسر بازنشسته سیا تلاش می کند تا با دختر 17 ساله خود، کیم، که با مادرش (همسر سابقش) لنور و ناپدری ثروتمندش، استوارت زندگی می کند، رابطه نزدیک تری برقرار کند.

برایان هنگام نظارت بر امنیت کنسرت ستاره پاپ شیرا، او را از دست یک مهاجم چاقو نجات می دهد. به دلیل قدردانی، شیره پیشنهاد می کند که کیم را به عنوان یک خواننده ارزیابی کند، که اولین بار وقتی برایان در ابتدا به جاه طلبی کیم اشاره کرد، او را رد کرد.

قبل از اینکه برایان بتواند این پیشنهاد را به او بگوید، کیم از او اجازه می خواهد تا با بهترین دوستش آماندا به پاریس سفر کند. او ابتدا قبول نمی‌کند، نگران امنیت اوست، اما در نهایت تسلیم می‌شود.

در فرودگاه، برایان متوجه می‌شود که کیم دروغ گفته است. دختران در واقع قصد دارند U2 را در طول زندگی خود دنبال کنندتور اروپا .

کیم و آماندا پس از رسیدن به فرودگاه شارل دوگل ، با پیتر، یک غریبه جوان خوش‌تیپ که پیشنهاد می‌کند تاکسی را به اشتراک بگذارد، ملاقات می‌کنند. کیم و آماندا به آپارتمان پسرعموهای آماندا می روند، جایی که کیم متوجه می شود که پسرعموها در اسپانیا هستند.

کیم پس از پاسخ به تماس برایان، مردانی را می بیند که وارد آپارتمان شده و آماندا را ربوده اند. هنگامی که او را از مخفیگاه بیرون می‌کشند، با پیروی از دستورات پدرش، توصیفی از رباینده‌اش را فریاد می‌زند.

برایان صدای نفس شخصی را از طریق تلفن می شنود و به شنونده می گوید که اگر ربایندگان دخترش را آزاد کنند، او را تعقیب نخواهد کرد، اما به آنها هشدار می دهد که امتناع از پذیرش پیشنهاد او منجر به مرگ آنها می شود. شنونده فقط “موفق باشید” پاسخ می دهد و تماس را خاتمه می دهد.

سم، دوست قدیمی و همکار سابق برایان، استنباط می کند که آدم ربایان بخشی از یک حلقه قاچاق جنسی آلبانیایی هستند و شنونده را به عنوان رئیس اوباش مارکو هوجا معرفی می کند.

بر اساس تاریخچه قبلی، کیم باید ظرف 96 ساعت پیدا شود وگرنه احتمالا برای همیشه گم خواهد شد. برایان به پاریس پرواز می کند، وارد آپارتمان می شود و انعکاس پیتر را در تصویری از تلفن کیم می یابد.

او پیتر را در فرودگاه پیدا می کند که سعی دارد یک مسافر زن را مجذوب خود کند. برایان در یک تاکسی دزدیده شده تعقیب می کند. در حین فرار، پیتر توسط کامیونی که از روبرو می آید زیر گرفته و کشته می شود.

در حالی که برایان تنها نقش اصلی خود را مرده است، برایان به یک مخاطب قدیمی تبدیل می شود، مامور سابق DGSE به افسر پلیس ملی ژان کلود پیترل تبدیل شده است، که اکنون یک شغل میز دارد.

ژان کلود او را از منطقه چراغ قرمز محلی مطلع می کند، جایی که باند فحشا آلبانیایی فعالیت می کند، اما به او هشدار می دهد که وارد ماجرا نشود. برایان یک فاحشه خانه موقت را در یک حیاط ساختمانی جستجو می کند و یک زن جوان مواد مخدر را که کت جین کیم دارد را نجات می دهد.

پس از درگیری با اسلحه و تعقیب و گریز سریع با متصدیان فاحشه خانه، برایان زن را به هتلی می برد و در آنجا سم زدایی او را بداهه می گوید.

صبح روز بعد، زن از خانه ای برایان می گوید که او و کیم در آن نگهداری می شدند. برایان با ظاهر شدن به عنوان ژان کلود، به بهانه مذاکره مجدد در مورد نرخ حفاظت پلیس وارد خانه می شود.

زمانی که مارکو هوجا را با فریب گفتن “موفق باش” شناسایی می کند، جلسه به دعوا می انجامد که منجر به کشته شدن چندین گانگستر به جز مارکو می شود. با جستجوی خانه، برایان چندین دختر به شدت مواد مخدر و جسد آماندا را پیدا می کند.

سپس برایان مارکو را با برق شکنجه می کند، دومی را مجبور می کند اعتراف کند که باکره هایی مانند کیم به دلیل ارزش بالای آنها در بازار سیاه به سرعت فروخته می شوند، قبل از اینکه خریدار را به عنوان رهبر سندیکای جنایی پاتریس سنت کلر معرفی کنند. برایان که مارکو را بر اثر برق گرفتگی مداوم می‌میرد، عصر همان روز از آپارتمان ژان کلود بازدید می‌کند.

برایان پس از کشف فساد ژان کلود، همسر ژان کلود را زخمی می کند تا او را وادار کند تا مکان سنت کلر را فاش کند، قبل از اینکه او را کوبنده کند.

برایان به یک حراج مخفی برده جنسی که در زیر عمارت سن کلر برگزار می شود، نفوذ می کند، جایی که کیم موضوع آخرین فروش است. برایان علی، یکی از پیشنهاد دهندگان، را مجبور می کند تا او را بخرد، اما متعاقبا دستگیر و ناک اوت می شود.

وقتی سنت کلر متوجه می شود که او کیست، به سرسپردگان خود دستور می دهد که او را بکشند، اما برایان رها می شود و همه آنها را می کشد. سنت کلر فاش می‌کند که کیم قبل از اینکه برایان او را به قتل برساند، به قایق تفریحی متعلق به شیخی به نام رامان برده شد.

برایان قایق تفریحی را تعقیب می کند و محافظان از جمله علی را حذف می کند، قبل از اینکه رامان را در سوئیت خود بیابد، جایی که کیم را با نوک چاقو نگه داشته است. هنگامی که رامان سعی می کند مذاکره کند، برایان او را با شلیک سر می کشد. برایان در بازگشت به ایالات متحده، کیم را با بردن او به بازدید از شیرا غافلگیر می کند.

بازیگران فیلم ربوده شده Taken (تیکن)

 • لیام نیسون در نقش برایان میلز
 • مگی گریس در نقش کیم میلز
 • فامکه جانسن در نقش لنور میلز-سنت جان
 • کیتی کسیدی در نقش آماندا
 • لیلاند اورسر در نقش سم گیلروی
 • جان گریس در نقش مارک کیسی
 • دیوید وارشوفسکی در نقش برنی هریس
 • هالی والانس در نقش شیره
 • زاندر برکلی در نقش استوارت سنت جان
 • اولیویه رابوردین در نقش ژان کلود پیترل
 • جرارد واتکینز در نقش پاتریس سن کلر
 • آربن باجرکتاراج در نقش مارکو خوجه
 • کامیل جیپی در نقش ایزابل
 • نیکلاس ژیرو در نقش پیتر
 • گوران کوستیچ در نقش گرگور
 • نبیل مساد [ fr ] در نقش رامان
 • جلیل نسیری [ فر ] در نقش علی

4.6/5 - (5 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.