دانلود فیلم ذهن زیبا

معرفی فیلم ذهن زیبا Beautiful Mind 2001

فیلم ذهن زیبا Beautiful Mind یک فیلم درام زندگی‌نامه‌ای آمریکایی محصول سال ۲۰۰۱به کارگردانی ران هاوارد است. فیلمنامه آن توسط آکیوا گلدزمن نوشته شده است و فیلمنامه آن از زندگینامه جان نش ریاضیدان، برنده جایزه نوبل اقتصاد ، سیلویا ناسار دراست.

در فیلم A Beautiful Mind راسل کرو در نقشنش، به همراه اد هریس ، جنیفر کانلی ، پل بتانی ، آدام گلدبرگ ، جاد هیرش ، جاش لوکاس ، آنتونی رپ وکریستوفر پلامر در نقش های مکمل. داستان در دوران نش به عنوان دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه پرینستون آغاز می شود.

در اوایل فیلم ذهن زیبا Beautiful Mind، نش شروع به ابتلا به اسکیزوفرنی پارانوئیدی می کند و در حین تماشای باری که وضعیت او بر همسرش آلیشیا و دوستانش می آورد، قسمت های هذیانی را تحمل می کند.

فیلم ذهن زیبا Beautiful Mind در 21 دسامبر 2001 در ایالات متحده اکران شد. این فیلم در سراسر جهان بیش از 313 میلیون دلار فروخت و برنده چهار جایزه اسکار بهترین فیلم ، بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه اقتباسی و بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای کانلی شد. همچنین نامزد بهترین بازیگر مرد ، بهترین تدوین فیلم ، بهترین گریم و بهترین موسیقی متن شد.

معرفی فیلم Beautiful Mind

معرفی فیلم ذهن زیبا Beautiful Mind 2001

5/5 - (5 امتیاز)