دانلود فیلم دوازده سال بردگی

معرفی فیلم دوازده سال بردگی 12 Years a Slave

12 Years a Slave یک فیلم درام زندگینامه ای محصول سال 2013کارگردانی استیو مک کوئین بر اساس فیلمنامه ای از جان ریدلی است که بر اساس کتاب خاطرات دوازده سال بردگی سال 1853 توسط مردی آفریقایی-آمریکایی به نام سولومون نورثاپ که در واشنگتن دی سی توسط دو مرد کلاهبردار ربودهدر سال 1841 و به عنوان برده فروخته شد . اوقبل از آزاد شدن به مدت 12 سال در مزارع در ایالت لوئیزیانا کار کرد. اولین نسخه علمی نسخه ویلسون از داستان نورثاپ در سال 1968 توسط سو ایکین و جوزف لاگزدون ویرایش شد .

Chiwetel Ejiofor در نقش Solomon Northup بازی می کند. مایکل فاسبندر ، بندیکت کامبربچ ، پل دانو ، گرت دیلاهانت ، پل جیاماتی ، اسکات مک‌نیری، لوپیتا نیونگو ، آدپرو اودویه ، سارا پالسون ، برد پیت ، مایکل کنت ویلیامز و آلفره وودارد در نقش‌های مکمل حضور دارند. عکاسی اصلی در نیواورلئان، لوئیزیانا ، از 27 ژوئن تا 13 آگوست 2012 انجام شد. مکان های مورد استفاده چهار مزرعه تاریخی قبل از حمله بودند : Felicity ،Bocage ، Destrehan و Magnolia . از این چهار، مگنولیا نزدیک‌ترین به مزرعه واقعی است که نورثاپ در آن برگزار می‌شد.

12 Years a Slave با استقبال گسترده منتقدان مواجه شد و از سوی چندین رسانه و منتقدان به عنوان بهترین فیلم سال 2013 معرفی شد و با بودجه تولید 22 میلیون دلاری بیش از 187 میلیون دلار به دست آورد. این فیلم 9 نامزدی جایزه اسکار را دریافت کرد که برنده بهترین فیلم ، بهترین فیلمنامه اقتباسی برای ریدلی و بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای Nyong’o شد. برنده بهترین فیلم، مک کوئین را به اولین تهیه کننده سیاه پوست بریتانیایی تبدیل کرد که تا به حال این جایزه را دریافت کرد و اولین کارگردان سیاه پوست بریتانیایی برنده بهترین فیلم شد. این فیلم جایزه گلدن گلوب بهترین فیلم درام و آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا را دریافت کرد.آن را با جوایز بفتا برای بهترین فیلم و بهترین بازیگر مرد برای Ejiofor به رسمیت شناخت. این فیلم بعداً در نظرسنجی BBC از 177 منتقد در سال 2016 به عنوان چهل و چهارمین فیلم برتر از سال 2000 نامگذاری شد.

داستان فیلم دوازده سال بردگی 12 Years a Slave

سولومون نورثاپ یک مرد آفریقایی-آمریکایی آزاد در سال 1841 است که به عنوان یک ویولن کار می کند و با همسر و دو فرزندش در ساراتوگا اسپرینگز ، نیویورک زندگی می کند. دو مرد سفیدپوست ، براون و همیلتون، به او پیشنهاد استخدام کوتاه مدت به عنوان یک نوازنده در واشنگتن دی سی می دهند . در عوض، نورتاپ را به مواد مخدر مصرف می‌کنند و او را به قلم برده تحویل می‌دهند . نورثاپ آزادی خود را اعلام می کند، اما به طرز وحشیانه ای مورد ضرب و شتم قرار می گیرد.

Northup به همراه سایر اسیران به نیواورلئان فرستاده می شود. دیگران به او می گویند که اگر می خواهد در جنوب زنده بماند ، باید خود را وفق دهد. یک تاجر برده به نام تئوفیلوس فریمن به نورثاپ هویت “پلات” برده فراری از جورجیا را می دهد و او را به صاحب مزرعه ویلیام فورد می فروشد . فورد از نورثاپ خوشش می آید و یک ویولن به او می دهد. تنش فزاینده بین نورثاپ و نجار مزرعه، جان تیبیتس، سرانجام زمانی که نورتاپ به طور فیزیکی از خود در مقابل تیبیتس دفاع کرد و او را با شلاق خود کتک زد، شکسته شد. تیبیتس و افرادش آماده می شوند تا نورتاپ را لینچ کنند ، اما ناظر مزرعه جلوی آنها را می گیرد. نورثاپ ساعت‌ها قبل از آمدن فورد و قطع کردن او روی نوک انگشتانش با طناب دور گردنش رها می‌شود. برای نجات جان نورثاپ، فورد او را به ادوین اپس می فروشد. در این روند، نورثاپ تلاش می کند تا وضعیت خود را توضیح دهد، اما فورد به او کمک نمی کند.

خانه ادوین اپس ، که اکنون در زمین دانشگاه ایالتی لوئیزیانا قرار دارد، توقفگاهی در امتداد مسیر نورتروپ است. سولومون نورثاپ و ساموئل باس به ساخت خانه کمک کردند که در سال 1852 تکمیل شد.

Epps بی رحم و سادیست است. نورثاپ با پتسی، برده مورد علاقه و پنبه‌چین برتر اپس آشنا می‌شود . اپس مرتباً به پاتسی تجاوز می کند در حالی که همسرش از روی حسادت او را مورد آزار و اذیت و تحقیر قرار می دهد. مدتی بعد، کرم‌های پنبه محصولات اپس را از بین می‌برند، بنابراین او برده‌هایش را برای فصل به مزرعه‌ای همسایه اجاره می‌دهد. نورثاپ مورد لطف صاحب مزرعه، قاضی ترنر، قرار می گیرد که به او اجازه می دهد در جشن سالگرد همسایه کمانچه بنوازد و درآمد خود را حفظ کند.

وقتی نورتاپ به اپس برمی‌گردد، از این پول برای پرداخت یک دست فیلد سفید استفاده می‌کندو ناظر سابق، آرمزبی، نامه ای برای دوستانش در نیویورک پست کند. آرمزبی موافقت می کند و پول ذخیره شده نورثاپ را می پذیرد، اما بلافاصله به او خیانت می کند. یک اپس مست از نورثاپ با نوک چاقو سؤال می کند و نورثاپ به سختی می تواند اپس را متقاعد کند که آرمزبی دروغ می گوید و اپس از این کار تسلیم شده است.

پس از آن، نورثاپ با غم و اندوه نامه را می سوزاند تا Epps آن را پیدا نکند. مدتی بعد، پتسی توسط اپس گرفتار می‌شود که به مزرعه‌ای همسایه می‌رود تا صابون به دست آورد، زیرا خانم اپس به او اجازه نمی‌دهد صابون داشته باشد. در تلافی، اپس به نورث آپ دستور می دهد تا پتسی را شلاق بزند. نورثاپ به جای اینکه به خودش آسیب برساند، قبول می کند، اما اپس از او می خواهد که او را محکم تر بزند، در نهایت شلاق را از نورثاپ می گیرد و تقریباً پتسی را تازیانه می کشد. نورثاپ خشمگین ویولن خود را نابود می کند.

نورث آپ کار بر روی ساخت یک آلاچیق را با یک کارگر کانادایی ساموئل باس آغاز می کند. باس که از ظلم آشکار اپس نسبت به بردگانش آشفته است، با استناد به ایمان مسیحی خود ، مخالفت خود را با برده‌داری ابراز می‌کند و اپ‌ها را محکوم می‌کند و باعث دشمنی اپس می‌شود. نورثاپ مکالمه را می شنود و تصمیم می گیرد ربوده شدن خود را برای باس فاش کند.

بار دیگر، نورثاپ برای ارسال نامه خود درخواست کمک می کند. اگرچه باس در ابتدا به دلیل خطر مردد است ، او موافق است. چندی بعد، کلانتر محلیاز راه می رسد و نورثاپ همراه کلانتر را به عنوان آقای پارکر، مغازه داری که در نیویورک می شناخت، می شناسد. همانطور که آنها را در آغوش می گیرند، یک Epps خشمگین با عصبانیت اعتراض می کند و سعی می کند از خروج Northup جلوگیری کند و فقط با آن مخالفت کند. نورث آپ با پتسی خداحافظی می کند و به سمت آزادی او حرکت می کند.

نورثاپ برای ارتباط مجدد با همسرش با پسر، دختر و شوهر دخترش که کاملاً رشد کرده است، باز می گردد. او با نوه و همنامش، سولومون نورثاپ استونتون، معرفی می شود. نورثاپ با گریه از غیبت طولانی خود عذرخواهی می کند در حالی که خانواده اش او را دلداری می دهند. عناوین پایانی فیلم بازگو می‌شوند: دعواهای ناموفق نورثاپ علیه براون، همیلتون و برچ. انتشار کتاب خاطرات روایی برده نورثاپ در سال 1853، دوازده سال بردگی . نقش خود را در جنبش الغا توصیف می کند . و عدم اطلاع از جزئیات مرگ و دفن وی.

بازیگران فیلم دوازده سال بردگی 12 Years a Slave

 • چیوتل اجیوفور در نقش سولومون نورتاپ / پلات
 • مایکل فاسبندر در نقش ادوین اپس
 • لوپیتا نیونگو در نقش پتسی
 • سارا پالسون در نقش مری اپس
 • پل دانو در نقش جان تیبیتس
 • بندیکت کامبربچ در نقش ویلیام فورد
 • آلفری وودارد در نقش معشوقه هریت شاو
 • برد پیت در نقش ساموئل باس
 • آدپرو اودویه در نقش الیزا
 • گرت دیلاهانت در نقش آرمزبی
 • اسکات مک نیری در نقش مریل براون
 • تاران کیلام در نقش آبرام همیلتون
 • کریستوفر بری در نقش جیمز اچ. برچ
 • کریس چالک در نقش کلمنس ری
 • راب استاینبرگ در نقش آقای پارکر
 • پل جیاماتی در نقش تئوفیلوس فریمن
 • مایکل کنت ویلیامز در نقش رابرت
 • برایان بت در نقش قاضی ترنر
 • بیل کمپ در نقش ابنزر رادبرن
 • تام پراکتور در نقش بیدی
 • جی هوگولی در نقش کلانتر
 • استورم رید در نقش امیلی
 • کوونژانه والیس در نقش مارگارت نورتاپ
 • دوایت هنری در نقش عمو آبرام
Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.